BANA BİR YOL GÖSTERİN EVİMDEN SOĞUDUM.

Benimde komşularım açısından idare ettiğim durumlar var. Bende idare eden tarafım benimde kızım bazen insanın elinde olmuyor gerçekten ama kimsenin henüz kapısına gitmiş değilim

İşte sen o anda söylenilen lafa çocuk bu olacak gürültüsü deyip geçecektin.
Normal ya insanlık hali çünkü.
Ben geçen hafta gece 4.30 uyandım çocuğun ağlama sesiyle.
Sabahta kalktım işte gittim.

1 2 dakikada olsa olmaz uyanmış olduktan sonra ne önemi var. Zaten kızınız için de sağlıklı değil şimdiye kadar bu duruma alışmış olması lazımdı.
kızımın bizden ayrılmaya alışmama durumu yok. evden çıkmak istemiyor alltını aldırmıyor mont giymek istemiyor. Her uykudan uyandığınnda dokunmayız biz ona zorla uyandıysa huysuz olur çünkü. .alıp götürmek mecburiyetindeyim. Hadi altını almadım peki montta mı giydirmiyim çocuğa. Ben komşum haksız vs zaten demiyorum ki elimden gelenin fazlasını yaptığıma inanıyorum ama kabul görmüyor

zaten idrak edecek yasta olan kim gecenin yarisi tatli uykusundan uyanip aglar ki? çocuk iste napsin insanlar, allah herkese sizin benim ve benim komsular gibi komsu versin diyorum 😁
binada cocuktan dolayi kiyamet kopsa kimse ses etmiyor bir birbirine.

Asansörden inip binerken çığlık atarlar, yukarıdaki çocuk artık evde çivili terlik mi giyiyor pat küt sesler.
Dün uyusun diye son ses müzikle dandini dandini dastana dinledik :KK70:
Eşimle bizde öyle uyumuşuz en sonunda :rolleyes:
Yine de çıkmadım, çıkmam.
Anne onu uyutana kadar neler çekiyor yani zor bir süreç bu anlayışlı olmak lazım.

Keşke bu gösterdiğiniz özeni herkes gösterse. Yaş olarak da küçük bir çocukmus gerçekten. Bizim komşuların çocukları okul çağında gelen ses inanılmaz ama biz alıştık onların oturdukları değil başka odada oturuyoruz biz de.
Bu işler karşılıklı onlar size anlayış gösterecek siz de onlara yoksa bu işte haklı suçlu pek aranmaz. Komşuluk hattına bazen alttan onlar alacak bazen siz. Ama apartman yaşamı çok zor gerçekten. İnsanlar çok zor. Umarım herşey gönlünüzce olur.
sizin keşke dediğiniz şeyleri bazıları yeterli bulmuyor bu konuda kimseyi memnun edemeyiz sanırım.

Asansörden inip binerken çığlık atarlar, yukarıdaki çocuk artık evde çivili terlik mi giyiyor pat küt sesler.
Anne onu uyutana kadar neler çekiyor yani zor bir süreç bu anlayışlı olmak lazım.
komşu olabilir miyiz lütfen hem ben sizi o kadar da üzmem :)

Yatak odası ve mutfağı altlı üstlü yapmak tam bir saçmalık. Millet uyuyacak diye ben öğlene kadar aç aç oturamam. Mutfakta ne kadar dikkat etsek de tabak çanak sesi oluyor. Sandalyelerin altına mesela keçe koyabilirsiniz ama o da ne kadar sesi kesecek. Alt katınızda uyuyan insanlar varsa her türlü uyanırlar. Çocuk evinde makul saatlerde ses çıkartabilir. Ben de sabah 10dan önce ve akşam 9dan sonra sessizliğe dikkat ederim. Zaten 10 gibi yatıyorlar. Sabah da 8-9 arası kalkıyorlar. 10dan önce Terlik bile giymelerine izin vermem. Yatak odasında dolaşmalarına izin vermem. Yani anne olarak bu kadar dikkat ederken eminim ki bu şikayetleri duymak sizi çok üzüyordur.
Sabahları tek yapabileceğiniz şey sanırım çocuğu içeride dış kapıyı açmadan tamamen giydirip çıkarmak.
Eski komşum çocuklarını giydirip binaya salıyordu sonra kendi hazırlanıyordu. Bazen gece 3,4,5 gibi bir yerlere gidiyorlardı. Çocuklarla bağıra çağıra konuşmalar o sırada. Yani böyle değilseniz bence canınızı sıkmayın.

