Devlet hastanesinde kadın doğum poliklinikleri neden böyle?

Nebahat hocaya da gittim ama detaylı ilgilenmedi konuşurken beraber kapıya çıktık resmen çok hastası olduğu için çabuk hallediyor işini. 7M hastanesinde ki Şener hocaya takipli hastasıyım şuan 45 dk beni dinledi rahim filmimi de çeken oydu. Nasıl hamile kaldınız ne kullandınız yardımcı olur musunuz.
ya Nebahat Hoca hakkında herkes bunu diyor ama benimle o kadar güzel ilgileniyor ki. ben hatta hemen gönderir diye ayakta duruyordum otur otur diyim 15-20 dk beni rahatlatmak için konustu sadece 😂 su an farklı sehirdeyim ama bebek tekme atsa arayıp hocam normal mi diye soruyorum 😂 asla sıkılmadı, terslemedi. hatta hamileliğimi haber vermek içim aradığımda sevindi şakalaştı falan 🙄😂 sanırım ben hep geniş zamanında gittim 😂

ben Nisan ayında femara ve çatlatma iğnesi kullandım Nebahat Hocayla. 5 yumurta büyüdü ama gebelik olmadı. 4 mayısta regl oldum ama çok sancılı ve yoğun oldu kanamam. Doktorla konusup bir ay ara verelim tedaviye dedik. reglim 11 mayısta bitti, 12 mayısta ilişkim oldu. başka da hiç ilişkiye girmedim cünkü o ay sadece dinlenme niyetim vardı 😂 ama 28 mayısta hamile olduğumu öğrendim 🙄😂

o ay da diğer aylardan farklı olarak akdeniz diyeti ve pilates yapmistim. zaten Pikassos isimli takviyeyi kullanıyordum. başka da bir sey yapmadım 🙄

Bu doktordan memnun kalmadıysanız başka doktora gidin. Böyle ağlayıp kendini yıpratmaya gerek yok. Devlet hastaneleri yoğun çalışma şartları zor. Onlarda insan gün içinde kaç tane insan görüyorlar bir süre sonra sabırları taşması gayet normal.
Özel ilgi istiyorsanız özel hastaneye yada özel muayenehaneye gidebilirsiniz.

