balayına giderken yanımıza almamız gerekenler listesi yapsak??listede neler olur?

avensis

hayat arkadaşım eşimmm
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2013
375
0
kızlar siz balayına çıkarken neler koydunuz bavulunuza ?? neler lazım
hadi bu acemi gelin adayına yardım :KK6:

ha ha hah :) ben yalnız değilmişim meğer geçen sene düğüne aylar kala bende bu hazırlıklara girişmiştim ama millet daha var ne acele ediosun diyip durmuştu. dinlemedim tabii ohh iyikide yapmışım :KK1:

şimdi cancağızım benim saçlarım kıvırcık olduğundan zor şekil alır ben düzleştiricimi koymuştum ilk başta nemlendirici makyaj malz. havlu almıştım ordakini beğenmem falan die :KK1: terlik büyükçe bir plaj çantası koruyucu yüksek faktörlü güneş kremi al biz topu topu 1 gün güneşlenebildik ondada amannn bu güneşten nolur dedik korunmadık gece 2 buçukta acile götürdüler bizi :) antalyanın güneşi tehlikeli yani. bir de ne olur ne olmaz uzun kollu bişeyler al geceleri serin oluyo ay ne zevkli hazırlıklar dimi yaa :KK1:

ha ha hah :) ben yalnız değilmişim meğer geçen sene düğüne aylar kala bende bu hazırlıklara girişmiştim ama millet daha var ne acele ediosun diyip durmuştu. dinlemedim tabii ohh iyikide yapmışım :KK1:

şimdi cancağızım benim saçlarım kıvırcık olduğundan zor şekil alır ben düzleştiricimi koymuştum ilk başta nemlendirici makyaj malz. havlu almıştım ordakini beğenmem falan die :KK1: terlik büyükçe bir plaj çantası koruyucu yüksek faktörlü güneş kremi al biz topu topu 1 gün güneşlenebildik ondada amannn bu güneşten nolur dedik korunmadık gece 2 buçukta acile götürdüler bizi :) antalyanın güneşi tehlikeli yani. bir de ne olur ne olmaz uzun kollu bişeyler al geceleri serin oluyo ay ne zevkli hazırlıklar dimi yaa :KK1:

:KK1:
canım benim yaa
liste olusturmaya basladım yazdım bunları bir kenara zamanı gelince sıkışmasın diye :KK1:
balayında da acilde olmak kotu olmuştur:KK43:
bideee işin kotü yanı benim güneş alerjim var yüzüm şişiooooo napcammm :KK14:canım zevkınden ote stres yapmaya başladım

bukadarcık mı :KK1::KK1:

Gideceğiniz yere bağlı ama sıçaksa:
Ben 20 kg bavul goturmusdum, bazı esyalarimida esimin bavula koymusdum. Öncelikle Hotel'e balayı çiftleri oldugundan haber vermeniz gerekiyor! Bize coooook guzel suprisler yaptılar, ornegi özel araba ile getirilip, götürüldük, odamiZ bambaşkaydi, odamızda şarap, meyveler vs getirildi birde cok guzel hediyeler verdiler: ismimizi bir taşşa yazıp cizip boyaltmislardi, cok şirin bir yazdığın uztunde mutlulaklar yazdırmışlar (kalpli) bildirirseniz özel olur. Kalpli pastalar ve neler neler:d

Goturmen gereken;
dış fircasi,macunu
tarak, banyo eşyaları vs ( cogunu hotel karşıladı, tarak hariç )
yara bandi
fotoraf mak.
Kitap (kocan guneslenmek ister, seninde Can'ın sıkılırsa, yada yolculuk sırası)
Bence sac lastiği yada babdi cok bulundur.
makyajların fallan

Her gece için iç çamaşırı,
extra iç çamaşırı,
gündüz için sık kıyafetler, terlik, çapka, gözlük, kiremler

gece için bur kaç şık kıyafet getirdim ve bin pişman oldum, en azsindan 6 gün gidiyorsanız 4,5 al
Serin bir gece icin yinede bir hırka.

