Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Çok çok kalın değil ama bence kullanışlı yumuşacık, kış bebeği olacağı için dışarı çıkarırken falan pusetin üstüne atilabilir diye düşündüm ben muslinler ince kalir kışın dışarı çıkarken bence

Bende 3 yaşına kadar emzik emmişim ilk dişlerim çok düzgünmüş sonra çıkarırken ablam dirseğini çarptığı için yamuk çıkmışlar orası doğru Biberonu da Philips beğenmiştim bu dediğiniz markaya da bir bakayım ya pompa konusu çok mantıklı geldi gerçekten alayım mutlaka

Bnm emzik tecrübem yok oğlum emmedi parmak emdi onun yerine
Biberon da bütçene zevkine hangisi uyuyorsa olur
Ama pompa bnce hayat kurtarıcı bn çok mastit oldum hep hastanelerde antibiyotik iğne oldum sağıldı eve geldim beni kimse uyarmadı sağmam lazım diye
Bebek bi memeyi emiyor diğer meme dolu oluyor onu da boşaltmak lazım ki ikisi de süt dolsun dolunun üstüne eklendikçe şişiyor ağrısı o kadar kötü ki kimse yaşamasın ve şişen memeden bebek emmiyor.

Yenidoğan mama hakkında bilginiz var mı ? Olurda süt hemen gelmezse yanımızda her ihtimale karşı bulunsun diye ,kızlar özellikle tecrübeliler bir şekilde bilenler varsa yazarsa sevinirim

Yenidoğan mama hakkında bilginiz var mı ? Olurda süt hemen gelmezse yanımızda her ihtimale karşı bulunsun diye ,kızlar özellikle tecrübeliler bir şekilde bilenler varsa yazarsa sevinirim
Yok canım alma eğer gerek olursa hastane veriyor
Yanına küçük biberon al yeter

Zehra canim pompa ne aldin lansinoh elektrikli tekli olan nasil sence gerci sutum olacak mi bilmiyorum ama hastane cantanizda olsun diye bir suru kisinin yazdiklarini okudum

Zehra canim pompa ne aldin lansinoh elektrikli tekli olan nasil sence gerci sutum olacak mi bilmiyorum ama hastane cantanizda olsun diye bir suru kisinin yazdiklarini okudum
Bn kiwi marka aldım
Lansinoh hakkında hiç bileğim yok ne desem yalan olur

Ben biberon aldım ama hemen kullanmak için değil denk geldi aldım
Pompa değil de mochi aldım bir de. İlk günler özellikle çok kontrolsüz oluyor iki taraflı da akıyor. Mochi hem topluyor hem de sertlik oluşmasına engel olacak kadar sağıyor. İçindeki kadehle içirdm yada eşim içirdi.

Ya bana da kimse söylemedi bunu çok dikkat etmek lazım öyleyse… peki sağılan sütü napıyoruz neye koymak lazım hiçbirşey bilmiyorum ya

Mochi nedir biraz açıklar mısınız ne işe yaradı almak gerekli mi

Mochi nedir biraz açıklar mısınız ne işe yaradı almak gerekli mi

Sütü vakumlayarak içine alan manuel sağma aleti diyebiliriz. İnternetten ayrıntılı görüntülere de ulaşabilirsiniz. Süt iki taraflı akıyor emzirirken ve toparlanmaya ihtiyacı oluyor. Bir diğer taraftan sütün artması ve mastit olmamak için de bu tarz bir alet kesinlikle faydalı. Daha uygun muadilleri de var ama ben aldıktan sonra gördüm. İşleyiş mantığı aynı sanırım baby me idi markası da.

Süt sağma pompası ile aynı görevde yani dimi peki sütü sağıp poşetler var onlara mı koyuyoruz bebeğe geri nasıl veriyoruz hiç biberon almamış olursa mesela

Süt sağma pompası ile aynı görevde yani dimi peki sütü sağıp poşetler var onlara mı koyuyoruz bebeğe geri nasıl veriyoruz hiç biberon almamış olursa mesela

Ben o kadar biriktirmedim hemen gecesine eşim verdi. İçinde kadeh var yada enjektörle.

Ya bana da kimse söylemedi bunu çok dikkat etmek lazım öyleyse… peki sağılan sütü napıyoruz neye koymak lazım hiçbirşey bilmiyorum ya
Bn süt saklama poşeti
Oğlumda dediler ayak basmayacak yere dökün o güzelim sütüm heeep ziyan oldu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…