BEBEĞİM , UYKUSUZLUK , YORGUNLUK...

zaten kim west yontemi dogru uygulanirsa 2 3 gune baya ilerleme kaydediliyo genelde kizim birazda babasina cekmis sanirim uykuyuda seviyor
Ben Seride Samurkas la çalışıyorum. Mümkün mertebe hırpalamadan ve ağır adımlarla gidiyoruz. Bizimkinin kısa gündüz uykuları var. Geceleri bi şekilde çok sık kalkarsa memede falan uyutuyorum ama zamanla tabi onu da bırakmak gerekecek. Hayırlısı artık. Siz gece gündüz bütün uykularda bir anda mı başladınız?

Ben Seride Samurkas la çalışıyorum. Mümkün mertebe hırpalamadan ve ağır adımlarla gidiyoruz. Bizimkinin kısa gündüz uykuları var. Geceleri bi şekilde çok sık kalkarsa memede falan uyutuyorum ama zamanla tabi onu da bırakmak gerekecek. Hayırlısı artık. Siz gece gündüz bütün uykularda bir anda mı başladınız?
gunduz uykusu hep duzenliydi zaten onemli olan gece uykusunu duzenlemekti onuda hallettim

merhaba; direk konuya girmek istiyorum az daha içimde tutarsam patlayacagım..
2 yaşında bir kızım var. dünya tatlısı .. ama doğduğundan beri hep zor bir bebekti. eşim hep der ki ameliyathane kapıosında beklerken ağlamaya bir başladı hala susmadı :) çok huysuz yani anlıyacagnız. uykularımız hep problemlıydı sık sık uyanır sonrasında uykuya zor geçiş yapar. yaz girdiğinden beri gece uykularımız inanılmaz sıkıntılı bir hal almaya başladı.
düzenimiz şöyle; gündüz uykusuna bir kez yatar 12:30, 01:30 arasında uykuya geçer. bazen 1, bazen 2 , bazen 3 saatuyur. ama 1 saat bile uyusa özellikle ben evdeysem minimum 3 kez uyanıor tekrar uyuturum bu bazen 5 i bile bulabiliyor. yani asla kesintisiz uyku uyumuyor. afedersiniz yalnızken o uyurken tuvalete bıle gıremem uyanırda aglar diye. akşamları en geç saat 10 da uykuya gecerız. uyku satlerıne cok sadık yanı saat duzenıne alıstı. saatı geldıgı zaman mutlaka uyucam der onda sıkıntı yok ama sıkıntı uyudugu zaman baslıyor. özellıkle yaz geldıgınden berı aksma 10 da uyuyor gece 1 gibi, bir uyanıyor bazen 1 saatgenellıkle 2 saat bazen 3 4 saat uyanık kalıyor. yanı aglamak falan yok uykusu kacıyor galıba anlamıyorum yanı neden. salla salla uyumuyor cocuk ( şimdi sallamacılar konusacak ama ınanın sallamadna uyutamayada cok calıstım olmuyor yanı sökmüyor cocuga, cpocugunuz zorsa uyusunda nasıl uyursa uyusun gozuyle bakıyorusnuz) .
ve ben.. artık kendımı o kadar yorgun hıssedıyorum kı , uykusuzluk cocugun huysuzlugu. bir de 2 yaşi sendromuna gırdıkı sureklı mız mız sureklı bır aglama krızı ınanın aksamları evdeyken sureklı bır kaos ortamındayız. ozellıkle babasıyla ben aynı anda evdeyken. ya bır cocuk hereseyemı aglar. zaten aglak bır cocuktu ama artık sınırlarını zorluyor yanı ve susmak bılmıyor asla susmuyor. ıstedıgını yaptırana kadar asla susmuyor. artık onla burlıkte bende aglıyorum . artık tik oldu cocuk gak dese kan beynıme sıcrıyor. asla sabrımın kalmadıgını dusunuyorum, dusunuyorum degıl kalmadı yanı yok. mutusuzm sureklı cunku uykusuz ve yorgunum. 2 hafta tatıle gıttık once otel, sonra anne evıne zıyarete.. 2 hafta tatılde dınlenmeyı bırak 5 kat daha yorgun sekılde donduk esımle. ananane evınde bılesabahları 1 saat fazla uyuyamadık asla cunku anansını dayısını cokm sevmesıne ragmen bız evdeysek sureklı anne baba dıbınde olmalı. babası tuvalete gıttıgı an aglama krızlerıne gırıyor (babaya ınanılmaz duskun ).heee buarada ben calısan bır anneyım, kızıma ananaebabane ısrayla bakıyorlar ve bız evde yokken cok farklı bır cocuk oldugunu kendı kendıne oynadıgını herseyı dınleyıp uyum sagladıgını soyluyorlar ıkısıde. annem sız yokken evde genc kız dıyor :)
velhasıl, bırılerı desın kı gecıcek , cunku bana bu omur boyu hep boyle olacak gıbı gelıyor, bırılerı desınkı sunu yap uykusu duzelı , bırılerı desınkı sunu yap huysuzlugu bır tık azalır.. sadece duymak bıle rahatlatıcak galıba, ınanın sunları bıle yazarken bogazım dugum dugum..
Uyku haricibde beni anlatmışsınız beninkide çok miz miz 2.5 yaşında ve erkek . ama anlamadığım neden gece uyaniyir ve uyanık kalıyor ki ? Yani bence gece uyanmayi bile düzen haline getirmiş sizinki bu düzenden nasıl vazgececek bilmiyorum .ama uyanık tutmamaya çalışın .siz yatın uyuyun ışıkları kapatın acmayin benimki bazen yapınca öyle yapıyorum .mecbur uyuyor