Aklimada böyle gelmiyorki: doldur bavulu işte:d

Birde ağrı kesici, yolculuktan rahatsız olurmusunuz bilmem, başınıza ufak tefek küçük sıkıntılı hastalıklar gele bilir, rahatlamanız için haplar var.
Aklima
Simdilik bukadar, aklima gelirse yazarım canım.

tabiiki değil siz bütün seksi çamaşırlarımı dökim istiosunuz demek :KK1: en beğendiğim geceliklerimi iç takımlarımı aldım yanıma gerçi çok gerek kalmıo balayında olunca :KK1: ama yinede götür tabi bunların yanında bende biras kokoşumdur. elbiseler etekler falan aldım taaa çok önceden onları götürdüm yani biz 6 gün kaldık bi giydiğimi bi daha giymedim :KK1: bizim kaldığımız otelde tek türk bizdik almanlar hollandalılar falan vardı ay ne paçozlar görmeniz lasım biz yemek salonuna girince herkes bana bakıodu tabi ben şıkşıkıdım :KK1: bence sizde öyle olun

avensis cim gerçekten kötüydü ben o gece hiç bitmicek sandım siz dikkatli olun aman !!!

Gideceğiniz yere bağlı ama sıçaksa:
Ben 20 kg bavul goturmusdum, bazı esyalarimida esimin bavula koymusdum. Öncelikle Hotel'e balayı çiftleri oldugundan haber vermeniz gerekiyor! Bize coooook guzel suprisler yaptılar, ornegi özel araba ile getirilip, götürüldük, odamiZ bambaşkaydi, odamızda şarap, meyveler vs getirildi birde cok guzel hediyeler verdiler: ismimizi bir taşşa yazıp cizip boyaltmislardi, cok şirin bir yazdığın uztunde mutlulaklar yazdırmışlar (kalpli) bildirirseniz özel olur. Kalpli pastalar ve neler neler:d

Goturmen gereken;
dış fircasi,macunu
tarak, banyo eşyaları vs ( cogunu hotel karşıladı, tarak hariç )
yara bandi
fotoraf mak.
Kitap (kocan guneslenmek ister, seninde Can'ın sıkılırsa, yada yolculuk sırası)
Bence sac lastiği yada babdi cok bulundur.
makyajların fallan

Her gece için iç çamaşırı,
extra iç çamaşırı,
gündüz için sık kıyafetler, terlik, çapka, gözlük, kiremler

gece için bur kaç şık kıyafet getirdim ve bin pişman oldum, en azsindan 6 gün gidiyorsanız 4,5 al
Serin bir gece icin yinede bir hırka.

Aklimada böyle gelmiyorki: doldur bavulu işte:d

Birde ağrı kesici, yolculuktan rahatsız olurmusunuz bilmem, başınıza ufak tefek küçük sıkıntılı hastalıklar gele bilir, rahatlamanız için haplar var.
Aklima
Simdilik bukadar, aklima gelirse yazarım canım.

:KK1: tatlım 20 kg tasıtmıssın adama yazık

ama tam tedbirli gitmissin tebrıkler valla
heemmmen listeme eklıyorum bunları

tabiiki değil siz bütün seksi çamaşırlarımı dökim istiosunuz demek :KK1: en beğendiğim geceliklerimi iç takımlarımı aldım yanıma gerçi çok gerek kalmıo balayında olunca :KK1: ama yinede götür tabi bunların yanında bende biras kokoşumdur. elbiseler etekler falan aldım taaa çok önceden onları götürdüm yani biz 6 gün kaldık bi giydiğimi bi daha giymedim :KK1: bizim kaldığımız otelde tek türk bizdik almanlar hollandalılar falan vardı ay ne paçozlar görmeniz lasım biz yemek salonuna girince herkes bana bakıodu tabi ben şıkşıkıdım :KK1: bence sizde öyle olun

avensis cim gerçekten kötüydü ben o gece hiç bitmicek sandım siz dikkatli olun aman !!!

tamam tatlım dıkkatlı olurum merak etme
zaten benım lıstenın başında kocaman bir şapka var :KK1: kociş güneşlenirken ben şemsıye altından çıkamayacagım sanırsam :KK1:
bide benımkı kıskanç cok mını etek falan bişi dermi acaba ??:KK16:
demes heralde yaa götirim ben şortlar mınıler dımı :KK1:

