Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
bizimki sabah kahvaltısını da kaşık maması içinde yiyo hala, akşamda yine 4 çorba kaşığı (ama tepeleme değil silme) ile muhallebi yapıyoruz onu yiyo uyumadan.

Sevhan'ım kısa kalacak endişesi bana aitti. :) Genetiğinin üzerine çıkamayacağını ama beslenme ile genetiğine yetişebileceğini biliyorum. E benim ki aç. Genetiği 1.85 nasıl gelecek bu boya.kafamçokkarıştıkafamçokkarıştı
tatlım biliyorum ama alıntıdan alıntı yapıca böyle oldu işte.Gelir tatlım ya en son bunu dert et inan çevremde öyle örnekler varki bunun için erken endişeleniğini düşünüyorum.

xeno ya, ben anlamıyorum, bu çınarcık nasıl hiçbirşey yemiyo da doktora göre kilolu oluyo. anne sütü hala bu kadar kilo aldırıyor mu bu bebişlere?

Valla bende anlamıyor. Doktorum benim birkaç çocuğum daha var böyle anne sütü ile gelişimi iyi olan, için rahat olsun, kan testleri de çok iyi, kitabi bilgiler her çocuğa uymuyor diyor. Anlamadım ki bende.. Bazen acaba başka dr'a götürsem mi diyorum ama oğlum huu aaa cıı 'sını ( hurşit amcacım diyor aklınca ) çoook seviyor.

biz bu aralar değişik bişey yemediğimiz için yazamadım ama hep takipdeyim bebişleri
sabah bi sabah programında sabah kahvaltısında günlük öğününü alan bebekler gün içinde atıştırmalarla geçiştirebilirlermiş bunu gören annede bebeğim beslenmiyor yemiyor kaygısına kapılabiliyormuş bütün kaloriyi sabah kahvaltısında alınca yani ağır bi kahvaltı hazırlamamak gerekliymiş uzmandan

xeno cum merak ettim kaç kilo bebeğin ben vermezsem gecemi mahvediyor durmadan emmek istiyor verdiğim halde sık uyanırken vermediğimi düşünemiyorum...
muhallebi başka veren yok mu?tek ben miyim yani??

madem kahvaltıya ambargo koydu,ekmeği ufaltıp omlete katalım dedik.cicibebe ekmeğini rondoladım,peynir ve yumurta karışımı,hepsini birlikte pişir.yemiş biraz.

bende yatmadan önce kaşık maması veriyorum.ama yinede kalkıyor.emmek için kalkıyor sözde ama fırt fırt sabaha kadar defalarcadelikafaduldendelikafaduldendelikafaduldendelikafadulden:tomato:

bende yatmadan önce kaşık maması veriyorum.ama yinede kalkıyor.emmek için kalkıyor sözde ama fırt fırt sabaha kadar defalarcadelikafaduldendelikafaduldendelikafaduldendelikafadulden:tomato:

He he he benimkide memeyi nargile niyetine kullanıyor

muhallebi ben de vermiyorum, hiç sevmiyordu
hoş şimdi versem kesin yer ama ihtiyaç hissetmediğimiz için vermiyoruz

hep aynı seyler kızlar ya.peynir, yumurta, cici bebe,pekmez ıhlamur daha yaratıcı olamaz mıyız ben bile sıkıldım valla.her gece düsünüyorum yarın ne yedirsem diye yine aynı seyler oluyor:uhm:

Bizde bu sabah yumurta,peynir,zeytin,ceviz ve ıhlamurdan oluşan kahvaltımızı yaptık..yaz gelince kahvaltımız renklenicek inşallah..

