BEBEĞİM , UYKUSUZLUK , YORGUNLUK...

YA BIZIM alerjı mız vardı artık baya azaldı gercı yok dneecek kadar. o yuzden her yenı gıdaya baya temkınlıyız yogurt her gun duzenlı yıyor ama uykulardan once vermıyoruz. ben oglen uykusundan once yemegnı yıyor.sonra uyanınca belkı bıraz acıkmıstır dıye yogurt verdırtıyorum genelde. ama uykudan oncede denenebılır. bende buaralar artık sute gecıs yapm ak ıstıyorum her gun gece yatmadan once. dedıgım gıbı alerjıden oturu temkınlı ılerlıyoruz. ama madem sutun faydası olur oldu dıyorsunuz bunu hızlandırmalıyım galıba. ılık bır sut belkı ballı sut rahatlatır daha rahat uyutur.
ben odasında yatırıyorum yanı salluyoruz dızımızde ama asla kendı odasında sallanmka ıstemıyor bızım odada sallayıp uyutuoruz gece uykusunda ozellıkle oda secıyor, ama uyuduktan sonra kendı yatagna odasına goturuyorum sonra gece uyanmalrında odasında halledıyoruz herseyı. bızım yanımızda yatagmızda yda baska yatkta yatmaya alıssın ıstemıyoırum kendı yatgna yatsın ıstıyorum hep.

Benim kızımda 12 aylık o da sürekli üstümde hiç rahat bırakmıyor,bebekkende öyleydi çok mızmızdı.O yüzden sürekli evdeydim gittiğim yerden bir şey anlamıyorum diye.Normalde en geç 9 da uyuyor ve gece uyanırsa emzıgını verip yıne yatardı,şimdi 12 de uyandı emzıgını verdım sonra biraz uyudu yıne uyandı bu sefer yanıma aldım uyumadı mama yaptım bu yaşlarda bebeğin acıkmaması gerekiyor,neden böyle yaptığını bende anlamıyorum

babaanne miydi anneanne miydi ne zaman bıraktınız. Ona da anne diyor mu?. Çocuk size değil de o kişiye bağlanmış olabilir . kafası karışmış olabilir. Ama çözebilirsiniz bunları. Bir psikologtan randevu alın. Çocugunuzu götürün. Biri daha söyleöiş. İnatlaşmayın. Tehlikeli durumlar hariç hayır demeyin. Gözlerinin içine bakın. Göz hizasında onunla iletişim kurun. Yaz gelince uykusu bozulduguna göre sıcaktan uyuyamıyor gibi geldi bana. Odasını serin yapın. Çıtçıtlı badi askılı güzel pamuklu bol olan. Uyutun. Klimayı da yan odada açıp uyutun. Benim kızımın da uykusu çok kötuydü. Uyuyamayınca artık şu şekilde yapıyorum. Uykuya dalmasıno kolaylastırıyor. Eve salıncak yaptık. Parklardaki gibi. Yatarak sallatmıyo benim kızım kendisini. Sallatsa hamak da olabilir. Onda sallanmayı seviyor. Ve bası arkaya düşüp uyuklayınca alıyorum emzirip uyutuyorum. Oda da iyice serin oluyo. Bir de yer yatagında yatırıyorum ama yine de kalkıp laminantın üzerine gidiyo klima açık değilse özellikle yani çocuk serin yer arıyo ve beşiğinde yatarken 20 kez uyanırdı. Ben de çok çektim. Allah yardımcınız olsun.

Bızım burada da oyle ama gec yatırdıgım zaman gece burnumuzdan gelıyor. Karartmalı perde var bende acıkcası orada yatırıyorum . Dısarıda oldugumuzda dersen o uyuduktan sonra cıkıyoruz acıkcası cunku uykusu gelınce cok yaramazlık yapıp aglıyor

Sadece siz evdeyken böyleymiş demek ki sorun anne baba tutumu. Belki farkında olmadığınız bir şeyler var. Destek mi alsanız?

