Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
vildancım alındın mı
bugün topic sessizmiş biraz, bir de sürekli yedikleri şeyleri yazıyoruz ya ondan ayrıca yazmamışız, kusura bakma canım
burda paylaşım çok, seni de baklariz her zman

dün sabah sadece peynirli yumurtasını yedirmiş eltim.
öğlen yoğurtlu ev kesimi spagetti
akşam kıymalı pırasa,havuç,pirinç ve patates ilaveli.-patates fikri burda biri yazmıştı eskiler yemeklere 1 patates koyarmış,ezip bebeğe yedirirmiş, ordan geldi aklıma-
yatmadan da azıcık armut püresi,biraz sütlaç.

hu hu günaydın millet.
dün eşim milupa peynirli pkemezli kahvaltıdan almış.ben nasıl olsa evde peynir pekmez katıyoruz diye almıyordum.normal sütle hazırladık,çok lezzetli birşey,denemeyenlere tavsiye olunur.
çorba olarak bugün mercimek düşündüm,epeydir yapmıyorumuşum farkettim.içine pırasa doğradım az,bir diş sarmısak attım,bulgur attım ,bir kaç parça tavuk vardı onları attım düdüklüyü kapadım.bakalım lezzet iyi olmazsa un kavurur katarım.
akşama da Allah Kerim.balık mı yesek.

Selam kızlar,biz sabah yumurta,peynir,tahin,pekmez,ekmek ve ıhlamurdan oluşan kahvaltımızı ettik.şimdi oğluşum emdi ve uyudu.kalkınca balık çorbası yiyecek...

dün akşam fırında patates ve havuçlu tavuk vardı, 1 baget yedi defne
bu sabah da peynir, 3 zeytin (ev yapımı), 1 kayısı, tahin pekmez ekmek ve ıhlamurla kahvaltı etti

Çınar hasta diye ısrar etmiyorum yumurta yesin diye. Elim titreye titreye kavanoz kahvaltı karışımı verdim yedi dün. Öğlen yine kilitti ağzı. Arada vazgeçemediği hipp erik yedi. Akşam yarım çay bardağı tavuk suyuna çorba içti. Gece yatmadan da kavanoz gece tahılı yedi. Hem yedi diye seviniyorum hem kavanoz mamalardan korkuyorum.. Ne yapacağım ben?? imdaaaaaaaaaaat???

Çınar hasta diye ısrar etmiyorum yumurta yesin diye. Elim titreye titreye kavanoz kahvaltı karışımı verdim yedi dün. Öğlen yine kilitti ağzı. Arada vazgeçemediği hipp erik yedi. Akşam yarım çay bardağı tavuk suyuna çorba içti. Gece yatmadan da kavanoz gece tahılı yedi. Hem yedi diye seviniyorum hem kavanoz mamalardan korkuyorum.. Ne yapacağım ben?? imdaaaaaaaaaaat???
anladığım kadarıyla çınar paşam kavanoz mamalarına evet ev yemeklerine hayır diyor
bende başda kavanoz mamalarından veriyordumdrumuz bu konuda bize eğer kavanoz mamalarına alışırsa senin yaptıklarını beğenip yemez verebilirsin ama haftada bir yada misafirlik yolculuk gibi zamanlarda demişdi

bu arada kapuskayı denedim ben ceylin sevdi bize gaz yapmadı
daha rahat yemek yiyor şimdi alıştı çok şükür

aman yesin de kavanoz yesin xenocum . dicem ama alışma riski varsa kötü tabi. bi de çok kremamsı onlar , pütür olayı sorun olabilir sonra. neyse önce yemeye alışsın da , sonra evde yaptıklarını kavanoza koyarsın ,yutarsa tabi, çok uyanık zamane bebeleri :)

16eslemcm,ceylin yaşını doldurdu mu görmeyeli?tickerda öyle yazıyor.

herkese günaydınlar ve iyi haftasonları
ipek hanımda sabah malum kahvaltısını yaptı
1 portakal suyu içti
ve ilk kez 1 çay kaşığı bal verdim,şapur şupur yalana yalana yedi:))))))))
yatmadan yarım dilim kek yedi,uyuyor şimdi
uyanınca 1 armut yarım muz vercem
akşama da yayla çorbası var,yalnız nanesi biraz fazla oldu,dün yerken hep genzine gitti:))))))

aman yesin de kavanoz yesin xenocum . dicem ama alışma riski varsa kötü tabi. bi de çok kremamsı onlar , pütür olayı sorun olabilir sonra. neyse önce yemeye alışsın da , sonra evde yaptıklarını kavanoza koyarsın ,yutarsa tabi, çok uyanık zamane bebeleri :)