kızımın bizden ayrılmaya alışmama durumu yok. evden çıkmak istemiyor alltını aldırmıyor mont giymek istemiyor. Her uykudan uyandığınnda dokunmayız biz ona zorla uyandıysa huysuz olur çünkü. .alıp götürmek mecburiyetindeyim. Hadi altını almadım peki montta mı giydirmiyim çocuğa. Ben komşum haksız vs zaten demiyorum ki elimden gelenin fazlasını yaptığıma inanıyorum ama kabul görmüyor
Geçenlerde hava çok soğuk olduğu için kayınvalidem bize gelmişti. ben evden çıkarken de kapıdan anne diye bağırmaya başladı. kaçarak gitmek istemiyorum öpüp koklamak istiyorum kızımı çünkü o da öyle istiyor. öper beni seslenir bi daha öper ben işe giderken babasına da öyledir. Neyse yine aynı sahne yaşandı sessiz olalım kızım bak herkes uyuyordur daha anlatmaya çalışıyorum anlıyor da biliyor musunuz ama sessiz olmayı öğretemiyorum kızıma .Çocuk bu diyip işin içinden çıkmakta istemiyorum ama çocuk işte anne anne diye bağırmaya başladı.
E siz demişsiniz evdem çıkarken ağlıyor diye işte. Nasıl ayrılmaya alışmamış olmuyor bu çocuk basbaya alışmamış işte.

Ayrıca üzgünüm ama sabahları uyanınca huysuz olması komşularınızın sorunu değil siz olaya tek taraflı bakıyorsunuz. Eğer böyle bi sorun varsa çocuğunuzu sabah bırakmak yerine evde birisi baksın. Siz çözüm bulacaksınız buna kimse alışmak zorunda değil. Bir iki olur iltimas gösterilir ama her gün her gün olmaz size de yazık zaten her sabah geriliyosunuzdur eminim. Çözüm taşınmak değil o nedenle.

Yatak odası ve mutfağı altlı üstlü yapmak tam bir saçmalık. Millet uyuyacak diye ben öğlene kadar aç aç oturamam. Mutfakta ne kadar dikkat etsek de tabak çanak sesi oluyor. Sandalyelerin altına mesela keçe koyabilirsiniz ama o da ne kadar sesi kesecek. Alt katınızda uyuyan insanlar varsa her türlü uyanırlar. Çocuk evinde makul saatlerde ses çıkartabilir. Ben de sabah 10dan önce ve akşam 9dan sonra sessizliğe dikkat ederim. Zaten 10 gibi yatıyorlar. Sabah da 8-9 arası kalkıyorlar. 10dan önce Terlik bile giymelerine izin vermem. Yatak odasında dolaşmalarına izin vermem. Yani anne olarak bu kadar dikkat ederken eminim ki bu şikayetleri duymak sizi çok üzüyordur.
Sabahları tek yapabileceğiniz şey sanırım çocuğu içeride dış kapıyı açmadan tamamen giydirip çıkarmak.
Eski komşum çocuklarını giydirip binaya salıyordu sonra kendi hazırlanıyordu. Bazen gece 3,4,5 gibi bir yerlere gidiyorlardı. Çocuklarla bağıra çağıra konuşmalar o sırada. Yani böyle değilseniz bence canınızı sıkmayın.
giyinme işini kapıyı açmadan yapıyoruz zaten ama kapı girişinde belki başka odada giydirme yapabilirim evet haklısınız. Şimdi de ablalar uyuyor kızım çok ses yapmayalım tamam mı diyorum kapılarına yaklaşıp şşş yapıyor abla uyku falan diyor böylede anlıyor keyfi yerinde olduğunda :) Bazende tam bir işkence oluyor evden çıkmak..

