BANA BİR YOL GÖSTERİN EVİMDEN SOĞUDUM.

Fairy18

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2015
283
542
Hanımlar herkese çok güzel bir hafta diliyorum. Şu an oturduğumuz eve 1 sene önce taşındık. 1 kızım var 2,5 yaşında. Kendim 8 ay kadar evdeydim. bundan 2 ay önce yeni bir işe başladım ve kızımı da her sabah babaannesine bırakmaya başladık. Fakat kızım sabahları çok huysuzluk yapıyor. uyanmadan kucağıma alıp sarıp arabaya kadar götürsem yok olmuyor uykusu çok hafiftir. Biz hazırlanırken uyanmış oluyor çoğu zaman ve evden çıkmak tam bir eziyet. Geçenlerde hava çok soğuk olduğu için kayınvalidem bize gelmişti. ben evden çıkarken de kapıdan anne diye bağırmaya başladı. kaçarak gitmek istemiyorum öpüp koklamak istiyorum kızımı çünkü o da öyle istiyor. öper beni seslenir bi daha öper ben işe giderken babasına da öyledir. Neyse yine aynı sahne yaşandı sessiz olalım kızım bak herkes uyuyordur daha anlatmaya çalışıyorum anlıyor da biliyor musunuz ama sessiz olmayı öğretemiyorum kızıma .Çocuk bu diyip işin içinden çıkmakta istemiyorum ama çocuk işte anne anne diye bağırmaya başladı. neyse bindim asansöre . Akşam eve geldim. Kayınvalidem sen gittikten sonra aşağıdan beri bağırdı dedi. Sabah sabah ne bu gürültü deyip kapıyı vurmuşlar. Bu arada saat 09:30 civarı çıkmıştım evden. Daha sonra biz kayınvalidemi bırakmak için hep beraber çıktık evden. Canımda sıkıldı bi yandan hava alalım dedik. yan komşum ile karşılaştık. Selamlaştık. kızımdan bahsederek İremde bizi her sabah uyandıyor dedi güldü. Aa öylemi dedim. evet büyük kızımın sabah dersi oluyor uykusunu alamadan kalkıyor gibi şeyler söyledi ama Allah var yukarda tatlı dille söyledi kadın. Kusura bakmayın dedim . Ama işte çocuk vs diye konuştuk öyle. Her sabah kızımı giydirmek bir ölüm. Mont bile giydirirken çok uğraşıyoruz o esnada bazen ağladığı oluyor. bir şekilde ikna ediyoruz zorla yaptırmak mümkün değil o zaman daha çok ağlar bağırır biliyorum. şaklabanlık yapıyoruz anlayacağınız.

evde koşmak istiyor makul saatler değilse dikkatini başka şeye çekerim. Hoplamak zıplamak ister yer yatağını çıkarırım. Bisiklet istedi dedesi aldı olmaz babacım bu dedik kaldırdık gittik ilk araba gibi bir şey aldık yaşına uygun olmamasına rağmen o ses çıkarmaz diye baktık olmuyor onuda kaldırık. Pandemi var çocuklar evde biz anneler babalar şaşırdık ne yapacağımızı ama komşularım beni inanın daha çok yoruyor.

akşam 9 da uyuyup sabahta 7 buçukta kalkmış olur ortalama. bu haftasonu içinde geçerlidir. ve ben gürültü olmasın diye her cumartesi pazar salonda oyalarım çocuğu çünkü mutfağımızın altı komşunun yatak odası. Bununla ilgilide yeni taşındığımız zamanalar bir olay olmuştu. Erken kalkan bir aileyiz 8 de kahvaltı yapmak istiyoruz bende uyumak isterdim belki ama kızım kalkmış oluyor aç oluyor eşimde öyle o kalkınca kalkar erkenden yapardık mutfakta ailecek. çok gürültü yapıyormuşuz komşum kapıma bir ikramlıkla gelerek söylemişti bunu yeni taşındığımızda. o zamanda size yazdığım gibi anlattım ve kusura bakmayın dikkat edicez dedim. şimdide 9 10 na kadar kızımı oyalamaya başladım. Artık evde şöyle bir şey olmaya başladı aman kızım ses etme aman kızım koşma. saklambaç oynamak istiyor çocuk koşar şimdi diye aman olmaz kızım gel başka şey yapalım diye diye çocuğumuzla güzel vakit geçiremez olduk. bizimle oynamayı seviyor babasıyla sakalaşmaya bayılıyor ama hep huzursuz evin içinde aman rahatsız olmasınlar diye.

