Çocukla ev temizliğini nasıl hallediyorsunuz

Bezi ıslatıp eline verin birlikte toz alın,
öğrenme kulesi varsa ona çıksın, sizde mutfakta açın suyu az akacak şekilde, bir kaç oyuncak atın içine orada oynarken arada kontrol ederek evi çekin.
Akşam bebek yatınca evi silin.
Yemek yaparken öğrenme kulesi kullanın yine.
İşleri yaparken oyun oynayın, bak şimdi hemen bu odayı süpürücez sen koltuğun üstünü çek bende halıyı gibi… ev işlerine kesinlikle dahil edin zamanla alışacaksınız birlikte çalışmaya. O uyanıkkenişleri hallederseniz uyuyunca kendinize vakit kalır.
Daha yürümüyor o kadar sen bunu yap ben bunu yapıyım dan anlamıyo henüz bezi alıp ağzına sokar her şeyi yemeye yalamaua çalışıyo suan. Birlikte makine boşaltıyoruz onu ya da çamaşır asarken veriyo tek tek o uyuyunca yapıyorm bazen de işte yorulmuş oluyorm oturmak istiyorum

Ben kucukken oglumla beraber yapardim. Dediğiniz gb ben camasir katlardim o dagitirdi ben katlardim o dagitirdi ta ki sikilana kadar sonra bana birakirdi sonunda bitirirdim. Supurge cok severdi biraz eline verirdim sikilinca ben devam ederdim. Mutfak dolabi silerdim ona da bez verrdim o da silerdi. Hem ona oyun olurdu hem ben isimi hallederdim. Tabi bi saatlik is tum gunu alirdi o ayri. Ben hc oglum uyurken is yapmadim.dinlenip kahve icmeyi tercih ettim. O kisa ve nadide zamani yorularak harcayamazdim :) cogu zaman yarim kalsa bile :) ki benim evim uc katli ve dusme riskine karsi merdiven baslarinda onlemlerim vardi ve her kata onu da tasimak zorundaydim is sirasinda. Daha zordu. Lanet etmistim o donemde ne diye duzayak evim yok diye. Emin olun geciyor. Simdi yok dustu yok orayi kurcaladi acaba ben bu odadayken o mutfakta napti fasli 2 yaslarinda iletişim kurabildiginiz noktada bitiyor. Daha rahat anlasiyorsunuz ne yapmasi ne yapmamasi gerektigi konusunda. Ben tum evin duzenini ona gore ayarlamistim bebekliginde mutfak dolaplarinin alt raflarinda onun oynayablicegi zararsiz seyleri koymustum actiginda hem bos olmasin oyalansin hem zarar gormesin die. Bunun gb onlemler almistim. Buyuyunce ev komple tekrar degisti :) suan nerdeyse 5 yasinda.
Ben de uyurken keyif yapma taraftarıyım çünkü gündüz hep onla ilgileniyorum yalnızca vakit geçiriyorum uyanıkkennde işi yapamıyorum o yüzden böyle bi döngüye girdim gecen akşam uyuyunca yapıyım dedim gece 2 ye kadar mutfaktan zor çıktım heryeri sildim temizledim ama mutfak nankör bi düzene oturtcam bakalım ya kararlıyım😀

• Beğen
Reactions: FyL
Tek uykuya düşmek istiyor belki . Uykuya direniyorsa gece uyukusundan sık uyanirsa gündüz uyku azaltma vakti gelmiş d mek oluyor. Siz sabah 8-9 kalkış olsa öğlen 2 de uyutun uyanırsa 1 saatten önce tekrar döndürmeye çalışın. akşamda 8-9 yatıs şeklinde .
Yok aslında uyumak istiyo ama uyuyamıyo mesela 8 gibi uyanıyo normalde 7 de uyanırdı 8 gibi uyanınca düzeni de bozuluyo 2-3 saat sonra uyumak istiyo uyutmaya başlıyorm yarım saat kucağımda uyur gibi oluyo hop geri kalkıyo sanki uyumuş gibi uyumak istemiyor sonra gözlerini ovuyonböyle olunca tek uyku yapıyor

Kim yapıyor ki 😀 geçen gün anneme bıraktım kızımı evi bi dip köşe temizleyim diye ev bal dök yala oldu ertesi gün kızımı aldım annemden eve geldik 1saat için 12saatte temizlediğim evin içinden geçti 😀 kendimi duvarlara fırlatasım geldi 😀 2gündürde tuvalet eğitimindeyiz 1 kere bile tuvalete yapmadı düşünün o 12saat temizlediğim evin bir güzel içine yapıyor şuan😀😀 salın gitsin temizlesekte kirlenmesi max. 1 saat sonuçta 😀😀

Daha yürümüyor o kadar sen bunu yap ben bunu yapıyım dan anlamıyo henüz bezi alıp ağzına sokar her şeyi yemeye yalamaua çalışıyo suan. Birlikte makine boşaltıyoruz onu ya da çamaşır asarken veriyo tek tek o uyuyunca yapıyorm bazen de işte yorulmuş oluyorm oturmak istiyorum
Hee tamam ben yürüyor sandım. Kendinizi üzmeyin. Bence bebişin öğlen uykularını düzene oturtun. Ondan sonra düzeni düşünün.

