Bebek istemeyen kocam… Ne yapacağım:(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bunu ben de hiç anlamadım. Anne olmak için evlenmek çocuklara haksızlık gibi geliyor bana. Yani annenin babanın birbirini çok sevdiği, çocuklarına da hem kendi sevgilerini hem de onlara olan sevgilerini ilgilerini gösterdikleri mutlu bir aileyi hak ediyor her çocuk
İnsanlar birbirlerini çok sevip evlenmek istemeyebilirler. Neden birlikte anılıyor bu iki olgu anlamakta güçlük çekiyorum.

seyahatli işlerde çalışıyormuş ikisi de, muhtemelen ikisi de yönetici konumda.
muhtemelen o günlerde birlikte olabilmek için önceden plan program gerekiyor

yine muhtemelen eşi titiz, kontrolcü, çok ince eleyen sık dokuyan birisi, mükemmel olmayacaksa olmasın adamlarından filan olabilir, bu adam yemez yani o dediğiniz şeyi
En mantıklı anlayan sizsiniz… teşekkür ederim

Ve de kandirikci
Kadina acik acik hic cocuk istemiyorum dememis en bastan 🤷‍♀️
bence bu kandırıkçılıktan öte bir şey

bu resmen kötücül, bencil bir kafa.

liseli, üniversiteli çocuklar bile daha olgun davranabiliyor.

kadın net olarak çocuk yapacaksam evlenelim demiş.
seneler seneler olmuş.

ya hani ne bileyim delikanlı ol bari de ki, "yaparım, bir yerde çocuk isterim diye düşündüm, üstelik annesi sen olacaksın neden istemeyeyim ki dedim, erkekler zaten ölmüyor öyle çocuk için biliyorsun, ben de o noktaya gelirim sandım, ama bir türlü o hissiyata erişemedim, seni de beklettim, çok pişmanım, üzgünüm" filan de -yani tselli değil ama dürüst olurdu bari.

adam 8 sene olmuş hala kadına kem küm ediyor
kadının yaşı 40+ olsun amh iyice kritik olsun çocuk fikri kendiliğinden bitsin filan mı istiyor artık nedir...
bu yani kusura bakmayın da "dünya iyisi" birinin yapacağı şey değil...ki bu adam muhtemelen kriz yönetimi vs. de bilen birisidir.

Tamam istemeyen hiç yapmasın da evli insanlardan birinin bir gün çocuk istemesi de dünyanin en ilginç şeyi değil yani. Ve üstelik 30 üzerindeyken evlenilmiş. Anne baba olma aşkıyla yanılmıyorsa bile acaba pişman olur muyuz diye tekrar bi düşünülür. Ve istenebilir. Herkes 20 yaşındaki fikirleri ve kararlarıyla mı ilerliyor bu hayatta?
Aradığım yorum. Sanki herkes evlenirken şunu istiyorum şunu istemiyorum diye sözleşme imzalıyor. Çocuk evliliğin doğal sonuçlarından biridir. Katiyetle istemeyen birisi özellikle bunu söyleyebilir evlenmeden ama herkes ben çocuk istiyorum bak haberin olsun diye mi evleniyor. Cidden ilginç yorumlar.

Eşiniz sizden çok büyük bir şeyi alıyor şu anda. Karşınıza alıp ciddi ciddi konuşun, eğer istemiyorsa da bence yolunuza bakın, yarın 50-60 yaşına geldiğinizde çok pişman olabilirsiniz. kariyeriniz var, çocuğa bakacak güçtesiniz, kıbrısta bir seçenek olabilir bence. tekrar baba yapacak birini aramak için biraz geç olabilir.

bence bu kandırıkçılıktan öte bir şey

bu resmen kötücül, bencil bir kafa.

liseli, üniversiteli çocuklar bile daha olgun davranabiliyor.

kadın net olarak çocuk yapacaksam evlenelim demiş.
seneler seneler olmuş.

ya hani ne bileyim delikanlı ol bari de ki, "yaparım, bir yerde çocuk isterim diye düşündüm, üstelik annesi sen olacaksın neden istemeyeyim ki dedim, erkekler zaten ölmüyor öyle çocuk için biliyorsun, ben de o noktaya gelirim sandım, ama bir türlü o hissiyata erişemedim, seni de beklettim, çok pişmanım, üzgünüm" filan de -yani tselli değil ama dürüst olurdu bari.

