Bebek istemeyen kocam… Ne yapacağım:(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eşimle severek evlendik, dünyanın en iyi insanı… Evliliğin başında hazır değilim dedi hiç çocuk için baskı yapmadım.
Benim yaşım 37, o 47… 8 senedir evliyiz. Son 3 senedir bebek istiyorum ama yüksek lisansım felan derken erteledik.
Şimdi okul bitti, her şey yolunda ve kariyerimde de tam zamanı… Şu an yapamazsam bir daha yapamayacağım… Üstelik amh değerimde artık düştü…
Senelerce müdür olmayı bekledim, müdür olunca yapacağım dedim, müdür oldum ama şimdi de ne zaman yumurtlama zamanım olsa kocam kaçıyor benden…
Bu kaçma şöyle oluyor, normal sevişirsek sorun yok… ama bebek niyetiyle ovulasyon testi yapıp yatağa girersek içine kaçıyor resmen… tık yok adamda…
Bu sabah işe gelirken yol boyu ağladım sinirden…
Kendimi aldatılmış ve kandırılmış hissediyorum…
Benim ikinci evliliğim, onun ilk… Evliliğe razı olmamın tek sebebi anne olmaktı. Şimdi yaş ilerledi… Son şansım olan zamanlar belki.
O erkek, istediği yaşta baba olabilir benden vazgeçerse devam edebilir ama ben ne yapacağım?
Çocuk konusu yüzünden deli gibi aşık olduğum adamdan boşanmayı düşündüm bu sabah… İlk kez… Sorsam o da istiyor ama bilinçaltını biliyorum, istemiyor o sebeple böyle.
Çocuk istiyorum… Onu seviyorum… Ama bu şekilde de yaşamak istemiyorum.
Bu sadece iç dökme… Lütfen rencide edici, kırıcı şeyler yazmayın çok hassasım zaten…
Boşanırdm gelmiş 50 yaşına bu saattn sonra zor ister o

Hayır onlarda istediği zaman olamıyor. Spremleri azalıyor kuyrukları kopuyor sertleşme problemi yaşıyorlar.

Kadın da menopoza girene kadar hatta dondurursa her zaman anne olma durumu var ama yazık olur çocuğa.

Akranım var annesi 55 babası 60 ken yapmışlar bunu. Daha 25 yaşında anasız babasız kaldı.

Zaten utanıyordum baban mı deden mi annen mi nenen mi muhabbetinden diyordu.

Özetle erkekler şanslı değil bu konularda kadınla hemen hemen aynılar, belli bir yaştan sonra baba olmamalılar. Herşeyi geçtim çocuğa yazık.
Benim babamda 50 yaşındayken doğmuşum, ilkokula giderken banam emekliydi ve beni her sabah okula bırakırdı. Arkadaşlarım da deden mi diye sorarlardı. Çocuk aklıyla bende içimden keşke benimde babam arkadaşlarımın babası gibi genç olsa derdim🙁 aklıma geldi okuyunca.

Eşiniz başta hazır değilim derken de 39 yaşındaymış. Hayatını yoluna koyduğu, koyması gerektiği, genel fikirlerinin oluştuğu bir yaş. Bu sizin için bir sinyalmis aslında. Evliliği de çocuk icin kabul etmiş biri olarak bu konuda net birini seçmeliydiniz.
Aradan 8 yıl geçmiş 47 yaşında gelmiş. Bu saaten gönül rızasıyla baba olması zor gibi duruyor.
Test yapmadan,gün aşırı ilişkiye girip de hamile kalabilirsiniz ama meseleniz bu değil.
Sizin açınızdan durum gerçekten can sıkıcı, eşinize ayak uydursaniz bir yanınız hep onu suçlayacak mutlu olamayacaksınız, bir şekilde çocuğunuz olsa farklı sıkıntılar yaşayabilirsiniz,diğer alternatif boşanmak. Ama üçüncüyü düşünseniz 8 yıl beklemezdiniz. İkna etmeye çalışırken geçecek vaktiniz muhtemelen.

Yaşı itibariyle çocuk istemiyor olabilir. 47 yaşında şuan,dünyaya getireceğimiz çocuğu da düşünmemiz gerekiyor çocuk 10 yaşına gelince 57 yaşında olacak herşeyi geçtim 10 yaşındaki bir çocuğun enerjisine yetişemez.
Anne olmayı istemek en doğal hakkınız ama bana eşinizden dolayı biraz geç kalınmış gibi geldi kusura bakmayın lütfen.

