Nişan Bayramlarda Geline Ne Alınır?

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi

ağzına sağlık canım benimopuyorumnanaktan

hava 'yı aldım sempatiksalakcinni

yörelere göre değişiyormuş adetler galiba aman çokta tın ben oğullarını almışım o bana yeter:kedi:

aman yörelerini sevsinlerr!!!!yörelere göre değişen alınıp alınmayacağı değil,ne alacağın,ne kadar alacağındr!!bazı yöre vardr altın kemer takar,bayramda koç keser,kimi yöre vardr üstüne başına bişey alır!bunun adı da gönül almadır!!! bunları okuyan kaynanalara ve kaynana adaylarına duyrulurr!
ayy kızlar ne için dua ediyorum bilyomusnz?eğer Allah'ım nasip ederde yarn öbürgün kaynana olursam,inşallh görevlerimi yapabilrim de böyle arkamdan konuşturmam!ay ne kızmışım yahuu!!

bende havayı aldım,hem nişanlık döneminde,hemde bu bayram ilk bayramıdı insan bile bile nasıl getirmez adetini yerine anlamıyorum valla.:umursamaz:

banada hiçbişey almadılar :))
Kayınvalidem gelip gördü sadece :))
Aman oğulları bana iyi olsunda varsın almasınlar...

Biz ayrı şehirlerde yaşıyoruz. O yüzden gelip gitme ve dolayısıyla da hediye alma olmadı.
Ama herkes sorup durdu "hani kayınvaliden gelmedi mi sana ne aldı" diye. Çok bunaldım :çok üzgünüm:

HELAAAALLLvereliniortakalkisalkisalkisalkisalkisalkis

ya buarada banada kurbanda koçla bilezik gelcekmiş inşallah hadi bakalım görcez artık önümüzdeki bayramlara bakıcazkaydirigubbakcemile3

bende sözlüyüm ramazan bayramın 2.günü doğum günümdü benim ailemde memlekete gitmişlerdi mecburen benle kardeşim bayramlaşmaya gittik..ben kaynanama kayınpedireme dedesine hediye aldım çikolata tatlı götürdüm..anneside çıkışta bana çeyrek altın verdi.bugunde doğum gününmüş bilemem ne giyeceğini dedi bende iyi sağolun dedm çıktım kapıdan.sonra bizimkiler memleketeen geldiklerindede çikolata tatlı getirmişler

benim abim nişanlandığında ilk bayram yengeme kıyafet almıştık bide bilezik takmıştık..

hey yavrum benim beee:)))helal olsn sizee bu sıkıntılı insanlar içinde böle birden sölemeeedelikafadulden

canım benim yanlız değilsin bizimkilerde gelmediler üzme takma ama aileler takıo işte gelmediler bi insan yarım saat gelirdi die beni yiyip bitircekler:gitme:

ilk gün sözlüm anneme fincan takımı getirdi, kurupasta getirdi. biz ona gömlek verdik.
ben onlara gidince bana bir gömlekle bir şal almışlar, onu verdiler.
2.gün bize geldiklerinde ablama da şal verdiler. 3.gün biz gittik. annesine anneannesine havlu götürdük.

öyle maddi değeri fazla şeyler alıp vermedik açıkçası. ama olsun. tatlı dil, güler yüz önemli.

canım benim yanlız değilsin bizimkilerde gelmediler üzme takma ama aileler takıo işte gelmediler bi insan yarım saat gelirdi die beni yiyip bitircekler:gitme:
aynene canım aileler takıyo. hatta bir süre bende taktım sonunda psikoloğa yol göründü.hala ilaca devam 1 senelikde evliyim keşke diyorum şimdi

ben bayramda nısanlımın aılesının yasadıgı yere ızmıre gttım..hatta bayramdan bır gun sonraydı bana bı etek , gomlek ve iç çamasırı takımı alındı..aslında ıstememıstım bıle adet yerını bulsun

aynene canım aileler takıyo. hatta bir süre bende taktım sonunda psikoloğa yol göründü.hala ilaca devam 1 senelikde evliyim keşke diyorum şimdi

anaaaaaaammmm banada psikoloğa yol mu görünür dersin ama ben neler atlattım ya galiba başarırım gene atlatmayııı yaniiiiiii umarıııımm kafamçokkarıştılaelaelaelaelae

anaaaaaaammmm banada psikoloğa yol mu görünür dersin ama ben neler atlattım ya galiba başarırım gene atlatmayııı yaniiiiiii umarıııımm kafamçokkarıştılaelaelaelaelae
canım bende atlatım dedim dedim evlenince patladım. inşallah kimsenin başına gelmez. ama insanlarla uğraşmak zor. bide hasta edip sen babanın evinden hastalıklı geldin diyolar akıllılar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…