BANA BİR YOL GÖSTERİN EVİMDEN SOĞUDUM.

Benimde komşularım açısından idare ettiğim durumlar var. Bende idare eden tarafım benimde kızım bazen insanın elinde olmuyor gerçekten ama kimsenin henüz kapısına gitmiş değilim

İşte sen o anda söylenilen lafa çocuk bu olacak gürültüsü deyip geçecektin.
Normal ya insanlık hali çünkü.
Ben geçen hafta gece 4.30 uyandım çocuğun ağlama sesiyle.
Sabahta kalktım işte gittim.

1 2 dakikada olsa olmaz uyanmış olduktan sonra ne önemi var. Zaten kızınız için de sağlıklı değil şimdiye kadar bu duruma alışmış olması lazımdı.
kızımın bizden ayrılmaya alışmama durumu yok. evden çıkmak istemiyor alltını aldırmıyor mont giymek istemiyor. Her uykudan uyandığınnda dokunmayız biz ona zorla uyandıysa huysuz olur çünkü. .alıp götürmek mecburiyetindeyim. Hadi altını almadım peki montta mı giydirmiyim çocuğa. Ben komşum haksız vs zaten demiyorum ki elimden gelenin fazlasını yaptığıma inanıyorum ama kabul görmüyor

Asansörden inip binerken çığlık atarlar, yukarıdaki çocuk artık evde çivili terlik mi giyiyor pat küt sesler.
Dün uyusun diye son ses müzikle dandini dandini dastana dinledik
Eşimle bizde öyle uyumuşuz en sonunda
Yine de çıkmadım, çıkmam.
Anne onu uyutana kadar neler çekiyor yani zor bir süreç bu anlayışlı olmak lazım.

sizin keşke dediğiniz şeyleri bazıları yeterli bulmuyor bu konuda kimseyi memnun edemeyiz sanırım.

komşu olabilir miyiz lütfen hem ben sizi o kadar da üzmem :)

Yatak odası ve mutfağı altlı üstlü yapmak tam bir saçmalık. Millet uyuyacak diye ben öğlene kadar aç aç oturamam. Mutfakta ne kadar dikkat etsek de tabak çanak sesi oluyor. Sandalyelerin altına mesela keçe koyabilirsiniz ama o da ne kadar sesi kesecek. Alt katınızda uyuyan insanlar varsa her türlü uyanırlar. Çocuk evinde makul saatlerde ses çıkartabilir. Ben de sabah 10dan önce ve akşam 9dan sonra sessizliğe dikkat ederim. Zaten 10 gibi yatıyorlar. Sabah da 8-9 arası kalkıyorlar. 10dan önce Terlik bile giymelerine izin vermem. Yatak odasında dolaşmalarına izin vermem. Yani anne olarak bu kadar dikkat ederken eminim ki bu şikayetleri duymak sizi çok üzüyordur.
Sabahları tek yapabileceğiniz şey sanırım çocuğu içeride dış kapıyı açmadan tamamen giydirip çıkarmak.
Eski komşum çocuklarını giydirip binaya salıyordu sonra kendi hazırlanıyordu. Bazen gece 3,4,5 gibi bir yerlere gidiyorlardı. Çocuklarla bağıra çağıra konuşmalar o sırada. Yani böyle değilseniz bence canınızı sıkmayın.

E siz demişsiniz evdem çıkarken ağlıyor diye işte. Nasıl ayrılmaya alışmamış olmuyor bu çocuk basbaya alışmamış işte.

Ayrıca üzgünüm ama sabahları uyanınca huysuz olması komşularınızın sorunu değil siz olaya tek taraflı bakıyorsunuz. Eğer böyle bi sorun varsa çocuğunuzu sabah bırakmak yerine evde birisi baksın. Siz çözüm bulacaksınız buna kimse alışmak zorunda değil. Bir iki olur iltimas gösterilir ama her gün her gün olmaz size de yazık zaten her sabah geriliyosunuzdur eminim. Çözüm taşınmak değil o nedenle.

giyinme işini kapıyı açmadan yapıyoruz zaten ama kapı girişinde belki başka odada giydirme yapabilirim evet haklısınız. Şimdi de ablalar uyuyor kızım çok ses yapmayalım tamam mı diyorum kapılarına yaklaşıp şşş yapıyor abla uyku falan diyor böylede anlıyor keyfi yerinde olduğunda :) Bazende tam bir işkence oluyor evden çıkmak..

benim yatak odam komşunun salonu

benım oturma odam konuşunun yatak odası gibi evler nasıl evler anlamış değilim ,

hayatımda hiç böyle bir evle karşılaşmadım ,

yaa carlayacaksın yada taşınacaksın başka yorumum yok üzgünüm

bende duyunca çok şaşırmıştım hiçte haberim yoktu taşınmadan evvel

babaanne bu sene 2 kere geldi eve normalde biz alıp gideriz ya pardon evet bunu göz önünde bulundurunca öyle anlaşılıyor. Genel itibariyle bizden ayrıldığı için değil ama huysuzluğu nedeniyle evin içinde mız mızlanır giyinmek istemez kapıda ağlama olayı 1 seneden 1 kere oldu kısacası

yani zaten annelerin de evin icinde ki gurultuden sesten beyni şişiyor, kendimiz bile gurultuye tahammul edemiyorken biliyoruz komsuya da ses gittigini ama demek ki bi yerden sonra bir sey yapamiyoruz.

yani zaten annelerin de evin icinde ki gurultuden sesten beyni şişiyor, kendimiz bile gurultuye tahammul edemiyorken biliyoruz komsuya da ses gittigini ama demek ki bi yerden sonra bir sey yapamiyoruz.

Anlayış, sabır insanlarda kalmadı artık ondan

Annem biz ,10 yasina gelene kadar hep bahce katinda oturdu,simdi benimde 8 aylik ikizlerim var ,bende bahce kati ev bakiyorum yaza kadar kesin tasinmis olucam ,boyle bir alternatif var

2,5 yaşındaki bi çocuk ağlamak dışında kendini ifade edebileceği bir yaştadır, hele ki kız çocuğu.
2ye kadar anlarım, yani bi tür iletişim biçimi derim.
Ama burda yarıştırılması gereken bi kaygı var.
Kayınvalideniz komşuların tepkisine odaklandığı kadar kızınıza da erişebiliyor mu?
Yani çocuk kendini güvende hissediyor mu?
Günlük rutini siz yokken nasıl?

Zaten dikkatli ebeveynlermişsiniz ama sabah kızınızın apartmanda seslenmesi hoş olmamış. Nasıl bu kadar dikkatli olmayı öğrettiyseniz aslında sabahları içinde çözüm bulmalısınız bence. Benzer bir durumdayım bende , komşumuzun dikkatli olduğunu bildiğim için uyarma gereği duymadım ama her sabah kızı 7 de uyandırıyor. Başka bir yerede taşınsanız aynı sorunu yaşayabilirsiniz kök nedeni çözmeniz daha mantıklı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…