Benmi? Gözlüğümüde tabiki aldım! Bu arada orda alış veriş yapmak istersen bavulunda biraz yer bulundur! Siz nereye gideceğinize karar verdinizmi

gozlukk evet haklısınız kızlar
hep ıkıncı plana attıgım aksesuardır.
bizim otel belli susesi luxury/belek

:KK1::KK1: evet bunları bekliyorduk

Benmi? Gözlüğümüde tabiki aldım! Bu arada orda alış veriş yapmak istersen bavulunda biraz yer bulundur! Siz nereye gideceğinize karar verdinizmi

yok canm balayına gidicek arkdaşa dedimm:KK1: bizimki belli değil daha malesef diğer işleri tamamlayamadık daha herşeyimiz yavaş bizimmm sormaa:KK1:

:KK1: tatlım 20 kg tasıtmıssın adama yazık

ama tam tedbirli gitmissin tebrıkler valla
heemmmen listeme eklıyorum bunları
dur ya daha 2x 5 el bagaşindan bahsetmedimki:26: Zavallı aşkım, geri dönüşse birde extra kilo aldık, 30 x2 ama bavular tekerlekli, rahat gitik geldik.

Tsk ederim canim. Daha eklemedigim bir cok şey var, örnegi
kucuk bir çantada, ufak tefek sokukler için iyine, iplik, isimede yaradı!
eşim için tıraş malzemeleri, kendim için sakıncalı tüyler için malzemeler ( bunlar cok önemli)
birde özel bir çanta, sinek böcekten korunmak için:))

yahu okadar cok şey giöturdumki aklın durur, yani sabun ve turzil bile götürdüm (mayolar için)

Ablam utanmaz bir kere mini ütü götürmüş:d aslında cok gerekli bir şey, ama orda ütülete biliyorsun, yanliz fiyatlar bizim dönemimizde cok tuzluydu:)

Son düzenleyen: Moderatör:
tamam tatlım dıkkatlı olurum merak etme
zaten benım lıstenın başında kocaman bir şapka var :KK1: kociş güneşlenirken ben şemsıye altından çıkamayacagım sanırsam :KK1:
bide benımkı kıskanç cok mını etek falan bişi dermi acaba ??:KK16:
demes heralde yaa götirim ben şortlar mınıler dımı :KK1:

ama orası tatil yeri tatlım yaaa izin versin nolcakki orda herkes öyle giyiniyoooo
şapkayı süper düşünmüşsün biz nisanda gittiğimiz için çok gerek olmamıştı

Her ihtimale karşı nevresim takımı ve ped almayı unutma canım :KK17:

dur ya daha 2x 5 el bagaşindan bahsetmedimki:26: Zavallı aşkım, geri dönüşse birde extra kilo aldık, 30 x2 ama bavular tekerlekli, rahat gitik geldik.

Tsk ederim canim. Daha eklemedigim bir cok şey var, örnegi
kucuk bir çantada, ufak tefek sokukler için iyine, iplik, isimede yaradı!
eşim için tıraş malzemeleri, kendim için sakıncalı tüyler için malzemeler ( bunlar cok önemli)
birde özel bir çanta, sinek böcekten korunmak için:))

yahu okadar cok şey giöturdumki aklın durur, yani sabun ve turzil bile götürdüm (mayolar için)

Ablam utanmaz bir kere mini ütü götürmüş:d aslında cok gerekli bir şey, ama orda ütülete biliyorsun, yanliz fiyatlar bizim dönemimizde cok tuzluydu:)

valla kırk yıl dusunsem balayına ıgne ıplık aklıma gelmezdi :KK1:
onu da yazalım
mini ütü bencede şart :KK1:

valla kırk yıl dusunsem balayına ıgne ıplık aklıma gelmezdi :KK1:
onu da yazalım
mini ütü bencede şart :KK1:
Valla benim kıskanç kocam memislerin meydana çıkmazsın diye uyarınca, askı kizmini kisaltmişdim ve bur sökük olmuştu, onu dikdim. Ütü gercekden cok sorun oluyor, valizlerde hersey kiriş kiriş oluyor.

X