benim yatak odam komşunun salonu

benım oturma odam konuşunun yatak odası gibi evler nasıl evler anlamış değilim ,

hayatımda hiç böyle bir evle karşılaşmadım ,

yaa carlayacaksın yada taşınacaksın başka yorumum yok üzgünüm

benim yatak odam komşunun salonu

benım oturma odam konuşunun yatak odası gibi evler nasıl evler anlamış değilim ,

hayatımda hiç böyle bir evle karşılaşmadım ,

yaa carlayacaksın yada taşınacaksın başka yorumum yok üzgünüm
bende duyunca çok şaşırmıştım hiçte haberim yoktu taşınmadan evvel

E siz demişsiniz evdem çıkarken ağlıyor diye işte. Nasıl ayrılmaya alışmamış olmuyor bu çocuk basbaya alışmamış işte.

Ayrıca üzgünüm ama sabahları uyanınca huysuz olması komşularınızın sorunu değil siz olaya tek taraflı bakıyorsunuz. Eğer böyle bi sorun varsa çocuğunuzu sabah bırakmak yerine evde birisi baksın. Siz çözüm bulacaksınız buna kimse alışmak zorunda değil. Bir iki olur iltimas gösterilir ama her gün her gün olmaz size de yazık zaten her sabah geriliyosunuzdur eminim. Çözüm taşınmak değil o nedenle.
babaanne bu sene 2 kere geldi eve normalde biz alıp gideriz ya pardon evet bunu göz önünde bulundurunca öyle anlaşılıyor. Genel itibariyle bizden ayrıldığı için değil ama huysuzluğu nedeniyle evin içinde mız mızlanır giyinmek istemez kapıda ağlama olayı 1 seneden 1 kere oldu kısacası

yani zaten annelerin de evin icinde ki gurultuden sesten beyni şişiyor, kendimiz bile gurultuye tahammul edemiyorken biliyoruz komsuya da ses gittigini ama demek ki bi yerden sonra bir sey yapamiyoruz.

yani zaten annelerin de evin icinde ki gurultuden sesten beyni şişiyor, kendimiz bile gurultuye tahammul edemiyorken biliyoruz komsuya da ses gittigini ama demek ki bi yerden sonra bir sey yapamiyoruz.

Anlayış, sabır insanlarda kalmadı artık ondan

Annem biz ,10 yasina gelene kadar hep bahce katinda oturdu,simdi benimde 8 aylik ikizlerim var ,bende bahce kati ev bakiyorum yaza kadar kesin tasinmis olucam ,boyle bir alternatif var

2,5 yaşındaki bi çocuk ağlamak dışında kendini ifade edebileceği bir yaştadır, hele ki kız çocuğu.
2ye kadar anlarım, yani bi tür iletişim biçimi derim.
Ama burda yarıştırılması gereken bi kaygı var.
Kayınvalideniz komşuların tepkisine odaklandığı kadar kızınıza da erişebiliyor mu?
Yani çocuk kendini güvende hissediyor mu?
Günlük rutini siz yokken nasıl?

Hanımlar herkese çok güzel bir hafta diliyorum. Şu an oturduğumuz eve 1 sene önce taşındık. 1 kızım var 2,5 yaşında. Kendim 8 ay kadar evdeydim. bundan 2 ay önce yeni bir işe başladım ve kızımı da her sabah babaannesine bırakmaya başladık. Fakat kızım sabahları çok huysuzluk yapıyor. uyanmadan kucağıma alıp sarıp arabaya kadar götürsem yok olmuyor uykusu çok hafiftir. Biz hazırlanırken uyanmış oluyor çoğu zaman ve evden çıkmak tam bir eziyet. Geçenlerde hava çok soğuk olduğu için kayınvalidem bize gelmişti. ben evden çıkarken de kapıdan anne diye bağırmaya başladı. kaçarak gitmek istemiyorum öpüp koklamak istiyorum kızımı çünkü o da öyle istiyor. öper beni seslenir bi daha öper ben işe giderken babasına da öyledir. Neyse yine aynı sahne yaşandı sessiz olalım kızım bak herkes uyuyordur daha anlatmaya çalışıyorum anlıyor da biliyor musunuz ama sessiz olmayı öğretemiyorum kızıma .Çocuk bu diyip işin içinden çıkmakta istemiyorum ama çocuk işte anne anne diye bağırmaya başladı. neyse bindim asansöre . Akşam eve geldim. Kayınvalidem sen gittikten sonra aşağıdan beri bağırdı dedi. Sabah sabah ne bu gürültü deyip kapıyı vurmuşlar. Bu arada saat 09:30 civarı çıkmıştım evden. Daha sonra biz kayınvalidemi bırakmak için hep beraber çıktık evden. Canımda sıkıldı bi yandan hava alalım dedik. yan komşum ile karşılaştık. Selamlaştık. kızımdan bahsederek İremde bizi her sabah uyandıyor dedi güldü. Aa öylemi dedim. evet büyük kızımın sabah dersi oluyor uykusunu alamadan kalkıyor gibi şeyler söyledi ama Allah var yukarda tatlı dille söyledi kadın. Kusura bakmayın dedim . Ama işte çocuk vs diye konuştuk öyle. Her sabah kızımı giydirmek bir ölüm. Mont bile giydirirken çok uğraşıyoruz o esnada bazen ağladığı oluyor. bir şekilde ikna ediyoruz zorla yaptırmak mümkün değil o zaman daha çok ağlar bağırır biliyorum. şaklabanlık yapıyoruz anlayacağınız.

