Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Neden sallanan bakmıyosun? Bak K Kuf bi beşik ekledi o cok güzel gerçekten görümcem kullandı. Ben anakucağına heves ettim diye ana kucağı aldım. O beşik de çok güzel hem alçak biraz anneyani gibi de kullanırsın.
Bu aldığın da aşırı düz geldi bana Ama fiyat çok güzel tabi begenirsen alabilirsin ölçü de çok küçük değilse ve asansörlüyse.

Ben beyaz çok minimal, sade düz bir model istiyordum zaten.
En başından beri de aklım da sadece ikea vardı. Yani bunu letgoda bulmasam. Yine aynısını gidip ikeadan alacaktım

Hatta şöyle söyleyeyim bu zamana kadar kıyafet vs almamamın tek sebebi beyaz bir şeyler bulamamış olmam.
Hastane çıkışından kıyafetlerine kadar her şeyini ya düz beyaz yada düz lacivert istiyorum.
Çünkü benim dolabım hep öyle

Sallama olayına hiç girmek istemiyorum yaaa

Annem beni sabaha kadar battaniyede sallarmış. Yoksa uyumazmışım.
Ben ağlasa da zırlasada yatsın uyusun diyorum
Allahım tam hayaller hayatlar gibi olacak diye çok korkuyorum

İnşallah hayal ettiğin gibi uyutursun
Ama sallansın ya mesela akşamları bn yatakt yatarken mıkırdıyor sallıyorum uyuyor
Beyaz en güzeli bn de çoğunluk beyaz almışım eşim kıza hiç pembe almamışsın diye söylendi ilk zaman araya pudralar serpiştirdim

Sallanma kötü bi şey değil ki ne ürünler var bebe sallanma ihtiyacı duyuyor anne karnı gibi diye. Bu bir defalık bir şey değil ki ağlayıp zırlatıp uyutabilesin. Ne kadar rahat ettirirsen ne kadar gönlünü yaparsan sen de o kdar rahat edersin. Hele kolik molik olursa ohooo. Battaniye en zoru ne yap et battaniyeye alıştırma tabi.

Şekle şemale takılma bence uyurken sallanabileceği bir şeyin olsun.

Bu tecrübeli anneler hayallerimin yıkılış sebebisiniz

Anne yanı beşiklerde çocuk yaklaşık 6-7 ay hatta bazıları 9 aya kadar yatıyor.
Arkadaşımın iki bebeğide 9 aya kadar yattı.
Anne yanı zaten sallanır oluyor.
7-8 aydan sonrada bebek sallanma ihtiyacı duyar mı? Ona göre vazgeçicem.
Çocuğa şuan için oda yapmayı düşünmüyorum.
Bu aldığım beşiği oturma odasına koyacağım.
8. Aydan sonra odasını ayırmayı planlıyorum.
O zaman bu beşikte yatırmayı planlıyorum
Bu kolik bebek olayı çok uzun sürüyor mu peki

Kızlar çok hoşsunuz hepiniz bebişlerinizle sağlıklı , mutlu yıllar dilerim anne adaylarına da sağlıklı gebelikler dilerim 796 sayfanın her satırını tek tek okuyup notlar aldım hepinize teşekkürlerimi sunuyorum . Sanki 10 sezon bölüm dizi izleme edasıyla okudum hepsini önce hamişlik günlüklerinizi sonra sizin doğum hikayelerinizle ağladım burda. Henüz kalp atışını duyamadık biz cumartesi duymaya gideceğiz dua edin bana İkinci tüp bebek denememde pozitif görmüş bir anne adayı olarak biraz hevesle birkaç parça almış olabilirim şimdiden

Maşallah canım nasıl okudun ,bende çok merak ediyorum ne almalıyım ne yapmalıyım .özet mi gecsen

Maşallah canım nasıl okudun ,bende çok merak ediyorum ne almalıyım ne yapmalıyım .özet mi gecsen
Canım kaç kişinin emeği var burda özetle olmaz pek . Kendi listeni kendine göre oluşturman lazım herkesin fikrini dinleyip kafama yatanları işaretledim notlar aldım. Her gün 50 sayfa okudum işte eğlenceli baya tavsiye ederim bu grupta kalmaya devam edelim ilerleyen haftalarda bizde aldıklarımızı paylaşıp ikinci bir tur yaparız burda Allah nasip ederse

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…