Bana bir akıl vermenizi rica edeceğim haklı haksız aramıyorum ama ben artık biri daha laf ederse bu kadar sakin kalamıcam gibi hissediyorum. Taşınmayı bile düşündüm. bundan sonrası için ne yapmalı kapıya gelen olursa ne demeli sizce. Bütün günde evde değiliz be kardeşim ne istiyorsunuz bizden diye başlıcam söylenmeye galiba. Bu konuyu fazlaca kafama taktım.

Mutfakla yatak odasını Altlı üstlü koyan aklı seveyim. Sizin bir suçunuz yok gerçekten. Elinizden geleni yapıyorsunuz. 9.30 da geç bir saat değil. İnsanlar geç kalkmak istiyor olabilir ama ortam buna müsait değil. Çocuğunuzu açken tutmak zaten zahmetidir eminim. Benim yeğenim en geç 9 da kahvaltı için oturur. Artık sabrı taşmış olur o saatte. Bence biraz da bencil olun ve hazırlayın kahvaltıyı. Siz taşınınca sizden daha sessizi bekar biri olur o da denk gelirse

Bizim apartman da bir bizim çocuğumuz yok, diğer 5 daire de 2 aylıktan olmak üzere bebeler var.
Hele benim üst katımdaki gece 2 de bile ağlar uykudan uyanırız ama daha kimseyi çıkıpta şikayet etmedim.
Çocuk bu.
Yetişkin gibi zaten olmaz.
İnsanlar biraz idare etmeyi bilseler, hayat daha yaşanılır olacak zaten.

Bu ses gurultu olayi maalesef hic bitmeyecek..Cocuk kucuk bu durum suan normal..mutfagin y.odasi ile altli ustlu olmasi can sikici..Ben tepinme gece matkap vs tarzi gürültü yoksa mecbur cekiyorum..Coo garip degisik insanlar var..Cocugunu 8 de yatiran nadir ailelerdenim..haliyle 7 de uyanir..insanlar 12 den once cocuo uyutmayip o saate kadar tv kosturma devam ediyor..bunu hic anlayamadim

belirli bir saate kadar zaten elinizden geleni yapiyormuşsunuz, bu kadar da kasmayin ben öglen 12 den sonra aksam 5 e kadar saliyorum resmen kızı.
evet altta bir ev var 12 den saat 17.00 a kadar hic bir gurultusune karismiyorum mesela.
herkesin kendi evi ve herkes evinde rahat yasamak ister cocuklar da buna dahil.
siz yeterince dikkat ediyorsunuz zaten hatta daha fazlasi.
kizimi uyandiriyor diyen komsunuzun cocugu hic erken uyanmamistir eminim! bebekken gece yarilarina kadar aglamamistir, cani sıkılinca hic tepinmemistir, köpruyu gectikten sonra herkes bir ay sizin cocuk bizimkini uyandiriyor moduna giriyor hic cocuk buyutmemisler gibi.
çok ta takılmayın bence her söylenene

Uyuz oluyorum bu kadar çıt kırıldım insanlara...olmadık saatlerde gereksiz gürültü olsa bir derece anlarım... benim komşum mesela pandeminin ilk zamanları gece 1 de çamaşır makinesi açıp 2-3 arası takır takur terliklerle yatak odam üzerinde balkona tek tek çamasır taşıyordu Sinir olmamak elde değil...

ama çocuk 7 de uyanmış, mutfakda yemek yenmiş diye sorun olmaz.. problem yapılmaz. Eski evimde de yatak odalarımız bitişikdi sanırım, her sabah çocuğun ağlamasıyla uyanıyordum...ne olmuş yani, 1 saat erken uyandım diye dünyam kararmıyor..hiç sorun etmedim çocuk sonuçta bu.

Siz de elinizde olmayan şeyler için kimsenin nazıyla oynamayın. Yalnız kv yakın olsaydınız sabah çocuğu evden çıkarmak yerine o gelse daha kolay olurdu.

zaten idrak edecek yasta olan kim gecenin yarisi tatli uykusundan uyanip aglar ki? çocuk iste napsin insanlar, allah herkese sizin benim ve benim komsular gibi komsu versin diyorum
binada cocuktan dolayi kiyamet kopsa kimse ses etmiyor bir birbirine.

Cocuk gurultusu bu yahu nasil sikayet ediyrolar anlamiyorum odamin ustunde sanirim bebek var pek tanimiyorum kalabalik site. Cocugu sanirim cok uyutuyorlar o besik asla durmuyor 3 yasindaymis saatlerce sallaniuor besigin gicirtisi. Bana zarari yokta bebek o kadar sallanirmi diye dusunuyorumm yan tarafimdaki bir anne cocuktan daha beter mesela cocugun sesi asla gelmiyo ama anne asla susmuyor ben sana kurbann olayimmm aglamaaa ouyy yavrummm senn ne guzelsin cocuga son ses muzik aciyor mesela. Onun cocuklari masallah cok akilli ama anne bir dakika susmaz. Bu yonde mesela sikayetim var. Arabesk son ses tum site dinliyoruz. Ama sizin coucugunuz bence daha cok kucuk zaten 3 te krese verseniz sorun biter gibi.

