Nişan Bayramlarda Geline Ne Alınır?

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi
valla arkadaşlar bayramın 2.günü doğum günümdü ben kaynanım evine gittim ne biliyim küçük bi pasta kesebilirlerdi yada doğum günün kutlu olsun kzım diyebilirdi..evden çıkarken bugunde doğum gününmüş ne giyeceğini bilemem buda senin demesi pek hoşuma gitmedi uslup olarak...

canım bende atlatım dedim dedim evlenince patladım. inşallah kimsenin başına gelmez. ama insanlarla uğraşmak zor. bide hasta edip sen babanın evinden hastalıklı geldin diyolar akıllılar

derler valla derler canım sülalenden duymadığın lafı duyarsın herbirinden alsanaalsanasmile

derler valla derler canım sülalenden duymadığın lafı duyarsın herbirinden alsanaalsanasmile
aynen öle canım söylerler hiç de utanmazlar. sanki biz onları düşünmediğimiz için istemedik. ama en iyisi isteyeceksin azıcık burunları sürtülsün valla biz düşüneceğimize onlar düşünsün hasta olsun

aynen canım benimde problemim oğullarına kıyamıyorum yazık herşeyi o yapmaya çalışıyo anasından akrabasından hayır yok zaten, allahım eşlerimizle nişanlılarımızla bizim aramızı bozmasın her ne kadar ailesiyle mi evlencem ki desek bile illa ki araya giriyolar illaki laf sokup iğneyi batırıp geri çekiliyolar....

mrb kızlar....bnmde ramazan bayramı ilk bayramımdı.kayınvalidem alışverişe çıkardı elbise ayakkabı çanta beğendim onları aldı.bayram sabahı el öpmeye gittiğimde küçük altın taktı.bize gelirkende tepsiyle baklava yaptırmış,çikolata süsletmişi.bilezik falan yoktu ama sağolsunlar gene baya düşünmüşler.bizde nişanlıma tişört gömlek ve pantalon almıştık.bazen tatlı dil yeterli oluyor

bu kurban bayramıda benim ilk bayramım olacak. kayınvalidem gelin kıza alışveriş yapılır demiş sözlüme ama ne olacak ne yapacaklar bilmiyorum...

ayy ben bu kayınvalideleriyle problemleri olan insanların yazılarını okudukça daha bi seviyorum kayınvalidemi Allaha çok şükür hiçbir şeyimi eksik bırakmadılar..Ramazan bayramında kıyafetim çantam ayakkabım ev terliğim çorabım her şeyim alındı ayrıca harçlık verdiler..

Düğünümüz henüz olmadı sağlık sigortasıyla alakalı bazı sebeplerden dolayı nikahımızı yaptık yine takımım mantom ayakkabım çantam her şeyim alındı kuaföre gittim bütün masrafım hatta kardeşimin masraflarıda karşılandı..

Şimdi kurban var yine baştan aşağı bütün kıyafetlerim çizmem çantam alınacak.. ve tabi mutlaka bir miktar harçlık verirler.

Allaha çok şükür biz çok iyiyiz 4.5 yıldır böyle devam ediyor umarım hepte böyle gider

bana da ramazan bayramında;
takım elbise, ayakkabı, çanta (ailesi uzakta olduğu için nişanlımla beraber aldık, iç çamaşırı da alın demişler ama, nişan bohçasında okadar fazla varki, nişanlımı tekrar masrafa sokmak istemedim),çikolata ve çok güzel bir çiçek geldi.
kayınvalidem kendi el emeğiyle 1 tepsi baklava yapmış, bir de kendi seralarında yetiştirdikleri sebzelerden getirmişler.

aslında küçük de olsa bir şeyler yapılmalı, bizim apartmanda bir kız daha nişanlı, ona sadece bir şişe kola getirmişler, annesi çok üzülmüştü.
bayramdan sonra günlerce apartmanda bu konuşuldu; "tvinse bayramda ne çok şey geldi" diye. ne yalan söyleyeyim bu durum hoşuma gitti.

bir de ben şöyle düşünüyorum, ailesi eğer düşünemiyorsa, nişanlınızla konuşabilirsiniz, en azından bir çiçek çikolata getirsinler. ailenize karşı mahçup olmayın.

canım nişanlında yeri geldiğinde anlamıyor. Aileme mahcup olmayı bırak rezil kepaze ediyorlar. 1 senedir evliyim hala aynı tas aynı hamam. oğullarıda onlar gibi

canım nişanlında yeri geldiğinde anlamıyor. Aileme mahcup olmayı bırak rezil kepaze ediyorlar. 1 senedir evliyim hala aynı tas aynı hamam. oğullarıda onlar gibi

hayatım inan tüylerim diken diken oldu, üzülme lütfen.
tatlı dille, üzüldüğünü, zor durumda kaldığını anlatsan.
ama sen eşini daha iyi tanırsın, anlamak istemiyorsa da bunları görmemeye çalış, kendniz mutluysanız ayrıntıları boşver.

