Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
geçmiş olsun canım ya doktorun mutlaka söylemiştir ama emiyorsa azar azar ve sık sık emzir bol sıvı ver yoğurt ve patates de yedirmeye çalış biran önce iyileşir inşallah :Saruboceq:

sagol canim zaten birsey yedigide yok su veriyorum meyva suyu emiyor hemde normalden daha cok insallah uzamaz bugun dogruduzgun birseyde yemedi

bir güzel kaşarlı yumurta yaptım,ezilmiş yarım muz,1er çay kaşığı kayısı marmeladı ve tahin pekmez karışımı,ekmek içi ve aptamille karışım hazırladım,sonuç yemedi.dün kendi kendime ne güzel yumurtayı seviyor demiştim,2 gündür onu da yemiyor:KK43: ne desem aksi oluyor,nazarım kuvvetli galiba :)
yarım portakal sıktım,milupa sütlaç getirdim 1 saat süren ugrasla yedi çogunu sıpa.

nnuraycım çok geçmiş olsun canım..
yiğit oğlum,bu sabah yumurta,peynir,ekmek,ıhlamur,tahin ve pekmez yedi..öğlene türlü yediricem..Bizim doktorda yumurtayı her gün ver dedi ama ben şimdilik iki gün veriyorum arada bir gün vermiyorum.yavaş yavaş hergün vermeye başlıycam..

Nuray'cım çoook geçmiş olsun.Asya en kısa zamanda iyileşecek ve yeniden eski iştahına kavuşacak.Sen üzme kendini kendini suçlama oluyor hepimiz yapıyoruz,bir an aklımızmı duruyor ne daha doğrusu bu bıcırıklar akılmı bırakıyor.Taylan da hasta çocuklarla oynadığı oluyor,parklarda yada oyun alanlarında yerlerde sürünüyor ama elime avcuma sığmıyor o enerjiyi boşaltmasıda lazım.Zor işte çok zor bir insanın sorumluluğunu almışız kendimizi gözden çıkarmışız birde en ufak olayda kendimizi suçluyoruz.Hiçte suçlu değiliz

çok geçmiş olsun nuray,tüm hasta bebekler iyileşir inşallah hemen.ne kadar dikkat etsende etmesende oluyor işte suçlama kendini,ama insanın elinde değil dimi.bugün oğluma kahvaltısını karıştırmadan yaptırayım dedim ama başaramadım,1-2 lokma zorla aldı,masada ekmeği görünce hemen onu istiyor ve karnını ekmekle doyuruyor kerata

iyi günler arkadaşlar nuraycım çook geçmiş olsun..
bizim kızda da iştah aynı heppp yemiyor sabah zorzar yine pirinçunu yedi azaıcık yumurta sarısını tıktım resmen zorla ağzına offfofff.... bakalım kalkınca ne olacak sebzeli etli çorbamız var buzluğa koymuştum onu çıkarttım onu yedirmeye çalışacağım...

biz de sonunda adam gibi kahvaltıya başladık oğlum inanılmaz bir şekilde dünden beri 1 bardak süt eşliğinde ekmek içiyle yumurta ve peynir yiyor lokmaları da ağız dolusu evire çevire yiyor küçücük bir parçayı bile kabul etmeyen çıkaran çocuk birdenbire çiğnemeyi ve yutmayı öğrendi. demek ki zamanı varmış , her çocuk farklı gelişiyor sonuçta ben de mutluyum ne diyim
canım senin adına çok sevindim
maşallah bnim ki hala kücüük bir parçayı bile kisacak gibi yapıyor
ne zaman yiyecek ya
9 dişi var üstelik

dun tum gece hastanede gecirdik kiz rotavirus kapmis kusma ates ishal helak oldu yavrum gorseniz yeniden istahi acilmisti kuzumun cumartesi salak kafam arkadasin oglu ayni sikayetten hastaydi ona gittim bizim akilli kizda oglanin sulugundan su icmis ben gorene kadar elinden aldim ama bulasti hep benim sucum esime demedim bilse cildirir nasil halsiz asi yaptirmadim iyikide yaptirmamisim faydasini gormeyecegimi 3doktor tekrar tekrar soyledi hatta dahada icinden cikilmaz boyuta gelir bagirsak enfeksiyonuna kadar varirdi dediler simdi iyi ama sadece sivi verilicek az once biraz bebelac ve aptamille biberona sut yaptim icti ardindan azicik yogurt pilav tazefasulye yedi sukur cikarmadi simdide mediset verdim uyudu hic hali yok aman kizlar bu nisan ayina kadar virus aktif etraftaymis hasta insanlara yaklastirmayin kendi ellerinizi bebeklerinkini ve sevmek isteyenlerini uyararak yikatin kirilan kirilsin sapsup opmesinler tam virus ayi bol sivi verin tum sebzeleri iyi yikayin dun gece halini gorseniz acirdiniz sukur kusma durdu ishalde sadece sabah vardi ateside azaldi

