Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
lohusa da yaşanan depresyon daha yoğun oluyor farkında olmuyoruz
ya aileden destek al ya da profesyonel birinden,

ama ilk 2-3 ay korkman normal, benim doğumum müge anlıda bi olaya denk gelmişti
2 ay ağladım ben neden bu dünyaya cocuk getirdim diye
şimdi diyorum ki iyi ki getirmişim ki, ikincisini yaptım

Kız Eylül her emmede boğuluyo ya. Eğer şüphelendiysen daha ilerlemesini bekleme al destek canım. Yalnız mısın?

ilk oğlumda doğumdan sonra cocuk emerken çok kötü boğuluyormuş gibi geliyordu
balgam var ama cougu mahvediyor , boğulacak diye aşırı korktum
cocuk hastanesine gittim, görünürde bir şey yok ama
biz yine de kan alalım , bebeğe de sonda takalım çişini kontrol edelim dedi

bebek daha 2 haftalık ne kan alması ne sonda takması
eve geldim emzrirken az daha dik tuttum, gazı cıkardım derken düzeldi

Ben de dik tutmaya çalışıyorum. Emzirme minderini hiç kullanamadım yatar pozisyonda oluyo onda diye popoyu salıyorum kucağımda aşağı.

lütfen duymuyum
ilk cocukta hediye geldi şöyle bi baktım
cocuk doğdu o emzirirken kol ağrısı derken ona alıştım
aşk oldu
6 sene geçti minder mındar oldu, gittim yenisini aldım
Belki benimkinin de boğulması gecerse kullanırım şüşkolastıkça Ben de çok çok gerekli bularak aldım ama işte ☹

Canımm ben kendim ilan verdim. Aslında kafamda herhangi bir kriter yoktu. Müracat edenler şekillendirdi. 20 yaşlarında annesinin kör olması sebebiyle kardeşine bakmış, ihtiyaç sahibi bir kızda karar kıldım. Yabancı uyruklular geldi. Bir tane hemşire geldi. Sürekli bana akıl verdi. İşe başlayacağım deyince “olur mu öyle şey. Bebeğin anneye ihtiyacı var” diye kendimi yetersiz hissettirdi. Küçük çocuğu olanları tercih etmedim. İlla ki onlarında çocuklarının sorunları, hastalıkları olacak.
Çok güzel Ben de bunun erkek versiyonuna bakıyordum ama hala karar vermedim. Boyutları nasıl ve instagramsa hangi hesap? Herkesin işçiliği aynı olmaz diye emin olamadım
Ben beğendim. İşçiliği çok muntazam değil ama görerek almak gibi bir seçeneğim yoktu. 1 haftadan az kısa sürede teslim ettiler. Boyutu 35 cmx45 cm
Hesap https://instagram.com/tiniminitas?utm_medium=copy_link

Hemşirenin yorumu çok rahatsız edici. Bebeğin tabii ki anneye ihtiyacı var ve çalışacağız diye annesiz bırakmış olmuyoruz. Ki anneden daha çok düşünecek değil.
Yabancı uyruklular daha özenli oluyorlar diye duyuyorum ama çalışma izinleri olmayanlardan korkuyorum açıkçası.
İnşallah doğru tercih olmuştur.

Teşekkür ederim adres için

Doğum yapan tecrübelilere bir sorum var. Ben hep yeni doğan kıyafetleri aldım ve %90 ı 50 cm diyor.
Muayenemde bugün şu an 51 cm olmuş dedi doktor. Şimdi bu takımların hiçbiri olmayacak mı
Hepsi de yıkandı ütülendi. Değiştirme şansım yok.
Sizce doğum olmadan yeni kıyafetler almalı mıyım? Doğuma giderken için en azından?

O ölçüler tutmuyo benim de 60 cm filan doğurmam gerekirdi 15 günlükken 56 cm ölçtü sağlıknocağı cidden vardır o kadar hala hastane çıkışlarını giyiyo. 40ina kadar kesin giyer. Mezuro uzerine koy kiyafetleri anlarsın zaten.

Ben yenidoğan kıyafetlerini 2 kere felan giydirdim ikinciye küçük geldi canım 0 3 aylık almak gerekiyomuş. Pişman oldum çoğunu 0 3 aylık almadığıma. Kuzum şuan 0 3 ay kıyafetler giyiyor.

Ahh be bacım burayi okumadın mı hiç
Hep dedik
Giyer giyerde cok uzun soluklu olmaz
Birde ayaklılarda kastırma sorunu oluyor
O da kalcaya zarar
Yine 0-3 ay almışsındır illaki
Nolur nolmaz onlardan da at cantaya
Birde ultrason cok yanıltıcı oluyor boy ölçümü konusunda dogsun saglikla kiyafet halledilir

Biz bunu şemalarla anlattık

Ha ha ha
Bizzat tecrübe ettim ben 2 adet bebeyle
Aldığım bazı markaların 0-3 ayları bile gozume cok minnak geliyor
Benim bebeler biraz iri oluyor ama
Ben de göz kararı aldım hep. Bi de anamın markasız aldıği takımlar daha büyük. Ebebeğinkiler küçük mesela. 3 ay yazan tulumlar geriyo bizi biraz daha idare eder daha giyemeyiz.

Ay valla çoğu sayfayı tek tek okudum
Nasıl atlamışım bu kısmı bilmiyorum. Biraz da alışverişi eşim kardeşim falan yaptı. Ben beğenme kısmı ile ilgilendim şimdi doktor 51 deyince bir ışıklar yandı
Hastanede sorun yaşamayayım da ayaklar kollar kapalı modeller çünkü. Gerisi artık halledilir inşallah sağlık olsun gerçekten

Ben de göz kararı aldım hep. Bi de anamın markasız aldıği takımlar daha büyük. Ebebeğinkiler küçük mesela. 3 ay yazan tulumlar geriyo bizi biraz daha idare eder daha giyemeyiz.
Evet evet e bebeginkiler minicik geliyor hic almadım galiba
Kotondan bibaby tulum almıştım netten
Bi geldi minicik
Kalıpları farkli oluyor dedigin gibi
Görüp almak en mantıklısı
S SekerliYogurt burdan bi tanıdık
Bi turlu doğuramayangillerden
Ama eski nick neydi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…