Kızlar herkese iyi akşamlar. Gerçekten çok sıkıldığım bir konu hakkında konuşmak istiyorum. Ben lise çağlarımdan beri pcos ile uğraşan biriyim. İstanbulda gitmediğim devlet hastanesi kalmadı galiba. 5-6 ay adet görmediğim oluyordu. Mecbur gidiyordum yani hastaneye. Keşke gitmeseydim diye çıktım her defasında. Doktorlar hep ters davranıyor. Mahremiyet desen sıfır. Bir hastanede beni ultrasona almışlardı diğer odada yaşlı bir teyzeye alttan muayene yapıyorlardı. Ben karnımda jelle bekliyorum gelmelerini ve kadını da görüyorum açık ve net bir şekilde. Bu kadar vurdumduymazdı bir çoğu. Aynı anda 4-5 hasta alıyorlardı. Bu durum mesela diğer polikliniklerde yok. Doktorlar zaten neredeyse dövecek hep bir tersleme halindeler. Her neyse bir süredir eşimle demiyoruz ama çocuğumuz olmuyor geçenlerde yine mecburiyetten gideyim bi dedim. Ne var ne yok baksınlar diye. Doktor benden smear testi istedi. Ben de yaptırmak için yanına gittim. Odaya aldılar beni çıkar altını dedi. O sırada doktorun olduğu kısma başka bir hasta daha aldılar. Ben de kapıyı kapatmalarını rica ettim. Gözükür içeriden dedim. Biz biliriz gözüküp gözükmeyeceğini sen dediğimizi yap dedi. Ben de ısrar ettim bu konuda net gözüküyor ama ben onu görüyorsam o da beni görüyordur dedim. Diğer odanın perdesini çekti neyse ki. Sonra doktor geldi yanıma. Çubuğu sokunca istemsiz elim karnıma gitti. Sonra elini çek dedi. Çektim. Bu defa biraz acıttı yine istemsiz elim aşağı doğru gitti. Ama ona engel olacak bir yere degil karnımın yukarısına yani. Elini çek demiştim sana bir kez daha uyarmicam seni dedi. Şok oldum. Hicbisey diyemedim. Eşimden de test istemişlerdi. Eşime şuan izin vermiyorlar iş yerinden çok yoğun bi süreci var özelde cumartesi yaptırsa olur mu dedim. Orası bizi ilgilendirmez burada yapılacak dedi. Ben de birkaç aya yoğunluk bitince yaptırabilecek o zaman dedim. Çıkar mısınız hanımefendi imsanlar bekliyor dedi. Çıktım bahçede hüngür hüngür ağladım. Eşimi aradım bidaha gelmicem buraya diye. Neyse özelde doktor bakıyorum şimdi. Muayene olmuş 2000 lira. Ama psikolojimden kıymetli değil gerçekten. Hiç merhamet nezaket kalmamış neden devlet doktorları böyle ya da bana mı hep böyle denk geliyor?
Yaşadığım şehir çok küçük merkezde 1 tane devlet hastanesi var yoğunlukta yok yani her gittiğinde sıra bulabilirsin mesela ama acilinden tut poliklinikteki doktorlara kadar çoğu anlattığın şekilde. Şimdi herhangi bir durum olduğu zaman başka ildeki özel hastaneye gidiyorum. Sonuçta trip çekmek için gitmiyorum . Ha bu arada onların yerine de kendimi koymaya çalışıyorum ama hiçbir neden birine bu şekilde davranmaya sebep olamaz. Bütün hastaları bir tutmamak gerekir. En büyük hataları da bu bana göre.

ya Nebahat Hoca hakkında herkes bunu diyor ama benimle o kadar güzel ilgileniyor ki. ben hatta hemen gönderir diye ayakta duruyordum otur otur diyim 15-20 dk beni rahatlatmak için konustu sadece 😂 su an farklı sehirdeyim ama bebek tekme atsa arayıp hocam normal mi diye soruyorum 😂 asla sıkılmadı, terslemedi. hatta hamileliğimi haber vermek içim aradığımda sevindi şakalaştı falan 🙄😂 sanırım ben hep geniş zamanında gittim 😂

ben Nisan ayında femara ve çatlatma iğnesi kullandım Nebahat Hocayla. 5 yumurta büyüdü ama gebelik olmadı. 4 mayısta regl oldum ama çok sancılı ve yoğun oldu kanamam. Doktorla konusup bir ay ara verelim tedaviye dedik. reglim 11 mayısta bitti, 12 mayısta ilişkim oldu. başka da hiç ilişkiye girmedim cünkü o ay sadece dinlenme niyetim vardı 😂 ama 28 mayısta hamile olduğumu öğrendim 🙄😂

o ay da diğer aylardan farklı olarak akdeniz diyeti ve pilates yapmistim. zaten Pikassos isimli takviyeyi kullanıyordum. başka da bir sey yapmadım 🙄
Bu doktordan memnun kalmadıysanız başka doktora gidin. Böyle ağlayıp kendini yıpratmaya gerek yok. Devlet hastaneleri yoğun çalışma şartları zor. Onlarda insan gün içinde kaç tane insan görüyorlar bir süre sonra sabırları taşması gayet normal.
Özel ilgi değil insan muamelesi görmek istiyor kadın:)))))) şaka gibi ya

Bu düşünceye asla katılmıyorum. Herkesin özele gidecek durumu yok. Böyle davranilmaya mı mahkum yani özele gidemeyenler. Özel bir ilgi istemiyorum ki ben. Sadece saygılı ve anlayışlı bir diyalog istiyorum.

