Bebek istemeyen kocam… Ne yapacağım:(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Anne olmak sizin doğal hakkınız, bunu da daha evlenmeden dile getirmişsiniz yani siz kartları açık oynamışsınız, bir öyle bir böyle davranan ise eşiniz, ortada bir kandırma var, hani baştan net olsaydı evleniriz ama çocuk olmaz deseydi de siz eşiniz istemediği halde çocuk sahibi olmayı düşünseydiniz bunun için taktik isteseydiniz tamam.

Bu duyguları içinizde yaşamak zorunda değilsiniz, ne kadar aşık olursanız olun anne olma isteğinizi bastırmak zorunda da değilsiniz, en yakın zamanda konuşun bu sefer kandırmadan oyalamadan gerçek düşüncesini söylesin, ki siz de ona göre bir karar verin.
Ciddi bir konuşma yapmamız şart…
Şimdilik sakince tatilimizi bekleyeceğim. Tatil dönüşü bu konuşmayı yapıp yolunu çizmesini isteyeceğim ki ben de kendi yoluma bakabileyim…

Evlenmeden bir süre daha birlikte devam edebilirdim bu kadar çabuk evlenmezdim. Onu çok seviyorum ama bebeği de çok istiyorum en başından beri… zaten bebeğe tamam isterim zamanı gelince dediği için evlendim. Şimdi istemiyorum demeden kendini geri çekmesi çok incitici…
Üstelik ikimizde seyahati bol işlerde çalışıyoruz. Böyle zamanı denk getirmek zor ve bir aydır bugünü konuşuyorduk. Bebek istemiyorum demedi, bugün için plan yaptık… İki gün önce sorun yokken dün gece çok üzüldüm…

Yıpratıcı ve kırıcı yorum yazan hemcinslerimi de anlamıyorum… Dilerim Allah aratıp da sizi de el açıp dua eder duruma düşürmez…
ama şu açıdan haklısınız, cunku sızın ıstegınızı bılerek sızınle evlendı. bastan sıze acık olması gerekırdı

ya da baktı sızın bu hayalınız gecmıyor, kendını bunu hazırlamak adına bır ugrasa gırebılırdı ya da sızınle yıne acık olabılırdı ama erkekler, kacıyor maalesef kendı hatalarından da , evlılıkte bır sorundan da. genel yapıları bu, yuzlesmek, cozum bulmak vs bunlar yerine.

seyahati bol işler demişsiniz, peki bebek olsa hamilelik ve sonrası nasıl olacak ? onu da merak ettim aslında. yani bu konuda sorunlar olmayacak mı ?

Eşimle severek evlendik, dünyanın en iyi insanı… Evliliğin başında hazır değilim dedi hiç çocuk için baskı yapmadım.
Benim yaşım 37, o 47… 8 senedir evliyiz. Son 3 senedir bebek istiyorum ama yüksek lisansım felan derken erteledik.
Şimdi okul bitti, her şey yolunda ve kariyerimde de tam zamanı… Şu an yapamazsam bir daha yapamayacağım… Üstelik amh değerimde artık düştü…
Senelerce müdür olmayı bekledim, müdür olunca yapacağım dedim, müdür oldum ama şimdi de ne zaman yumurtlama zamanım olsa kocam kaçıyor benden…
Bu kaçma şöyle oluyor, normal sevişirsek sorun yok… ama bebek niyetiyle ovulasyon testi yapıp yatağa girersek içine kaçıyor resmen… tık yok adamda…
Bu sabah işe gelirken yol boyu ağladım sinirden…
Kendimi aldatılmış ve kandırılmış hissediyorum…
Benim ikinci evliliğim, onun ilk… Evliliğe razı olmamın tek sebebi anne olmaktı. Şimdi yaş ilerledi… Son şansım olan zamanlar belki.
O erkek, istediği yaşta baba olabilir benden vazgeçerse devam edebilir ama ben ne yapacağım?
Çocuk konusu yüzünden deli gibi aşık olduğum adamdan boşanmayı düşündüm bu sabah… İlk kez… Sorsam o da istiyor ama bilinçaltını biliyorum, istemiyor o sebeple böyle.
Çocuk istiyorum… Onu seviyorum… Ama bu şekilde de yaşamak istemiyorum.
Bu sadece iç dökme… Lütfen rencide edici, kırıcı şeyler yazmayın çok hassasım zaten…
Sende istemiyorsun gibi davranacaksın ovulasyon testini gizli yap yumurtlama zamanı olunca adama çaktırmadan yanaş.

