Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
İlk bebeğim emzik almadı, ikinciye ben vermedim. Üçüncüye vereceğim, inşallah emer. Çünkü ikinci sürekli emmek isteyen bir bebekti, çok yordu.
Bence biberon ve pompa şu anda alma. Onlara bulaşırsan kurtulmak çok zor. İlk bebekte yaptım bir hata, meme+mama beraber gitti. İkincide ne olursa olsun sadece emzirdim ve anne sütü ile beslendi. Eğer çalışıyorsanız pompa alırsınız sonra.
Yenidoğan mama hakkında bilginiz var mı ? Olurda süt hemen gelmezse yanımızda her ihtimale karşı bulunsun diye ,kızlar özellikle tecrübeliler bir şekilde bilenler varsa yazarsa sevinirim
Lütfen mamaya bulaşmayın. Bebek ne kadar emerse o kadar bol sütünüz olur. Süt gelir merak etmeyin, zaten midesi minicik.
Kuzenime sütü yok, bebek aç vs diye beni aradılar. Koştum gittim. Bir havluyu ütü ile ısıtıp memelere koydum. Sonra bir tarak ile kökten uca taradım, masaj yaptım. Bir fincana elimle sağıp bebeğe kaşıkla verdim. Az önce sağdık, sütü yoktu dediler. Bebek az süt içince gözlerini açtı, memeye yapıştırdık. Akşam olmuştu ve hiç çiş yapmamıştı. Ben eve geçtim, mesaj geldi bezini doldurdu, değiştirdik diye. Hastanede bunlarla uğraşmıyorlar genelde.
İnşallah . Sezeryan olunca hemen gelmiyormuş filan dedi inşallah doğru olmaz
Hayır alakası yok. Odanıza geçer geçmez ilk işiniz bebeğinizi emzirmek olsun. Ben ilk bebekte yapmadım, kimse de gelip söylemedi. Bir sürü sıkıntı yaşadık sonrasında. İkincide bebeğimi hiç bırakmadım kucağımdan. Sütüm de hemen geldi.

İnşallah benimkide emzik alır gerekli birşey demek ki Biberon ve pompa konusunda hala tereddütteyim arkadaşım manuel pompasını verecek ihtiyacım olursa onu kullanırım baktım işe yarıyor yenisini alırız işten ayrılacağım emzirmeyi düşünüyorum yani inşallaj pompaya ihtiyacım olmaz

Ben de kararsız kaldım alsam mı almasam mı diye ama şöyle yapıcam sanırım mochi den alıcam ilk başta. Zaten baksana o her türlü lazım oluyor sanırım bebek emerken diğeri akıyor diyolar ya. Sonra lazım olursa elektriklisini alıcam. O da ihtiyaç olup olmadığı herhalde doğumdan sonra 1-2 haftada belli olur. Lazım olursa internetten söylerim ertesi güne gelir diye düşündüm. Bi de Allah korusun hiç sütüm gelmezse kenarda duracak bir şey. O yüzden böyle yapmayı düşündüm ben tabi benim ilk hamileliğim o yüzden fazla bilgim yok doğru mu düşündüm bilemiyorum

Benimki emzik aldığı gün memeyi bıraktı. Meme reddi yaşadım ben bazı bebeklerde olabiliyormuş. O yüzden ne biberon ne emzik kullanabildim.
Pompa her türlü gerekli çünkü ilk zaman çok ememediği için göğüsler şişebiliyor ve fazla sütün sağılması gerekebiliyor

Uzun kollu badi meselesini açıklamanız müthiş oldu benim için. Tam diyordum üstüne eninde sonunda kıyafet giydireceksek neden zıbınları uzun giydiriyoruz ki diye. Ay evet kısa kollu almalıyım birazcık
ben de uzun kollu almadım. zaten ilk zamanlar battaniyeye sarmış olucaz ya fazla olur bence ne kadar kış da olsa. çünkü kendimizden 1 kat fazlasını giydirmeliymişiz bebeğe. sonra belki geçerim baharda ev serinleyebilir diye. bizim merkezi sistem çünkü. kaloriferler sönünce soğuk olur. kombi olsa yakmaya devam edilir de.

ben vericem valla. benim ikinci çocuğum olacak inşallah. oğlumda ilk başlarda ben istemedim. sonra zorlanınca vermeye çalıştım ama almadı asla. her marka her model denedim. evde bi koleksiyon oluşmuştu resmen. dedikleri gibi emzik yerine beni kullandı resmen. 2 yaşına kadar emzirdim gece gündüz mahvoldum. sadece memede uyurdu çünkü. hele bebekken koyar koymaz uyanırdı. doğum yaptığım ilk sıralar ben bu uykusuzluktan falan şikayetlenince teyzem demişti ki ver emziği gitsin emzik yarı anne ben tabi dişti damaktı nasıl bıraktırcam falan hiç makul gelmemişti. ama sonra sonra anlıyosun ki o kadar da kitap annesi olamıyosun.
ben de chicco nun 0-2 ay olanını aldım. denicem bakalım. uyurken emse yeter.

