Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Buhar makinesini bilmiyorum ama cam rende kesin al. Meyve püresi yapmak için çok iyi oluyor. Ceviz falan da rendeliyorsun. Bir de yazın bulamayacağın şeyleri dondurucuya atabilirsiniz. Misal ıspanak falan. Ben yazın şeftali, kabak, semiz otu vs atmıştım çok işime yaradı

Merhaba. Allah kolaylık versin. Valla başlaması zor meşakkatli bir yolculuk. İnşallah çok kolay geçsin tabii

Cam rende şart bence. Hala kullanıyorum. Buhar makinesi almadım ama çelik 2 katlı buhar tenceresi almıştım. Kaliteli çelik buhar aparatı vardı annemde. Bir de onu kullanıyorum. Bence gerekli.
Sos tencereleri vs aldım çelik.
Tercih sizin tabii ama biz elde biberon temizleyicisi ile yıkıyoruz. Tüm mutfak malzemeleri ayrı. Zaten ilk zamanlar porsiyon da küçük olduğu için küçük tencereleri yoksa alabilirsiniz.
Silikon önlüğünü 1 kere kullandıramadık. Komple önlük kullanmıyor boşuna almayın diyeceklerim arasında.
Mama sandalyesi almadıysanız o önemli.
Blenderdan da uzak durun. Alıştırmayın çevremde kim bulaştıysa hala her şeyi blenderdan geçiriyorlar.
Bu konu çok derin Merak ettiğiniz bir şey varsa yazabilirsiniz

Cok tesekkur ederim, mama sandalyesi öneriniz nedir ?

Merhaba, cam rende bence çok da gerekli değilmiş 4-5 ay kullandım sonra normal rendenin ince kısmına geçtim.Cam rendede rendelemek çok daha uzun sürüyor ve zaman çok kıymetli malumbuhar makinesi almadım buharda haşlama aparatı kullandım, bence yeterli boşuna masrafa gerek yok.Ama buharda haşlamak için mutlaka birşeyler bulundurun suda haşlamak yerine buhar kullanılacak genelde çünkü.Silikon puzzle tabak çok gereksiz, bebek büyüdükçe minicik kalıyor ve hiç kullanılmıyor şimdiki aklım olsa tek parça tabaklardan alırdım.Silikon mama önlüğü biz de uzun süreli kullanamadık büyüdükten sonra sürekli ısırmaya çekiştirmeye söküp atmaya başlıyorlar diş kaşıyıcı olarak ömrüne devam ediyorbence normal makinede yıkanabilen önlükler daha kullanışlı.başlangıçta silikon uçlu kaşıklar çok rahat oluyor onları tavsiye ederim.Küçük boy tencereler ve pankek tavası vs alınabilir.Bir de mama ve su termoslarını şimdiden birkaç tane stok yapın bence, fiyatlar çok saçma artıyor herşey gibitermos çanta da lazım dışarıda yemek süt vs taşırken gerekli oluyor.Mama sandalyesine bence çok para vermeye gerek yok, ayak desteği olan sıradan basit birşey alsanız iş görür zaten bir süre sonra fazla zaman geçirmemeye başlayacak üstünde..

Cok tesekkürler kiyafetlerdeki yiyecek lekeleri icin bir cozum oneriniz var mi acaba ?

Cok tesekkürler kiyafetlerdeki yiyecek lekeleri icin bir cozum oneriniz var mi acaba ?
Bitkisel leke çıkarıcı aldım green clean baby bendeki.İçeriği temiz kimyasal yok ama niyeyse parfüm var benim hoşuma gitmiyor o yüzden, zorda kalmadıkça kullanmıyorum.Çok bekletmeden kendi çamaşır deterjanıyla yıkayınca çıkıyor genelde lekeler ama beklerse çıkmıyor deterjan doğduğundan beri baby’s green kullanıyorum memnunum

Selam kızlar
Bu sayfayı aktif tutalım mı?
Kimler neler tavsiye ediyor, markalar vs., ürünler

Açtığım konuya göz atabilirsiniz kızlar. Kendim ce bir şeyler yazdım.

8 aylık bir ana olarak diyebilirim,

Altaçma minderi
Sterilizatör
Ana kucağı
Fermuarlı puset örtüsü
Önden açılır mama - banyo oturağı
la

8 aylık bir ana olarak diyebilirim,

Altaçma minderi
Sterilizatör
Ana kucağı
Fermuarlı puset örtüsü
Önden açılır mama - banyo oturağı
la
Puset mi örtüsü bana h3p nefes alamıyo gibi geliyolar sıcaklık çok fazla yükseliyomuş

Evet kış bebekleriyse puseti sarıyor fermuarla aç kapa hava alır . Ve aynı zamanda emzirme örtüsü oluyor
Ben hiç tam kapatmadım ya bi tane cırtlı vardı. Ön iki parça. Mutlaka buralarda paylaşmışımdır.

Peki ana kucağı hangisi? Anakucağı diyip kaçmak olmaaz.

Ben hiç tam kapatmadım ya bi tane cırtlı vardı. Ön iki parça. Mutlaka buralarda paylaşmışımdır.

Peki ana kucağı hangisi? Anakucağı diyip kaçmak olmaaz.
Ya benim aşırı rüzgarlı yaşadığım yer ve ben aşırı geziyorum yurt içi dışı ,o cırtlıdan da aldım ama çöp oldu. Bide benim bebe karanlıkta uyuyor . o tam sarıyor kapalı uyuyor tabi kolay . Ana kucağı bebek arabasıyla takım olanlardan bana arkadaşım vermişti. Ana kucağına çok takılmayın yani max 6 ay şimdi yüzüne bakan yok

Ana kucagi bencede şart bizim ana kucagimiz biraz büyüktü 11 ay kullandık zorla indirdim oğlanı üstünden ondan başkasında uyumuyordu, artık ağırlığını tasimiyordu sürekli vidaları gevseyip düşüyordu, zor bela unutturdum. Puset örtüsü hiç almadım kış bebegiydi benjmkide dışarı çıkarken pusetin üstüne ince bir muslin işimi gordu zaten heryere arabayla gidiyorduk.

Şuan benim danam 21 aylık yeni annelere tavsiye yenidoğan çok birşey almayın hele doğumunuz yaza geliyorsa 2 3 takım kafi çünkü yazı zibinlq geçiriyorlar, ben sadece 3 4 takım hastane çıkışı dışında yeni doğan birşey hiç almadim 3 aydan basladim alışverişe 3 aylikta çok abartmadim 6 9 aylık aldım sonrasini benim oğlan da biraz iriceydi 40 ı cikinca 6 aylıkları bile giydirmeye başladım.

O kadar doğru ki dedikleriniz. Akşam gezmeleri serin olduğu için kısakollu şortlu tulumlar bile yetiyor. Onları bile alırken bilerek 9 aylık aldım. İleride de kullanır diye. Şortlu tulumlar uzun geldiğinden ileride tam oturur gibi. Şimdi 4 ayı doldurdu bebeğim. 6 aylık uzunkollu zıbın olmuyor. 6 9 ay olanlar var. Onlar da tam oturuyor. Cidden bebekler 3 ay önden gidiyor ya. 6 aylık 2 tane varmış da içim acımadı. Aralık ocak için eşim uyku tulumunu 9 aylık al dedi. Şimdi ona yanıyorum. Keşke 12 aylık alsaydım diye. Küçük gelirse çok üzülürüm. Ucuz da değil. Fiyatlar uçmuş.

Ben de 6 aylıkken 1 yas giydiriyodum. 21. Ay her şeyi 3 4 yaş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…