Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Günaydın kızlar,bu sabah yumurta,peynir ve zeytinden oluşan kahvaltımızı ıhlamur eşliğinde yedik..iki gündür yiğitin burnu akıyor diye dün doktora götürdük,zaten kontrol zamanıda gelmişti.kilosu biraz fazla artmış.bu yüzden karbonhidratı azaltıcaz.sabah ekmek vermedim bu yüzden..öğlenede kıymalı,havuçlu,kerevizli güzel bir yemek yapıcam..

günaydın şeker
demek yiğit ekmeğe fazla abandı:)))))))
kaç kiloymuş violam??
ipek de sabah malum kahvaltı ve sonrasında derin bir uykuda şuan
uyanınca elma-armut-muz

merhaba kızlar..
füsfüs merak ettim sen halen emziriyor musun?
evet ikiz bebekleri 11 ay emzirmek bravo bence de:))
bende emziriyorum ama gecelerimiz felaket çok uyanıyor bazen hep emmek istiyor..

merhaba anneler
biz dün nerdeyse aç gezdik
sabah kahvaltıda az bişe kahvaltı maması yedi
öğlen 4-5 kaşık çorba
akşam 8 e kadar hiç bişe yemedi
8 de gece mamasını yedirdim zorla
birde meyveli yoğurt yedi banyo yaptı emdi ve uyudu
gece bir kaç kere emdi uyudu
bugün biraz daha iyi yedi gibi

günaydın şeker
demek yiğit ekmeğe fazla abandı:)))))))
kaç kiloymuş violam??
ipek de sabah malum kahvaltı ve sonrasında derin bir uykuda şuan
uyanınca elma-armut-muz

Canım,aslında ekmeği çok ta vermiyorum ama genelde yemeklerine patates veya pirinç katıyorum.doktorumuzda karbonhidratı azalt dedi.yiğit;12900 olmuş..bir ayda 1 kilo almış..artık biraz dikkatli vericem..

kızlar ben pek ekmek vermiyorum bebislerime.bilmiyorum doğru mu yapıyorum ama çoook az ekmek yiyor benimkiler.zaten biri 9 kiloya yakın biri 10 kilo.sabahları basen mısır unu ,süt veya su,tereyağı, ve peyniri pisirip mama yapıyorum bazen içine haslanmıs yumurta da koyuyorum.kuymak dermis karadenizliler onlardan öğrendim ona benzer bişey iste.bi de beyaz ekmek kullanmayın diyorlar o yüzden korkuyorum.kepekli de veremeyiz değil mi bu kadar küçük çocuklara.değisik kahvaltı önerileriniz var mı acep varsa öğrenmeyi çok isterimhihoyyyt

rüzgarın dünkü menüsü: sabah pekmez-tahin,azıcık tereyağı ve bisküvi.meyve yemediiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.öğlen kıyma,patates,havuç(uydruk kıymalı patates),yoğurt yemediiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.gezmeye gitmiştik.gittiğimizyerde rüzgara verdiğim meyveden arkadaşın kızına da götürmüştüm.hem kendininkini hem rüzgarınkii yedi.benimki de alkışladı.akşam yatmadan önce muhallebi yedi birazcık.

bebeklerini gece emziren anneler;gece bebeklere su veriyor musunuz?ben emiyor diye pek denememiştim.zaten biberonu sevemedi bir türlü.geçen gece denedim tekrar.amaaaaaaaaaaaaaaaan bi içti bi içti.acaba vermemiz mi gerekiyor.ben nasılsa emiyor diye düşünüyordum.

rüzgarın dünkü menüsü: sabah pekmez-tahin,azıcık tereyağı ve bisküvi.meyve yemediiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.öğlen kıyma,patates,havuç(uydruk kıymalı patates),yoğurt yemediiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.gezmeye gitmiştik.gittiğimizyerde rüzgara verdiğim meyveden arkadaşın kızına da götürmüştüm.hem kendininkini hem rüzgarınkii yedi.benimki de alkışladı.akşam yatmadan önce muhallebi yedi birazcık.

bebeklerini gece emziren anneler;gece bebeklere su veriyor musunuz?ben emiyor diye pek denememiştim.zaten biberonu sevemedi bir türlü.geçen gece denedim tekrar.amaaaaaaaaaaaaaaaan bi içti bi içti.acaba vermemiz mi gerekiyor.ben nasılsa emiyor diye düşünüyordum.

