Bebek istemeyen kocam… Ne yapacağım:(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sende istemiyorsun gibi davranacaksın ovulasyon testini gizli yap yumurtlama zamanı olunca adama çaktırmadan yanaş.

Zamana bırakalım hayırlısı filan de adam istemiyor stres oluyordur ilişki sırasında baskı altında hissediyor çünkü.

Bebek konusunu hiç açma uzun bir süre unutsun.
Hiç çocuk düşünmüyorsa açıkça söylesin seninde zamanının çalmasın.

Yerinizde olsam hiç bildirmem yumurtlama zamanini ,onu önceden hesaplar habersiz sevişşirdim .
Kuziniminde kocasi bebek istemiyordu ayni öyle habersiz hamile kaldı .
Şimdi kocasi çocuğun gözünün içine bakiyor ,onsuz hayat düşünemiyor.
Erkekler sorumluluk almaktan kaçıyor ama bir tadini aldilarmi pervane oluyorlar .

Yap gitsin, ne olursa olsun ,çocuk yaptin diye boşanmak isterse seninde en azindan bir çocuğun olur ..
Benim iki oğlum var ,bir tane daha istedim kiz çocuklarını çok sevdiğim için .Eşim istemiyordu, ozaman herkes gibi düşünüyordum ,istemeyen adama çocuk yapilmaz diye .
Şimdi okadar pişmanim ki ,yaşim gecti artik ,eşiminde prostat sorunu başladi ,yani imkansız .
O pişmanlik geçmiyor.
Onun için çok istiyorsan riske girip sessiz sedasız yapacaksınız
Ben isteyen adamların bile çocuk olunca yan çizdiğini,sorumluluklardan kaçtığını gördüm de istemeyen adamın çocuk olunca çok sevdiğini hiç görmedim.Ama belki ben görmemişimdir.

Bir öğrencim vardı .Annesi hamile kalınca babası terkedip gitmiş.Babasini hiç tanımamış.Aglayarak anlatmisti hiç unutmam.İstenmeyen çocuk psikolojisi de ayrı zordur.Bunu çocuğuna yapmasin kimse

Yasi gelmis nereeeyse 50 ye. Neyi bekliyormus. Gec kalmis bile. Bu saatten sonra hic istemez insan.
Bastan belirtmeliydi ben kesinlikle cocuk istemiyorum ona gire evlenelim diye.

Birşey demeyeyim dedim ama valla bence de.şu çok abartılı ifadeler de benim gıcığıma gidiyor ya.deliler gibi aşık olduğu adammış da mükemmel ilişkiymiş de.geçen bir konuda vardı.kadın bir cümle öncesinde mükemmel, şahane evlilik diye anlatıyor.bir cümle sonrası 3 ayda 1 ilişkiye giriyoruz.😁 bir hayata şöyle iyimser bakamadım.

Valla Ferhans toplum hakkındaki tüm tespitlerin doğru da ondan. Her şeyden once çogu kadının kendine hiçbir saygısı yok, öyle olunca da karşıdaki erkekten saygı beklentisi de olmuyor, çocuk gibi kandırılsa da, aldatılsa da, arkasından iş çevrilse de hala 'seviyor'.

50lik amcalar konusunda da haklısın, sana bir sey anlatayım Istanbulda bir iş yemeğine gitmiştim, 55 belki 60lık bir amcayla tanıştım 2 kez boşanmiş, boyu kadar çocuğu var. Demez mi ki, 30-40 yaş arası kadın istemiyorum çocuk istiyorlar🤐🤐🤐30luk kadın seni ne yapsın kart horoz diyemedim tabi🙈🙈🙈 her konuya yazıyorum, 10 yaş 15yaş küçük kadınlarla evlenen 40lık 50lik erkekler genelde bencil tipler enerjileri yetmiyor her şeyden once. Bu konuda da aynısı, 40lık adamsın karşinda da genc bir kadın var çocuk isterim de demiş eee neyine güvenip girdin bu evlilige amca derler her şeyden önce. Adam 8 yıldır oyalıyor konu sahibesini adam yerine koymuyor böyle aşk mı olur😶😶😶

Konu sahibi

adam korunuyor hep zaten, yani bu konuda gayet ciddi. Korunmasız yapmaları gerektiğinde yan çiziyor.
Ben bu adamı çok sevdim.ben de çocuklardan ve çocuk yapanlardan hiç haz etmem.bu nasıl bir bilinçtir.maşallah.ama ne yazık ki bu kadar bilinçli birinin denk geldiği zihniyet de konu sahibi.

