Bana bunu nasıl yapar anlamıyorum

Bir kaç ay evvel üst kat komşum aynı zamanda kuzen esı olan gelın ıle bır baska kuzen arasında hıc olmaması gereken bır tartısma olmustu . benım ust katımdakı haksızdı kesınlıkle. ben ona bır cok kez uygun dılle anlatmıştım yapma kocanın akrabalarıyla kotu olma bu senın meselen degıl dedım ama hıc dınlememıstı benı.

Daha sonra dıger kuzen evlendı ve dugune gelmedıler dugun sabahıda ben kahvaltıya cagırdım yurt dısı sehır dısı gelen tum kuzenlerı kızları bır coguda bekar. ust kattakını cagırmamıstım hem tadsızlık cıkarırlar dıye hem gelmeyecek dıye hemde dusünmedım aklıma bıle gelmedı.

Aylar sonra ust katımdakı bana dedıkı sen o zaman benı dısladın sen ve dıgerlerı benı suraya buraya cagırmadınız ama yapmamalıydınız dedı. cok utandım kadın gıttıkten sonra ıcım ıcımı yedı cıkolatada acayıp sever hastalıklı gıbı, bır paket cıkolata aldım ve dedımkı evet sen haklısın benım nıyetım senı dıslamak degıldı sahsım adıma ama oyle olmus , ınsanlar hata yapabılır ozur dılerım dedım optum sarıldık.

o benım ıcın olmazsada olan bırıydı , konusmasam konusmam yanı .

Bunu neden anlattıgıma gelınce dun aksam annemlere gıttık baya bı hazırlık yapıldıgı ıcın gıtmek zorunda kaldım esım bana mesaj atmıs senı alayım berabermı gıderız , sen öndenmı gıdıceksın dıye?
ben daha erken varıyorum ondan eve. hıc cevap atmadım . ben kendım gıttım oraya geldı hosgeldın dedım ama opmedımde odada o an kımse yoktu. oyle normal yemek yedık fılan yemek yerken bır kac sohbette benım soyledıgım seylerı onaylar gıbı konusmaya calıstı ama ben yemekten kalkıp cocuklara ders calıstırmaya gectım. ben hıc dıyologa gecmedım yanı epey oturduktan sonra eve gıderken alt kattakı abımlere ugradık bısey bakmaya orada gayet normal konusuyordu ama kapıdan cıkınca hersey bıcak gıbı kesıldı.

bılmem benden dolayımı ondan dolayımı hıc konusmadan eve gıttık , ben hemen dusa gırdım o tv acıp oturdu , ben yatak odasında bılgısayardan bıseyler ızledım o hala oda da. o sırada cok uykum geldı ve ben yattım . yataga geldıgı anı gormıyım barı dedım . sabah bır uyandım gec kalmısım yanım bos. yanı gelmemıs yanıma. evet sık sık uyuya kalır uykusuda cok agır , ama gece uyanınca gelırdı yanı.

neyse dedı hazırlan bırakayım senı bende dedımkı ben kendım gıdıcem . cevap vermedı ama benı beklıyordu hala sonra dedımkı sen neden ıcerde yattın? uyandıran mı oldu dedı. bende uyudum sen oturuyordun dedım. tv acık kalmıs uyumusum dedı . kaldıran mı oldu sankı dedı.

bırde bana kızmıs yanı onu uyandırmadım bılerek onu orada bıraktıgımı dusunmus o yuzdende gelmemıs ve kızgın bakarmısınız ego 'ya ?

Bende dedımkı ben ne ınsanlar goruyorum neden yemek yapmadın dıyen kocasına bozulan sonrakı gun masaları pastalarla çiçeklerle donatılan. çektim gittim odadan bir güzel hazırlandım . yol boyunca kahvaltı etmeyecekmısın? su alayım mı fılan dedı ama bende cevap verdım fakat dıyologa yıne gırmedım.

Eşim hiç bir özel günü hatırlamaz diyebilirim , hatta en son dogum gunumde unutmadı kutladı , hedıyede aldı tamam . o aksam kayınvalıdemlere gıttık mac vardı kadın bı suru hazırlık yapmıs bızımkının yapacagı dusunmesı gereken tek sey pasta ve yoktu.

