Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

hoşgeldin canım...aç gezebilen genetik mucizelerden biri de benim oğlum..10.5 aylık...

Benimki emmeden uyumuyor,gece de kalkıyor.ben 6-7 kere emziriyorum.yiğitte ne görse saldırır,yanında rahat bir şey yiyip,içemeyiz..yoğurt,peynir,anne sütü yeter gibi geliyor bana ama tabi en güzeli doktorunuz ne diyor:)))

kızlar ben nestlenin çocuk sütünü veriyorum
ondan bir deneyin isterseniz
gerçi ipek emmiyor

bizimki emmiyordu zaten malum.süte başladık.uyurken içirebiliyoruz,yarı uykulu içiyor.mamadan daha çok sevdi.yalnız gaz yapıyor sanırım az.içtikten bir süre sonra biraz aglıyor,huysuzlanıyor.
gelelim bugun ne yedik.
sabah,kıymalı menemen biraz.
öğlen ayranlı çorba diyorlar bu tarafta,yoğurtlu,yarmalı bir çorba.
ikindi milupa kavanoz yulaflı meyveli.-nasıl yedi derseniz,kuzeninin mısır cipsinden istedi,fırınlanmış olanlardandı Allah'tan,bir ondan bir kaşık öbüründen derken yedi.
akşam da brokoli çorbası ,yoğurt.

defne de bugün öğlen sütlü tarhana çorbası
akşam da bizimle hamsi yedi
balığı çok sever ama az yedi
1 saat sonra içi yanmıştır diye elma ve portakal suyu karışımı verdim, nefes almadan içti yavrum
çok uykusu vardı, biraz erken emdi, uyudu

Çınar kaç gündür mahçubiyet duygusu sebebiyle azda olsa yedi. Çeyrek yumurta ve çatal ucu peynir, öğleden önce 1 çay kaşığı yoğurt, öğlen etli veya tavuklu sebze yemeğinden 2 tatlı kaşığı, öğleden sonra 3 tatlı kaşığı meyve püresi, akşam sevdiyse öğlenin aynısı ama bu kez 1 tatlı kaşığı.. ay çatlıyceeeeekkk çoooocccuuuummmm

yurume çabaları cok mu yoruyor ne bunları,Bilge de erken uyumak istedi.
hay cok yasa ya,aman dikkat et çocuga,sığınamaz,hazmedemez.

Allah seni napmasın emiiii ay çok güldümm..... ''çatlıycek çocuğumm'' delikafadulden:roflol::roflol::1rolleyes::roflol::roflol::roflol:

valla gün gelirr yemek yedirmekten yorulursun annesi..yetiyor dememki diyecem ama yemek yemeyen çocuk çok zorr...Allah kolaylık ve sabır versin canımmm:teselli:

ben de artık bebekler için olan sütlerden veriyorum (önce suyla karıştırarak başladım yavaş yavaş suyu azaltıp en sonunda tamamen süte geçtim)mama içerken daha sık uyanıyordu süte geçtik şimdi daha rahat uyuyor ve benim oğlum bazen abartıyor günde toplam 500 cc süt içtiği bile oluyor şaşırıyorum ???

kız o kadar yedirilir mi şuncacık sabiye
obez yapcan walla
ay ölecem, 1 çay kaşığı yoğurdu da yazmış:))))

aynen sana katılıyorum.erken başlayan yol alır.ben 4 aylıkken başaldım ve şuan herşeyi yiyor.kereviz bile yedi.

oooofffffffff oooooooooooooooooofffff ne yedi de neyi yazayım arkadaşlar.....annesi yiyor onun yerine!!!!!!

oğluşum bugün erişte makarna yedi.birde çorba yaptım pirinç,bulgur,mercimek,kabak,havuç,patates,soğan,salça koydum pişirdim rondadan geçirdim çok güzel oldu biraz yedirdim ama yarın için yaptım onun için az verdim ama sevdi.daha öncede yapmıştım bundan ama kabak koymamıştım.

sabah kahvaltı istemedi pek,peynirli omleti vardı az yedi.
öğlen yoğrtlu erişte yemiş biraz,gene iştahsızmış.
akşam üstü ben kıymalı ıspanak ve mercimek çorbası-pirinç ve irmikli- yapmıştım akşamdan,onları karıştırdım, tabi kandırıcı olarak erişteyi kullandım gene,yedi.şehriye çorbası ve türevleri favori bu ara.
akşam yoğrt yedirmek istedim yemedi,uyudu 23 te ağladı,süt verdim.

xeno yok sayfa öksüz kaldı
dün öğlen bulgurlu mercimek çorbası, akşam da kıymalı patates, yanında biraz yoğurt yedi defne
gene erkenden uyudu
şule dedğin gibi yürümek mi yoruyor acaba bunları

Günaydın güzel anneler..yiğitte bu aralar gündüz çok uyumasına rağmen akşamda erkenden uyuyor:) ama iki gecedir ıhlayıp duruyor,dün gece dayanamadım yanıma aldım eşimi yolladım başka odaya..sanırım dişleriyle ilgili bir sıkıntısı var..
bu sabah yine kahvaltımızı ettik,öğlende mercimek yediricem,dün akşam yapmıştım..yanınada yoğurt..

ah bu dişler bizi de uyutmuyor,bütün gece emdik sallandık durduk.sabah oğluşum kahvaltı karışımını yedi,uyuyor şimdi.uyanınca sebze çorbasını içecek.vitamin kullanan var mı hala?minadex vs..

ah bu dişler bizi de uyutmuyor,bütün gece emdik sallandık durduk.sabah oğluşum kahvaltı karışımını yedi,uyuyor şimdi.uyanınca sebze çorbasını içecek.vitamin kullanan var mı hala?minadex vs..

Canım,bize mayıs başına kadar hem d vitaminini hemde minadexi kullanın dedi doktorumuz.kullanıyoruz..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…