Gebeliğe Hazırlık BAT Mayıs 2018 Bekleyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kizlar merhaba
Yeni anne adaylari hepinizi tebrik ediyorum mutlulugunuzu Allah tamamina erdirsin guzel bi hamilelik geçirip saglikla kucaginiza alirsiniz insallah meleklerinizi. Benimde regl gunum bugun yani 25 mayos 3 aydir deniyoruz ama olmadi galiba bu ayda kismet degilmis. Topiginizi gizli takip edenlerdenim hepinizin belirtilerini kendimde değerlendirdim ama tek belirtim adet belirtileri daha olmadim ama yine de umut iste... banada dualarinizda yer verirmisinz
inşAllah siz de bu mutlu haberi alanlar kervanına tez zamanda katılırsınız. Rabbim hayırlı evlatlar versin hepimize

Benim adetin gecikmesinin 5. Günü silik çıktı. Ertesi gün 20 çıktı :) yumurtlama günüm 4 mayıştı büyük ihtimal ama büyük ihtimal 10 ya da 13. Mayıstakinden oldu. Ondan sonra ta 19 da oldu. Ama o imkansız ben 21 mayısta öğrendil
ben su gec dollenmeyı anlamıyorum bır turlu..yumurtlama 4 mayıs.. 10 veya 13 te tutması nasıl oluyor yumurta olustu da gec mı çatladı..normal dongu nasıldı bana anlatsın bırı su gec dollenmeyı ya :)

ben su gec dollenmeyı anlamıyorum bır turlu..yumurtlama 4 mayıs.. 10 veya 13 te tutması nasıl oluyor yumurta olustu da gec mı çatladı..normal dongu nasıldı bana anlatsın bırı su gec dollenmeyı ya :)
Ben yaşadım doktor bana o ay reglin normalde gecikecekmiş şeklinde anlattı yani yumurtanın çatlamasından 14 gün sonra adet olma durumu değişmez 10 mayısta tutunduysa si,z zaten 24 mayısta regl olacaktınız. yani daha beklenen tarihiniz 1 gün geçmiş oluyor

Yumurtlamayla alakali..normalde genelde 14.gun ymrta catliyosa.. o ay 4 gun gec catladiysa.(olgunlastiysa) gec dollenme olur..eger adet olunacaksada.gecikir zaten..
Yumurta takibi yapmiyosaniz onu bilemezsiniz..

Ben hala beklemekteyim.. Bu ay ovulasyon testi kullandim. 15/16 mayis cizgi koyuydu. Bu gunleri degerlendirdik. Yani batim 23 mayistan 30 mayisa ertelendi. Uc gundur karnimda tuhaf agrilar var. Agri denmez aslinda degisik bisey :). Yine uc gun once bir damla kan geldi. Acaba yerlesme mi diye dusunuyorum. Goguslerim cok hassas ve sabah disimi fircalarken icim disima cikti :KK68:. En son hamileligimdede dislerimi zar zor fircalardim. Cok heycanliyimmm :KK71:

dün akşam oğlum karnımı sevmeye başladı birden :110: kıyamam benim kardeşim olacak ben ona çok güzel bakacam diyor yavrum içine mi doğuyor ne bilim anlamadım ama etkiledi beni..
hayırlı zamanda hayırlısı olsun inşAllah bakalım
kuzumm kıyamam ona rabbim küçük kuzumun gönlüne göre olsun eminim çok iyi abi olacak
bekletmeden gelsin abisini inşallah minik kuzu
benim kuzu istiyordu evelki gün söyledik ona ne dese beğenirsin erkekse doğur dedi :))

kuzumm kıyamam ona rabbim küçük kuzumun gönlüne göre olsun eminim çok iyi abi olacak
bekletmeden gelsin abisini inşallah minik kuzu
benim kuzu istiyordu evelki gün söyledik ona ne dese beğenirsin erkekse doğur dedi :))

:KK48::KK48::KK48: ayy yaa bizimkinin de gönlünden geçen erkek çünkü kendi adını koyacakmış öyle diyor.. sağlıklı sıhhatli doğsunlar inşAllah.

ben bu aya takip yapmıyorum.. hayırlısı olsun diyorum geçen ay bi heveslenmiştim çünkü yine malum sonuç hüsran

:KK48::KK48::KK48: ayy yaa bizimkinin de gönlünden geçen erkek çünkü kendi adını koyacakmış öyle diyor.. sağlıklı sıhhatli doğsunlar inşAllah.

ben bu aya takip yapmıyorum.. hayırlısı olsun diyorum geçen ay bi heveslenmiştim çünkü yine malum sonuç hüsran
şunu söylerim hiç ummadığın ay geliyor minikler benim için öyle oldu inşallah çok bekletmez miniğin