Kızlar herkese iyi akşamlar. Gerçekten çok sıkıldığım bir konu hakkında konuşmak istiyorum. Ben lise çağlarımdan beri pcos ile uğraşan biriyim. İstanbulda gitmediğim devlet hastanesi kalmadı galiba. 5-6 ay adet görmediğim oluyordu. Mecbur gidiyordum yani hastaneye. Keşke gitmeseydim diye çıktım her defasında. Doktorlar hep ters davranıyor. Mahremiyet desen sıfır. Bir hastanede beni ultrasona almışlardı diğer odada yaşlı bir teyzeye alttan muayene yapıyorlardı. Ben karnımda jelle bekliyorum gelmelerini ve kadını da görüyorum açık ve net bir şekilde. Bu kadar vurdumduymazdı bir çoğu. Aynı anda 4-5 hasta alıyorlardı. Bu durum mesela diğer polikliniklerde yok. Doktorlar zaten neredeyse dövecek hep bir tersleme halindeler. Her neyse bir süredir eşimle demiyoruz ama çocuğumuz olmuyor geçenlerde yine mecburiyetten gideyim bi dedim. Ne var ne yok baksınlar diye. Doktor benden smear testi istedi. Ben de yaptırmak için yanına gittim. Odaya aldılar beni çıkar altını dedi. O sırada doktorun olduğu kısma başka bir hasta daha aldılar. Ben de kapıyı kapatmalarını rica ettim. Gözükür içeriden dedim. Biz biliriz gözüküp gözükmeyeceğini sen dediğimizi yap dedi. Ben de ısrar ettim bu konuda net gözüküyor ama ben onu görüyorsam o da beni görüyordur dedim. Diğer odanın perdesini çekti neyse ki. Sonra doktor geldi yanıma. Çubuğu sokunca istemsiz elim karnıma gitti. Sonra elini çek dedi. Çektim. Bu defa biraz acıttı yine istemsiz elim aşağı doğru gitti. Ama ona engel olacak bir yere degil karnımın yukarısına yani. Elini çek demiştim sana bir kez daha uyarmicam seni dedi. Şok oldum. Hicbisey diyemedim. Eşimden de test istemişlerdi. Eşime şuan izin vermiyorlar iş yerinden çok yoğun bi süreci var özelde cumartesi yaptırsa olur mu dedim. Orası bizi ilgilendirmez burada yapılacak dedi. Ben de birkaç aya yoğunluk bitince yaptırabilecek o zaman dedim. Çıkar mısınız hanımefendi imsanlar bekliyor dedi. Çıktım bahçede hüngür hüngür ağladım. Eşimi aradım bidaha gelmicem buraya diye. Neyse özelde doktor bakıyorum şimdi. Muayene olmuş 2000 lira. Ama psikolojimden kıymetli değil gerçekten. Hiç merhamet nezaket kalmamış neden devlet doktorları böyle ya da bana mı hep böyle denk geliyor?
İnsan değiller çünkü...

4 dk da bir hasta yüklerlerse doktora verdiği verim bu kadar olur. Kadın doğum konusunda özel dışına gidilmez

Özel ilgi değil insan muamelesi görmek istiyor kadın:)))))) şaka gibi ya
kaldı ki konu sahibinin yasadığı durumu ben yasasam anında şikayette bulunurdum. kusura bakmayın da devlette çalışan doktorlar da ordaki mesailerinin ücretini alıyor. kaldı ki kadın doğum poliklinikleri ekstra hassas ve anlayışlı olmalı bence. arkadasim gebelik zehirlenmesi yasarken bile doktor dalga geciyordu kızla. özel muameleyle ne ilgisi var? özeldeki doktor da içeri girdiğimizde üzerimize altın tozu serpmiyor. ama insan olmak, kibar yaklaşmak da zor değil. kaç sene tahsil yapıyorsun içeri giren hastayla “sen” diye konusuyorsun? 10.haftamda lekelenme yasayıp devlet hastanesine gitmek zorunda kaldım daha ultrasona bakmadan “düseceği varsa düser yapacak bir seyimiz yok” dedi kadın. ultrasona baktıktan sonra da “her sey normal, bu sekilde lekelenmeler olabilir” diyor?? bir de esim içeri gelsin lütfen diye yalvarıyorum bana diyor ki esinize gerek duyarsak biz çağırırız? bu nasıl bir uslüp yani?

