Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
kızım bugün patates püresi.yoğurt ve kahvaltı maması yedi.birazdanda portakal sıkıcam onu içicek

Bugün gülce yaptığım hiçbirşeyi beğenmedi kahvaltıda 2 zeytin 1 bisküvi çok az omlet yedi öğlen kabaklı patates havuç kıymalı yemek yaptım yemedi kendime kaşarlı tost yapmıştım tostun yarısını götürdü bayıla bayıla yedi az öncede yoğurt yedi uyudu akşama füsfüsdn kopyayla yeşil mercimekli bulgur pilavı yaptım ilk kez yaptım yer umarım

defne bugün öğlen dün yaptığım mercimekli bulguru yedi
akşam için de domatesli havuçlu şehriye çorbası yaptım, süt de koydom, üzerine maydonoz kıydım, onu yiyecek
kahvaltısını meyvesini saymıyorum ben artık, onları hergün yiyor
yatmaya yakın da yoğurt vericem

Bende burada takılırken mutfakta şehriye çorbası pişiyor.Çok hamarat oldum yemek yapıyorum,bebek bakıyorum,üzerine foruma giriyorum.Meyveyi ve kahvaltıyı bende artık yazmıyorum genel olarak aynı yiyecekler bir tek pazar günleri deşiyor.

kahvaltıda böyle tost most verirseniz yazın ama sevhan ve füsfüs :)
bizimkiler de büyüse gülce gibi,inş. tost sandvic filan yapsak.
lokma yemiyor dışarı atıyor diye üzülüyordum,gecen bi arkadaş birden yemeye başladı yazmıştı,inciboncuk sanırım.umutlandım ben de.
bir tarhana çorbası yaptım yatmadan önce vermek için,sarmısak doğradım azıcık,buzlukta bütün domates vardı ondan doğradım,kaşar eklicem bide.ama önce meyve ilavelki muhallebi denicem yemezse bu.
bu arada bilge sabah ağlamadı ayrılırken,yengesiyle arası iyi cok şükür,ben de içim rahat gittim okula.eskiden ağlar mahvederdi beni.3 ay idare etsin de , seneye buluruz inş. iyi birini bu kez eve gelecek birini bulacam.

Ben Çınar'a bugün ne verdiysem Hipp erik dışında çıkardı yemedi. Ben çözdüm cinayeti. Haklı çocuk yememekte. Bunun birçok nedeni var: 1- Ülkenin dış borçları yüzünden çok borçlu doğdu oğlum; 2- Ee malum hamdolsun bize teğet geçen ekonomik kriz var çoğu insan işsiz. Şimdi bu çocuk içi alıp nasıl yesin. ıştahı kaçar insanın.. Haklı walla. Anası gibi protest ruhulu mu olacak ne??? :))))

xenocum aşıyorsun kendini tatlım yaaa
sen de işi gücü bırakıp stand upçı mı olsan acep

xenocum aşıyorsun kendini tatlım yaaa
sen de işi gücü bırakıp stand upçı mı olsan acep

İnsan ne yaparsa yapsın yedirmeyi başaramadığı bir insan evladı besliyorsa, evinde böyle komplo teorileri üretmeye başlıyor bir müddet sonra sıyırıp. Bütün suç ahanda Çınar paşada:eek:klava::eek:klava:

kahvaltıda böyle tost most verirseniz yazın ama sevhan ve füsfüs :)
bizimkiler de büyüse gülce gibi,inş. tost sandvic filan yapsak.
lokma yemiyor dışarı atıyor diye üzülüyordum,gecen bi arkadaş birden yemeye başladı yazmıştı,inciboncuk sanırım.umutlandım ben de.
bir tarhana çorbası yaptım yatmadan önce vermek için,sarmısak doğradım azıcık,buzlukta bütün domates vardı ondan doğradım,kaşar eklicem bide.ama önce meyve ilavelki muhallebi denicem yemezse bu.
bu arada bilge sabah ağlamadı ayrılırken,yengesiyle arası iyi cok şükür,ben de içim rahat gittim okula.eskiden ağlar mahvederdi beni.3 ay idare etsin de , seneye buluruz inş. iyi birini bu kez eve gelecek birini bulacam.
Canım sanırım suç senin olmuş ben ek gıdaya başladığımız anda yani 6. aydan itibaren kendi eline verdim herşeyi direk meyvelerden başladı elinde emmeye öyle öyle derken ekmekle devam ettim, börek, tost, bisküvi, gofret derken şimdi herşeyi zorlanmadan ısırıp yutabiliyor çok şükür. Hanımefendi alıştı kendi eliyle yemeğe bazen bizim verdiğimizi almıyor aynı şeyi önüne koyuyoruz iki parmağıyla alıp agzına kendi koyuyor ve güzelce yiyor. Bence çok geç kalmadan eline ver yesin bir iki oynar korarır ama eninde sonunda agzına atar bir dene istersen.

selam kızlar
sabah kahvaltı karışımı yaptım zar zor yedi sonra uyudu uyandığında dün yaptığım mercimek çorbasını yedirdim onuda istemeye istemeye yedi bide bu çorbayı seviyo
saat 5 de meyveli yoğurt yedi uyudu
akşamda et haşlama yaptım yemek olarak ondan yedi
yemekten sonra biz meyve yerken oda çok az muz ve portakal yedi
Enes ben yerken elime saldırıyo bazen ama aynı şeyi kendine özel yapsam yemiyo anlamıyorum valla benim elimdeki daha tatlı herhalde
uyumadan öncede muhallebi yedi şimdi uyuyo

merhaba arkada$lar..bu topikte yeniyim..benim oglumda 16 aylik..pek i$tahli bir cocuk oldugu söylenemez..yemek saatlerimizde onu oyalayacak bir$eyler buldummu iyi kötü yiyor..onun di$inda kesinlikle yediremiyorum..$u aralar sorunumuz kahvaltiyla..önceleri güzel bir $ekilde bu ögünü geciriyorduk..fakat bir süredir yumurtanin di$inda bir$ey yediremiyorum (onu da cok sevdigi icin yiyor)..acaba diyorum hergün ayni $eyleri verdigim icin sikildi da farkli $eyler mi istiyor..sizden ricam $u; siz bebi$lerinize neler veriyorsunuz? farkli kahvalti önerileriniz varmi?