nuuraycım geçmiş olsun canım
dikkat etmek gerekiyo bu salgınlara arrşı
bende aşı yaptırmadım korkuyorum ama ya
bu aşı başka ne zaman yapılır acaba

dün oğluşum kahvaltıda bir kase kahvaltı kaşık maması yedi içine birde yumurta ezdim
sesi çıkmadan yedi şükür
arada meyveli yoğurt 1 tane
öğlen yayla çorbasının içine kuskus haşlamıştım ondan ezdim biraz da et ezdim yedi güzelce bir kase
arada 1 kase yoğurt ve 2 tane meyveli yoğurt yemiş çok yoğurt yiyor farkındayım

akşamda aptamil süt almıştım ilk defa bir içireyim dedim yok içmedi
bende içine kaşık maması attım cicibebeli yedirdim

sonra banyo yaptık emiştik ve uyuduk

ben bugün yeşil mercimekli bulgur pilavı yapayım diyorum
hem biz yeriz hem defne
öğlen sütlü tarhana içecekti
bu aralar gazlı biraz ama çıkarıyor, napiiim yaa yemek kalmadı pişirecek:))

biz de bugun her zamanki gibi sabah sadece süt iöti daha sonra biraz meyve püresi içinde yarım ceviz pekmez ve milupanın sütlü bisküvi koydum 70ml yedi.Ğlen de yemek istemedi bakalım umarım ikindi de tarhana çorbası yaptım içine biraz kendi sütümden ekliyecem bide biraz peynir.Umarım yer.Yoğurt akşam için kaldı bilmiyorum belki ineden çorba istemeyecek yoğurdu yer bari.Ah işimiz zor.

nuray çok geçmiş olsun canım
şule sende bakıcıdan yana dertliydin boşver iyi olmuş bıraktığı aklın kalmaz bölece

Enes sabah peynirli omlet yaptım onu yedi yarısından fazlasını yanında da süt sonra uyudu uyandığında elma püresi yaptım onu yedi
mercimek çorbası yaptım ama içine sebze ve kıymada koydum onu da yedi tekrar uyudu
akşama fırında tavuklu patates yemeği yapcam ondan vericem bakalım yiceek mi

ben kurufasülye koydum ocaga,ama ona yetişmez,acele bişey yapmam lazım.ya da meyve versem,yemiyo ne zamandır,gribimsi oldu.

dünkü program:
07.00 emdi
10.00 kaşık maması+yarım inek sütü, yarım su+1 yumurta sarısı+1 küçük peynir karışımı
11.30 80-90 cc anne sütü
14:30 sebze çorbası+1 babymix yoğurt
15:30 meyve püresi
19:00 emdi
20.00 az pilav+nohut (bizim yediğimizden)
21.00 muhallebi+babymix
21.30 emdi+uyudu

ya birde şu 1 yaş kontrolünde doktoru illa kan aldırın kan sayımı için, rutin kontrol dedi ama bebeğim çok ağlıyo. hiç aldırmak istemiyorum, kansız gibi bir hali de yok hiç. ne dersiniz?

Ben yokken 2. dalya olmuş ama ucundan yakaladım. Topiğin bahtısızı olarak kambersiz düğün olmaz misali bensiz 2. dalya demenizi kabul edemezdim yettim geldim :))) Canlarım hepinize ilginizden dolayı ne kadar teşekkür etsem az. Beni çok sevindirdiniz.Şule'm, nnuray'ım canlarım sizlere çok geçmiş olsun. ıpek bebeğin yeni incisi hayırlı olsun. Ben yokken çok ilerlemişsiniz şöyle okumaya çalıştım. Atladığım bir haber varsa özür dilerim. Gelelim Çınar'a. Çınar çok hastalandı. Doktorumuz iğne vermişti. Hatta ilk iğnesini kendisi yaptı. Özellikli bir iğne olmadığını, tüm polikliniklerde yaptırabilceğimi söyledi. Cuma günü ben polikliniğe gitmedim aman çocuğumun canı acımasın diye hastaneye götürdüm ve bir bebek hemşiresine yaptırmak istedim. Doktorumun bağlı olduğu hastaneye gittim ve bir sorun yaşadık. O gece gözetimde kaldık. Sonrasında da bugüne kadar yattık. Allah'a çok şükür kabus bitti. Allah kimseyi evlat acısı ile terbiye etmesin. Bu arada Çınar'ın içine küçük hüsamettin kaçtı. Anne diye sesleniyordu duymazsam heeyy diye bağırıyordu. Sonra anne heeeeyy diye ikisini birleştirdi. En son tembellik edip aneeeyy diye kısalttı. Şimdi aney ve babey olarak hayatımızı sürdürüyoruz :)) boğazına gelince sadece doktorunun yedirdiklerini yedi. Aralarında hissi bi münasebet var sanırım yada korkuyor korkudan yiyor henüz çözemedim :)))) Şimdilik benden bu kadar. Hepinize tekrar çok teşekkür ederim. Sevgiler

X