Taşınacaksanızda böyle abuk planı olmayan bir ev bulun. Mutfağın altı yatak odası mı olurmuş. Valla konu hakkında ne diyeceğimi bilemedim onlarda haklı sizde. Gelip kaba kaba konuşanda yok. Kendinizi çok gaza getirmeyin bence sert olurum diye. Ortamı geren siz olursunuz bu sefer.

Bakın siz işinizden dolayı kızınızın erken uyanmasına üzülüyorsunuz haklı olarak. Başka birinden dolayı çocuğunuzun erken uyandığını düşünürseniz hak verirsiniz komşunuza. Herkes işe gidiyor kimsenin çocuğu öyle saatlerce ağlamıyor neticede. Kimse bunu çekmez uzun vadede bence komşularınız tatlı insanlar yine güzelce uyarmışlar.

Tabi gün içinde oynamasına falan karışamazlar zaten erken uyuyormuş sadece sabah saati için dikkate alın dediklerini.

kayınvalidem çokta yakın sayılmaz bana mecbur durumlarda hastalık hava şartları gibi gelir ama onun dışında hep oradadır kızım.

İnsanlar her sabah uykusundan kızınızın sesine uyanıyorsa bunu dile getirdiklerinde ne istiyorsunuz filan demeye hakkınız yok.Ama insanların rahatsızlıklarını dile getirmeye hakkı var.Bizim apartmanımızda 1-3 arası ev aleti çalıştırmak yasak.1’e 5 kala alt komşunun kapıya gelmişliği var ses geliyor evi mi süpürüyorsunuz diye.Ama ben 3 senedir sesimiz çıkmıyor ne istiyorsunuz diyemedim.

İnsanın elinde değil ki çocuk bu. Biraz idare edilebilmeli. Herkes büyüttü. Kapıyı açıp bağırmak çok ayıp. Bi süre kayınvalideniz size gelsin kendi evinizde baksın çocuğa . Cocugu uyku sersemi çıkarmamış olursunuz

saatlerce ağlama yok bahsettiğim olay olsun olsun 1-2 dk

Çözüm önerisi olarak babaanne mi gelse hep size mesela
Böylece çocuğu uyandır giydir her sabah zor oluyordur haliyle
Çocuğa anlattınız mı ben ve baban işe gitmeliyiz ki dönüşte sana cici mamalar oyuncaklar alabilelim falan
Bizim komşu her akşam süt dilimi getiriyordu çocuğuna. Öyle anlaşma yapmışlardı bıcırıkla. Şimdi git ama akşam hediyemi unutma diyordu. Ağlamayı bırakmıştı.
Herşey bi yana o çocuk tabiki gürültü olacak
Koşacak gülecek zıplayacak belirli saatlerde
Ama sabah sırf ses oluyor diye aç beklemek artık hat safha
Kahvaltı hazırlarken veya ederken ne kadar ses çıkabilir ki?
Komşular yarasa kulaklı mı her çıtı duyuyorlar bu kadar anlamadım valla
Şey olur ya hani gürültü olacak mı diye kulağını verirsin bu komşular aynı böyle bence
Aha ses çıktı diye bekliyorlarmış gibi
Şahsen apartman hayatında kavga çocuk tv özel hayat sesi illaki olacak yani
Rahatsız olan gitsin villada otursun
Sen kendini bu kadar kasma hayat kaliteni düşürme millet rahatsız oldu mu diye düşüne düşüne

bende aynen böyle düşünüyorum kulak kabartırsın ya hah şimdi gürültü yaptılar falan diyorlar diyorum kendi kendime. Babannesi yol uzaklığı ve bacak ağrısı nedeniyle bize gelmek istemiyor zorunlu olmadıkça. Evinde de iş yapmak istiyor.

Keşke bu gösterdiğiniz özeni herkes gösterse. Yaş olarak da küçük bir çocukmus gerçekten. Bizim komşuların çocukları okul çağında gelen ses inanılmaz ama biz alıştık onların oturdukları değil başka odada oturuyoruz biz de.
Bu işler karşılıklı onlar size anlayış gösterecek siz de onlara yoksa bu işte haklı suçlu pek aranmaz. Komşuluk hattına bazen alttan onlar alacak bazen siz. Ama apartman yaşamı çok zor gerçekten. İnsanlar çok zor. Umarım herşey gönlünüzce olur.

Benimde komşularım açısından idare ettiğim durumlar var. Bende idare eden tarafım benimde kızım bazen insanın elinde olmuyor gerçekten ama kimsenin henüz kapısına gitmiş değilim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…