Günde 100 hasta bakıp üstüne adam gibi yasayamadiklari için, her gün bir hasta yakını tarafından darp edilen binlerce arkadaşları oldukları için, her hastaya 5 dk vereceksin diyen sistem için bu haldeler. Onlar da çok memnun değildir emin ol. Sana ayırdığı fazladan 1 dk dışardaki insanların bağırıp cagirmasina neden oluyor. Bir de çok akıllılar var başhekimi çağırın diye zirlayanlar 😡
Yine de bu hiçbir doktorun bu şekilde davranmasını haklı çıkarmaz, insan olmak başka bişey, öğretmenim ve kötü velilere ve zor koşullara rağmen her öğrencime şefkatle yaklaşmalıyım değil mi ...

Kadın doğum evet biraz sıkıntılı bende istanbulda Zeynep kamile gittim ilk muayenem oradaydı yüzüme bile bakmadı doktor kese var bebek yok 10 gün sonra gel dedi bu kadar ne bir açıklama ne başka bisey ben o kadar kötü oldum ki kendimi kötü hissettim bende bir sağlık çalışanıyım ve gerçekten istanbulun en yoğun hastanelerinden biriyim ama bu şekil davranmıyorum hastalara hele ki karşında hamile bir hasta varsa biraz daha dikkatli olmak gerekiyor gerçekten ordan sonra özele geçtim ben

doktorluk kutsal diye tüm doktorlar azizdir diyemeyiz, neden hemen doktor savunuculuğu? tacizci doktor da vardı bir ara twitter’da bir çok kadın kendi tecrübesini yazmıştı, geçenlerde yenidoğum yoğun bakımda skandallara imza atan doktor ve hemşireler de vardı. kişinin doktorluğu da insanlığı ile şekilleniyor. evet yoruluyorlar, evet kalabalık, evet insanlar çok zorlayıcı olabiliyor ama diğer hasta/hastaların yükünü bir diğerinden çıkaramaz, çıkarmamalı.

konu sahibi istanbul’da nasıl bilmiyorum ama ankara’da üniversite hastanelerinde nispeten ucuz fiyatlara hocalara muayene olmak mümkün. tahlillere, testlere de para ödemiyorsunuz. bir de sorun yaşadığınız ve yaşamadığınız doktorları enabız üzerinden değerlendirin.

4 dk da bir hasta yüklerlerse doktora verdiği verim bu kadar olur. Kadın doğum konusunda özel dışına gidilmez
Verimsizlik değil ki bu ama onu anlarım. Bunlar baya insan degilmissin gibi davraniyorlar. Kızın biri geldi teste 8 buçukta gelmesi gerekiyomus o 8.45te gelmiş. Geç kalmışsın yarın 8 buçukta gel dedi. Kız gece nobetinden çıktım ondan geciktim dedi. Cevap şu: "Çıkar mısın dışarııı" bu mu doktorluk gerçekten.

Yani gerçekten muayene olurken başka hasta sizin vajinanıza baksa Güler miydiniz? Muayene odalarında Türk kahveleri pasta partileri bunları bu gözler gördü yaşadı.
Hele yoğun bakımlar berbat halde , ölümle pençeleşen biçare hastaların yanında halay çeken mi dersin , kahkahalar, şamatalar, inleyen hastanin yüzüne bile bakmıyorlar, su isteyen hastayi azarlayan mi dersin , pastasını , kekini yiyip kıçını kaldırmayan asistanlar mı dersin, neler gördü bu gözler, aklı olan devlet hastahanelerine özellikle de üniversite hastahanelrine gitmez...

X