günaydın güzel anneler
dün oğluşum bişe yediği söylenemz yani mutlu mesut rahat bir şekilde
sabah kahvaltı kaşık maması verdim içine biraz reçel bebe bisküvisi ekledim
arada bişe yemedi ananesi de zorlamamış
öğlen mercimek çorbası verdim içine biraz pirinç pilavı attım
arada muhallebi vereyim eddim yok yediremedim
sonra 5 e doğru muhallebi verdim 4-5 kaşık yedi
2 tane de meyveli yoğurt yedi küçükleimden
ev yapımı yemiyo bu günlerde neler yaptım ama yok
akşamda kaşık maması yaptım sütlü ama yok yemedi kaldı
misafirliğe gitmiştik gelincede yedirmeye çalıştım yemedi emdi uyudu
sabahda geç kalktı 1 saat ve gecede doğru dürüst uyanıp emmedi nedense

bugün bakaalım beni nasıl bir gün bekliyo
hafta sonuda evde olmıcaz anneme gidecez ordada yemez bu şimdi bakalım ben ne krizlere gircem

ptesi görüşmek dileğiyle
hafta sonu bir muhallebi denicem tarifini yazarım buraya inşallah yer onu benim paşam

Canım sanırım suç senin olmuş ben ek gıdaya başladığımız anda yani 6. aydan itibaren kendi eline verdim herşeyi direk meyvelerden başladı elinde emmeye öyle öyle derken ekmekle devam ettim, börek, tost, bisküvi, gofret derken şimdi herşeyi zorlanmadan ısırıp yutabiliyor çok şükür. Hanımefendi alıştı kendi eliyle yemeğe bazen bizim verdiğimizi almıyor aynı şeyi önüne koyuyoruz iki parmağıyla alıp agzına kendi koyuyor ve güzelce yiyor. Bence çok geç kalmadan eline ver yesin bir iki oynar korarır ama eninde sonunda agzına atar bir dene istersen.

haklı olabilirsin canım,başlarda ben de veriyodum eline ekmek vs.bi gün elma verdim,boğazına takıldı ve kustu sonra vermedim.
bizimkinin diş de 9 bucuk aylık cıktı,onun da payı var,hala 2 tane.

haklı olabilirsin canım,başlarda ben de veriyodum eline ekmek vs.bi gün elma verdim,boğazına takıldı ve kustu sonra vermedim.
bizimkinin diş de 9 bucuk aylık cıktı,onun da payı var,hala 2 tane.

Yiyen çocuk yiyor walla. Çınar'ın 6 dişi varda ne işe yarıyor boşuna yer işgalinden gayrı ???

Taylan dün iştah bakımından iyi idi iştahı dün gece sabaha kadar uyumadı sabah baktımki diş çıkarmış ama daha incecik daha tam bir iki günü bulur Taylan 'nın rahatlaması bu sabah iştahsızdı uyanca brüksel lahanası yiyecek.Sonra hoop gezmeye gidecek.

sevhan ne güzel hergün çıkıyorsunuz dışarı, imreniyorum size gerçekten
kızlar nazarı pek tkmam kafama ben ama söz konusu uyku olunca ödüm kopuyor ama sizle paylaşmadan da edemedim
defne dün gece hiç uyanmadı, 9 buçukta yattı, 40 dk sendromu devam ediyor yalnız, 40dk sonra uyanıp tekrar emdi, sonra sabah 8de kalktı
nolur maşallah deyin, 1 haftadır falan bayağı uzamıştı uyuma süreleri zaten, 1kere kalkmaya başlamıştı
tam oturmaz düzeni ama iyi gidiyoruz maşallah
sanırım odasını ayırıcam, darısı hepinizin başına inşallah

Defneye maşallah canım..hep böyle güzel uyusun,annesi de mutlu olsun..Yiğit gecede 2 kere emmeye kalkıyor..bugün öğlen ıspanak ve yoğurt yedirdim.sonra biraz parka gittik,sallandık..şimdi geldik,az sonrada uyur:)

sevhan ne güzel hergün çıkıyorsunuz dışarı, imreniyorum size gerçekten
kızlar nazarı pek tkmam kafama ben ama söz konusu uyku olunca ödüm kopuyor ama sizle paylaşmadan da edemedim
defne dün gece hiç uyanmadı, 9 buçukta yattı, 40 dk sendromu devam ediyor yalnız, 40dk sonra uyanıp tekrar emdi, sonra sabah 8de kalktı
nolur maşallah deyin, 1 haftadır falan bayağı uzamıştı uyuma süreleri zaten, 1kere kalkmaya başlamıştı
tam oturmaz düzeni ama iyi gidiyoruz maşallah
sanırım odasını ayırıcam, darısı hepinizin başına inşallah

41 kere maşallah hep böyle devam eder inşallah

Enes sabah kahvaltısını iyi yedi sonra banyo yaptı ve uyudu
uyandığında dünkü et haşlamadan yedi sonra mevyeli yoğurt ve elma püresi yedi
akşamda brokoli çorbası yaptım onu vercem birazdan

X