Nişan Bayramlarda Geline Ne Alınır?

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi

ay canim negüzel ya hersey aldirmissin , ucuza gitmesi kiz hic üzülme bence.. cok sanslisin cünkü nisanlin pinti degil.. bosver kayinvalidenden görmessen görme.. nisanlin aliyor ne güzel herseyi.. sevin bence :)

canım kusura bakma da daha ne alsınlar. bir sürü kıyafet almış nişanlın.

beimde ilk bayramımdı bizde kıza kıyafet alınır baştan aşağı giydirilir öyle koç kesmek falan eskide kaldı sözlümün annesi macir onlarla kızda erkeğe alıyomuş ama bizde ve onun bab tarafında yok öle birşey :):) birde ananenin elini öpmeye gidince harçlık verilir bizde ...

ay canim negüzel ya hersey aldirmissin , ucuza gitmesi kiz hic üzülme bence.. cok sanslisin cünkü nisanlin pinti degil.. bosver kayinvalidenden görmessen görme.. nisanlin aliyor ne güzel herseyi.. sevin bence :)

Yok canım kaynananın pek bişiy yapacağı yok.nişanlım yapıyor herşeyi geçen gün arabayı bana vermedi diye kavgaya tutuştuk.sen kıskanıyorsun arabanı diyince tamam üstüne yapalım dedi.o gazla gitsem gitcek notere ama sırf kendi ailemden tırstığım için gidemedim vallaama insan üzülüyor tabikide bekliyor:S ama lafı sözü hiç olmadı kötüleyemem.sadece olan parasını kendi evini düzeltiyor,herşey yeniden oluyor sanırsın o evleniyor.işte bunlara kızıyorumda.ses etmiyorum nişanlım napıyım annem diyo vermek istese verirdi onun parası ne istersen yapsın dedi.senin istediğin herşeyi yapıcam sen üzülme diyince ses çıkaramıyorum.gerçi şükür çok kötü durumda olanlar var benim tek sorunum kaynanamın bencilliği hepsi o.(bende çok cadıyımdır kimse laf edemez o bakımdan pek takmıyorum kimseyi)

canım kusura bakma da daha ne alsınlar. bir sürü kıyafet almış nişanlın.

Ya canım benim gözüm daha fazlasında değil zaten çevremde benim gibi takı takılan olmadı.ama bunları kaynanam değil nişanlım kendisi yapıyor.benim söylemek istediğim o.bak geçenlerde bimden bi uyku seti aldık nişanlımla yazlık ince bişey dedim çeşit olsun alalım hemen aldık.eve getirdim anneme gösterdim falan.oda annesine söylemiş annesi demiş ne işi var orda getir buraya falan ona sinirim bozuldu aşkımın yaptıklarını kendi yapmış gibi hava basıyor millete.kendi bişey yapmadığından bornoz takımımızı bile almadı nişanlım kendi aldı düşün.bırak eşya düğün hepsi nişanlımın üzerine yıkıldı.ama laf başı gelince çok düşünüyoz oğlumla nasıl kalkcz altından diye laf ediyor.bana yapmasın bişiy bi bilezik taksın fazlasında gözüm yok ama insan oğluna destek olur yanlız bırakmaz.iyice çöktü.düğün,eşya,ev inşatı(kendi oturcağımız evi bana göre yaptırıyor.),takılar,set,iş,bağ,annesinin evinin inşatı,annesinin ihtiyaçları,benim sorunlarım,babasının eksikliği... derken hepsi başında:SSSS

suuuu nisanlin herseyi aliyor iyi güzelde ne bilim sanki parasini cok cart curt ediyormussun gibime geldi biraz tabiki yanlisda gelmis olabilir ama ne bilim onu aliyor bunu aliyor diyorsun.. birde istesem arabayi üzerime yapacak diyorsun ilginc..

anladım canım. bizim de nişanlımla ben yapıyoruz herşeyi. ikimizin de ailei pek karışmıyor. açıkçası benim bu daha hoşuma gidiyor. azıcık aşım, kaygsıız başım

