Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
biz diş çıkarıyoruz
hafta sonu pek bişe yediğimiz söylenemez
bugün zorla kahvaltı mamasını yedirdim o kadar

biz diş çıkarıyoruz
hafta sonu pek bişe yediğimiz söylenemez
bugün zorla kahvaltı mamasını yedirdim o kadar

Diş çıkartma dönemleri çok sancılı oluyor. Uyku düzenleri, iştahları ( hoş benim oğlumun zaten olmamıştı o ne hiç bilmiyoruz :) ) tepetaklak oluyor. Kahvaltı mamasını nasıl hazırlıyorsunuz???

batuhan bu aralar yemeği yine azalttı
diş çıkarıcak sanırım huzursuz kaç gündür

ah herkes mi dişten şüpheleniyor.
kahvaltı ettiremedik.zorlayım dedim ağladı.
bir iki saat sonra çorba ısıttım onu da istemedi,kendi haline bıraktım su içiyor,anne sütü alsa içim yanmayacak,biberon da içmiyor uyanıkken gündüz sağolsun.
ya da benim nazarım değdi.2 gün önce güzelce yemişti,maşallah demedim mi ne...

Çınar az önce 1 yumurta sarısını zar zor yedi. 2 çay kaşığı da süt içti. Yine diliyle kıvrak danslar yapmaya başlayınca kaçtım odadan iade etmesin diye. Bu kadarmış bu sabahki kahvaltı kısmetimin. Allah bereket versin :KK43:((( Öğlen balık yedirmeye çalışacağım o ne yapacak işte günün süprizi o :))))

ah herkes mi dişten şüpheleniyor.
kahvaltı ettiremedik.zorlayım dedim ağladı.
bir iki saat sonra çorba ısıttım onu da istemedi,kendi haline bıraktım su içiyor,anne sütü alsa içim yanmayacak,biberon da içmiyor uyanıkken gündüz sağolsun.
ya da benim nazarım değdi.2 gün önce güzelce yemişti,maşallah demedim mi ne...

Maşallah dedik hepimiz ama sen yine de bir oku ona walla bak ben nazara çok inanıyorum. Anne babanın bile değiyor nazarı

sanırım ben de nazar değdirdim defneye
gece güzel uyuyordu, bu gece mızırdandı, ağlayarak uyandı, alakasız saatlerde
kahvaltı da çok yemedi
az önce çorba vereyim dedim, 5-6 kaşık en fazla yedi
çok uykusu vardı gerçi, emip uyudu şimdi

selam kızlar uzun zamandır yoktum görüyorumki bebişler yine diş çıkarıyo ve iştahsızlar.asya diş falan çıkatmıyo ama artık herşeyi zorla yediriyorum bazen düzeliyo sonra tekrar eskiye dönüyoruz.hatta bazen asyayı boğmak istiyorum.

bugün kahvaltısını tam bitirmedi ve sürekli uyumak istiyo 1 kase yoğurt yedirebildim sadece emip uyusun bakalım babasıda grip ben de inşallah o olmaz

sabah kahvalltısını güzel etti Enes ama ondan sonra saat 5 e kadar bişey yemedi bende hiç ısrar etnedim 5 te 2 tane meyveli yoğurt yedi uyudu uyanınca sulu köfte yapmıştım onu yedirdim herhalde daha fazla aç kalmak istemedi yedi hepsini

ben geldiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim.aslında pek de gelemedim.annemdeyim yine.yeni evimize internet bağlanması 15 gün alabilirmiş.

gelelim yokluğumda rüzgarın yaptıklarına ve yapmadıklarına.taşınma telaşı yüzünden olmayan düzenimiz iyice saçmaladı.elimden geldiğince ingiliz mürebbiyesi disiplinimi uygulamya çalıştım ama..............meyve saatlerinde birkaç kere hazır vermek zorunda kaldım.1 kere tarhana içine hazır sebze püresi karıştırdım mecbur.yedi miiiiiiiiii????eh işte diyelim.amaaaaaaaaaaaan özlemişim hepinizi.........

ben geldiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim.aslında pek de gelemedim.annemdeyim yine.yeni evimize internet bağlanması 15 gün alabilirmiş.

gelelim yokluğumda rüzgarın yaptıklarına ve yapmadıklarına.taşınma telaşı yüzünden olmayan düzenimiz iyice saçmaladı.elimden geldiğince ingiliz mürebbiyesi disiplinimi uygulamya çalıştım ama..............meyve saatlerinde birkaç kere hazır vermek zorunda kaldım.1 kere tarhana içine hazır sebze püresi karıştırdım mecbur.yedi miiiiiiiiii????eh işte diyelim.amaaaaaaaaaaaan özlemişim hepinizi.........

Aman efendim hoşgeldin sefalar getirdin... Özlemiştim walla.. Rüzgar bebeği öpüyorumma.s.