Ben hep 32 günde bir adet oluyorum o hesaba göre 4 mayıs oluyor ama nasıl oldu da o günler oldu bilmiyorum belki bu ay geç yumurtlama olmuştur diye tahmin ediyorum

Ben hep 32 günde bir adet oluyorum o hesaba göre 4 mayıs oluyor ama nasıl oldu da o günler oldu bilmiyorum belki bu ay geç yumurtlama olmuştur diye tahmin ediyorum
canım hcg artışlarını kontrol ediyormusun kaç çıktı değerlerin

hanımlar merhaba,

çatlatma iğnesine (11mayıs )13 gün
aşılamaya( 13 mayıs )11 gün oldu test yapsam mı sizde erken mi içim içimi yiyor.
kasıklarımda dünden beri batma ağrı
normalde adet olacağım zaman hiç sancılanmam bu iki gün sürekli bir sancı var.
deneyimli arkadaşlardan fikir istiyorum.
Cikar canim 10 gun sonra yapinca cikar demiati doktorum bana..

Benim adetin gecikmesinin 5. Günü silik çıktı. Ertesi gün 20 çıktı :) yumurtlama günüm 4 mayıştı büyük ihtimal ama büyük ihtimal 10 ya da 13. Mayıstakinden oldu. Ondan sonra ta 19 da oldu. Ama o imkansız ben 21 mayısta öğrendil
Gunaydin canim tebrik ediorum ben bu gec dollenme dediginiz seyi anlamiyorum..sIin yunurtlama günunuz 4 mayisti.e bu yumurta hadi 24 saat canli kalsin..o zaman nasik 10 yada 13 mayista dollenebiliyor. O zaman yumurtlama gunu hesbiniz mi yanlış oluyor...

Gunaydin canim tebrik ediorum ben bu gec dollenme dediginiz seyi anlamiyorum..sIin yunurtlama günunuz 4 mayisti.e bu yumurta hadi 24 saat canli kalsin..o zaman nasik 10 yada 13 mayista dollenebiliyor. O zaman yumurtlama gunu hesbiniz mi yanlış oluyor...
Geç dollenme aslinda gec yumurtlama demek yani yumurta da o zamana kadar ortada yok ve gec olusuyor catlayinca yine bir gun civarlarinda canli kaliyor normal zamandan hic bir farki yok sadece beklenen tarihinde degil daha sonra olusup catlamasindan dolayi gec yumurtlama dollenirse de gec dollenme oluyor. mesela adete 10 gun kala olan bir dollenme gelisim hesabini da degistirdigi icin gec deniyor normalde 4 haftalik olmasi gereken bebek 3 haftalik cikiyor hcg hesabinda. Gec dollenme boyle birsey ve o ay dollenme yasamazsan adetin zaten gec olcaksmis demek oluyor cnku olusan yumurta diyelim adete bir hafta kala olustu onun ustune 10-16 gun ekleyip o tarihlerde regl olacaksim demek

Cnm aslında benim başıma geldi ilk hamilelikte. Normalde 28 gün baz alınıyor döngüde. Yani 14.gün yumurtlama olarak düşünülüyor. Fakat mesela ben 21.günde yumurtlamıştım. Yani 35.gün oluyor bat. 28.gün test yapsam kocaman bir negatif çıkıyor. Neden? Çünkü geç döllenme! :)

Benim de bunay goguslerde hic bir kipirdanma yok normalde 2 hafta oncesinden hassaslasmaya baslardi
Gecen ay benim de regl tarihime kadar gogsum hassaslasmadi ben zaten o ay ovulasyon testi denemistim iki koyu cizgi yakalayamamistim.megerse yumurtlamamistim regl tarihime kadar.zaten de reglm 12 gün gecikmeli gelmisti.her ay hassaslasan gogsum o ay olmayinca acaba hamilemiym diye dusunmustum .regl tarihimden sonra hic iliski olmadi keske olsaydi demekki gec yumurtlamistim ki o kadar gec regl oldum.

Son düzenleme:
Gecen ay benim de regl tarihime kadar gogsum hassaslasmadi ben zaten o ay ovulasyon testi denemistim iki koyu cizgi yakalayamamistim.megerse yumurtlamamistim regl tarihime kadar.zaten de reglm 12 gün gecikmeli gelmisti
Yani yumurtlamadan mı geçti o ay tam olarak nasıl oldu ben mesela adetim 6 gün geçti. Adet olduğumda yumurtlama günümde gecikecek herhalde

X