4 aylıkken babaneye bıraktık. babane daha sık yanımızda anane farklı sehırde oldugu ıcın. evet ababneyede anne dıyor. ama ben ona asırı duskun oıldugunu dusunmuyorum. ya bılmıyorum kızım bana çok cin gelıyor yanı onu anne gıbı gorup benı yerdgını hıssetmedım hıc. tabı kafasını ıcınde neler gecıyor bılemıyorum yınede.
aslında genıs alanlarda daga rahat uyudugunu fark ettım şöyleki gunduz uykusunda bızım yataga yattıgı vakıt helekı bırısıde yanına uzanırsa gık demeden uyur ama gece hıc yanımızda yatırmadım gece nasıl olur bılmıyorum. yatagı zaten cukur yanı buyuyen besıgı var dogal olarak korkulukları takılı onu boguyormu acaba. ama yer yatagıylada ugrasamam kı zaten cok delı yatıyor gece bıle besıgın korkuluklarına tak tuk carpıyor sureklı ses gelır odasından. yer yatagı falan paklamaz gıbıme gelıyor. bırde kendı duzenıne alısmalı yanı orası onun yatagı bılmesı lazım. cok sıcakta olmuyor yanı bız yatana kadar penceresı acık, bız yatarken ustten acık bırakıyorum penceresını sıcak olsa terler zaten gece cok sık uyandıgı ıcın kontrol saglıyabılıyorum.
bılemıyorum valla benım kızıma hıc bırsey ıslemıyor gıbıme gelıyor. sadece sunu denıycem gunduz uykusunu kısaltıcam, bırde aksamları sut vermeyı denıycem. ama bır soz vardır uyku uykuyu getırır dıye gunduz uykusu ıyı olursa gecede ıyı uyur dıye. alakası varmı acaba?

bak bu arkadasın yorumunu okuyunca aklıma geldi

benım kızda cok ama çok terler bende kışın üşümesin diye odasına soba yakıyordum elektrikli
sonra dr birarkadasa sordum 15 derece olsun odası ozaman rahat yatar dedi , kış için serin bir ısı aslında ama
inan bana ne üstünü açtı ne terledi nede uyandı ,

şuan 11 yaşında odasında kombisi kışın kısık meselaa
yazında çok sıcaklarda anneanneye gidiyor yazlıga sıcaga dayanamıyorum diyor ,

bunuda dikkate et bakalım B BEYDA33

Benim de oğlum 25 aylık. Gündüz uykusunu uzun uyur. 3-4 saat bazen. Ama artık kısıtlamaya başladım. 2 saat maximum. Uyanırsa da uyutmuyorum. Geceleri de odasında klima çalışıyor mutlaka. Serin olunca çok daha rahat uyuyor. Bir de gece uyanırsa oyun oynamasına izin vermiyorum ben. Yoksa sürekli uyanıp oynamak istiyor. Yatarken de tok olmasına özen gösteriyorum, yoksa abah çok erken kalkıyor. :) sen de yatmadan önce yoğurt, papatya çayı gibi yatıştırıcı etkisi olan şeyler deneyebilirsin bence.

Gündüz uykusu önemli bence uyku uykuyu getiriyor. Sadece 5 ten sonra uyutma yeterli. Gündüz uyutma diyenlere katılmıyorum. Canım ben de yer yatağı falan diktirmedim sonuçta. Bir yorganı ikiye katladım onun üstünde yatıyor kendi odasında. Ben bu şekilde 15 kez uyanmasına son verebildim. Bir dene bir şey kaybetmezsin. Onun üstünde bile yatmıyo pıtı pıtı laminantın üstüne gidiyo benimki. Pencere açık olsa da bizim oraları pek esmiyor. Sen nerde oturuyorsun bilmiyorum ama terle esine falan bakma serin yap bir dene olmazsa yine düzenine dönersin. Bir de salıncağı da deneyebilirisin. Bime de geliyor heralde benim dediğim salıncaklar. Biz terziye diktirdik kumaştan. Eşim çubuklarla kendi yaptı. Çok işe yarıyor.