İki hata var.
Öncelikle bu durumda gündüz 1-1.5 saatten fazla uyutmayın. Ve en önemlisi sallamayı bırakın. Kendi kendine uyumayı öğretmeden kesintisiz uyku hayal.

ben kim west yontemini agirlikta kullandim kizim icin en uygun yontem buydu
Örnek Bi rutin anlatır mısınız? Bebeği yıkadık masaj yaptık beşiğe koyduk hikaye okuduk müzik açtık vs. Pış pış diyoruz uyumayıp ağlıyor sonra alıp sakinleştirşyoruz geri koyuyoruz böyle böyle uyudu diyelim tekrar uyanınca kucağa mı alıyorsunuz yoksa pış pış diyorsunuz ağlayınca mı alıyorsunuz? Ayrıntılı yazabilmeniz mümkünse çok sevinirim.

Örnek Bi rutin anlatır mısınız? Bebeği yıkadık masaj yaptık beşiğe koyduk hikaye okuduk müzik açtık vs. Pış pış diyoruz uyumayıp ağlıyor sonra alıp sakinleştirşyoruz geri koyuyoruz böyle böyle uyudu diyelim tekrar uyanınca kucağa mı alıyorsunuz yoksa pış pış diyorsunuz ağlayınca mı alıyorsunuz? Ayrıntılı yazabilmeniz mümkünse çok sevinirim.
bem hergun bebek yikamak gibi bir rutinle başlamadim kiş aylarinida dusunerek
benim rutinim kizimin saat aksam 7 gibi ilk esnemesiyle basliyodu ( cocuklar ilk esneme ile 2.esneme arasinda uyurlar)
ben uzerini giydirip mamasini ayarliyordum esim perdeleri kapatiyordu (odanin tamamen karanlik ve muzik isik gibi uyaran seslerden arinmis olmasi lazim)
sonra kizimi yatagina koyup ilk gün
karnina saat yonunde masaj yapmaya basladim bu tam 2.5 saat surdu aglarsa kaldirdim kucakladim sarildim hic konusmadim sadece sakinlestirdim kucagimda geri koydum kendi sesimi bile uyaran olarak kullanmadim yani ilk gun boyle uyudu
2.gun ayni sekilde ama 1,5 saatte uyudu
3.gun hic temas olmadan saat yonunde masaj yapmadan sadece yaninda oturdum zamanla kontrollu olarak odadan ciktim

Firdevs Yoreoglu Firdevs Yoreoglu uyur tekrar uyanirsa odaya girip isik acip konusa konusa uyutmuyorsunuz
isik acmadan odaya girip sessizce sakinleyene kadar kucaklayip hic konusmadan elinizle pispis yapabilirsiniz ama kendi sesinizde onun icin bir uyaran oldugunu unutmayin
odadan ciktiktan bir sure sonra agliyorda bir kac gun yanina kazaginizi hirkanizi birakin oyle deneyin

Benim kızımda 2 buçuk yaşına yaklaştı o da biz yokken çok uyumlu ama akşam olunca onu aldgmzda bir huysuz aman Allah. Dün gece sebepsiz yere ağlama krizine girdi ağlaya ağlaya uyudu. Bende geçecek diye umuyorum.

bem hergun bebek yikamak gibi bir rutinle başlamadim kiş aylarinida dusunerek
benim rutinim kizimin saat aksam 7 gibi ilk esnemesiyle basliyodu ( cocuklar ilk esneme ile 2.esneme arasinda uyurlar)
ben uzerini giydirip mamasini ayarliyordum esim perdeleri kapatiyordu (odanin tamamen karanlik ve muzik isik gibi uyaran seslerden arinmis olmasi lazim)
sonra kizimi yatagina koyup ilk gün
karnina saat yonunde masaj yapmaya basladim bu tam 2.5 saat surdu aglarsa kaldirdim kucakladim sarildim hic konusmadim sadece sakinlestirdim kucagimda geri koydum kendi sesimi bile uyaran olarak kullanmadim yani ilk gun boyle uyudu
2.gun ayni sekilde ama 1,5 saatte uyudu
3.gun hic temas olmadan saat yonunde masaj yapmadan sadece yaninda oturdum zamanla kontrollu olarak odadan ciktim
Çok teşekkür ederim inşallah biz de başarabiliriz 🤲🏻☺️

Çok teşekkür ederim inşallah biz de başarabiliriz 🤲🏻
sabir cok onemli bazi cocuklarda bu sure cok uzaya biliyo 2 hafta kadar falan. pes etmeyin
internetten uyku egitimi yontemleri hakkinda makaleler okuyun inada bindirin işi kendinizide cocuguda bunaltmadan sakin sakin ilerleyin

Firdevs Yoreoglu Firdevs Yoreoglu birde ne olursa olsun uyku saatini hic kacirmadim 2. senedir uyku saatlerinde hic disarda olmadim aman bugunde uyumasinda su arkadaslarimla akrabalarimla yarim saat daha fazla oturayim demedim.
abimin dugunune bile cocugu uyuttuktan sonra gittim erken uyuyan cocuk guzel ama cok seyden feragat etmeniz gerekiyo

X