Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
bugün biz dışarda kavaltı yaptık.bahçeli bir oyun parkında aldım kavaltılıkları evden.simitle beraber.öğlende patates musakka verdim ama az yedi yoğurtla beraber akşamda verdeim gene az yedi sevmedi mi acaba.birde oğlum kinder süt dilimini çok seviyor.bal veriyorum ben ekmeğine sürüp.sütü sulandırıp veriyorum sizler nasıl veriyorsunuz.

kızlar ben öğle menüsünde meyve veriyorum ama annem tutmaz çocugu sadece meyve
çorba falan ver diyo
siz ne veriyorsunuz öğlen?meyveyi ne zaman veriyorsunuz?
canım biz de uzun süredir günde iki öğün çorba yemek vs. gidiyoruz
8 buçukta kahvaltı, 11 gbi meyve, 2 ye doğru da çorba içiyor
akşam da bizimle yemek yiyor

canım biz de uzun süredir günde iki öğün çorba yemek vs. gidiyoruz
8 buçukta kahvaltı, 11 gbi meyve, 2 ye doğru da çorba içiyor
akşam da bizimle yemek yiyor
Canım hemen hemen aynı öğünlerimiz.Ama ben akşam yemeğinden önce 90ml aptapil veriyorum.Uyumadan öncede ya mamaların hazır muhallebisinden yada aptapil.

bugün biz dışarda kavaltı yaptık.bahçeli bir oyun parkında aldım kavaltılıkları evden.simitle beraber.öğlende patates musakka verdim ama az yedi yoğurtla beraber akşamda verdeim gene az yedi sevmedi mi acaba.birde oğlum kinder süt dilimini çok seviyor.bal veriyorum ben ekmeğine sürüp.sütü sulandırıp veriyorum sizler nasıl veriyorsunuz.

ben balı yarım çay kaşığı olarak direk veriyorum kahvaltıdan hemen önce ilaç niyetine sütüde kahvaltı karışımını ıslatarak veriyorum

mısır unu kavurup üzerine haşlanmış tavuk kattım,blendrla ezdim.içine 1 kaşık da dünkü şehriye corbasından katıp verdik.
kızlar bir yerde mısır unu bebeğe tavsiye edilmez diye birşey okudugumu hatırlıyorum,siz biliyomusunuz öyle bişey.
NOT : füsfüs ler de epey güzel mamalar yiyordur bugun :)

Ben Çınar'a 1 kere mısır unuyla bir mama yapmak gaflet vede delaletinde bulundum halamın kızı beni dövüyordu. Mısır genetiği ile oynanan tek bitkiymiş ve bebeklere verilmemeliymiş. Bilgilerinize...

kızlar 13,5 aylık bebeğim inanılmaz iştahsız.
Bütün gün bişey yemeyince ben de akşamları uyurken beberonla pediasure veya tahıl mamalı süt veriyorum. Doktor geceleri süt verme, sütü tok karnına gündüzleri ver iştahı düzelir dedi. Ama uyanıkken biberonu ağzına almıyor kesinlikle süt ve meyvesuyu içmiyor. Kaşıkla fincanda falan denedim. Kamışlı meyveli kakaolu sütler falan denedim. Hiçtık yok. Nasıl içirecem sütü dedim doktora içireceksin dedi.Fikri olan var mı? Meyvesuyunu uyurken bile veremiyorum biberonla en azından sütü uyurken alıyor, zaten gece içtiği toplamda 400 ml civarında, gündüzse ne yiyor ne içiyor.:1no2:

kızlar 13,5 aylık bebeğim inanılmaz iştahsız.
Bütün gün bişey yemeyince ben de akşamları uyurken beberonla pediasure veya tahıl mamalı süt veriyorum. Doktor geceleri süt verme, sütü tok karnına gündüzleri ver iştahı düzelir dedi. Ama uyanıkken biberonu ağzına almıyor kesinlikle süt ve meyvesuyu içmiyor. Kaşıkla fincanda falan denedim. Kamışlı meyveli kakaolu sütler falan denedim. Hiçtık yok. Nasıl içirecem sütü dedim doktora içireceksin dedi.Fikri olan var mı? Meyvesuyunu uyurken bile veremiyorum biberonla en azından sütü uyurken alıyor, zaten gece içtiği toplamda 400 ml civarında, gündüzse ne yiyor ne içiyor.:1no2:

Aramıza hoş geldin

Ben Çınar'a 1 kere mısır unuyla bir mama yapmak gaflet vede delaletinde bulundum halamın kızı beni dövüyordu. Mısır genetiği ile oynanan tek bitkiymiş ve bebeklere verilmemeliymiş. Bilgilerinize...
aynen canım ben de 1 kere yaptım sonra büyük ihtimal senden duydum bu genetik işini
bir daha da yapmadım
zaten muhallebi türevlerini yemiyor defne

Canım hemen hemen aynı öğünlerimiz.Ama ben akşam yemeğinden önce 90ml aptapil veriyorum.Uyumadan öncede ya mamaların hazır muhallebisinden yada aptapil.