Söz konusu ben olunca onun gözünde hiçbişeyin önemi yoktur.para istiyim çıkarır cüzdanını verir.bana çok düşkün bir tek bana harcar parasını.hoş diğerlerine karşıda oldukça bonkördür.bilirmisin bilmem ama parasını kıskanmayan,yedirip içiren insanların parası okadar bereketli oluyorki aynı zamanda 2 yılda 10 milyarda kenera atıyor düğün için.araba şimdi bende zaten kıskanmaz yanılmıyorsam düğünden sonra üstüme yapıcak.malda mülkte gözü yoktur onun tek istediği benimle evlenebilmek.allah herkese böylesini nasip etsin inşallah.

anladım canım. bizim de nişanlımla ben yapıyoruz herşeyi. ikimizin de ailei pek karışmıyor. açıkçası benim bu daha hoşuma gidiyor. azıcık aşım, kaygsıız başım

Ama benim ailem tüm ev eşyalarının yarı parasını ödüycek.onun annesi bişey yapmıyor.bozulduğum tek şey bu.parası olmasa ewallahta parasıyla kendi evini yaptırıyor.geçen gün bende dedim evi tamirat(laminant,hazır mutfak,banyo,alçılar...)ettirdin.birde koltuk takımı alda diğerlerini at dedim.ne dese beğenirsin.aa olmaz şimdi kaynana gelini kıskanmış yarışa kalmış derler diyorev yaptırınca yarış olmuyormuş yanibende çalışıyor olsaydım eğer aileme yük olmak istemezdim.herşeyi nişanlımla yapmak isterdim.

bu aşamalar biraz problemli. amaaan boşver. nişanlın çok iyiymiş. sen de onunla yaşayacaksın nasıl olsa. biraz sabretmeye çalış.
evet ben çalıştığım için rahat konuşuyorum biraz, zaten ben çalışmasam ailem bir çok şeyi yapamazdı. müstakbel eşinle hep mutlu olun inşallah.

Haklısın nişanlımla yaşıcamda insan ailelerden destek bekliyor.bi taraf yapıp diğer taraf yapmayınca sorunlar çıkıyor falan.bir işin olmasına çok sevindim canım kimseye muhtaç olmadan az olsada,çok olsada kimseye hesap vermeden alıp kullanmak.evlenmeden kendi yuvan için çırpınmak ne büyüklük.ama bizler ilerde çocuklarımıza destek olalım,elimizden geldiğince yardım edelim.bizlerin çektiklerini çekmesinleriyi dileklerin için teşekürler.allah herkese mutlu,sağlıklı,huzurlu bir ömür versin inşallah(amin)

henüz bir aylık nişanlıyım kurban bayramını birlikte geçirdik. bana elbise ve üzerine kürk montlardan aldılar

Benımde kayınvalıdem geldı bıze yemek falan yedıkbana guzel bır bileklik almış daha once beğendıgım bır tepsıde baklava getırdıler sağolsunlar

Bizde nişanlımla beraber gidip bayramlık aldık..ve kayınvalidem beyaz altın hoş bi yüzük almışş bayram hediyesii..:82: güzel geçti bayramımız şükür..

İki bayram sonu toplam hasılat bir kahve fincanı bir çeyrek... Bol bol laf sokma, fıs fıs arkamdan demediğini bırakmama amaaaan. Kaynana işte adı üstünde...

Yazda sözlendim. Iki bayram ve yilbasi gecti. Ne sözlümden ne ailesinden hicbirsey görmedim. Bana en dokunanda sözden biz bohcamizi verdik ama onlar vermedi. Yani hicbirsey sözlüm dahil ailesinden hicbirsey görmedim. Bi yüzük ve tektas o kadar. Onun yüzügünüde ben almistim.

O zaman degilde suanda bunlar o kadar dokunuyorki bana nasil gücüme gidiyor. Ben kimseden birsey beklemedim ben beklemedikce birseyde görmedim. Bunlara ihtiyacim yok ama önemli olan düsünmek ve üstelik bunlar bizim adetlerimiz.

Bu ve baska sebeblerden dolayi simdi sözü atmayi düsünüyorum hayirlisi...

O Türkiye´de ben Yurtdisin´da yasiyorum. Elbette hersey kolay degil ama gönderebilirdide. Ama bana daha resimleri bile göndermedi o kadar istememe ragmen hediyemi gönderecek. Hep evlendikten sonra diye avutup duruyor...

