bebeğinizi nasıl oyalıyorsunuz?

olric

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2008
125
2
45
bebeğim 6,5 aylık,henüz desteksiz oturamıyor,devriliyor bi süre sonra.ne yatmak istiyor,ne oturmak istiyor,oyuncaklardan 5 dak. sonra sıkılıyor.bütün gün nasıl oyalayacağımı şaşırıyorum.siz neler yapıyorsunuz bütün gün,nasıl vakit geçiriyorsunuz?

merhaba, çocuğum yok ama yeğenimin hali geldi gözümün önüne. şimdi 15 aylık, büyüdü ama o zamanlar gerçekten akla karayı seçiyorduk.

bizimki müziksever. hala devam ediyor. etrafını minder/yastıkla koruma altına alıyorduk oturduğunda, çünkü özellikle gülerken falan ya da yorulduğunda pat diye devriliyordu. müziğe tempo tutup, dans ederek, o da kahkahalarla elinde çıngırağıyla tempo tutuyordu. bir de kağıtları seviyordu, ama yememesine dikkat etmeli, hışır hışır ses çıkarması hoşuna gidiyordu. tabii sürekli aktivite, pozisyon değiştiriyorduk. kriz anında klavyenin önüne getiriyorduk, kendinden geçiyordu ses çıktıkça, tıkıkrırkrr:)))

bebegım14 aylık oyuncaklarıyla oynamayı cok sevo ozellıkle muzıklı oyuncaklar muzık acıorum oynuo tv ızlemeyı cok sevıo cızgı fılm ac saatlerce oyalanır oz temızlık yaparken ole yapıorum cunku rahat durmuo kovaya elını daldırır banyoya gırer komodınlerın ıcını bosaltır:jeyyar:

benimkide 6 aylık denemediğimiz şey kalmadı oyun halısı aldık en tefarruatlısından olmadı daha desteksiz oturamadığı halde mama sandalyesi aldık hoşuna gider diye bas bas bağırdı yürüteci hiç istemediğim halde bi umut aldım yine oyalanamadı sayısız renkli yumusak hareket eden müzik çalan ışıklı oyuncaklar alındı hemen sıkıldı tek itediğim bensiz sadece 5 dakika oyalanmasıydı. şimdide hoppala düşünüyorum ama umutlu değilim.bensiz bi dk kalmaya tahammülü yok.o bağırmadan lavaboya bile gidemiyorum.sizde işe yarayan bişeyler varsa tavsiyeye açığım.

birlikteyken hep kucağımda oyuncaklarıyla oynuyoruz 5 dk evde tur atıyoruz sıkılınca yine 5 dk artık bütün odalardan sıkıldı bikaçgündür banyoda zaman geçiriyoruz farklı geliyor sürekli yenişeyler deniyorum. şunu anladım ki ne yaparsam yapıym hep sıkılyor benimki ve kucaktan inmek istemiyor o kadar çok yorulmuşum ki bi haftada 2 kilo vermişim.yerimseniben

benimkide 6 aylık denemediğimiz şey kalmadı oyun halısı aldık en tefarruatlısından olmadı daha desteksiz oturamadığı halde mama sandalyesi aldık hoşuna gider diye bas bas bağırdı yürüteci hiç istemediğim halde bi umut aldım yine oyalanamadı sayısız renkli yumusak hareket eden müzik çalan ışıklı oyuncaklar alındı hemen sıkıldı tek itediğim bensiz sadece 5 dakika oyalanmasıydı. şimdide hoppala düşünüyorum ama umutlu değilim.bensiz bi dk kalmaya tahammülü yok.o bağırmadan lavaboya bile gidemiyorum.sizde işe yarayan bişeyler varsa tavsiyeye açığım.

:1no2: valla, o konuda pek iyi haber veremeyeceğim kendi adıma. yeğenimde de arkadaşlarımın bebişlerinde de durum aynıydı. yürütece daha sonra ilgi gösterir diye düşünüyorum çünkü desteksiz oturamadığı zamanlarda çocuk kendini güvende hissetmiyor, mama sandalyesi-yürüteç gib şeylerde. biz odada muhakkak biri varken bile oyalamakta zorlandık, bu bıcırıkları. :emir_bebek: 5 dakika değil ama 30 saniye falan televizyonda sevdiği bir reklam olsa, müziğine tempo tuttuğu ve canlı renkler olan, bebek bezi, şampuan reklamı falan hani anca diyorum kaydirigubbakcemile3

tamda bu konuda dertliyken, bu konunun açılmasına sevindim....... aynıyız sizlerle.. hiçmi hiç oyalanmlıyor... tek umudum havalar ısınsında sokağa atalım kendimizi.. oda bende bunaldık artık....................

evet ben de havaların ısınmaını bekliyorum.şunu farkettmim ki evde başka birilerinin,özellikle de çocukların olması hoşuna gidiyor.farklı insan görmek çok yarıyor ona.biz bütün gün evde oğlumla yalnızız.sıkılıyor bütün gün evde benimle,değişiklik istyor.