Elektrikli kullandiginiz model var mi

Ya bana da kimse söylemedi bunu çok dikkat etmek lazım öyleyse… peki sağılan sütü napıyoruz neye koymak lazım hiçbirşey bilmiyorum ya
Yeterli sagildiysa neye koyacaginiz kullanim zamanina bagli, gun icinde verecekseniz emziksiz duz biberon kapagi ile (pompa kapaklari gibi) kapatip buzdolabina; stok icin ise kilitli sut posetine, uzerine tarih saat yazilir yatik olarak derin dondurucuya konur. Gerektikce en eski sutten baslayarak tuketilir. Agzi acilmadan Dolapta ya da oda isisinda cozdurulebilir.

enjektörle verirken genzine kaçma durumu falan oluyo mu? birkaç video falan izledim de sanki cesaret edemicem bunu yapmaya.

Yavaş yavaş veriyorum.
Çay kaşığı ile verdi annemler.
Bir de burun aspiratörü ile verdik eczanelerde oluyor biberonumsu damla damla verilebiliyor onunla da.

Yenidoğan mama hakkında bilginiz var mı ? Olurda süt hemen gelmezse yanımızda her ihtimale karşı bulunsun diye ,kızlar özellikle tecrübeliler bir şekilde bilenler varsa yazarsa sevinirim
Mama goturmeniz gerekmez, hic sut gelmezse ihtiyac olursa hastane ilk beslenmeyi tedarik ediyor ilk gun 20/30cc birsey icecek zaten. Hastanelerde genelde Milupa/Aptamil oluyor.
Ama bebeklerin ozel durumlari olabiliyor, alerjileri, hassasiyetleri vb. Bu nedenle yonlendirme bekleyin doktordan illa hastane karsisinda bir eczane vardir gerekirse alinir.

Ben gerektiginde ve buyuduklerinde icerik sebebiyle Hipp kullandim buradaki en iyi iceriklerden biri ama TR icerikleri yurtdisindan farkli, imkan oldukca AB ulkelerine gidip ya da siparis etmeye calisiyordum.
SMA marka mama tavsiye edilenlerdendir, bilhassa premature bebeklerde ve cok gazli bebeklerde (yanlis hatirlamiyorsam Combiotic diye bir formulu vardi)
Ulker bebek urunleri ve bilhassa Bebelac seker icerigi olarak benim hassasiyetlerim geregi asla eve sokmayacagim bir urun grubu.
Aptamil kolayda bir urun, her yerde bulunuyor ilk tercihim olmasa da mecbur kalinca kullandim.

Bana gelen kanguru bu. Sanırım Fiyatı aşağı yukarı böyle. Kardeşimin kızlarını taşıdığını görmedim hiç. Kullanışlı mı bilmiyorum. Bende de bel fıtığı olduğu için pek taşıyabileceğimi sanmıyorum. Babası taşır artık insanları %50'si benim demeyi biliyor.

Eklentiler

• 20211013_130234.jpg
    96,8 KB · Görüntüleme: 63
  • Screenshot_20211013-130053_Hepsiburada.jpg
    57,5 KB · Görüntüleme: 58
Hastane veriyor mama ama oraninkini istemezsen sma hipp bunlardan alabilirsin
İnşallah . Sezeryan olunca hemen gelmiyormuş filan dedi inşallah doğru olmaz
Kişiden kişiye değişiyor benim dé sezaryen sonrası gelmemişti sutum mama meme devam ettik bir süre sonra mamayı birakmistik
İnşallah bunda gelir
Süt sağma pompası ile aynı görevde yani dimi peki sütü sağıp poşetler var onlara mı koyuyoruz bebeğe geri nasıl veriyoruz hiç biberon almamış olursa mesela
Süt torbalarinda oda sıcaklığında 3 saat dolapta 3 gün buzlukta 3 ay saklayabiliyorsun saklama koşulları çok önemli ekşime olmasif
Anne göğsüne yakın biberonlar var onları tutar yada çay kasigiyla
Bn süt saklama poşeti
Oğlumda dediler ayak basmayacak yere dökün o güzelim sütüm heeep ziyan oldu
Niye doktun kız vermedin mi oğluna
Benimki kizimda buzlukta olanları icmemisti zaten hep meme reddi ile savasmistim hep ziyan oldu canım sutler
Su isisi icin termometre alan oldu mu ben de merak ediyorum. Daha once konusu gecmedi sanirim
Bence gereksiz dirseginle kontrol ediyorsun zaten

Bana kimse demedi ki onu içir cahillik bileydim arada içirirdim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…