Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
oglum bugün kahvaltida biraz ekmekle beraber kuymak, 2 adet zeytin, 1 tatli ka$igi pekmez, biraz da nesguik icti..
ara ögün olarak kendi mayaladigim yogurtla meyveli yogurt hazirladim 1 kase..yaridan fazlasini yedi..
öglen birkac ka$ik yogurtlu ispanak ve yine birkac ka$ik makarna..
ak$ama dogru yarim kase sulu köfte ve biraz da makarna yedi..

Güvenle verebiliyor musun nestquik vs ürünleri.. Ben süt sevmediği için vermek istiyorum ama cesaretim yok..

kahvaltıda yumurta yedi biraz şükür.
öğlen kıymalı ezogelin vardı,pek sarmadı.
daha sonra terbiyeli tavuk yaptım ondan yedi biraz,sonra gezme tozma.
danino-hiç verme taraftarı değilim ama yegenimiz almış,denedim yedi,napim :KK70: - az da milupa kurabiyeli meyveli,sonra eve dönüş, bizim dönerden tattı biraz,çikolata tattı bir de.

kıymalı patatesli havuçlu kereviz pişirdim
kerevizi yemek olarak sevmediği için çorba halinde veriyorum, 1 kaseden biraz fazla yedi
akşam da azıcık barbunya ve yoğurt yedi bizimle
hafta sonu öğünler şaşıyor hep

Güvenle verebiliyor musun nestquik vs ürünleri.. Ben süt sevmediği için vermek istiyorum ama cesaretim yok..[/QUOTE

bence güvenilir markalardan alinirsa sorun olmaz..onlar zaten cocuklara özel imal ediliyor diye biliyorum..biz pastörize süt icmeye yeni yeni ba$ladik o nedenle sütüne katiyorum cünkü nesquikle beraber icmeyi daha cok seviyor..

Güvenle verebiliyor musun nestquik vs ürünleri.. Ben süt sevmediği için vermek istiyorum ama cesaretim yok..[/QUOTE

bence güvenilir markalardan alinirsa sorun olmaz..onlar zaten cocuklara özel imal ediliyor diye biliyorum..biz pastörize süt icmeye yeni yeni ba$ladik o nedenle sütüne katiyorum cünkü nesquikle beraber icmeyi daha cok seviyor..

Umarım benim oğlumda alışır. Çünkü yoğurtta yemiyor. Kısa kalacak sıpa

sonunda iştahı geri geldi yavrumun:nazar: kahvaltısını bi güzel yaptı şükür

sonunda iştahı geri geldi yavrumun:nazar: kahvaltısını bi güzel yaptı şükür

Maşallah canım ya..bizde bu sabah yumurta,peynir,zeytin,ıhlamurdan oluşan kahvaltımızı yaptık.birazda ceviz yediriyorum..bu aralar 4 dişimiz birden patlamaya hazırlanıyor,pek keyfimiz yok..

Umarım benim oğlumda alışır. Çünkü yoğurtta yemiyor. Kısa kalacak sıpa
Nasıl kısa kalacak anlayamadım yani.Bu konuda üzülmen yersiz anne sütü alıyor.Anne sütü insanlar için değilmi?ınek sütüde faydalıdır ama anne sütünün yerini tutarmı?Bizim ülkemizde 2 yaşına kadar emzirmeyi destekliyor doktorlar,bazı ülkelerde özellikle erkek çocukları 3 yaşına kadar emziriliyorki kemikleri kuvetli ve güçlü olsun diye.Benim oğlum beni çok zorluyor ciddi anlamda ıssırıklarından yara içindeyim hemde ciddi bir şekilde buna rağmen emziriyorum iki yaşına kadar emziricem.

Nasıl kısa kalacak anlayamadım yani.Bu konuda üzülmen yersiz anne sütü alıyor.Anne sütü insanlar için değilmi?İnek sütüde faydalıdır ama anne sütünün yerini tutarmı?Bizim ülkemizde 2 yaşına kadar emzirmeyi destekliyor doktorlar,bazı ülkelerde özellikle erkek çocukları 3 yaşına kadar emziriliyorki kemikleri kuvetli ve güçlü olsun diye.Benim oğlum beni çok zorluyor ciddi anlamda ıssırıklarından yara içindeyim hemde ciddi bir şekilde buna rağmen emziriyorum iki yaşına kadar emziricem.

Sevhan'ım kısa kalacak endişesi bana aitti. :) Genetiğinin üzerine çıkamayacağını ama beslenme ile genetiğine yetişebileceğini biliyorum. E benim ki aç. Genetiği 1.85 nasıl gelecek bu boya.kafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

bende muhallebi vermedim hiç sevmiyo.
doktora gittik bugün aşısı vardı aşı yapılırken ağlamadı tartıcaz bastı çığlığı nasıl ağlıyo iki gözüm iki çeşme
doktordan geldikten sonra bi güzel sebze çorbasını yedi biraz öncede meyvesini yedi yattı

Dilimi mi ısırsam, popomumu kaşısam, ne yapsam ne etsem ben. Amanda benim paşa oğlum yumurtasının yarısını yedi, öğlen yarım çay bardağı balık çorbası yedi, uyanınca yarım portakalın suyunun yarısını içti. Maşallah maşallaaahhhh :) ek gıdalarının ölçüsü 1 su bardağı olması lazım ne yapalım Allah bereket versin. Çınar yedi Allah arttırsın, annesi yemeği yaptı saçılanları köle isaura o toplasın..

Kerem'in artık klasikleşen pazar çilesini aktarıyorum.
Her sabak bakıcıdan koca kase muhallebi+1 yumurta sarısı+peynir yer, benden yemedi, yerine 7-8 küçük ekmek parçasına labne sürüp verdim (1 dilim etmez), onu yedi.
Uyurken biraz emdi.
Kalktı, yine bakıcıdan deliler gibi yediği çorba kasesini görür görmez eliyle çığlık atıp itti, biraz yoğurt yedi (3-5 kaşık), sonra yine biraz yumurta sarısı karıştırılmış 3-5 kaşık muhallebi tıkıştırdım onu yedi.
Uyurken biraz emdi.
Kalkınca 1 tavuk kanat, yarım muz yedi.
Biraz daha emdi.
Sonra akşam bakıcı gelince birden yüzüne bakmadığı çorbayı ve yanında 1 adet babymixi sildi süpürdü.
Bu olaylar olurken ben sinir krizi geçirdim tabi yine. Psikoloğa mı götürsem bu çocuğu ne yapsam ya?
Uzun oldu galiba biraz, pardon...benneyaptımki

Oğlum doktorumuza göre kilolu olduğu için izin vermiyor doktorumuz obez usta olmasın diye

xeno ya, ben anlamıyorum, bu çınarcık nasıl hiçbirşey yemiyo da doktora göre kilolu oluyo. anne sütü hala bu kadar kilo aldırıyor mu bu bebişlere?

X