Gebeliğe Hazırlık BAT Mayıs 2018 Bekleyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Aşırı ateşliler galiba

Yaa hayırlısı olsun.. biz de 3tür deniyoruz ben de senin gibi ovü testleri vs takip ettim ama olmayınca olmuyor. Bebek istemeden önce muayene de olmuştum bi sorun yok dedi doktor ama işte herşeyin bi vakti var demek.. önümüzdeki ay gelir bekletmeden inşAllah bebeğin fazla kafaya takmamak lazım sanırım bu ay ovu testi yapmadım daha doğrusu yapmak da istedim ama eczanelerde kalmamıştı yapamadım.. çok da şartlandırmadım kendimü adetimi bekliyorum gelmezse süpriz olsun

Aminnn canım inşallah. Hadi inş senin bebiş gelir bu ay.

Evet gerçekten kafaya takınca olmuyor buna inanıyorum. Ayıptır söylemesi eşimle beraber olurken bile, eskiden başkaydı şimdi bebek olsun diye yapınca başka oluyor duygular hisler. Akışına bırakmak lazım sanki. Bebek için değil, kendin için yaşamalısın berberliğini. Böyle şartlandırınca kendimi makina gibi hissediyorum.

Ya millet aylarca deniyorda nazar değmesin diye söylemiyor, hamile kalıncada "eee hiç söylemediniz bebek düşünüyoruz diye" denmesin diye, "bu ay deneyiverik oluverdi" diyolar. Yada dediğin gibi
Senin dediğin gibi o yoksa baştan istiyoruz diyip bebek olmayınca insanlar farklı yorum yapıyo kusur arıyolar :) en mantıklısını yapıyolar söylememekle

Evet evet.. psikoloji gerçekten çok önemli kesinlikle gebeliği engelliyor.. insanoğlu garip canlı kafasında kura kura hamileliğin tüm belirtilerini bile yaşayabiliyor düşün :) eminim hayırlı bir vakti vardır bebişlerimizin bu ay gelmezse de üzülmücem Rabbim ol diyince olur ne de olsa.. sen de bence şartlandırma kendini dediğin gibi canın istiyosa birlikte olun, sırf aaaa gebe kalmam lazım değerlendirmemiz lazım diye düşünerek değil. Ben bu ay öyle yaptım bakalım 10 güne anlaşılır artık işe yaramış mı

Senin dediğin gibi o yoksa baştan istiyoruz diyip bebek olmayınca insanlar farklı yorum yapıyo kusur arıyolar :) en mantıklısını yapıyolar söylememekle

Baştan söylemesinler tamamda, olunca bari desinler evet istiyoduk bizde 3-5 aydır falan diye. 1 kerede oldu diye neyin havası ayol

Ayy hadi inşallah işe yaramıştır canım. Bu ay bende o yolda ilerlicem hayırlısıyla.

Bizim de ilk denemede oldu ama. :) Şans sanırım.

Maşallah gerçekten ol deyince oluyor. Ben de ilk kez duydum. Bazıları adet biter bitmez diyor bazıları adetten yumurtlama gününe kadar herhangi bi gün takılabilir diyor. Ben tam yumurtlama günümde taktım ama dediğim gibi yumurtlama gününden bi gün önce ilişki oldu. Dün yumurtlama günüydü olmadı bugün yakı taktım. Geçen günkü sperm yaşarsa da hamile kalırsam bilmiyorum ama ümidim yok. Sırf denemek için taktım. En fazla 2 gün kalsın yazıyor üstünde ama hamile kalmak için takanlar 2 ya da 4 gün takmışlar ve banyo yapmamışlar. Ben 2 gün kalsın diyorum. Bi de bir kişi burda yazdı. İlişkiye girerken yakının çıkartılması gerekiyormuş sıcaklarıyla sperm için zararlı diye. Sen de bi dene istersen adetin gittikten sonra tak adetten sonra gün aşırı ya da her gün ilişki olsun. Yumurtlama dönemi zaten 5-6 gün sanırım o günlerde her gün ilişki olsa belki olur

Bizim de sürpriz yumurta olmuştu bebek 6 ay sonra düşünüyorduk ama allahın işi ışte..gelişimi durdugu için 9 haftalık kürtaj oldum 16 gun önce..ilk adeti bekliyorum ve yeni melegim için dua ediyorum..

Bizim de sürpriz yumurta olmuştu bebek 6 ay sonra düşünüyorduk ama allahın işi ışte..gelişimi durdugu için 9 haftalık kürtaj oldum 16 gun önce..ilk adeti bekliyorum ve yeni melegim için dua ediyorum..
Geçmiş olsun çok zor bir durum inşallah çok beklemezsin. Ben 5 aydır demiyorum. Olmuyor. Ama ikinci ayda tekrar hamile kalanlarda var. Sen en iyisi en kötüsüne hazırla kendini çünkü ben her ay ümit ettim neden olmasın diye diye 5 ay oldu hala yok bebek

Tesekkur ederim..adet görmeden hamile kalanlar varmış onu da burda okudum bol bol..ben cesaret edemem şahsen..doğru zamanda olur umarım

Uzun uzun anlatmışsın canım çok sağol gerçekten, bu ay deniyim bende hadi bakalım inşallah.

Maşallah size gerçekten. Çok şanslıymışsınız karı koca. Dilerim evladınızda sizin gibi şanslı olur tüm ömrü boyunca
Bende gerçekten şans vardır hep. :) Üniversite tercihlerimde mesela 24 tercih yaptığım dönemde, olmaz diyerek farklı bir bölümü öylesine yazmıştım. Orayı kazandım. :) Eşim sınıf arkadaşımdı, peşimde koştu aylarca. Mezun olduk falan, onun üzerinden bile 6 sene geçti. 9 yıldır birlikteyiz toplamda, evleneli 2 yıl oldu. :) En önemli olay buydu. :) Çok şükür hep şansım yaver gider. Hepimizin öyle olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…