Ben öldüm bugünlerde şim di annem ilgileniyor taylanla imla hatalarına bile bakmadan hızlıca yazıyorum beni bağışlarsınız umarım Taylan ında dişi çıkıyor ama ne çıkma daha öncede sıkıntı olmuştu ama şimdiki bir başka ön dişlerini tamamladı o şimdi arka dişler çıkıyor arkadaşlar kendinizi hazırlayın çok fena oluyor.Bugün pek bişey yemek istemedi üç gündür yemiyor bol bol oyun alanlarını dolaşıyoruz sabahtan akşama parklarda alışveriş merkezlerindeyiz yani bu şekilde biraz sakinleşiyor.Çarşamba günü doğum günü bir yerden onun hazırlıklarını yapmaya çalışıyorum hepinizi ve bebişleri çoook öpüyorum.

günaydın kızlar benim paşam pek yemiyor bana göre anneme göre ise 4 tane meyveli yoğurdu kendi yedirdiği için güzel yemiş olyuor

sabah kahvaltı mamasından yarım kase yedi
arada 4 tane meyveli yoğurt yemiş emdi vede
öğlen tarhana çorbasının içine kıymalı makarna ezdim koydum yarım kase yedi
arada annem pirinç unu yapmış içine cicibebe ezmiş nerde bulduysa yedirmiyodum ben epeydir
akşamda et suyunun içine ezi ezdim biraz bulgur pilavı karıştırdım ekmekde ezdim
ama benim paşa gelin görün kü yemedi o minik parcacıkları yutamadı bile

bende mama yaptım 3-4 kaşık yedi sadece o kadar
sonrada yattık
saatlerin değişmise bir tuhaf etkiledi 8,30 da yattı
9 dan önce uyutmaya özen gösteriyorum şimdilik

bugün biraz ii gibi gözleri bakalım inşallah kıs azamanda gecer
arka dişleri çıkarmak gerçekten çok zormuş ya

Bu hafta sonu artık kesinlikle emin oldum ki oğlum asla bakıcısı dışında birinden yemek yemek istemiyor. Ben denedim yemedi, annem denedi yemedi, teyzesi denedi yemedi. Tüm pazarı akşam saat 19.00 da bakıcı gelene kadar emerek geçirdi. Bakıcı gelince de önden bir tas dolusu çorba arkadan da muhallebi yedi gık demeden. Çıldırmaya az kaldı...

Ben öldüm bugünlerde şim di annem ilgileniyor taylanla imla hatalarına bile bakmadan hızlıca yazıyorum beni bağışlarsınız umarım Taylan ında dişi çıkıyor ama ne çıkma daha öncede sıkıntı olmuştu ama şimdiki bir başka ön dişlerini tamamladı o şimdi arka dişler çıkıyor arkadaşlar kendinizi hazırlayın çok fena oluyor.Bugün pek bişey yemek istemedi üç gündür yemiyor bol bol oyun alanlarını dolaşıyoruz sabahtan akşama parklarda alışveriş merkezlerindeyiz yani bu şekilde biraz sakinleşiyor.Çarşamba günü doğum günü bir yerden onun hazırlıklarını yapmaya çalışıyorum hepinizi ve bebişleri çoook öpüyorum.
canım ben de sizi merak etmiştim, nerelerde sevhan diyordum
defne de ne güzel uyuyordu, sapıttı 3 gündür, dün 12 de uyandı 3 e kadar uyumadı
o da diş çıkaracak galiba, ne zamandır çıkmıyordu yeni diş

Umuyorum dişleriniz artık sizi daha fazla üzmez. Ben seni göremeyince 1. geleneksel doğum günü partisi hazırlığına daldığını düşündüm diş sıkıntısı hiiiç aklıma gelmedi. Hem çok geçmiş olsun hemde kolay gelsin.

Bu hafta sonu artık kesinlikle emin oldum ki oğlum asla bakıcısı dışında birinden yemek yemek istemiyor. Ben denedim yemedi, annem denedi yemedi, teyzesi denedi yemedi. Tüm pazarı akşam saat 19.00 da bakıcı gelene kadar emerek geçirdi. Bakıcı gelince de önden bir tas dolusu çorba arkadan da muhallebi yedi gık demeden. Çıldırmaya az kaldı...

Sakın inatlaşma. Yeni yaşlarının ilk bir - bir buçuk ayı anneyle inatlaşırlarmış. Bu yemek veya başka bir konu olabilirmiş. Doktorum özellikle tembihlemişti beni. Ben çıldırdım deli vafire gibi saç baş dağılmış dolanıyorum ortada kaydirigubbakcemile2

canım ben de sizi merak etmiştim, nerelerde sevhan diyordum
defne de ne güzel uyuyordu, sapıttı 3 gündür, dün 12 de uyandı 3 e kadar uyumadı
o da diş çıkaracak galiba, ne zamandır çıkmıyordu yeni diş
Defnem kesin diş çıkarıyordur yada vardır başka bir sıkıntısı yoksa niye uyumasınlarki.Bugünde çok kötü geçti öğlen için balık yapmıştım yemedi,hava güzel dışarı çıkardım hiç sevmediğim halde dışarıda iyi bir yerde köfte yedirmek istedim onuda istemedi sonra arabasında hiç oturmuyor bugünlerde, kucağımda dolaşırken uyudu benimde pestilim çıkıyor gece uykusu yok gündüz Taylan la uğraş bir elimde araba birinde Taylan.Gerçi inan kendimi umursamıyorum ama kadar sıkıntılı günler geçirmesi çok üzüyor beni tek düşündüğüm aç olduğu.

Umuyorum dişleriniz artık sizi daha fazla üzmez. Ben seni göremeyince 1. geleneksel doğum günü partisi hazırlığına daldığını düşündüm diş sıkıntısı hiiiç aklıma gelmedi. Hem çok geçmiş olsun hemde kolay gelsin.
Çok üzüyor çok zor geçiyor doğumgününü heyecanla beklerken gölge düşmüş oldu.
Bugünlerde bişey yemiyoruz yazmıyorum bende.

X