adam 8 sene olmuş hala kadına kem küm ediyor
kadının yaşı 40+ olsun amh iyice kritik olsun çocuk fikri kendiliğinden bitsin filan mı istiyor artık nedir...
bu yani kusura bakmayın da "dünya iyisi" birinin yapacağı şey değil...ki bu adam muhtemelen kriz yönetimi vs. de bilen birisidir.
Cocuk olsa simdiye ilkokula baslamisti
Oyle bi sure gecmis
Konu sahibi de hala cok asigim diyor bilemedim🤷‍♀️

Eşimle severek evlendik, dünyanın en iyi insanı… Evliliğin başında hazır değilim dedi hiç çocuk için baskı yapmadım.
Benim yaşım 37, o 47… 8 senedir evliyiz. Son 3 senedir bebek istiyorum ama yüksek lisansım felan derken erteledik.
Şimdi okul bitti, her şey yolunda ve kariyerimde de tam zamanı… Şu an yapamazsam bir daha yapamayacağım… Üstelik amh değerimde artık düştü…
Senelerce müdür olmayı bekledim, müdür olunca yapacağım dedim, müdür oldum ama şimdi de ne zaman yumurtlama zamanım olsa kocam kaçıyor benden…
Bu kaçma şöyle oluyor, normal sevişirsek sorun yok… ama bebek niyetiyle ovulasyon testi yapıp yatağa girersek içine kaçıyor resmen… tık yok adamda…
Bu sabah işe gelirken yol boyu ağladım sinirden…
Kendimi aldatılmış ve kandırılmış hissediyorum…
Benim ikinci evliliğim, onun ilk… Evliliğe razı olmamın tek sebebi anne olmaktı. Şimdi yaş ilerledi… Son şansım olan zamanlar belki.
O erkek, istediği yaşta baba olabilir benden vazgeçerse devam edebilir ama ben ne yapacağım?
Çocuk konusu yüzünden deli gibi aşık olduğum adamdan boşanmayı düşündüm bu sabah… İlk kez… Sorsam o da istiyor ama bilinçaltını biliyorum, istemiyor o sebeple böyle.
Çocuk istiyorum… Onu seviyorum… Ama bu şekilde de yaşamak istemiyorum.
Bu sadece iç dökme… Lütfen rencide edici, kırıcı şeyler yazmayın çok hassasım zaten…
Merhaba çocuk istememe sebebini sordunuz mu yaş faktörü bir sorun olucağını söylediniz m ? Veya yaşından dolayı büyütemeyeceğim diye kendi kendine düşünüyor olabilir korkuyor olabilir rencide edici bişey göremedim bu arada herkesin hayat şartları farklıdır ben 27 yaşındayım 6 yıllık evliyim ablam sayılırsın hiç bir şey için geç değil mesela normal cinsel hayatınızı yaşarken ovulasyondan bahsetmeyin haberi olmasın doktorunuz ne diyor mesela birde şimdi hamile kalsanız tepkisi nasıl olur ağzından duydunuz mu istemiyorum diye oturup tekrar konuşun veya bir çift terapistine gidin beraber konuşun. Korkuları varsa orda çözülebilir

Kesinlikle öyle tek tarafli asla olmaz gebelik sürecinde bile babaya çok ihtiyaç var
Bende böyle düşünüyorum bu sefer de gebelik olursa hem çocuk hemde eş yalnız hissedebilir kendini çok karışık bir durum neden istemediğini konuşmalılar bence ama hanımefendinin de anne olma hakkı var annelik duygusunu tatmak istiyor..

Kimseyi zorla ebeveyn yapamazsınız böyle bir hakkınız yok . Adamdan belki farkettirmeden spermini alıp döllenme gerçekleştirebilirsiniz ama zorla o ebeveynlik ruhunu yerlestiremezsiniz .