çocoklar hoşuna gidiyor evet ama herzaman nerde bulucam onları. valla dışırıda kar etmiyor bizde kapı dışarı çıkarken başlıyo bağırmaya markette en fazla 5 dk kalabiliyoruz okadar hızlı alıyorum ki gören kıtlıktan çıkmış saır. tabi eve zor atıyoruz kendimizi bi geliyoruz ki çoğu şey eksik. canları sağolsun . yılmıycam herşeyi deniycem bakalım muhakkak vardır memnun olacağı bişeyler dimi? boşamı kürek çekiyorum yoksa doğalarımı bu

çocoklar hoşuna gidiyor evet ama herzaman nerde bulucam onları. valla dışırıda kar etmiyor bizde kapı dışarı çıkarken başlıyo bağırmaya markette en fazla 5 dk kalabiliyoruz okadar hızlı alıyorum ki gören kıtlıktan çıkmış saır. tabi eve zor atıyoruz kendimizi bi geliyoruz ki çoğu şey eksik. canları sağolsun . yılmıycam herşeyi deniycem bakalım muhakkak vardır memnun olacağı bişeyler dimi? boşamı kürek çekiyorum yoksa doğalarımı bu

aslında, gözlemlediğim kadarıyla; oyalama yöntemi bulana kadar aradan zaman geçiyor, büyüyor ve gelişiyorlar, oyuncaklara ilgi göstermeye başlıyorlar. çekerken zor ama sonrasında şimdi hep o ayları düşünüp gülüyoruz, ne hallere düşmüştük diye kaydirigubbakcemile3

benim kızım da 6.ayını bitiriyor....minik beşiğinden karyolasına alalı 2ay oldu...müthiş rahat ettim...uyanınca en azından çevresine koyduğum oyuncaklarıyla oyalanıp sesler çıkarak bisüre vakit geçiriyor...ana kucağı,mam sandalyesi,evde bebek arabası,yürüteç ne ararsanız oyalama yöntemleriyle geçiriyoruz zamanı...evde onun araç gereçlerinden kımıldayacak yer kalmadı desek yeridir...daha şimdiden...kucağa alıştırmak anne için en korkunç şey...benim kızım bebek arabasında ve otomobilde gezmeyi seviyor ve uyuyor da....evde de sakinken ve karyolasında yatarken ben elk.süpürgesini açıyorum sakinleşiyor...her ne yaparsanız yapın hergeçen gün yeni bir huyu gelişiyor...düzeni tam oturdu derken değişiyor...mesela biz bu sıralar kızımı uyutmak için gece çayları,meyveli yoğurtlar vs denesek de kızım ne zaman isterse o zaman uyuyor,bu da gece 2-3ü buluyor....annem hep"anne olunca anlarsınız" derdi de kulak arkası ederdim....benim gibi eşiniz de çok yardımcı olmuyor,üstüne bir de çok titiz ,her dakka elinde bez çamaşır suyu olan biriyseniz işiniz zor elbette...allah tüm annelerin yardımcısı olsun...bu arada kadınlar gününüz de kutlu olsun....

birlikteyken hep kucağımda oyuncaklarıyla oynuyoruz 5 dk evde tur atıyoruz sıkılınca yine 5 dk artık bütün odalardan sıkıldı bikaçgündür banyoda zaman geçiriyoruz farklı geliyor sürekli yenişeyler deniyorum. şunu anladım ki ne yaparsam yapıym hep sıkılyor benimki ve kucaktan inmek istemiyor o kadar çok yorulmuşum ki bi haftada 2 kilo vermişim.yerimseniben

canım yazdıklarını okuyunca sanki ben yazmışım gibi:emir_bebek: benim bebeğim bir hafta sonta 7 aylık olcak dha düne kadar biz de aynı durumdaydık.ama yavaş yavaş rahatlamaya başladık.bebeyim başladı kendi kendi oyun oynamaya.oyuncaklara veriyorum onlarla konuşuyor.biraz daha dayan.önüne vazla oyuncak koyma herşey karaşık gelebilir bebeğe.ben hep plan ediyodum bugun neler yapalım diye.bütün oynacaklara çıkartmiyordum.sadece bir kaçtane.bir tane sevdiği aslan var o herzaman yanımızda onu hiç saklamıyorum.mesela iki tane topu var bir turuncu diyeri rengaren bir gün turuncuyla oynarsak sonraki diyer topuyla oynuyoruz.diyer oynacaklar da bu şekilde seçiyordum.küçük piyanomuz var çocuklar için olanlardan.kayıtlı müzükler var onunla da baya oynuyoruz.Bir iki gün onunla sonraki gün cd açıyorum bewraber dans ediyoruz.
Islak mendilin poşetinden de çok hoşalanıyor çıtır çıtır sesinden.
bebekler oyun oynamıya bilmiyorlarmış biz onlara öretmemiz lazım.şimdi onunla sürekli vakit geçirince aslıında daha sonraki aylarda artık daha uzun sire kendi kendi eğlenecektir. gamyoncuiremsu