Zamana bırakalım hayırlısı filan de adam istemiyor stres oluyordur ilişki sırasında baskı altında hissediyor çünkü.

Bebek konusunu hiç açma uzun bir süre unutsun.
Hiç çocuk düşünmüyorsa açıkça söylesin seninde zamanının çalmasın.

Üstü kapalı beddua çabuk geldi. Ne yazalım ne okumak istersiniz? Biz mi sizi yıpratan kıran olduk? Gördüğümüzü anladığımızı yazıyoruz. Evliliğinizde yaşadığınızı herkesin geneli sanıyorsunuz ama değil. Bir sene iki sene istemez anlaşılır da yıllarca da oyalayamaz. Hiç istememiş sadece he he demiş. İnsan kocasını tanır kusura bakmayın. Zamanı gelince yaparız gibi harika bir cümle kurmuş. İşte o zaman gelmiyor bir türlü çünkü istemiyor. İnsan karısına mahçup olur, üzülür, eziyet çekeceğini bile bile gerçeği gizlemez. Açık mert bir şekilde istemiyorum dememiş sizi oyalayabildiği kadar oyalamış.

Yine sonunda bir koca dünya iyisi, gerçeği söyleyen akıl veren göz açmaya çalışan bizler kötü olduk.
Ben neden üstü kapalı beddua edeyim? Dilerim kimse benim durumuma düşmesin demişim iyi niyetle, yaşamayan bilmez çünkü… Kocam evet dünya iyisi ama bu konuda dünya kötüsü bunu da söylemişim zaten…
Kimseyi kötülemek gibi bir niyetim de yok ama bazı yorumlar gerçekten konuyla bile alakalı değil ya da mantık dışı…

Ciddi bir konuşma yapmamız şart…
Şimdilik sakince tatilimizi bekleyeceğim. Tatil dönüşü bu konuşmayı yapıp yolunu çizmesini isteyeceğim ki ben de kendi yoluma bakabileyim…
Kesinlikle çünkü bu çiftler arasında geçiştirilip tamam senin dediğin gibi olsun diyerek üzeri örtülecek bir konu değil, siz yıllardır bebek istiyorsunuz fikriniz hiç değişmemiş aksine perçinlenmiş eşiniz ise aslında istemiyormuş sizi kaybetmemek için seninle isterim deyip sizi bağlamış, devam etseniz şu an duygularınızı bastırsanız birkaç yıl sonra yine bebek özlemiyle duygularınız coşacak, eşinizi suçlayacaksınız ki haklı da olacaksınız zira sizi oyalıyor, birkaç sene sonra yaşayacağınız patlamanın sonuçları çok daha ağır olur, henüz anne olma imkanınız varken konuşun netleşsin, he evet 45 yaşında da anne olursunuz 50 yaşında anne olanlar da oldu çevremde ama bu duyguyu bebek sahibi olmaya mani herhangi bir sağlık sorunu olmadan tatmanız daha iyi olmaz mı? Belki şimdi bile tedavi gerekecek, belki sizde bir sorun bulunmayacak ama eşinizin tedavi olması gerekecek, tedavi de psikolojik olarak yıpratıcı bir süreç zaten ve zaman alıyor, vakit aleyhinize işlerken oyalamasın bu hem haksızlık hem de yaralayıcı.