Başta "henüz baba olmaya hazır değilim." demekle "ben çocuk istemiyorum, istemeyeceğim bunu bilerek evleneceksek evlenelim." Demek aynı şey değil. En başta bu ikinci cümleyi kurmalıydı ama kurmamış. Alenen kandırma yok belki ama bir oyalama durumu sezdim.Tek tarafın isteği ile ebeveyn olmaya zorlayamazsınız onu. Oturup ciddi bir konuşma yapardım yerinizde olsam ve eğer hala ben istiyor o da istemiyorsa(hala hazır değilim diyorsa) boşanırdım. Kaç yıldır adamın hazır olmasını bekleyene kadar kaç kere anne olurdunuz farkında mısınız? Tabii ona olan sevginiz anne olma isteğinizden fazlaysa o zaman siz vazgeçeceksiniz ebeveyn olmaktan.

Beni yanlış anlamayın ama ovülasyon testiyle yatağa girsem benim de bir şey yapasım gelmez. Akışına bırakmalısınız belki de. Çünkü ilişki gerçekleşiyor neticede,korunmayın olsun bitsin. Korunulmayan her ilişkide bebek olma olasılığı var. Psikolojiyi yabana atmayın bu kadar,kurulu makine değiliz,pilli bebek değiliz ki ısmarlama yaşanmaz bu kadar.

Hazır olmadığını ( yani istemediğini) belirtmiş size eşiniz.
Tek başınıza çocuk istiyorum diyip, hadi çocuk yapalım diyerek yatağa girerseniz çok normal.
Biz istedigimiz halde tedavi surecinde dr hadi bugun diyince bile zorlaniyorduk tamamen bir amaca odaklanıp bir işmiş bir görevmiş gibi sevişmek çok zor.
Sizin kararınizi gözden gecirmeniz lazım, çocuk istiyorsaniz boşanip tekrar birine güvenip evlenmeniz gerekecek yada çocuk isteğinizi rafa kaldirip eşinizle devam edeceksiniz.

Eşimle severek evlendik, dünyanın en iyi insanı… Evliliğin başında hazır değilim dedi hiç çocuk için baskı yapmadım.
Benim yaşım 37, o 47… 8 senedir evliyiz. Son 3 senedir bebek istiyorum ama yüksek lisansım felan derken erteledik.
Şimdi okul bitti, her şey yolunda ve kariyerimde de tam zamanı… Şu an yapamazsam bir daha yapamayacağım… Üstelik amh değerimde artık düştü…
Senelerce müdür olmayı bekledim, müdür olunca yapacağım dedim, müdür oldum ama şimdi de ne zaman yumurtlama zamanım olsa kocam kaçıyor benden…
Bu kaçma şöyle oluyor, normal sevişirsek sorun yok… ama bebek niyetiyle ovulasyon testi yapıp yatağa girersek içine kaçıyor resmen… tık yok adamda…
Benim ikinci evliliğim, onun ilk… Evliliğe razı olmamın tek sebebi anne olmaktı. Şimdi yaş ilerledi… Son şansım olan zamanlar belki.
O erkek, istediği yaşta baba olabilir benden vazgeçerse devam edebilir ama ben ne yapacağım?
Çocuk konusu yüzünden deli gibi aşık olduğum adamdan boşanmayı düşündüm bu sabah… İlk kez… Sorsam o da istiyor ama bilinçaltını biliyorum, istemiyor o sebeple böyle.
Bu sadece iç dökme… Lütfen rencide edici, kırıcı şeyler yazmayın çok hassasım zaten…
Üzgünüm ama açıkça konuşun istemiyorsa size de ayak bağı olmasın yazık sizin zamanınıza da

Eee ovulasyon testi yapmayın.normal sevişin.basit değil mi? Olacak olan oluyor zaten.kısmet bu işler.zaten aşağı yukarı bellidir yani.döngünün ortası işte.ne gerek var bu tarz şeylere? Amh değeriymiş, yok pcosmuş yok kistmis cartmış curtmuş onlara da takılmayın.tamamen kader bu işler.

üzüldüm durumunuza gerçekten :/ aynı şeyleri dönem dönem yaşamıssınız ve hala devam ediyor. en başta eşiniz de tamamen hayır dememiş ( eski paylaşımınızda bu şekilde yazmışsınız) sevdiğiniz huzurlu bir evlilik içinde olup bu isteğe sahip olmanız çok doğal ve anlaşılır. Eşinizle bu konuyu ciddiyetle, salim bir kafayla konuşup irdeleseniz? Kavgaya dönüşmeden, hır güre girmeden... tepkinizi sakince koyup onun bunu artık tam anlamıyla idrak etmesini sağlayarak..?