ay benimki daha 4 aylık ama
aynen anlattığınız gibi
ilerde düzeliyomu diyerekten buraya baktım ama
7 aya kadar durum böyle demekki

Yazılanları okuyunca bende biraz teselli oldum.
Bizde 7 aylık olduk ama hala kucaktan inmeyi öğrenemedik..
Gün içinde sadece 3 defa yatıyoruz yarımşar saatlik oda saatlerce ayakta yada kucakta sallanarak...
Akşamlarıda 11 gibi anca gece uykusuna geçiyoruz...
Kalan tüm saatler içerisinde de oyalamak için artık yapmadığımız şey kalmıyor...
Oyun halısında 15 dk, ana kucağında 10 dk, koltuk köşesinde 10 dak anca oyalanıyoruz..
Yatana kadar kucakta gezdirmekten ne iş yapabiliyorum nede yemek...
Misafir falan geldiği zamanda halimi harap zaten....
Uykusuydu yemeğiydi gezmesiydi alt açmasıydı damlalarıydı derken ya yemeklerim yanıyor arada yada süpürgem saatlerce ortada kalıyor...
Uykumuzda çok zor saatlerce sallıyorum uyuduğu uyku değil sadece şekerleme.....uğraşmama değmiyor yani...
Düzene girecek diye bekliyoruz ama bakalım ...
Canları sağolsun hasta falan olmasınlarda şikayetlensekte yinede razıyız herşeylerine.
Bi gülücükleri unutturuyor her şeyi...yaramaz olsalarda...
Rabbim tüm bebişlerimize sağlık sıhhat versin ne diyelim...anne olmak kolay değil...

Yeni keşfim pilates topu...Çok sevdi,çok eğleniyor benim oğlum...topun üstünde zıplatın ya da yüzükoyun gelecek şekilde topun üstüne yatırıp ellerinden tutup yarım döndürün...çok keyifli...

Yeni keşfim pilates topu...Çok sevdi,çok eğleniyor benim oğlum...topun üstünde zıplatın ya da yüzükoyun gelecek şekilde topun üstüne yatırıp ellerinden tutup yarım döndürün...çok keyifli...

bu pilates topu nerden alabiliriz bana da lazım

spor malzemeleri satan yerlerde var..bi de d&r larda vardı bi ara...hala var mı bilmiyorum

benim kızım artık emekliyor ama yeni yeni olduğu için pek seri değil.bi yere gidemeyince sinirlenip ağlıyor.fazla kucağa almak istemiyorum yürüteçe koymak istemiyorum.
normalde yerde oyun halımızda oynuyoruz ama ordan halıya inip halıyı yalamayı tercih ediyor hanfendi.biraz yürüteçte biraz mama sandalyesinde biraz kucakta oyalamaya çalışıyorum.
ama bugün kü keşfim bi harikaydı çamaşır sepetinin içine oturttum bayağı bi eğlendi içinde bir iki de oyuncak koydum.arada kullanırım artık.tabii yalnız bırakmamak gerek devrilebilir çünkü.

benim kızım artık emekliyor ama yeni yeni olduğu için pek seri değil.bi yere gidemeyince sinirlenip ağlıyor.fazla kucağa almak istemiyorum yürüteçe koymak istemiyorum.
normalde yerde oyun halımızda oynuyoruz ama ordan halıya inip halıyı yalamayı tercih ediyor hanfendi.biraz yürüteçte biraz mama sandalyesinde biraz kucakta oyalamaya çalışıyorum.
ama bugün kü keşfim bi harikaydı çamaşır sepetinin içine oturttum bayağı bi eğlendi içinde bir iki de oyuncak koydum.arada kullanırım artık.tabii yalnız bırakmamak gerek devrilebilir çünkü.

sizde mi :roflol: iki hafta önce babası keşfetti onu birde gidip yeni sepet aldı beyefendiye.ilk zamanlar baya bir duruyodu içinde bikaçgün sonra sıkıldı babasıda sepetin deliklerinden dengeli bir şekilde kalın ip bağladı ipi çekerek gezdiriyordu evin içinde. buda iki gün sürdü yine sıkıldı bizim yumurcak

X