Ölmeyecek kadar yapıyorum.Hasta olmayacak kadar.Bazen kapıyı kapatıp parka gidiyoruz.Her yer darmadağın.Ben artık kendimi şöyle avutuyorum.Temiz olanların , bebek bakıcıları olabilir, yardımcı kadın tutmuş olabilirler , eşleri anneleri yardım ediyordur ya da hani şu 3 aylıktan beri TV izliyor anneleridir.Bebeginiz ve siz hayatta ve hasta değilseniz iyi iş çıkarıyorsunuzdur.Esinizle de ayriymissiniz.Daha ne yapacaksınız? Bir çok insan sizin yaptığınızi yapamıyor

1 yaş kızım var yürümüyo ama emekliyor heryere gidiyo herşey yapıyo haliyle gözüm sürekli üstünde huysuz bi bebek değil ama hiç bir işimi yapamıyorum ya iş yaparken riskli şeyler yapıyo ya da süpürgeye viledaya yapışıyo tutmaya almaya çalışıyo çamaşır katlarken ya da sererken ben katlıyorum seriyorum o alıp atıyo gün içinde uzun uyumuyo günde 5 kere en az yarım saat bazen bir saat uyutuyorm zor dalıyo son zamanlarda uyuyunca koyuyorum beşiğe 15-20 dk sonra geri uyanıyo geri uyutmaya çalışıyorum zaten toplam 1 saat falan uyuyo genelde uyuduğunda o da işte parça parça. En fazla iki lokma bişey yiyorum ya da bi çay içiyorum zaten hemen uyanacak diye hemen uyanıyo zaten sürekli uyanık onla ilgilenince de bi kısa süre nefeslenme ihtiyacı hissediyorum arada. Parka da gidiyoruz her gün haliyle ben yoruluyorum zaten çabuk yoruluyorum son zamanlarda halim kalmıyo akşam uykusuna yatınca yapmaya çalışıyorum işleri ama yok yani bitmiyor iş sanki yapmamışım gibi bi ye yapıyorum diğer yerler kalıyo sonra yaptığım yer gene dağılıyo bozuluyo tamam dağılabilir yaşanan ev ama heryerde iş var düzenli dursun istiyorum en azından bir iki yer dağılsın toplansın falan ne biliyim herkes nasıl yapıyo ( oyuncak dağınıklıgı sorun değil o hemen toplanıyo ) ama yapamıyorum beceremiyorum heralde ben bu işi siz nasıl yapıyorsunuz (eş desteği al derseniz eşim yok bir süredir ayrıyız yalnız bakıyorum bebeğime)
Yapamıyoruz 😅 bence uykusunu günde 5 kez çok fazla şuan bizde tam 1 yasindayiz günde 1 kez uyutuyorum 2 saat uyuyor o sırada yapıyorum herseyi yapamadığım kalıyor akşama yada yarına yarına kalanın yanına o gün başka bir işte ekleniyor böyle böyle biri gelip yardım edene kadar gidiyor😅

Yapamıyoruz 😅 bence uykusunu günde 5 kez çok fazla şuan bizde tam 1 yasindayiz günde 1 kez uyutuyorum 2 saat uyuyor o sırada yapıyorum herseyi yapamadığım kalıyor akşama yada yarına yarına kalanın yanına o gün başka bir işte ekleniyor böyle böyle biri gelip yardım edene kadar gidiyor😅
5 kez uyumuyo ki 2 kere uyuyo ama yarım saatte bir uyanıyo tekrar uyutmaya çalışıyorum o yüzden çifter kez uyutmuş oluyorum bi de gece uykusu 5 oluyo 😑

1 yaşından sonra bozuldu zor uyuyo uyuyunca da uyanıyo sürekli önceden 10-15 dk ya uyurdu 1-1,5 saat uyandıgı da olurdu ama geri uyurdu hemen uzun uykusu olurdu şimdi uzun uyumuyor zor uyuyo bilemiyorum neden
Dişimi acaba donemseldir geçer inşallah tekrar düzen oluşturmakla geçiyor küçük bebeklerde durum sağlık olsun bozuldukca kuracağız ev işi konusunda da bence dağınıklık olur temiz olsun yeter ki benim bebekelrimde bir yaşında 3 gün sonra. Ben yerde bir kırıntı birşey bırakmiyorum çünkü ağızlarına alıyor evimi süpürür silerim hergun mutlaka ama dağınıklığa akşama kadar öyle durabilir oynuyorlar çünkü. Akşamda toplar derlerim
Genel temizliği mide cocuklarimla yaparım parça parça ellerine meşgale birşey verririm ya da ben oynayarak yaparım birşeyler dikkatini çeken seylere odaklanirlar yorucu oluyor evet ama bir haftada genel temizliğim biter esim evdeyse biraz ona bırakırım devam ederim. dağınıklığa da yapcak brisey yok duzelttin mi hemen ev de toplanır az ve öz eşya olsun yeterki.

X