arkadaşlar bende sütüm kesilirse diye aptamil devam sütüne alıştırayım dedim benimkini...valla kullananlardan fikir alayımm bendemi sorunn..çok kötü kokuyorr..ben hiç beğenmedim ama vereyim dedim oğlum bile yudumunu almadan püskürttü suratımaa..şimdi mamalarına katıyorum bitsin hemde yararını alsın diye..siz kokusunu beğendinizmi tuhaf gelmedimi..veya beğenmeyip başka bişey kullanan varmı aranızdaa...??

bana da kokusu çok kötü gelmişti ama benim kız mecbur içti. Çünkü hanfendi emmeye emmeye 6. ayda bitirdi sütümü.ben mecburen 6. aydan sonra denedim diğer mamaları da en çok aptamili sevdi. başka markalar dene ama sütün kesildiken sonra.

teşekkür ederim. ama aranıza yeni gelmedim, iki aydır sürekli siteyi okuyorum yeni yeni yazıyorum. iştahsızlık açısından dersen ki senin de bu konudan çok muzdarip olduğunu biliyorum benim kız doğduğundan beri böyle. Yaşına 8800 gr. girdi, geçen ay pik yaptık 720 gr. aldı diye sevindim çünkü 9 kg. hayal ederken 9500 olmuş pardon 9520 gr. :) bir hafta annem yoktu düzenimiz bozuldu, bir de ateşlendi geçen hafta. doktora gittik ateşten dolayı baktım 9400 düşmüş. şimdi daha vermesin diye dua ediyorum :KK43: geçen ay aldığı kilo da yemek yemeye başlamasından değil, gece verdiğim sütlere tahıl mama eklediğim ve hiçbirşey yemediği günler pediasure verdiğim için herhalde. benim kızın tadını bildiği yemek sayısı 6-7'yi geçmez. tadına bile bakmıyor :KK43: onlar yemiyor biz kafayı yiyoruz

arkadaşlar bende sütüm kesilirse diye aptamil devam sütüne alıştırayım dedim benimkini...valla kullananlardan fikir alayımm bendemi sorunn..çok kötü kokuyorr..ben hiç beğenmedim ama vereyim dedim oğlum bile yudumunu almadan püskürttü suratımaa..şimdi mamalarına katıyorum bitsin hemde yararını alsın diye..siz kokusunu beğendinizmi tuhaf gelmedimi..veya beğenmeyip başka bişey kullanan varmı aranızdaa...??
bende doğduğu zaman bir kutu almıştım annemin doymuyor lafları yüzünden
hakkaten çok berbat kokuyor, ben bozulduğunu düşünüp gelinimize sormuştum hatta
ama alışan çocuklar da bayıla bayıla içiyorlar
bence sen de uğraşma, 2-3 ay daha idare eder heralde sütün sonra normal süte geçersin

saoolun kızlarr...bir kutuyu bitireyim mamalarına katıyorumm öle bişey anlamıyorr..artık evet 2 3 ay daha sabredip süte başlarım ama artık doktorlar 2 yaşından bile erken başlamayın diyorlar...gerçi rekabet piyasası doktorlarda ürüne göre konuşıyorlar hep doğru düzgün bişey söleyen yokk
tekrar tşkler kızlarr..

ben de hep doktorları dinledim şimdi çok pişmanım. Benim doktor 6 ay boyunca annesütünden başka bişey verme dedi vermedim, şimdi bakıyorum daha önce tattırma yapılan bebekler daha rahat yiyor. 6 aydan sonra da 10. aya kadar sadece kıymalı sebze çorbası içirtti (meyve + sebze) doktor şimdi onu da içmiiyor başka bişey de. ben bir yaşından itibaren inek sütü vermeye başladım aptamili kestim, sonuçta yapay bişey. ayrıca eskiden aptamil falan yoktu

kızlar sütü kahvaltısını ıslatırken kullanıyorum ben,başka türlü içiremedim.sizler nasıl veriyorsunuz?birde nestle çocuk kullanıyorum ama çok tatlı geldi bana tadı,içine cicibebe koyuyorum iyice tadlanıyor

kızlar sütü kahvaltısını ıslatırken kullanıyorum ben,başka türlü içiremedim.sizler nasıl veriyorsunuz?birde nestle çocuk kullanıyorum ama çok tatlı geldi bana tadı,içine cicibebe koyuyorum iyice tadlanıyor

bende günlük sütü kahvaltısını ıslatmak için kullanıyorum bazende muhallebi yapmak için ve süt katılan çorbalarda kullanıyorum
ben günlük sütten başka bişey kullanmayı düşünmüyorum

Ben yiğite henüz süt vermedim.sürekli emziriyorum,doktorum henüz vermeyelim dedi..

Ben yiğite henüz süt vermedim.sürekli emziriyorum,doktorum henüz vermeyelim dedi..
bu konuda ben de karasızım canım
yalnız ben gündüz sadece 1 kere emziriyorum, gece de 2 veya 3 kere
geçen akşam annem eşim ben süt içiyorduk, çok saldırdı defne
hem sussun diye hem de ne yapacağnı merak ettiğim için verdim biraz baktım istiyor, 3/1 suyla karıştırıp 50-60 cc verdik içti
ne yapsam acaba, başlasak mı, yoğurt da yiyor ama, kararsız kaldım

X