Çınar'a hangi saatte verirsem vereyim fil soyu olduğu için ( iştahı benzememiş soyuna ) suyu püskürtüyor. Zaten biberon ve sulukla adamın işi olmadı, çay bardağını desen ısırıyor, kaşıkla veriyorum püskürüyor. İlaç emziği ile kusturmadan ne kakalarsam.

sağol canım evet çok mutluyum onları emzirdiğim için ama kesecem iste duygusal bağ da olusuyor ya zor geliyor bana ağlayacak gibi oluyorum bazen düsününce.aaaaaaah bebisler ah.ne güzeller, ne masumlar,ne yaramazlar,ne inatçılar ah onlar ah.iyi ki varlar kaydirigubbakcemile5

Ya bu annelik ne zor. Emzirmeye başlamak ayrı dert, bitirmek ayrı. bence zaten bebeklerimiz bizden daha kolay alışıyolar değişimlere. İşi zorlaştıran anneler oluyor (kendimden biliyorum). Bende nerdeyse 13 aylık bebeğe hala günde iki kere süt sağ, eve git emzir, gece emzir, yanında yatır, yatağını ayırama derken, hayatı iyice zorlaştırıyorum. Herkeste aynı dertler...:çok üzgünüm:

ben de hiç denemedim. zira bizimki ağzına memeden başka birşey değdiği anda kendini yerden yere atıyor sağolsun. cesaret edemedim yani. belki biraz biraz versek memeyi bıraktırırken de kolay olur kandırmak.

Bizimki yine dün öğleden sonra bakıcısı olmadığından annemden çorba morba yememiş. benim sağdığım sütlerden içip meyve yemiş sadece. akşamda bizimle sofrada baya makarna yedi. çocuk hamurcu resmen. ama makarna yine de besleyici diyorlar. inşallah öyledir.
gece yatmadan allahtan bakıcı gelmişti de muhallebiyi yiyip yattı. yoksa onu da yemezdi mazallah.

violacım ben de korkumdan çok fazla karbonhidrat vermiyorum
ekmek çok az yiyor zaten, bayadır tartılmadık, umarım almamıştır diyorum ben de
1 ayda 1 kilo hakkaten iyi almış
benimminikelam bana sormmuşun canım, halen emziriyorum ben
gündüz 1 kere, gece uyuyacağı zaman, 1 de gece kalkarsa
en fazla günde toplam 4 kere emiyor

violacım ben de korkumdan çok fazla karbonhidrat vermiyorum
ekmek çok az yiyor zaten, bayadır tartılmadık, umarım almamıştır diyorum ben de
1 ayda 1 kilo hakkaten iyi almış
benimminikelam bana sormmuşun canım, halen emziriyorum ben
gündüz 1 kere, gece uyuyacağı zaman, 1 de gece kalkarsa
en fazla günde toplam 4 kere emiyor

Canım,şimdi bende dikkat ediyorum..ama yiğit emerkende alıyordu ve şimdide ortalama 6-7 kere emiyor..zaten emmeden asla uyumuyor.ne yapıcağımı şaşırdım..

bizde geldik,doğumgünümüzüde kutladık,ömrümün en güzel gecesiydi.Bir tane fotoğrafımızı eklicem bu akşam.
Taylan şöyle böyle yiyor işte eskisi gibi değil,açıkçası büyüdükçe iştahı azalıyor.Birazdan uyanır kıymalı pazı yaptım.Badem olayına gelince ben uzun zamandır veriyorum,kabukları soyulmuş tuzsuz badem satılıyor.Bu tarz yiyeceklerin içindeki vitaminler bebeklere enerji veriyor ayrıca beyin sağlığı içinde çok önmliymiş.Üşenmek yok Füsfüs'cüm cevizleri alıp kır ve bir hafta boyunca yiyeceği kadar badem kabak çekirdeği vs...bunları kabuklarından ayıkla sonra rondodan geçir cam kavonoza koy,her kahvaltısında bir tatlı kaşığı yda daha az Defne nin ihtiyacına göre yedir kuruyemiş bozulmaz ve vitaminide kaybetmezmiş.Ben haftalık yapıyorum.Taylan uyandı ben çıkmak zorunda kalıyorumbu durumda oysa yazaklarım vardı

kızlar ıhlamur çay nasıl veriyorsunuz.Ahmet Marankinin kidabında şekersiz ıhlamur çayı iştah keseci özeliği varmış.Ihlamur kanı temizler Kansızlığı giderir.

sevhanım taylana mutlu sağlıklı uzuuun bir ömür diliyorum, nice yıllara
oh sen atlattın ne güzel
dediklerini de yapacağım
violacım defneyle yiğiti çok benzetiyorum ben, defne de emerken çok aldı biliyorsun
halen de devam, bu arada bakıcısında gayet güzel uyuyor ama ben varken kesinlikle emmeden uyumuyor
fikriye ben ıhlamuru şekersiz veriyorum, defne çok seviyor, soğuyana kadar ağlıyor biz de göstermiyoruz artık
hiç iştahımızı da kesmedi:)))

geceleri emiyor benimki sadece zaten sütümde artık yok denecek kadar az.biberon almıyor ama silikon uçlu suluk var sadece su içiyor geceleri emdikten sonra su veriyorum içiyorda zaten grip oldu normale göre fazla suya ihtiyacı var.

ben de ıhlamur içsin istiyorum ama ipek hanım içmiyor malesef

Ben Humanın karışık bitki çayını veriyorum. İçinde başka bitkilerde var. Hem göğsünü yumuşatıyor hemde iştah açıyormuş.İçine bir dilimde limon koyuyorum kokusunu değiştirsin diye

X