Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Amin canım inşallah.bende başlıyim okumaya . Bir sürü alınacak var.marka model kullanışlı olması bir sürü ayrıntı var

Çok teşekkürler inşallah sağlıkla ilerler kucağına alırsın

Sağlıcakla kavuşmak nasip olsun. beğenilmesi çok güzel

huzurunmeraklisi sen doğurmuşsuuuun. Hadi gözünaydın.

Canıımm Allah razı olsun, çok şükür bende hayırlısı ile doğurdum

Not; bizim oğlan 3.600 doğdu sleepy bio natural 1 no tam oldu , inşAllah hepsini kullanırız

2 aylik tecrubelerime dayanarak ben de en cok kullandiklarimi listeliyorum hanimlar.
-Philips ultra air emzik (Tek denemede aldi, her aglayista agzina tikiyoruz efsane bi susturucu)
-Medela calma biberon (Meme reddi olmamasi icin gogus ucum yara oldugunda hep bu biberonla sutumu sagip verdim, hic meme reddi olmadi. Yaklasik 2 aydir hep sagip veriyorum sutumu, hala mememi aliyor oyle dusunun..)
-7,8 adet muslin ortu (Kusuyor, cisini yapiyor bazen gunluk bile degistirmek gerekebiliyor. Kisin hem carsaf, hem koltuga koydugumda koltuk ortusu olarak kullaniyorum. Yazin da battaniye niyetine ya da banyo sonrasi kurulama icin falan kullanimi cesitlenir)
-Prima premium care ve harmonie bez. (Hic pisik yapmadi, gece 12den sabah 8 e kadar bezini degistirmiyorum hic tasirmadi, emiciligi cok iyi, sik sik bez degistirmeye gerek kalmiyor. Ucuz markalara kiyasla daha az bez degistirdiginiz icin aslinda ayni fiyata geliyor)
- braun prt2000 ates olcer koltuk alti en garantisi. Braun temazsiz alindan olcen de var ama surekli yanlis cikiyor almanizi onermem. Biz her turlu koltuk alti olcer ile teyid ediyoruz.
-burts bees pisik kremi (kivami cok yogun, minik bi sivilce kadar bile alsaniz butun popoya yetiyor. Fiyatina gore dusununce cok uzun sure kullanilabilir)
-babyjem yanlardan destekli ve alttan cirtli reflu yatagi. (Anne yani besigin icine yatak almayip bnu koydum icine, cok konforlu yatiyor. Kussa bile yana dogru akip gidiyor, gayet guvenli)
-Medela swing gogus pompasi (Bebegim erken dogumla dunyaya geldi, 1 hafta yogun bakimdayken hep sut sagip goturduk. 2.ay oldu hala sutumu sagarak veriyorum oyle guzel vakumluyor ki hem sutumu arttirdi hem de zamandan tasarruf ettirdi. Onun sutumu arttirmasi yuzunden mastit bile oldum)
-gogus kalkani, gumus kapak, lansinoh balm hepsini kullandim ama hicbiri gogus ucu yaralarimi engellemedi. Bosa para vermeyin bence.
-Lansinoh gogus pedi (yumusacik ve asla islaklik hissettirmiyor mutlaka alin ilk zamanlar sutler surekli akiyor islak kalirsa da mantar olusabiliyor gogus uclarinda)
Simdilik sut mesaisine donuyorum aklima geldikce yine yazarim

Güzel kızım pompayı çok övmüşsün ama sütün senin bebenin nasibi artmayacak olsa artmazdı. Şimdi dışardan okuyan büyük ümitlerle alıp hüsrana uğramasın.

Yaraya garmastan denedin mi? Hala geçmedi mi ya yara işleri?

Meme ne kadar uyarilirsa sut o kadar artiyor diyor meme uzmanlari, ben de onlarin yalancisiyim valla bilemedim
Ay denemedim onu bak Ama artik o kadar alistim ki sagip sagip vermeye, bi yandan da icim rahat ediyor kac cc ictigini gordugum icin o yuzden cok zorlamiyorum arada veriyorum iste zevkine

Geçerse yara memeyi ağzına ver. Düzenekle uğraşmazsın. Daha mutlu olur hem bebek anne koynunda. Doyma işini de herrr türlü emin olursun artık büyüdüler dertlerini anlatabiliyolar bence. Bilmiyorum bana çok büyüdüler gibi geliyo.

Buyuduler tabi, kendi gazini kendi cikarabiliyor artik daha ne kadar buyuduguju gosterebilirdi ki iki gozumun cicegi

Allah razı olsun
Ne kadar güzel detaylıca yazmışsınız

Bende Lansinoh Gögüs pompası var. Philips Aventte vardı. Onun çok aparatı vardı. Lansinoh daha pratik geldi. Ama ben gögüs pompasını pek sevmedim. Gögüs ucumu koparacak gibi vakumluyor. Bebeğim zaten mümkünse 24 saat memede kalmayı istiyor. Emziriyorum. Çalışan bir anne isen, sütünü sağıp bebeğe bırakacaksan düşünülebilir. 10. Günde bende mastit oldum. Sıcak suyla gögüslerime masaj yaptım. Gögüs pompasıyla kalan sütleri sağdım. O zamanda faydasını gördüm.

Günaydın kızlar
Hayırlı sabahlar

Ben sabah erkenden gittim kendi bildiğimi okuyup beşiği aldım
Beşik, yatak o kadar temiz ki hiç kullanılmamış yani belli. Yan taraftaki koruyucuyuda verdi. Sadece o bile ikeada 230 TLydi.

Aslında dün gece söylediklerinizi epeyi düşündüm.
Hattta neredeyse vazgeçmiştim.
Ama sabah içimde kalmasın diye gittik.
Sonra beşiği o kadar temiz ve sağlam görünce dayanamadık aldık.

Kullanmazsak bile şuan letgoya koysak 500 e net alıcısı çıkar dedik.
Çevremizde de var zaten almak isteyen.

Satarsın kullanmazsan canım aklında kalmasın tabi.

Kesinlikle sistem.dogru. aslında çocuğu beze alistiran biziz. Sonra da yeniden tuvalate alıştırmaya çalışıyoruz

Yaaa bunu bende çok araştırdım
Doğar doğmaz alıştırıp hiç beze yaptırmayan bile var
Ama o sinyalleri yakalamak için gözünü hiç bebekten artırmamak gerekir
Ya yalnızken çok zor. Bende anne kv hiçbiri yoktu gözüm kesmedi valla.
Bizim beşiğin takozlarini takmistim ben. Oğlan da acayip uykusuz bi bebeydi. İnat ettim ya sallamicam. Bir hafta sonra eşim takozlari fark etti. Çıkardı diyo ki ee bu beşik sallanıyomus direnemedim daha salladık gitti. Sonra bi süre de ayakta salladım. Onu da kendi bıraktı. Yani çok da büyütülecek bir şey değil ya

Böyle özet gibi bir şeyiniz var mı .Paylaşssanız ne güzel olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…