Benim de bebeğim zor bebek uyusun diye amuda bile kalkıyorum bırakın ayakta sallamayı çingene salıncağı elektrikli salıncak falan nelerde salladım yok uyumaz. Tavsiyem uyumadan önce banyo yaptırsanız sonra da ılık süt ya da yoğurt yedirseniz belki uyuması kolaylaşır. Bir de tavsiyem yere yorgan atın orda uyusun. Beşiğinde dönerken kenarlara çarptığı için uyanıyorlar. 1 kere deneyim farkı göreceksiniz.

butun simarikliklari tamamen size.yaşi cokta kucuk degil biseylerin farkinda olamsi gereken bir yaş.bence onu cok kafaya takmayin ozellikle agladiginda usteleyip susturmaya calismayin.benim kizim bi donem surekli aglardi.ben bi kez guzellikle anlatirdim anlamayinca o susana kadar hic bir tepki vermezdim.ne susturmaya calisirdim ne de kizardim sus falan bile demezdim.sizde deneyin işe yarar

Anane babaanne sirayla bakiyormus siz isteyken, ya da en azindan birakip dışarıya rahat rahat cikabilirsiniz bu durum var ya muazzam bir olay. Bence halinize yatin kalkin sukredin. 4.5 aylik anneyim oglum ben varken de ben yokken de huysuzlaniyor ağlıyor üstelik bizde bakabilecek anneanne babaanne de yok. Varsin geceleri huysuzlansin o kadar illa ki olacak, rahat rahat ise gidiyorsunuz disari cikiyorsunuz öpüp basiniza koyun. Buyuk nimet. Bizim rekorumuz 18 saat uyumamasi olmustu. Esimle tek basimiza neler cektik bi biz bi Allah biliyor. Buna da şükür.

acıkiyor olabilirmi gece?
gunduz uykuya yatirinca yaninda yatin kaybetme terkedilme korkusu yasiyor muhtemelen hem siz dinlenirsiniz hemde uyudugunda gitmediginizi anlar sizi gorurse geri dalar uykuya
benim kizim da boyle bu ara uyanip bizim sesimizi duyduktan sonra geri yatiyor
sabah aksam yatana kadar kendisini 2 dk yanliz birakip su icmeye gidemiyorum gidiyorsamda surekli sesleniyorum ozaman sorun cikarmiyo
sık sık saklambac oynayin evde
kucaklayip onu birakip bi yere gitmeyeceginizi gitsenizde mutlaka geri geleceginizi soyleyin
wc ye giderken bile hemen gelicem istersen sende gelebilirsin diyorum 1 dk sonra kosa kosa pesimden gelip ordamiyim diye bakip gidiyo mesela donemsel sanirim gecer bence

anne değilim allah kolaylık versin.
ama siz evdeyken aşırı ilgi istemesi ağlaması bana da güvenli bağlanma sıkıntısı gibi geldi. ben de çalışan bir anne çocuğuyum güvenli bağlanma sıkıntısı yaşadım. etkisini 20li yaşlarda bile gördüm. şimdiden önlem alın lütfen. çocuğunuzda nasıl bir yara açtığını tahmin edemezsiniz.

bende calisan kuzenlerime hep derim hic degilse bir bardak cayi rahat icip rahat rahat wc ye gidebiliyorsun bakacak birileri var sukur et diyorum

Ama iste oyle baska yerde uyutup sonra yatagina goturunce kendi yatagina alismis olmuyor. Direk kendi yataginda uyutmaniz gerek o zaman.

Bankaci bir arkadasimin kizini hatirlatti bana 8 yasinda hâlâ ayni ağlaklik ben onlarin cok uzak kalmasina bagladim hep sabah 8 aksam 8 yoklardı. Kucukken ana babanın calisma saatleri az olmali diye dusunuyorum tamamen intikam bence.

Kesinllikle katiliyorum
Size karsi kaygili bir cocuk
Degerlendirmek lazim

Ya ben yazdım ama, ekleyeyim, bu çocuk iki yaşında degilmiydi? Kendi odasında mı yatıyor? Emin oldum güvenli bağlanmasi yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…