Yeni egitim dönemi kolej kitap ucreti hakkinda bilginiz varmi?

Yuh arık kreş çocuğuna ne kırtasiyesi bu kadar, liste versinler kendiniz alın
Yok kabul etmiyorlar onlarin anlastigi firma varmis kurumsallarmis firma adi soruyorsun tam bilmiyoruz diyorlar anlasma var ama firma belirsiz iste ogretmenimiz olmasa konuscak cok sey vardi da cocugun iyiligi icin salaga yatiyoruz

Eşimle zaten çocuk düşünmüyorduk uzun süre de düşünmeyeceğiz kesinleşti😨 Bu okul kitap fiyatları ne böyle😥 Bu devirde bir çocuğu iyi ve kaliteli bir şekilde büyütmek ne zormuş 😶
Kız ileride ne olur belli değil ne kadar çabuk yaparsan o kadar iyi 😃 ben birini öyle böyle 6. Sınıfa getirdim 😃😃

Yok kabul etmiyorlar onlarin anlastigi firma varmis kurumsallarmis firma adi soruyorsun tam bilmiyoruz diyorlar anlasma var ama firma belirsiz iste ogretmenimiz olmasa konuscak cok sey vardi da cocugun iyiligi icin salaga yatiyoruz
Yalana bak, kolejin kreşindeydi benim kızım bize liste veriyolardı nerden alırsan al yani. Bunların yaptığı soygun artık

Yani tüm özel okulları genelleyemem bilgim yok ama şuan ki okulun eğitimi,ilgisi ve materyalleri çok gelişmiş bu yüzden çok memnunum.

Devlet okuluna vermeme nedenim oradaki öğretmenlerimiz değil zaten öğrenci sayısı ve bölgemde yabancı uyrukluların çok olması.

Adresime yakın devlet okuluna yarım dönem anaokulu için gönderdim bir çocuğumu dayak yemeden eve gelmedi birkaç kere küfürde etti öğrenip.Velilerle muhatap olmak zorunda kalıyorum ve anlaşamıyoruz derken ben hiç memnun kalmadım.Adı geçen çok iyi bir devlet okulu önerdiler sınıf 40 kişi.
Okullar yeterince güzelleştirilse,donanımlı olsa ve sınıfta öğrenci sayıları makul olsa inanın bende bu masrafa girmez birikim yapardım.
Devlet okullarının iyileştirilmesi gerekiyor acil olarak,bir öğretmene 40 öğrenci nedir ya? Özeldeki imkanlar devlet okullarında olsa eminim çok güzel işler ortaya çıkar ama bu sistem de öğretmen hangi birine yetsin? Sorun öğretmenlerimiz değil kesinlikle,öğrenci sayısı,okulların eksiklikleri ve bunların düzeltilmesi için hiçbir şey yapılmaması.
Büyükşehirlerde bilmiyorum ama yaşadığım ilçede çok alternatif yok ve çoğunluğu kaderine terkedilmiş gibi..Birçok arkadaşım özele gönderiyor bu sebeplerden dolayı ve inanın hepimiz zorlanarak okutuyoruz.
bir sınıfta 40 öğrenci olması çok öyle mutlak ölüm bir durum değil. 40 öğrenciyle de gayet okunur. uzakdoğunun hepsi öyle okuyor hepsi sınavlarda dünya birincisi çıkıyor. illa 15 kişi sınıf olacak diye bir şart yok (her ne kadar bizdeki eğitimciler hep buna odaklansa da dünyada farklı eğitim modelleri var ve bunların hepsi illa mevcut 15-20 kişi olsun demiyor)

fakat
40 tane küfreden, şiddet uygulayan, tuvalet kullanmayı bilmeyen, hijyen bilmeyen, disiplin bilmeyen, hatta dilimizi bilmeyen vs. çocuk + bu çocukların velileri olması ise korkunç. 40 değil 20 de olsa korkunç.
sayı değil profil bence esas sıkıntı.

çocuğunuz dayak yemesine çok üzüldüm inanın, ne diyeceğimi bilemedim.

Okullar açılıyorken herkese bol bol sabır bol bol kazanç dileyelim bari.