Bana bir çift bilezik takmıştı kavinvalidem, görümcem de çeyrek altın takmıştı. Eşimle ben de annelerimize birer bluz babalarımıza da gömlek almıştık...

Bizde 1 bilezik takılır.Birde çarşıya götürülür geline baştan ayağı kıyafet alınır.Çanta ayakkabı iç çamaşırı ıvır zıvır işte

valla bana bu bayram bişey fln almadılar bende bilmiyodum alındığını evine gitim kayınvalidemin bi tatlı yedirdi okdr aman ben de takmıyorum öyle seyleri oğlu alıyoya yeter

kaynanam ben kıyafet alacağım demiş ben anında olmaz dedim sözlüme kendim görmeden beğenmeden olmaz sen git en kötü ihtimalle dedim sen al. sözlümde bunun üzerine behi alışverişe götürdü. etek ceket takımı, gölek aldı. mağaza kolye hediye etti. iç çamaşırı takımı, çorap aldık. sözlüm önceden eşofman takımı almıştı. bayram günü hepsini bohça yapıp getirdiler. kaynanamda 5 tülbent, 4 havlu,2 lif, 2 patik koymuş. kendi el emeği. bir hırka almış. walla o kadar sevindim hoşuma gittiki anlatamam. gerçi o kadar şey geldi de ne oldu benim çevrem yengeler teyzeler falan yine beğenmedi yine beğenmedi. niye bohçaya altın takmamışlar da o kadar havlu tülbent ne gerek varmış benim çeyizimde fazlası varmış zaten!!!!!!!!! bi de sözlüm ince ama şık bir kolye aldı çarşıya gittiğimiz gün. ben çok beğendim. ama neymiş ala ala bumu alınmış. çok inceymiş. walla yapıyorlar diye çok seviniyorum ama benim çevrem o kadar çok büyük beklentiler içindelerki sormayın gitsin. kraliçe elizabetin tu-orunuyum wesselam...

yalnız değilsin merak etme
bende de aynı dert var
ne yapsalar ne etseler aileme yaranamıyolar
bu bayram alışverişe gittik ne istersem aldılar
en ufak bi fırsatta kayınvalidem elime para sıkıştırır
nişan bohçamda hiç bişeyimi eksik etmediler herşeyi fazla fazla yaptılar
nişanda burma bilezik taktılar günlük kullanıma uygun set taktılar
neymiş inceymiş
zaten ben böyle istedim ben seçtim ama ona bile laf ediyolar

bana da sağolsun annem (kayınvalidem) bir elbise içine de siyah ve beyaz 2 adet kazak almış. ayrıca kemer, kolye, iç çamaşırı ve çorap almış. altın filan yok ama onların da durumları çok iyi değil orta halli bir aile. alınanları ben seçmedim ama çok beğendim ve bayramda giydim. benim ailem de paraya önem veren bir aile değil. ama iş yerinde filan yok kurban aldılar mı yok bilmem ne. insanın moralini bozmaya çalışıyorlar. ama nafile. çok şükür hem nişanlımı hem de ailesini çok seviyorum. o da aynı şekilde sanıyorum.

ben de ona bayramdan önceki hafta yurtdışına gitmiştim, ordan bir parfüm, bir çakı aldım. annem de burda kazak aldı.

Ben kendimi şanslı görüyordum çünkü 2 bayramıda gördüm nişanlılık dönemimde.ben bilezik bekledim.burda adet öyle ramazanda gelin kıza bi bilezik takarlar,birde kıyafet alınır tam tekmil.kurban bayramındada kıyafet alınır ayrıca bir koç ve boynuzlarına bilezik takılır yemenilerle,kuşaklarla süslenir.

Benim gördüklerim ise (kayınpederim öldü)ramazanda nişanlım 100 lira harçlık verdi.kaynanam bi çeyrek altın taktı onlar tarafından başka hiçbişey görmedim şahsen.kurban bayramındada koçtan ümidi kestim doğal olarak:S kaynanam bi bileklik almış bana .birde kısa kollu bir kazakla içine boğazlı badi.işte hepsi buDDnişanlımda 200 lira verdi harçlık :))ya nişanlımı sevmesem sorun ederimde takmıyorum.çünkü nişanlım herşeyimi alır bayramdan 15 gün önce benim için izmire gittik.3 tane kot pantolon,2 ceket,1 mont,ayakkabı,çanta,iç çamaşırı doldurdum bi dünya:))kaynanadan gülemedim ama nişanlım çok bonkör.napıyım artık bende kendimi avutuyorum.ucuza gittikkkkkkkkk ucuzaaaaaaaaaaaaaaaa:2:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…