arkadaşlar kahvaltıyı bu kadar takmayın bence
sonuta bizde 1001 çeşit yemiyoruz ki, kahvaltı belli şeylerden oluşuyor
hepsi de gereli yararlı gıdalar
ben çok sorun etmiyorum aynı şeyleri yemesini, en fazla değişik ne verebiliriz ki zaten?
yumurtanın şekli değişir, kayısı ceviz olur, yazın domates eklenir ancak

hep aynı seyler kızlar ya.peynir, yumurta, cici bebe,pekmez ıhlamur daha yaratıcı olamaz mıyız ben bile sıkıldım valla.her gece düsünüyorum yarın ne yedirsem diye yine aynı seyler oluyor:uhm:

ya hakkaten bana da gına geldi aynı şeylerden.Uras'ada geldi belli 3 gündür kahvaltı yapmıyor. uyuyor aç aç kalkıyor yumurtasını yiyor öğlene doğru. 10 tane versem yer çok fena yımırtacı.
yabancı kitaplardakahvaltı çeşitleri okuyorum ama hiçbirini yapamıyorum.bulamıyorum varmıdırda bilmiyorum .
mesela şekersiz katkısız reçel, bebek mısır gevreği, organik kurutulmuş meyvelerden karışım.
arada kumpir yapıyorum.

ya hakkaten bana da gına geldi aynı şeylerden.Uras'ada geldi belli 3 gündür kahvaltı yapmıyor. uyuyor aç aç kalkıyor yumurtasını yiyor öğlene doğru. 10 tane versem yer çok fena yımırtacı.
yabancı kitaplardakahvaltı çeşitleri okuyorum ama hiçbirini yapamıyorum.bulamıyorum varmıdırda bilmiyorum .
mesela şekersiz katkısız reçel, bebek mısır gevreği, organik kurutulmuş meyvelerden karışım.
arada kumpir yapıyorum.

Ekoorganik Organik Ürün Marketi Beylikdüzü Büyükçekmece adresini incele istersen. Banka havalesi ile peşin ödeyerek kredi kartını riske atmadan da alışveriş yapabiliyorsun. Ben Çınar'a bulaşık deterjanı, reçel vs burdan alıyorum ve sorun yaşamadım henüz.

kahavaltı aynı hepimizin arkadaşlar ben bir omlet yapayım değişiklik olsun dedim yemedi yine ne varsa aynısından var takmayın y,inede....
sanki diğer yaptıklarımız çok mu değişik hep aynı yemeklerde ...çorbalarda ya bizimkinden yiyecek yada ayrı sebze çorbası artık ne sebzesi olursa...
bu arada kıızm dün ilk defa çilek yedi valla löp löp yuttu tabi 1 tane ama hoşuna gitti...

Nasıl kısa kalacak anlayamadım yani.Bu konuda üzülmen yersiz anne sütü alıyor.Anne sütü insanlar için değilmi?İnek sütüde faydalıdır ama anne sütünün yerini tutarmı?Bizim ülkemizde 2 yaşına kadar emzirmeyi destekliyor doktorlar,bazı ülkelerde özellikle erkek çocukları 3 yaşına kadar emziriliyorki kemikleri kuvetli ve güçlü olsun diye.Benim oğlum beni çok zorluyor ciddi anlamda ıssırıklarından yara içindeyim hemde ciddi bir şekilde buna rağmen emziriyorum iki yaşına kadar emziricem.
ınsallah sutun olur emzırebılırsın 2 yasına kadar sevhancım.sızı boyle duydukca nasıl ımrenıyorum.keske benımde sutum olsaydı da emseydı oglum.

kızlar yemek sorunu benimde derdim mesela eline bişey versem ekmek meyve kraker vs.kesinlikle ağzına almaz inceler sonra hooop yere atar.ama cep telefonu kumanda kağıt peçete doğru ağıza.elinde bişeyleri yediğini veya anne ben acıktım demesini hayal bile edemiyorum.yemek saatlerinde resmen hamama girmiş gibi sinirden terliyoruz.ne olcek böyle bilmiyom.takmıyım diyorum ama takmadanda olmuyorki anacımkaydirigubbakcemiledelikafadulden

X