Yasi gelmis nereeeyse 50 ye. Neyi bekliyormus. Gec kalmis bile. Bu saatten sonra hic istemez insan.
Bastan belirtmeliydi ben kesinlikle cocuk istemiyorum ona gire evlenelim diye.
Eee belliymiş yani.tamam yuvarlak laflar etmiş ama görünen köy de kılavuz istemez arkadaş.tamam evlenilmiş dünya kadar da seneler geçmiş anlamamış mi yuvarlak laflar olduğunu şimdi? Yaşla ne alakası var? Çocuk yapmak zorununluluk değil ki.böyle bir ülkede bu kadar bilinçli biri bende hayranlık uyandırdı.niye çocuk yapılıyor? Hayat güzel birşey değil ki? Hele bizim ülkemizde resmen işkence.

Eee belliymiş yani.tamam yuvarlak laflar etmiş ama görünen köy de kılavuz istemez arkadaş.tamam evlenilmiş dünya kadar da seneler geçmiş anlamamış mi yuvarlak laflar olduğunu şimdi? Yaşla ne alakası var? Çocuk yapmak zorununluluk değil ki.böyle bir ülkede bu kadar bilinçli biri bende hayranlık uyandırdı.niye çocuk yapılıyor? Hayat güzel birşey değil ki? Hele bizim ülkemizde resmen işkence.
Sana noluyo be sen niye atliyoesun
Kadin coxuk istiyor keyfimisin.

Ilk 2 cumleye delice katılıyorum. Elma sekeri uzatıp kandırmak max 1, belki 2 yıl olur. Kimse kimseyi 8 yıl kandıramaz, mümkün değil. 2.yıldan sonra kanmak konu sahibesinin hatası. Böyle bir konuda yuvarlak falan olnaz, net evet/hayır demeyen adamdan da bir yol olmaz.

Valla Ferhans toplum hakkındaki tüm tespitlerin doğru da ondan. Her şeyden once çogu kadının kendine hiçbir saygısı yok, öyle olunca da karşıdaki erkekten saygı beklentisi de olmuyor, çocuk gibi kandırılsa da, aldatılsa da, arkasından iş çevrilse de hala 'seviyor'.

50lik amcalar konusunda da haklısın, sana bir sey anlatayım Istanbulda bir iş yemeğine gitmiştim, 55 belki 60lık bir amcayla tanıştım 2 kez boşanmiş, boyu kadar çocuğu var. Demez mi ki, 30-40 yaş arası kadın istemiyorum çocuk istiyorlar🤐🤐🤐30luk kadın seni ne yapsın kart horoz diyemedim tabi🙈🙈🙈 her konuya yazıyorum, 10 yaş 15yaş küçük kadınlarla evlenen 40lık 50lik erkekler genelde bencil tipler enerjileri yetmiyor her şeyden once. Bu konuda da aynısı, 40lık adamsın karşinda da genc bir kadın var çocuk isterim de demiş eee neyine güvenip girdin bu evlilige amca derler her şeyden önce. Adam 8 yıldır oyalıyor konu sahibesini adam yerine koymuyor böyle aşk mı olur😶😶😶
Ben de şu forumda senin kadar objektif birini görmedim.ben de senin düşüncelerini çok beğeniyorum.gencecik kadın amcanın tekine deliler gibi aşık olduğunu iddia ettiği yetmiyor bir de senelerce kendisini kandıran adamla evli kalmaya devam ediyor.sonra biz laf edince kıskanç oluyoruz.şahane özetlemişsin. İlk paragrafta şöyle şahane böyle mükemmel böyle aşk dolu ilişki havalarda uçuşuyor.sonraki paragraflar tövbe estağfurullah yani.😁 bu kadar şahane insan bizim ülkede var da bize denk gelmiyor heralde.kaderimize küselim ne yapalım? insanların kendini kandırma ihtiyacı var sanırım.benim de var ama o kahrolasıca mantığım bir türlü susmak bilmiyor.ben de dedim partnerime deliler gibi aşığım.bu da böyle biline 😁

ay bu test muhabbeti hadi bugün ovulasyon günü gel falan gibi muhabbetler kadar insanın isteğini öldüren başka bişey var mı acaba
adam çok haklı yani kaçmakta ve isteksiz olmakta
hadi test yaptım gel sevişelim çocuk olsun... off libido killer. resmen görev yani. görev yüklemiş oluyorsun adama
eğer adamda çocuk sahibi isteği varsa ovulasyon testini yaptığını bilmesin, ne zaman yaptığını da bilmesin. ovulasyon günün ne zaman asla bilmesin
kesinlikle bahsetme adama

ha bebek istemiyorsa bu ayrı konu. ama bu aranızda konuşulmuş belli ki hani baştan evet isterim deyip sonradan istemiyorum dediyse yan çizmiş ve senin hakkına girmiş olur.

