Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Ah bu dişler bizimde yeni dişler geliyor galiba hiç yemiyor kuzum gece uyuyamıyor çığlık çığlığa uyanıyor bugün kahvaltı etmek istemedi verdim tükürdü bende 1 saat sonra eski usulumuz karışım yaptım yarısını yedi öğlen için tavuk çorbası yaptım bakalım yiyecekmi birazdan vereceğim akşamada kuru fasülye pilav yaptım yoğurtla vermeyi düşünüyorum.ya bide kızım çok düşüyor ya aslında çok güzel yürüyor ama koşuyorr ama nasıl oluyor bilmiyorum düşüveriyor alnı mosmor oldu düşmekten dizleri de öyle üzülüyorum ya sizinde öyle mi

daha tam yürüyemeden koşmaya çalışıyorlar
bizimki de öyle, birden hızlanıveriyor
ama dengeli düşüyor neyse ki, bir yerini vurmadı şimdilik

Ah bu dişler bizimde yeni dişler geliyor galiba hiç yemiyor kuzum gece uyuyamıyor çığlık çığlığa uyanıyor bugün kahvaltı etmek istemedi verdim tükürdü bende 1 saat sonra eski usulumuz karışım yaptım yarısını yedi öğlen için tavuk çorbası yaptım bakalım yiyecekmi birazdan vereceğim akşamada kuru fasülye pilav yaptım yoğurtla vermeyi düşünüyorum.ya bide kızım çok düşüyor ya aslında çok güzel yürüyor ama koşuyorr ama nasıl oluyor bilmiyorum düşüveriyor alnı mosmor oldu düşmekten dizleri de öyle üzülüyorum ya sizinde öyle mi

Bunlar son di$lerini cikarana kadar bize huzur yok ne yazikki..:1no2:
Emir de genelde yürürken ko$turmaya ba$liyor..Cok sik dü$memekle beraber onunda dizlerinde birkac morluk var..Bende üzülüyorum görünce ama ne yapalim cocuk bunlar dü$e kalka büyüyecekler..

3 azı birden çıkıyor bizde de yemek yemek yok tabiki sabahtan beridir iki tatlı kaşığı yoğurtla duruyo onuda zorla yedirdim. bide kendi yemek istiyo ya
yürümeyi söktü kızım maaşallah ellerini arkaya verip kolbastı oynar gibi koşturuyo bu aralarda zıplamaya merak sardı. zıplarken atıyo kendini yerlere

sabah tabiki kahvaltısını ayrı yapmadı,karıştıdım.birazcık yedi.1/5 muz yedi.enginar yaptım,dönüp suratına bakmadı.paşam uyuyor şimdi.kalkınca tarhana yapayım diye düşünüyorum sinirlenmek için

D vitaminini bizde hala kullaniyoruz..Fakat minadex tarzi bir vitaminden hic bahsetmedi doktorumuz..Kullanilmasi gereklimiymi$?

Canım,biz epeydir minadexi kullanıyoruz,her doktor vermiyor bildiğim kadarıyla demekki çok ta gerekli değil..zaten bir hafta daha vericem,sonra bırakıcaz artık..

bizim kızında iştah miştahı kalmadı 4 dişle kalakaldık ne çıkıyor ne görüyor sadece kabarmış ama iştah yok delü olacam...bugun sabah 1 yumurta 200 ml sütle bisküvi..öğlen tarhana çorbasının içine ıspanak,et karışımı bişiy yapıp öyle yedirdim tabiki azar miktarlarda....sonra tekrar sütle büskivi akşamda pilav üstü tavukla bir bardak ayran (ara öğünlerde meyve) :KK43: ama bol bol yiyeceği günleri iple çekiyorum

Son düzenleme:
yumurtuyı hergün veriyormunuz?ben rafadan yapıp içine peynir,tereyağı ekmek içi koyuyorum ama hergün ağır gelir gibi geliyor,yumurta vermediğiniz zaman ne veriyorsunuz???

ömrüm ve nisan annesi hoşgeldiniz,zira ben sizi doğumdan sonra görmemiştim :)
bizim de üst dişler öyle bir görünüyor ki,patladı patlayacak.
bugün haşlanmış yumurtanın beyazını kemirdi,sarısını sevmiyor :KK43:
öğlen ıspanak ,yoğurt,bu sarmadı.zaten makarna paketini bana verip pişir demişti :) ondan ısırdı kücük kücük.
sütlü tarhana yedi akşamüstü.
uyanınca biraz vazgeçilmezi şehriye ,kıymalı.

günaydın kızlar,ben her sabah yumurta yediriyorum yiğite ama tereyağını arada yemeklerine katıyorum..ekmek mümkün olduğunca vermiyorum çünkü biraz topluyuz..