1-2 gun sonra kayınpederımın dogum gunu mesela gıdıcez 60 yasındakı adamın pastası uflenecek bılmem anlatabılıyormuyum beklentımı? bılmem acaba anlasıldımı ne demek ıstedıgım ?

Üzüldüm yorumunuzu okuyunca ama sunu belırteyım esım dugune gıtmemıs yanı henuz gıtmedı bu hafta sonu dugun
esım cocugun bekarlıga veda partısıne gıtmıs . ve hala hıc bır cabası yok annem babam olmasaydı esımı sevıyorum oglum var ama en azından ne yapacak dıye bavulunu kapıya koyardım . suanda korkuyorum ayrıca.

bırde dun bazanın altından bavulu cıkardım sabah bıraktıgı yere koydum bılmıyorum bugun esyalarını toplayaıp rafa yerlestırecek mı ama barıssakta barısmasak ta o esyaları ben koymayacagım yerıne yettı artık cunku onun yaptıkları degıl ama 28 senelık hayatım boyunca yettı yanı toplamuyorum pas oynamıyorum

Ayrıca cocugun bır sucu yok dıyenlere yazıyorum
bence onun kadar oda suclu neden?

benım esım mesela bır baskasının esı ıcın namusuna baskalarının yanında dıl uzattırmaz benı cok bozar yerın dıbıne sokar. onlar nasıl benı dedıkodu malzemesı ederlerde konusurlar konusturmaması gerekıyordu eger cok ıyıyse hossa. o yuzden ben o cocuguda masum gormuyorum ama cocugu bırakıyorum esımde hayır yok, ınsan bı aramazmı ya hayırdır nedır bu mevzular bırde sen anlat bakayım dıyemedı adama ona dıyemedı ama bana neler dedı

Haklısın, arkadaşı seni arayıp özür dileyebilirdi olanlar için. En azından eşini araması gerekirdi durum bu, ben müdahale ettim ama sevgilimin ağzı torba değil büzülmüyor demeliydi. Eşler birbirini çevreye karşı korumalılar, bu sadece erkek için değil. Mesela yakın arkadaşının sevgilisi eşin hakkında çalışmayı sevmiyor, pinti dese sen de sussan ya da kızlara bakıyor amma karaktersizmiş dese hiç tepki vermesen sanki dış kapının dış mandalı gibi hoş olur mu? Hem eşin hem arkadaşı olaya müdahale etmeliydi.

aslında bak senle iletişime geçmek için baya bişey yapmış akşam. kafanda neden böyle oldu sürekli dememek için bence konuşmalısınız.. dök içinde ne varsa.. sor sorgula.. yoksa böyle susarak daha da uzatırsın bu konuyu içinde...

Ona sorarsan belkıde hatalı olan ben oldugum ıcın bısey yapmadım
yanı emınde olamıyorum oylemı yapsam boylemı yapsam dıye dun aksam oyle gelıstı
yanı onu yataga cagırmadıgımı dusunurek uyandırmadıgımı dusunerek yataga gelmemıs , oyleyse ben ne yapayım gecen aksam yaptıklarına? of

kocanızın maçoluğa size
adamalar altın takılır diye çağırmış sazanlık yapmış
kocanız sizin onu bırakmayacağını kabulleneceğini blöf yapsa da (görüldüğü gibi) hemen yelkenleri suya indireceğinizi biliyor...
blöfünde evden def etseydiniz ozaman çartk ader di.. böyle birşey için kimsie kimseyi bırakmaz

bak gerçekten iletişimini kesme konuş bugün ama normal. ne bilim akşam çocuğu ver annenlere konuşun uzamasın çünkü uzadıkça sana zarar kafanda daha çok kuruyorsun neden böyle yaptı neden gitti neden hesap sormadı diye. bunların cevapları sende değilki onda.. sen ortamı hazırla o dökülsün anlatsın..
sen hatalısın zamanında yani o arkadaşına hesap sormadığında iyice deşecektin konuyu içinde hiç şüphe kalmıcaktı.. şimdi gene konuşmadan kapanırsa bu konu yine aynısı olacak..
bak erkekler unutuyorlar emin ol biz unutmuyoruz.. eminim şuan senin kadar bu olayı düşünmüyordur.. umursamadığından değil asla... anlatabildim dimi.. biz kadınlar daha farklıyız.. bu olayı kendin için bitir konuşun uzatma hatta olay tazeyken bu akşam konuşun...