Eşinizin bebek fikrini kendi isteği ile kabul etmesi gerekir. Yoksa gerçekten çok zorlanırsınız. Biz de 8 yıldır evliyiz. 3 yıl önce eşimi kabul etmişti bebek yapmayı ama o kadar keyifsiz moralsiz bir şekilde ilişki içindeydi ki çok üzülüyordum istemediği her halinden belli oluyordu. Ve birkaç denemeden sonra direkt bıraktık. Bebek olsa ilgilenmez bile kesin diyodum. Aradan biraz daha zaman geçti ilişki içinde bazı şeyler de oturdu ve artık kendi isteği ile gerçekleşti. Şimdi hamileyim. Eşimin bir gün çocuk isteyeceği aklımın ucundan bile geçmiyordu. Bebeğim olmasını çok istesem de eşim istemediği için rafa kaldırmıştım.
İnşallah nasip olur eşiniz de istekli olur ve karşılıklı şekilde gerçekleşir. Tek taraflı bütün yükün sizin omuzlarinizda olmasi hiç hoş olmaz. Hamilelik ilk andan itibaren eş desteğini de barındıran bir süreç. Bebeği büyütme süreci de öyle. Hakkınızda hayırlısı olsun💖

Eski konunuzu okudum şimdi, adam covid var hastaneye nasıl gideceğiz diye çocuk istememiş. Sizi oyalıyor kısacası. Çocuk istiyorsanız ayrılmanız lazım. Yok seviyorum çocuksuz da olur diyorsanız devam edin. Bu adam çocuk istemiyor ve doğurursanız bile ben istemedim ki diyip kenara çekilecek belli, gerek yok

Ablacığım 4 sene önce de aynı yerdeymişsiniz hala 1 adım yol alamamışsınız:

Bakın, o zaman da aynısını yazmışlar şimdi de aynısını yazıyorum. 40 yaş üstü koca adam bu, alıp karşınıza net - net şekilde istiyor musun istemiyor musun, istemiyorsan ayrılalım diyecektiniz. Adam net cevap vermemiş bile, kaçamak cevaplar vermiş annelik hakkınızı gasp etmiş. Kısacası eşiniz bencil ve kötü bir insan, birini seviyorsan her şeyden önce dürüst olursun. Eşiniz öyle lanse ettiğiniz gibi mükemmel falan değil, önce bunu kabul edin. Yapacağınız şey hala aynı, sorun istiyor mu istemiyor mu ama bu sefer net bir evet veya hayır isteyin hayırsa başka erkek arayın ya da Kıbrısa yol alın bu kadar. Bunun orta bir yolu yok. 4 yıl neden kendinizi oyalamasına izin verdiniz bu sanırım burdaki herkes için koskoca bir muamma.

Ablacığım 4 sene önce de aynı yerdeymişsiniz hala 1 adım yol alamamışsınız:

Bakın, o zaman da aynısını yazmışlar şimdi de aynısını yazıyorum. 40 yaş üstü koca adam bu, alıp karşınıza net - net şekilde istiyor musun istemiyor musun, istemiyorsan ayrılalım diyecektiniz. Adam net cevap vermemiş bile, kaçamak cevaplar vermiş annelik hakkınızı gasp etmiş. Kısacası eşiniz bencil ve kötü bir insan, birini seviyorsan her şeyden önce dürüst olursun. Eşiniz öyle lanse ettiğiniz gibi mükemmel falan değil, önce bunu kabul edin. Yapacağınız şey hala aynı, sorun istiyor mu istemiyor mu ama bu sefer net bir evet veya hayır isteyin hayırsa başka erkek arayın ya da Kıbrısa yol alın bu kadar. Bunun orta bir yolu yok. 4 yıl neden kendinizi oyalamasına izin verdiniz bu sanırım burdaki herkes için koskoca bir muamma.
Aynen öyle az da değil ya 4 yıl. Oyalıyor kadını resmen. O zaman doğursa şimdi 3-4 yaşında çocuğu olacaktı kadının. Ciddi bi konuşma yapması lazım konu sahibinin, yoksa herkes yoluna demesi lazım. Bencil adam.

Daha önce de buna benzer konu açmışsınız. Eşiniz o zaman da oyalamış şimdide oyalıyor.
8 sene önce yaşı çocuk yapmak için uygun olduğu halde baba olmayan adam 47 yaşında zaten baba olmak istemeyecektir. Eğer çocuk istiyorsanız onunla son bir kez ciddi bir konuşma yapın eğer evet derse zaten devam ederseniz kabul etmese de hiç vakit kaybetmeden ayrılın.

Bu sadece iç dökme… Lütfen rencide edici, kırıcı şeyler yazmayın çok hassasım zate
Öncelikle çocuk fikrini kafanızdan atın normal cinsel ilişkinizi yaşayın stres iki tarafta yapmamalı en büyük engel strestir çoğu zaman.
Ama çocuk kararı da iki tarafli olmalı tek tarafın vereceği bir karar değil.Evlilikten önce bu konuyu hiç konuşmadınızmı?Iki tarafa da haksızlık oluyor çünki biri istiyor diğeri istemiyor.O yüzden evlenmeden önce bu konuların konuşulması gerek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X