evde koşmak istiyor makul saatler değilse dikkatini başka şeye çekerim. Hoplamak zıplamak ister yer yatağını çıkarırım. Bisiklet istedi dedesi aldı olmaz babacım bu dedik kaldırdık gittik ilk araba gibi bir şey aldık yaşına uygun olmamasına rağmen o ses çıkarmaz diye baktık olmuyor onuda kaldırık. Pandemi var çocuklar evde biz anneler babalar şaşırdık ne yapacağımızı ama komşularım beni inanın daha çok yoruyor.

akşam 9 da uyuyup sabahta 7 buçukta kalkmış olur ortalama. bu haftasonu içinde geçerlidir. ve ben gürültü olmasın diye her cumartesi pazar salonda oyalarım çocuğu çünkü mutfağımızın altı komşunun yatak odası. Bununla ilgilide yeni taşındığımız zamanalar bir olay olmuştu. Erken kalkan bir aileyiz 8 de kahvaltı yapmak istiyoruz bende uyumak isterdim belki ama kızım kalkmış oluyor aç oluyor eşimde öyle o kalkınca kalkar erkenden yapardık mutfakta ailecek. çok gürültü yapıyormuşuz komşum kapıma bir ikramlıkla gelerek söylemişti bunu yeni taşındığımızda. o zamanda size yazdığım gibi anlattım ve kusura bakmayın dikkat edicez dedim. şimdide 9 10 na kadar kızımı oyalamaya başladım. Artık evde şöyle bir şey olmaya başladı aman kızım ses etme aman kızım koşma. saklambaç oynamak istiyor çocuk koşar şimdi diye aman olmaz kızım gel başka şey yapalım diye diye çocuğumuzla güzel vakit geçiremez olduk. bizimle oynamayı seviyor babasıyla sakalaşmaya bayılıyor ama hep huzursuz evin içinde aman rahatsız olmasınlar diye.

Bana bir akıl vermenizi rica edeceğim haklı haksız aramıyorum ama ben artık biri daha laf ederse bu kadar sakin kalamıcam gibi hissediyorum. Taşınmayı bile düşündüm. bundan sonrası için ne yapmalı kapıya gelen olursa ne demeli sizce. Bütün günde evde değiliz be kardeşim ne istiyorsunuz bizden diye başlıcam söylenmeye galiba. Bu konuyu fazlaca kafama taktım.
Zaten dikkatli ebeveynlermişsiniz ama sabah kızınızın apartmanda seslenmesi hoş olmamış. Nasıl bu kadar dikkatli olmayı öğrettiyseniz aslında sabahları içinde çözüm bulmalısınız bence. Benzer bir durumdayım bende , komşumuzun dikkatli olduğunu bildiğim için uyarma gereği duymadım ama her sabah kızı 7 de uyandırıyor. Başka bir yerede taşınsanız aynı sorunu yaşayabilirsiniz kök nedeni çözmeniz daha mantıklı

X