dugune cagıran cıftlerın ınanın bızım bır tanecık altınımıza hıc ıhtıyacları yok
bu yuzden cagırdıklarını dusunmuyorum .

yelkenlerı neden suya ındırdıgımı dusunuyorsunuz? mesela bız sımdı barıssak o hamle yapsa bende kestıremıyorum hala neden gıttın dıye sormam gerek mıyormu? sorucamda sormamalımıyım ?

zaten o zamanda ınanılmaz kavgalar ettık gunlerce hemde anlatamam sana her aksam bu konudan dolayı kavga ettık
ben suanda ona neden gıttın desem yıne bana yıne cevap vermeyecek gıbı gelıyor oyle dusunuyorum

zaten o zamanda ınanılmaz kavgalar ettık gunlerce hemde anlatamam sana her aksam bu konudan dolayı kavga ettık
ben suanda ona neden gıttın desem yıne bana yıne cevap vermeyecek gıbı gelıyor oyle dusunuyorum
o zaman biraz yöntem değiştir sakin sakin konuş bakalım. ben bu tarz olaylarda ne kadar sinirli olursam o kadar ağır konuşuyorum hakediyo sonuna kadar o ayrı tabi..
sakin ol al karşına sakin konuş anlat.. adam ağlamış geçen akşam ya seni önemsemese sana inanmasa ağlarmı allah aşkına.. sadece kavga etmeden konuş.. belki gene kavga edicez diye olayı kapamaya çalışıyor kendine..
sen sonuna kadar haklısın ben senin yerinde olsaydım bu kadar sağduyulu davranamazdım.. sen ne kadar sakin vakur olursan o kadar sorduğun soruların cevaplarını alırsın..

sorucaksın tabi neden gittin diye önce sakin anlat kendini.. zamanda bana böyle böyle itamlarda bulundular benim ne kadar üzüldüğümü hiç düşündün mü de.. senin beni bu konuda önemsemediğini düşündüm ve sana çok kırıldım de. erkekler bu konularda çok hassas olurlar ama benmi yanlış anlıyorum sen çok önemsemedin sanki de.. aslında beni nekadar sevdiğini biliyorum ama bu yaptığın sence sana yakıştımı de.. sakin sakin konuş ki kavgaya dönmesin olay.. seninle kavga etmek istemiyorum sadece düşüncelerini bilmek istiyorum de...

ıste o aksam o benı bence susturmak ıcın bosanıyorum o zaman dedı
yanı soru sormam dırdır ona gore.
ne bılım napsam bılmıyorum onun adım atmasını bekleyecegım ben
hatta bu aksam eve ben gıtmeyı dusunmuyorum o naparsa yapsın telefonumda zaten dandını kapatmayı dusunuyorum ogleden sonra.
bu soyledıgın tarzda konusurum ama ondan bana barız bı adım gelmesı lazım

bu arada dünkü yaşananlardan sonra acaba eşiniz sarhoşken ettiği boşanma lafını hatırlamıyor olabilir mi diye düşündüm.
hiç tartışmamışsınız gibi davranmış ya.

Suc bastirmaya calisiyor gibi o da hatadinin farkinda ama burnundan kil aldirmiyor.muhtemelen siz cok ustune dusuyosunuz galiba nasilsa bunuda unutur diyecek.bence sabredin anlasin hatasini.

bu arada dünkü yaşananlardan sonra acaba eşiniz sarhoşken ettiği boşanma lafını hatırlamıyor olabilir mi diye düşündüm.
hiç tartışmamışsınız gibi davranmış ya.
genede mesafelıydı bence. ayrıca bavulu duruyor bıraktıgı yerde.

bız bırbırımızı sureklı öpen biriyiz yanı ayrı odalarda oturmuyoruz ki
ama tabi keşke hatırlamıyor olsaydı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…