A
İstemeyebilir nasıl sizin isteme hakkınız varsa onun da istememe hakkı var.

Baştan konuşacaktınız olmadı ayrılacaksınız.

Sakın bebek istemeyen adamı baba yapıp çocuğunuza eziyet etmeyin.

Benimki de istemiyordu çocuk olunca sevdi safsatalarını ciddiye almayın. Binde bir o işler.
Allahım bu sitede bu konuda aklı başında bir yorum okuduğuma inanamıyorum
Kesinlikle çok doğru

Annemin bir arkadaşı var (kadin)

Bir adamla evlendi, adamin ikinci eşi, adamin ilk esinden surpriz bir hamilelikle olmuş bir cocugu var. Annemin arkadaşıyla adam evlenirken benim bir çocuğum var, cocuk istemiyorum, hicbir zaman da fikrim degismez, diyerek evlenmis. Simdi 70lerindeler, ortak cocuklari yok, tanidigim en tatli, en kafa dengi cift, adamin oglu 45 yaslarinda vardir, oglandan torun torba sahibi oldular. Ama annemin arkadasi halen daha benim de bi evladim olsaydi der durur, kocasina kizgin değil bunu ben sectim, ben razi geldim diyor.

Evet sizin durumunuzun tersi soz konusu ama, sizin esinizde cocuk isteginizi bilerek evlendiyse kusura bakmasin ya yol yakinken vazgececekti ya da kendi arzusundan vazgececek, bu cok buyuk bencillik baska birsey degil.

Evet son kertede kimse anne baba olmak zorunda degil, ama bunu isteyen maddi manevi koşulları da hazir etmis bir kadini isteginden kendi bencil duygulari yuzunden alikoymak buyuk adaletsizlik.

Eşimle severek evlendik, dünyanın en iyi insanı… Evliliğin başında hazır değilim dedi hiç çocuk için baskı yapmadım.
Benim yaşım 37, o 47… 8 senedir evliyiz. Son 3 senedir bebek istiyorum ama yüksek lisansım felan derken erteledik.
Şimdi okul bitti, her şey yolunda ve kariyerimde de tam zamanı… Şu an yapamazsam bir daha yapamayacağım… Üstelik amh değerimde artık düştü…
Senelerce müdür olmayı bekledim, müdür olunca yapacağım dedim, müdür oldum ama şimdi de ne zaman yumurtlama zamanım olsa kocam kaçıyor benden…
Bu kaçma şöyle oluyor, normal sevişirsek sorun yok… ama bebek niyetiyle ovulasyon testi yapıp yatağa girersek içine kaçıyor resmen… tık yok adamda…
Bu sabah işe gelirken yol boyu ağladım sinirden…
Kendimi aldatılmış ve kandırılmış hissediyorum…
Benim ikinci evliliğim, onun ilk… Evliliğe razı olmamın tek sebebi anne olmaktı. Şimdi yaş ilerledi… Son şansım olan zamanlar belki.
O erkek, istediği yaşta baba olabilir benden vazgeçerse devam edebilir ama ben ne yapacağım?
Çocuk konusu yüzünden deli gibi aşık olduğum adamdan boşanmayı düşündüm bu sabah… İlk kez… Sorsam o da istiyor ama bilinçaltını biliyorum, istemiyor o sebeple böyle.
Çocuk istiyorum… Onu seviyorum… Ama bu şekilde de yaşamak istemiyorum.
Bu sadece iç dökme… Lütfen rencide edici, kırıcı şeyler yazmayın çok hassasım zaten…
Normsk sevişiyoruz diyerek girin yatağa, ovulasyondan bahsetmeden, psikolojik olarak gerilmemis olsun.
Valla klişe ams benim de ex istemiyordu şimdi çok düşkün çocuğa,Allah benden aldın ona versin ömrümü diyordu