16eslemcm,ceylin yaşını doldurdu mu görmeyeli?tickerda öyle yazıyor.
28 Mart doğumluyuz biz bugün yaş günümüz

sevhan ne güzel hergün çıkıyorsunuz dışarı, imreniyorum size gerçekten
kızlar nazarı pek tkmam kafama ben ama söz konusu uyku olunca ödüm kopuyor ama sizle paylaşmadan da edemedim
defne dün gece hiç uyanmadı, 9 buçukta yattı, 40 dk sendromu devam ediyor yalnız, 40dk sonra uyanıp tekrar emdi, sonra sabah 8de kalktı
nolur maşallah deyin, 1 haftadır falan bayağı uzamıştı uyuma süreleri zaten, 1kere kalkmaya başlamıştı
tam oturmaz düzeni ama iyi gidiyoruz maşallah
sanırım odasını ayırıcam, darısı hepinizin başına inşallah
Ahhh tatlım bilsen eğer çıkarmasam neler geleceğini başıma,Taylan dışarı çıkmazsa eğer dış kapıyı açmaya çabalıyor tabi başaramıyor en sonunda kapının önünde çığlık çığlığa ağlıyor.Valla bazen millet tip tip bakıyor bu yağmurda soğukta ne işi var diye çocuğun dışarıda.Ama ben bunun yararınıda gördüm özellikle sağlık açısından.
Bugün iştahsız sabah kahvaltı yapmak istemedi bir iki kaşık mama yedi çok az peynir ve yarım yumurta sarısı,bir saat sonra pekmez verdim sonra emzirdim uyuyor.Birazdan gidip hala yapmaya karar veremediğim yemeğini yapıcam...

Ahhh tatlım bilsen eğer çıkarmasam neler geleceğini başıma,Taylan dışarı çıkmazsa eğer dış kapıyı açmaya çabalıyor tabi başaramıyor en sonunda kapının önünde çığlık çığlığa ağlıyor.Valla bazen millet tip tip bakıyor bu yağmurda soğukta ne işi var diye çocuğun dışarıda.Ama ben bunun yararınıda gördüm özellikle sağlık açısından.
Bugün iştahsız sabah kahvaltı yapmak istemedi bir iki kaşık mama yedi çok az peynir ve yarım yumurta sarısı,bir saat sonra pekmez verdim sonra emzirdim uyuyor.Birazdan gidip hala yapmaya karar veremediğim yemeğini yapıcam...
valla biz de sarıp sarmalayıp bir gözler görünüyor arabaya sokuyoruz.park hayal henüz.park ve balkon hayallerimzi süsleyen şeyler.tabi bura doğu.sizin füsfüsle dışarı çıkma muhabbetinden beri eşime soruyorum istanbul sıcak mıdır :)

biz az önce dışarıdan geldik, herkesinki uyanmıştır defne yeni uyudu
dışarıda azıcık gözleme ve kavanoz meyve püresi yedi
akşama balık yiyeceğiz, balık olana kadar acıkırsa azıcık tarhana yapayım diyorum
ceyline de nice mutlu yıllar, öpüyoruz

Çınar dün azıcık yedi diye sevindim ya bugün bu saat oldu hala aç. Dün verdiklerimden deniyim dedim yemedi kılçık adam. Yeni uyud daha yemin ederim tepe sersemi oldum. ışe başlasam da nefes alsam.

alabalık maceramız hüsranla sonuçlandı.diliyle itti hemen.öğlenki mercimek çorbasının içine kattım,nafile,kitap,tv,uçak formulleri işe yaramadı.en son bir tvdeki karakterlere yedirme,bir koşarak gelip küçük hanıma yedirme formuluyle 4-5 kaşık yedi.beğenmedi diye tutturdu babası,sütlaç açtım,onu da istemeyince ısrarı bırakıp gezmeye gittik.eltimde bezelye yemeği vardı,9 gibi ondan yedi biraz.

slm kızlar herkes oy kullanmaya gitti herhalde :))
biz o işi sabah oğlumla yaptık sabah kahvaltısından sonra çıktık hem onada gezme oldu gelince armutla muzu karıştırdık yedi uyudu uyanınca pilav ve fasulye yemeğinin patatesinden vercem bakalım yicek mi

merhabalar,oğlum 7.5 aylık salatılık vermeye başladım.Sezonu değil ama iki sabah baya iştahla yiyor.Salatılık domates peynir zeytin ve zeytin yağı karışımı yedi.Galiba bu karışımı istahı açıyor daha önceden yemediği bisküvileri yemeye başladı.Öğlende mercimerk,pirinş,havuç,patatesüirmik karışımından uluşan çorbayı yedi.Sonra pasaport için fotoraf çektirdik daha sonra parkta oynadık orda daha önce sevmediği meyve püresini bitirdi(galiba temiz hava iştahı açtı yada çocuklkara baka ne yediğini anlamadı) evde yoğurdunu yedi.Artık yatana kadar biraz hipp gece mamasından ve süt içer.Bugün güzel geşti.

merhabalar,oğlum 7.5 aylık salatılık vermeye başladım.Sezonu değil ama iki sabah baya iştahla yiyor.Salatılık domates peynir zeytin ve zeytin yağı karışımı yedi.Galiba bu karışımı istahı açıyor daha önceden yemediği bisküvileri yemeye başladı.Öğlende mercimerk,pirinş,havuç,patatesüirmik karışımından uluşan çorbayı yedi.Sonra pasaport için fotoraf çektirdik daha sonra parkta oynadık orda daha önce sevmediği meyve püresini bitirdi(galiba temiz hava iştahı açtı yada çocuklkara baka ne yediğini anlamadı) evde yoğurdunu yedi.Artık yatana kadar biraz hipp gece mamasından ve süt içer.Bugün güzel geşti.

Afiyet olsun kuzuya. Ben cesaret edip mevsim dışı sebzeler vermiyorum.

X