Bilinçten bahsedene bakın hele
Her ama her konuda seks odaklı yorum yapan aysenimi
Birde hiç şaşmıyor ; vay bize denk gelmiyor böylesi cümlesi 😁
Demek ki sadece seks gurusu olmak yetmiyor hayatta
Konu sahibinin eşini yaşından vurmakta ayrı ironik olmuş o amcayı bulamadığını iddia ederken

ay bu test muhabbeti hadi bugün ovulasyon günü gel falan gibi muhabbetler kadar insanın isteğini öldüren başka bişey var mı acaba
adam çok haklı yani kaçmakta ve isteksiz olmakta
hadi test yaptım gel sevişelim çocuk olsun... off libido killer. resmen görev yani. görev yüklemiş oluyorsun adama
eğer adamda çocuk sahibi isteği varsa ovulasyon testini yaptığını bilmesin, ne zaman yaptığını da bilmesin. ovulasyon günün ne zaman asla bilmesin
kesinlikle bahsetme adama

ha bebek istemiyorsa bu ayrı konu. ama bu aranızda konuşulmuş belli ki hani baştan evet isterim deyip sonradan istemiyorum dediyse yan çizmiş ve senin hakkına girmiş olur.

Siz galiba infertile sorunu yaşayan bir kadina denk gelmediniz :)
Bebek isteyen ama olmayan bir kadinin neler yaşadığını bıliyormusunuz? Tedavilerden haberiniz varmi?
Bir adamin (çocuk isteyen!) Ovu testine göre cinsellik yaşamak zorunda olmasi benim gibi IVF sürecinden geçen bir kadin için sinek ısırığı mesela.
Eşim bana libido killer vs dese vallah boşarım cart diye.

Oturup kırmadan dökmeden sakince konuşun. Eğer gerçekten istemiyorsa boşanın. Benim halam çok çocuk istiyordu sizinki gibi eşi istemiyordu. Seneler geçti sürekli eşi bi şekilde oyaladı. Şimdi menapoza girdi ve çok pişman. Çok mutsuz. Üzülmediği maalesef tek 1 gün yok. Çok aşık olduğu sevdiği eşiyle de artık arası iyi değil sürekli kavga dövüş halindeler, anne olma hakkını elinden aldığı için ona düşman oldu. Anne olmak en doğal hakkınız. Ancak 47 yaşında baba olmak istememek de eşinizin en doğal hakkı. Boşanıp yolunuza bakacaksınız yapabileceğiniz tek şey bu

çocuk yapacak kadar sevmiyor diye bir durum olduğunu düşünmüyorum. Herkes çocuk istemek zorunda değil. Kişi eşini sevebilir bu illaki çocuk isteyeceği anlamına gelmez.
kesinlikle...

cocuk, bır kadından ya da erkekten olsun dıye mı yapıyor sankı herkes.

genc yasta rastgele yapılan evlılıkten de oluyor, ask evlılıgı ya da olgun yastada oluyor

o kısıye baglı olmadan sırf anne baba olmak ıcın evlenen de var maalesef.

yanı cocuk sahıbı olmak ya da bunu ısteyıp ıstememek, karsıdakıne baglı bır hıs degıldır. oyle ınsanlar tanıdım kı, sırf esı evde dursun daha uzun saatler dıye, ya da bosanmasın dıye ya da ıstedıgı sehre tasınsın ya da aılesının oldugu memlekete tasınma fırsatı cıksın dıye cocuk yapan kadınlar... eee bu da kandırma degıl mı, adamı sevdıgı ıcın mı yaptı ya da bu cocugu

adama gelecek olursak, erkeklık gostergesı olsun dıye, malını bırakacagı bırı olsun dıye, yaslılıkta baksın dıye, ya da bana bır sey olursa annesıne sahıp cıkar dıye evlat ısteyen erkekler de var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X