Eşiniz başta hazır değilim derken de 39 yaşındaymış. Hayatını yoluna koyduğu, koyması gerektiği, genel fikirlerinin oluştuğu bir yaş. Bu sizin için bir sinyalmis aslında. Evliliği de çocuk icin kabul etmiş biri olarak bu konuda net birini seçmeliydiniz.
Aradan 8 yıl geçmiş 47 yaşında gelmiş. Bu saaten gönül rızasıyla baba olması zor gibi duruyor.
Test yapmadan,gün aşırı ilişkiye girip de hamile kalabilirsiniz ama meseleniz bu değil.
Sizin açınızdan durum gerçekten can sıkıcı, eşinize ayak uydursaniz bir yanınız hep onu suçlayacak mutlu olamayacaksınız, bir şekilde çocuğunuz olsa farklı sıkıntılar yaşayabilirsiniz,diğer alternatif boşanmak. Ama üçüncüyü düşünseniz 8 yıl beklemezdiniz. İkna etmeye çalışırken geçecek vaktiniz muhtemelen.
47 yaşındaki adamlar günaşırı ilişkiye girebiliyor muymuş?

Ablacığım 4 sene önce de aynı yerdeymişsiniz hala 1 adım yol alamamışsınız:

Bakın, o zaman da aynısını yazmışlar şimdi de aynısını yazıyorum. 40 yaş üstü koca adam bu, alıp karşınıza net - net şekilde istiyor musun istemiyor musun, istemiyorsan ayrılalım diyecektiniz. Adam net cevap vermemiş bile, kaçamak cevaplar vermiş annelik hakkınızı gasp etmiş. Kısacası eşiniz bencil ve kötü bir insan, birini seviyorsan her şeyden önce dürüst olursun. Eşiniz öyle lanse ettiğiniz gibi mükemmel falan değil, önce bunu kabul edin. Yapacağınız şey hala aynı, sorun istiyor mu istemiyor mu ama bu sefer net bir evet veya hayır isteyin hayırsa başka erkek arayın ya da Kıbrısa yol alın bu kadar. Bunun orta bir yolu yok. 4 yıl neden kendinizi oyalamasına izin verdiniz bu sanırım burdaki herkes için koskoca bir muamma.
Deliler gibi aşıkmış.

Bence bu cok normal. Görev bilinci ile ilişki yaşayınca konsantrasyon bozuluyor. İlk denemeye başladığımız zamanlar bizim de eşimle ilişkimizde bir gariplik vardı robot gibi görev gibi bir hisle yapıyorduk duygu yoktu sanki. Zamanla aştık bunu. Bence eşinize hissettirmeyin sonucta cocuk istiyorum diyorsa ovulasyon testi onu geriyorsa hic bahsetmeyin testlerden siz yapın takibi. Erkeği yatağa cağırınxa gelmeyeni de yoktur herhalde :KK70:
Gelmeyeni yok mudur mu? Her allahın günü isteksiz koca konusu açılıyor.

bu yaşa kadar yapmamış herif istemediği zaten çok belli değil mi? evliliğin ilk zamanları yapmış olsanız şimdi 6 yaşında olmuştu bile yavrucak, başından beri istediğini biliyorsa ve kendi istemediği halde yine de evlendiyse sizi bu zamana kadar kandırmış ve oyalamış malesef... ama çok büyük hakka girmektir bu ya. isteyen yanıp tutuşan birinin hayatına müdahale etmek... istemeyen biriyle evlenseydi keşke :KK43:

