BEBEĞİM , UYKUSUZLUK , YORGUNLUK...

zaten kim west yontemi dogru uygulanirsa 2 3 gune baya ilerleme kaydediliyo genelde kizim birazda babasina cekmis sanirim uykuyuda seviyor
Ben Seride Samurkas la çalışıyorum. Mümkün mertebe hırpalamadan ve ağır adımlarla gidiyoruz. Bizimkinin kısa gündüz uykuları var. Geceleri bi şekilde çok sık kalkarsa memede falan uyutuyorum ama zamanla tabi onu da bırakmak gerekecek. Hayırlısı artık. Siz gece gündüz bütün uykularda bir anda mı başladınız?

gunduz uykusu hep duzenliydi zaten onemli olan gece uykusunu duzenlemekti onuda hallettim

Uyku haricibde beni anlatmışsınız beninkide çok miz miz 2.5 yaşında ve erkek . ama anlamadığım neden gece uyaniyir ve uyanık kalıyor ki ? Yani bence gece uyanmayi bile düzen haline getirmiş sizinki bu düzenden nasıl vazgececek bilmiyorum .ama uyanık tutmamaya çalışın .siz yatın uyuyun ışıkları kapatın acmayin benimki bazen yapınca öyle yapıyorum .mecbur uyuyor

İki hata var.
Öncelikle bu durumda gündüz 1-1.5 saatten fazla uyutmayın. Ve en önemlisi sallamayı bırakın. Kendi kendine uyumayı öğretmeden kesintisiz uyku hayal.

ben kim west yontemini agirlikta kullandim kizim icin en uygun yontem buydu
Örnek Bi rutin anlatır mısınız? Bebeği yıkadık masaj yaptık beşiğe koyduk hikaye okuduk müzik açtık vs. Pış pış diyoruz uyumayıp ağlıyor sonra alıp sakinleştirşyoruz geri koyuyoruz böyle böyle uyudu diyelim tekrar uyanınca kucağa mı alıyorsunuz yoksa pış pış diyorsunuz ağlayınca mı alıyorsunuz? Ayrıntılı yazabilmeniz mümkünse çok sevinirim.

bem hergun bebek yikamak gibi bir rutinle başlamadim kiş aylarinida dusunerek
benim rutinim kizimin saat aksam 7 gibi ilk esnemesiyle basliyodu ( cocuklar ilk esneme ile 2.esneme arasinda uyurlar)
ben uzerini giydirip mamasini ayarliyordum esim perdeleri kapatiyordu (odanin tamamen karanlik ve muzik isik gibi uyaran seslerden arinmis olmasi lazim)
sonra kizimi yatagina koyup ilk gün
karnina saat yonunde masaj yapmaya basladim bu tam 2.5 saat surdu aglarsa kaldirdim kucakladim sarildim hic konusmadim sadece sakinlestirdim kucagimda geri koydum kendi sesimi bile uyaran olarak kullanmadim yani ilk gun boyle uyudu
2.gun ayni sekilde ama 1,5 saatte uyudu
3.gun hic temas olmadan saat yonunde masaj yapmadan sadece yaninda oturdum zamanla kontrollu olarak odadan ciktim

Firdevs Yoreoglu uyur tekrar uyanirsa odaya girip isik acip konusa konusa uyutmuyorsunuz
isik acmadan odaya girip sessizce sakinleyene kadar kucaklayip hic konusmadan elinizle pispis yapabilirsiniz ama kendi sesinizde onun icin bir uyaran oldugunu unutmayin
odadan ciktiktan bir sure sonra agliyorda bir kac gun yanina kazaginizi hirkanizi birakin oyle deneyin

Benim kızımda 2 buçuk yaşına yaklaştı o da biz yokken çok uyumlu ama akşam olunca onu aldgmzda bir huysuz aman Allah. Dün gece sebepsiz yere ağlama krizine girdi ağlaya ağlaya uyudu. Bende geçecek diye umuyorum.

Çok teşekkür ederim inşallah biz de başarabiliriz

Çok teşekkür ederim inşallah biz de başarabiliriz
sabir cok onemli bazi cocuklarda bu sure cok uzaya biliyo 2 hafta kadar falan. pes etmeyin
internetten uyku egitimi yontemleri hakkinda makaleler okuyun inada bindirin işi kendinizide cocuguda bunaltmadan sakin sakin ilerleyin

Firdevs Yoreoglu birde ne olursa olsun uyku saatini hic kacirmadim 2. senedir uyku saatlerinde hic disarda olmadim aman bugunde uyumasinda su arkadaslarimla akrabalarimla yarim saat daha fazla oturayim demedim.
abimin dugunune bile cocugu uyuttuktan sonra gittim erken uyuyan cocuk guzel ama cok seyden feragat etmeniz gerekiyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…