Eşimle severek evlendik, dünyanın en iyi insanı… Evliliğin başında hazır değilim dedi hiç çocuk için baskı yapmadım.
Benim yaşım 37, o 47… 8 senedir evliyiz. Son 3 senedir bebek istiyorum ama yüksek lisansım felan derken erteledik.
Şimdi okul bitti, her şey yolunda ve kariyerimde de tam zamanı… Şu an yapamazsam bir daha yapamayacağım… Üstelik amh değerimde artık düştü…
Senelerce müdür olmayı bekledim, müdür olunca yapacağım dedim, müdür oldum ama şimdi de ne zaman yumurtlama zamanım olsa kocam kaçıyor benden…
Bu kaçma şöyle oluyor, normal sevişirsek sorun yok… ama bebek niyetiyle ovulasyon testi yapıp yatağa girersek içine kaçıyor resmen… tık yok adamda…
Benim ikinci evliliğim, onun ilk… Evliliğe razı olmamın tek sebebi anne olmaktı. Şimdi yaş ilerledi… Son şansım olan zamanlar belki.
O erkek, istediği yaşta baba olabilir benden vazgeçerse devam edebilir ama ben ne yapacağım?
Çocuk konusu yüzünden deli gibi aşık olduğum adamdan boşanmayı düşündüm bu sabah… İlk kez… Sorsam o da istiyor ama bilinçaltını biliyorum, istemiyor o sebeple böyle.
Bu sadece iç dökme… Lütfen rencide edici, kırıcı şeyler yazmayın çok hassasım zaten…
Ne guzel bastan söylüyor baba olmak istemedigini ileride burada kocam çocuğa hic bakmıyor diye konu açan kadınlardan mı olmak istiyorsunz

Konu sahibi once planladiklari tatile gidecek esiyle
tatilden sonra konusacak kocasiyla
Tatilde bu konuyu nasil es gececek bilemedim

Ne guzel bastan söylüyor baba olmak istemedigini ileride burada kocam çocuğa hic bakmıyor diye konu açan kadınlardan mı olmak istiyorsunz
Bastan mi soylemis? Su an icin hazir degilim demis 8 sene once
Bastan soyleyen insan evlenmeden soylerdi bakariz ederiz diyip simdi de kaciyor adam oyalamis yillarca kadini

Siz diyorsunuz ya, dünya iyisi , beni çok seviyor, başka konularda hiç üzmüyor. Size bir haberim var, kocanız sizi sevmiyor daha doğrusu sizi sizle birlikte çocuk yapmak isteyecek kadar sevmiyor. Siz çocuk sahibi olma konusunda bu kadar istekli iken bile neredeyse 8 yıldır gerçek bir rest çekip , tavrınızı belirtmekten kaçınmışsınız. Ben sizin başka konularda ısrarcı ve kendi istediğinizin olması konusunda baskıcı, kendi bildiği ve doğruları ile yaşayan bir insan olduğunuzu düşünmüyorum. Hep kocanızın huyuna giderseniz, hep altan alırsanız tabi iyi olur, tabi sizi üzmez gibi görünür. Asıl sizi sevdiği ve üzmediği anlaşamadığınız, birbirinize uymayan konularda ne yaptığı ile belli olur. Size karşı dürüst , gerçekçi ve empatik şekilde yaklaşırsa ve siz de ona karşı yaklaşırsanız zaten sorun hakkında bir karara varırsınız , yoksa burda gördüğünüz ve sizin de yaptığınız gibi 8 yıldır diyorum ama oyalıyor, yıllardır kayınvalidem ile yaşıyorum ama ayrı ev tutmuyor ,15 yıldır cinsellik kötü , yıllardır ailesine para harcıyor ama karısına harcamıyor gibi! Konular açılır.
Net karar verme konusu ise çetrefilli , çünkü rest çekmeli ve gerekirse rest çektiğiniz eylemi yapmanız gerekir. Eğer rest çekemiyor ve restinizi gerçekleştiremiyorsanız, bu demektir ki karşı tarafın ne yapacağı konusunda endişeleriniz var.
O yüzden size net bir şekilde sormam lazım , kocanıza ben çocuk istiyorum, eğer bunu kabul etmezsen ben boşanacağım derseniz. Kocanız ne yapar ? ( gene sizi oyalama dışında)
1. Tamam istiyorsan yapalım mı der
2. Bu yüzden boşanacaksan boşan mı der
Bence sizin korkunuz 2. Şıkkı seçmesi .
Bu yüzden aşırı ısrarcı , rest çeken , ve kendi kararını açıkça belli eden bir tavır takınamıyorsunuz.

Yaşınız kaç?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X