Benim yakın bir arkadaşımın eşi de hiç istemiyordu.Hatta arkadaşım gizliden tedavi oluyordu bunun için.Bazi sorunları varmış.Eşine hiç söylememis bu tedavi sürecini. Igneler vs olmus.Eşin hic haberi yok bunlardan.Yumurtlama günlerinde de bi şekilde uğraşıp eşini ister duruma getiriyormuş.Sonunda hamile kaldı 36 yaşındaydı. Eşi de 37 .şimdi ortaokula gidiyor çocukları, büyüdü yani.Eşi kabullendi durumu ve ,gayet ilgili bir baba oldu.Ama herkes aynı değildir.Madem çocuk için evlendiniz ,bunu neden en baştan söylemediniz? Yerinizde olsam karşılıklı olarak net bir şekilde konuşurum.Arkadasimin yaptığını da asla tavsiye etmem.Cocuk büyütmek ve sahibi olmak her iki tarafında da rızası ile olmalı.Büyük sorumluluklar barındırıyor çünkü maddi,manevi.Hakkinizda hayırlısı olsun.

Pandeminin ilk yılı dahi siz hep çocuk istemişsiniz, annelik isteğiniz yeni gelmemiş yani. Ama eşiniz baştan hayır deyip sonra sizinle evlenebilmek için, 'seninle evlenirsem bebeğe de sıcak bakarım' diyerek kandırmış sizi.
Ayrıca pkonuz varmış. Keşke covidi bahane ederek bebek istemediği dönemde boşasaydınız.
Annelik hakkınızı elinizden alıyor, bence oturup ciddi ciddi konuşun.

Bu adam sizi kandırıp oyalamış maalesef. Çocuk istemiyor belli. Yaşı 50 olmuş zaten neredeyse. 20 yaşında paldır küldür göze perde inmiş şekilde evlenilmiyorsa insan çocuk isteyip istemediğini anlar bence az çok. Hani o yaşlarda çocuk sorumluluğu , hayat sorumluluğu tam anlaşılmıyor ama büyüyünce biraz oturuyor bazı şeyler yerine. Yapabilir miyim yapamaz mıyım kaldırabilir miyim kestiriyorsun. Bu adamla oturup sakincene konuşun bence. Hala ağzından net bir şekilde istemiyorum lafı çıkmıyorsa sizi oyalamaya devam etme amacında olduğunu bilin ama. İstemiyor çünkü.

Ovulasyon testini neden halka acik yapiyorsunuz ki
Yaparsiniz baktiniz yum günü, gider girmizi geceligi giyiverirsiniz garii
seyahatli işlerde çalışıyormuş ikisi de, muhtemelen ikisi de yönetici konumda.
muhtemelen o günlerde birlikte olabilmek için önceden plan program gerekiyor

yine muhtemelen eşi titiz, kontrolcü, çok ince eleyen sık dokuyan birisi, mükemmel olmayacaksa olmasın adamlarından filan olabilir, bu adam yemez yani o dediğiniz şeyi

Hem deli gibi aşık olduğum adam demişsiniz hem de evliliğe razi olmamin tek sebebi anne olmak demissiniz
bu da son derece normal bir şey

kadının zaten 2. evliliği, işi gücü var, çok çok da sevse tekrar evlen, sorumluluk telaşe, aileler vs. neden istesin ki?

gayet ağırdan alabilirdi, sevgili olarak sürdürebilirdi. adam çocuk yooo olmaz diye baştan dese zaten çoktan vazgeçmiş olurdu ...
kadın çocuk istediği için adam da "tamam illa ileride yaparız bir gün" dediği için evlenmiş. 30 yaşında 2. kez evlenen bir kadın için son derece makul bir durum, hatta çocuk istemese hiç evlenmeyecek bir sürü kadın var...ya da çocuğu sırf kendisi içinyapan, kocasındna sperm dışında bir katkı da görmeyen bir sürü kadın var, bunlar ne kadar olağansa da sevse de çocuk için evlenmiş olmak da o kadar olağan.

ben de "bu adam baba olur" dediğim (ve tabi benimle çocuk büyütmeyi kendisi de isteyen) birisi olmadığı için evlenmiyorum, baba olabilmek gibi bir vasfı yoksa, ölümüne sevsen ne olur sevginin aşkın ömrü 3-5 sene...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X