Merhaba,

mağlum yeni eğitim yıl dönemi basliyor ve şimdi okuldan bir kısa mesaj geldi kitapları alabilirsiniz diye. Geçen sene bile 15.000 TL ödemiştik acaba bu sene ne kadardır diye merak ediyorum. Normalde gündüz saatlerinde gelse idi o mesaj, direk okulu arayıp öğrenirdim. Az önce internette bi baktımda 40 ile 50.000 arası olduğunu yazıyor kolejlerdeki kitap fiyatlarının. Tabii ki her kolejde farklıdır ama eğer internette böyle bir şey yazıyorsa çokta o yazılan rakamın altında değildir diye baya endiselendim.
Okyanus Kolejleri lise 3 kitap fiyatlarini bilen varmi?
Benimkiler de okyanus da iki tane bugün mesaj geldi ama okula çağırıyorlar sormadım ama dediğiniz rakamlara şaşırmam 50/60 servis diyordu arkadaşlar açık imzalıyoruz birde biliyorsunuz dönem içi zam hakları var

Benimkiler de okyanus da iki tane bugün mesaj geldi ama okula çağırıyorlar sormadım ama dediğiniz rakamlara şaşırmam 50/60 servis diyordu arkadaşlar açık imzalıyoruz birde biliyorsunuz dönem içi zam hakları var
Cok şükür biz servis ten kurtulduk, buyudu artik kendi gidiyor. Ama açık imzaliyoruz durumunu anlamadim. Yani biz ilkokuldan beri ayni okuldayiz hic donem ici zam olmadi.
Servisi kast ettiyseniz evet bir veya iki kere donem ici zam olmuştu

Cok şükür biz servis ten kurtulduk, buyudu artik kendi gidiyor. Ama açık imzaliyoruz durumunu anlamadim. Yani biz ilkokuldan beri ayni okuldayiz hic donem ici zam olmadi.
Servisi kast ettiyseniz evet bir veya iki kere donem ici zam olmuştu
Evet evet servis için madde öyleydi mesela son kızıp aldığım da ücret belirlerken ukome takmıyorlar ama dönem içi ukome zam yaptı bizde yapacağız demişlerdi üç beşi değil ama bana etik gelmiyor
bende kendim götürüyorum iki tane olunca yarın gidersem yazarım fiyatı size benden önce bilen biri yazmazsa

Evet evet servis için madde öyleydi mesela son kızıp aldığım da ücret belirlerken ukome takmıyorlar ama dönem içi ukome zam yaptı bizde yapacağız demişlerdi üç beşi değil ama bana etik gelmiyor
bende kendim götürüyorum iki tane olunca yarın gidersem yazarım fiyatı size benden önce bilen biri yazmazsa
Evet yani bi yerden benzin fiyatlari artti denilsede yinede onlar daha az kâr yapmamak icin bence o donem ici zami ekliyorlar ve bu bencillik bencede. Hayat gitgide zorlasiyor malesef. Allah yardimcimiz olsun.
Simdiye kadar genelde ben okula gitmeden önce telefonda kitap fiyatlarını öğreniyordum çünkü ister istemez insan merak ediyor. Muhtemelen yarın da, umuyorum ki telefonda bana bildirirler kitap fiyatlarini. Ben de Buradan paylaşırım

Ayy ücretler bakın hele. Bizimkiler ne kadar diyecek acaba 🤦 Allah kolaylık versin
Amin hepimize. Sormayın birde ben nasilsa kitap alinacagini ilk defa tamamen unutmusum. Birden sms gelince bi uzuldum birde internette 40-50000 tl yi okuyunca iyice moralim bozuldu

Bahcesehir koleji ortaokul 1. Sınıf 45bin istedi okuldan kaydımızı aldık tam gün devlete verdik . Kolejde 20 21kisi falandı sınıf . Devlette 25kisi maksimum 30 olur ek kayıtlarla dediler. İngilizce zaten anne baba olarak biz tamamlıyoruz. Türkçe matematik için özel ders veren kurum var gerekirse haftada 2 3 saat ek ders aldırırım 2.3.siniftada online dersaneye kayıt yaptırırız diye düşündüm . Öde öde nereye kadar. Çok zorlaştı

Hem o hem de bulunduğun mahalle sosyoloji kültürel anlamda düşükse maalesef çocuğu o ortama sokmak istemiyorsun. Bizim durum o. Sınıflar 35-45 kişi zaten ayrıca veliyle çocukla muhatap olamıyorsan seviyeler çok düşük.
Şu an yazıldığı okulda kızımın sınıfında 14 kişi var orta ayar bir özel okul olduğundan veliler de iletişim çok rahat kuruluyor kibirli değiller
Benim istediğim devlet okulunun bulunduğu yer mahalle olarak oldukça iyi, toplu konutlar ve lüks sayılabilecek sitelerin arasında ama sınıf mevcudu çok kalabalık. Diğer türlü mahalle arasında devlet okulu bende istemem. Yeğenim 1 yıl anaokuluna gitti ve veli profili çok kötüydü. Yurtdışına taşınacaklari için idare etmişlerdi ama uzun vadeli olsa alternatif mecburiyetti 😞

X