Son düzenleme:

cnm keske önce erkek tarafi söz bohcasi getirseydi siz sonra götürseydiniz bizde adettir ilk önce erkek tarafi getirir sonra kiz tarafi götürür...Benimde yaza nisanim var insallah bizde öyle olcak,simdi eskiye baktiginda her seyin icinde kaldigini sezmissin,ama adetten kiza bayramlarda kiyafet alirlar bazilari koc filan getiriyorlar kurban bayrami icin ama en azindan bi kiyafet almalari gerekirdi sen orda olmasan bile kargoyla gönderebilirlerdi en azindan bosver hic düsünme bile onlar düsünsün

öncelikle hayirli ugurlu olsun canim. rabbim tamamina erdirsin hayirlisiyla insallah.

Canim biz onlara gitmedik. Benim memleketimle onun memleketi arasinda 9 saat var kendileri sadece 2 kere geldiler bize, biz gidemedik. Zaten babam olmasini hic istemedi cünkü ilk geldikleri aksam hemen yüzük takmak istediler. Biz bohcamizi hazirladik üstelik biliyorlardi bohca yaptigimizi bunu bildikleri halde söz aksami getirmediler bile. Yengem onlar vermezse sizde vermeyin dedi ama annem verdirdi. Neyse dedim ya önemli olan düsünmek. Zaten bi yüzük birde tektas takildi. Onun yüzügünüde ben almistim zaten yani anlayacagin bugüne kadar bi tektas gördüm erkek arkadasimdan. 1,5 yillik iliskimde baskada birsey almamistir kendisi bana. Ben sevdigim icin önemli degildi ki ihtiyacimda yok ben cok sükür calisiyorum ellim ekmek tutuyor. Suanda kendisi calismiyor zaten hep sezonluk calisiyor kendisi düzenli bi is bul dedim kizdi. Neyse bunlar zaten uzun meseleler. Dedigin gibi hic olmasa bi kazak bi mendil göndere bilirlerdi ama nerde bunu düsünecek adam karsimda. Bana hep evlendikten sonra diyor ki kendisi buraya yanima gelecek isi de olmayacak úzun süre o zaman. Benim ihtiyacim yok ama önemli olan deger vermek, düsünmek. Kendisi daha bi kere ailemi aramis degil.

Bunlar simdi bana öyle dokunuyorki hep dokunuyor ama sevdigimden hep sineye cektim onun bazi davranislari, hareketleri, ayrilip gitmesi beni ondan sogutu. Baristim bi sans verdim keske vermeseydim diyorum simdi. Yüzügü atmayi düsünüyorum ama sesini dahi duymak istemedigimden bu isler naisl olur onu bile bilmedigimden nasil olacak bilmiyorum. Benim icim rahat elimden geleni yaptim gerisini o ve ailesi düsünsün kaybetiklerine o yansin...Kusura bakma uzatim :85::85::85::85:

canım anlattıkların beni çok üzdü, bence sözlün sevgini kullanıyor. almadan vermek allah'a mahsus. sayende bir de kapağı yurtdışına atacak. amacı bu gibi. uzatıp kendine, ailene ve gururuna zarar verme bence. sesini duymak istemezsen telefonlarına çıkma ya da annen söylesin. seni gerçekten seven birini bulur, çoook mutlu olursun inş.

canim benim bende cok uzuldum benim esimin annesi turkiyede oldugu icin kadincagiz siksik arar sagolsun oyle bisiler gondermez hos gunahini almiyayim oyle gelenle gidenle ttali lokum gondermisti ama bize ulasmadi getirenler ic etmis yani :) onemli degildi bence esin dusunmeli kredi karti var hic bisi olmadi cicek siparis et bisi al online gondersinler yada ne biliyim ben esim sozluyken biz bi ara turkiyedeydi ama hep derdi bunu gordum aldim senin icin soyle boyle diye saglsun getirdide gelirken belki seninkide oyle yapar!! biliyorum ihtiyactan degil ama hos oluoo bi cicek bi mendil bile olsa dimi :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…