günaydın kızlar,ben her sabah yumurta yediriyorum yiğite ama tereyağını arada yemeklerine katıyorum..ekmek mümkün olduğunca vermiyorum çünkü biraz topluyuz..

okuyunca yazayım dedim,hergün yumurta vermek doğru değilmiş canım,haftada en fazla 5 kere verilmeliymiş,ilerde sorun çıkıyormuş,tansiyon riski artar deniyor.

okuyunca yazayım dedim,hergün yumurta vermek doğru değilmiş canım,haftada en fazla 5 kere verilmeliymiş,ilerde sorun çıkıyormuş,tansiyon riski artar deniyor.
Yok canım o eskidendi şimdi güncel olan yumurtanın aklandığı ve hergün yedirmek lazım olduğu:))

aynen sana katılıyorum.erken başlayan yol alır.ben 4 aylıkken başaldım ve şuan herşeyi yiyor.kereviz bile yedi.
Oldukça şaşırdım düşüncenize mesleğinizde hemşire yazdığı için.Bende altı ay bebeğimi sadece emzirenlerdenim ve bebeğim herşeyi yiyor bu konuda sıkıntı çekmiyorum.Dünyada kabul görmüş bir durum eğer sütünüz yetiyorsa altı ay emzirin bir daha bebekleriniz altı aylık olmayacak ve bu işin geri dönüşü yok.Altı ay bebeğinizi sadece emzirerek ona neler armağan ettiğinizi isterseniz bir araştırın.

Yeniden danışırım doktorumuza tabi ama kendisi özellikle tembihledi her gün mutlaka yedir diye..bende baştan ağır gelmez mi demiştim.hergün yumurtasını ve etini(tavuk,balık yada kırmızı et) mutlaka yiyecek dedi..

Oldukça şaşırdım düşüncenize mesleğinizde hemşire yazdığı için.Bende altı ay bebeğimi sadece emzirenlerdenim ve bebeğim herşeyi yiyor bu konuda sıkıntı çekmiyorum.Dünyada kabul görmüş bir durum eğer sütünüz yetiyorsa altı ay emzirin bir daha bebekleriniz altı aylık olmayacak ve bu işin geri dönüşü yok.Altı ay bebeğinizi sadece emzirerek ona neler armağan ettiğinizi isterseniz bir araştırın.

Bende 6 ay emzirip,ek gıda vermeyenlerdenim..ve dediğin gibi canım hiç sıkıntı çekmedim.şu an herşeyi yiyor oğlum..zaten bütün doktorlarda bunu sürekli söylüyorlar..

Bende 6 ay anne sütü verdim kızıma hiçbirşey vermedim ama kızım iştahsız canı isterse yiyor istemezse yemiyor ama bunu ilk 6 ay anne sütüne bağlamıyorum tabiiki çokta mutluyum anne sütü verebildiğim için sütünüz varsa bebeğinizi bu nimetten mahrum etmeyin derim

kızlar size aynen katılıyorum
5,5 ay meyve bile yalatmadım, işe başlayacağım için 6 ayın dolmasını beklemedim ama 15 günden bişey olmaz:))
şu an bildiğiniz gibi hiç yeme sorunu yaşamıyoruz biz de
ya ben de yumurtayı ne yapsam şimdi?
kararsız kaldım, en iyisi 2 gün vereyim 1 gün vermeyeyim bir süre

anne sütü hakkındaki sevhanın düşüncelerine katılıyorum. bizde anne sütümüz yetmediği mamada sevmediği halde doktorumuz ısrarla 5. ayını bekletti ki 4. ay kabus gibiydi. ne oldu herşeyi yiyivermiyor. yeğenim 6 ay anne sütü aldı 8 aylık ne bulsa götürüyor maşşalah.anne sütünüz varsa 6. ayı beklemek gerek bencede.
yumurta anne sütünden sonraki en besleyici besin. içinde herşey var. dönüşümlü yumurta oeynir olayını sorduğumda doktorumuz hayır hergün vereceksin dedi.hergün veriyorum.

anne sütü savaşları varmış burda :KK70:
ne mutlu 6 ay sadece emzirenlere.
süt yetiyorsa illa ki alışacaktır ek gıdaya mıdaya.
neyse.
yumurta hergün veriyoruz biz,çünkü başka birşey yemiyor,kaldı ki dr umuz hergün ver diyeli çok oldu.
öğlen dün akşamdan kalan şehriye corbasını verdim,kıymalarını tükürdü ( dipnot,4. ayda ek gıdaya gectik )ve blendrladım,neyse bir süre sonra yedi, içine ekmek atma ,annesinin onları avlama numarasıyla.
akşama bezelye yaptım,inşallah yer ,- ilk kez taze bezelye yaptım ömrümde-

X