Devlet hastanesinde kadın doğum poliklinikleri neden böyle?

Alabilirdi ama almamış. Bu doktorun en doğal hakkı. Çıkar mısın randevu saatinde gel demiş , ses tonu sizi rahatsiz etmiş olabilir . randevu saatinden önce izin almasaydiniz keşke. Neyse ki siz özele gitmeyi tercih etmişsiniz, yapacak bir şey yok.
Ses tonu beni rahatsız etmedi. Tersti zaten herkesi rahatsiz eder o ses tonu. Ben mi anlatamıyorum yoksa toplum olarak it gibi davranilmak normal mi gelmeye başladı bize acaba.

Çok talihsiz ve kötü şeyler yaşamışsınız haklısınız. Ama bütün devlet doktorları kötü diyemezsiniz. Her meslekte iyi de var kötü de.
Daha bikaç gün önce devlete kadın doğuma gittim. O kadar tatlı dilli ve iyi bi doktordu ki.

Çok talihsiz ve kötü şeyler yaşamışsınız haklısınız. Ama bütün devlet doktorları kötü diyemezsiniz. Her meslekte iyi de var kötü de.
Daha bikaç gün önce devlete kadın doğuma gittim. O kadar tatlı dilli ve iyi bi doktordu ki.
Asla bütün doktorlara kötü diyemem böyle bir şey mümkün mü? Ama ben liseden beri çok kez gitmek durumunda kaldım. Kadın doğum bölümunde iyi davranışli bir doktor bulamadım. Hangi birini anlatayım ki. Birine 5 ayda bir adet oluyorum dedim. E yeter o kadar 5 ayda bir oluyosun işte dedi. Biri idrara sıkış gel direk alıcam seni dedi sıkışıp gittim kapıyı çaldım. Hocam gel demiştiniz dedim. Herkes nasıl bekliyorsa öyle bekleyeceksin birdaha adını çağırmadan girme içeri dedi sesini yükselterek. Yine de özür diledim bekledim beni 1 buçuk saat çağırmadilar tekrar girmeye korktuğum ve çok sıkışık olduğum için lavaboya girip eve döndüm. Her meslekte iyisi de var kötüsü de var ama bana denk gelmedi bu da benim şanssizligim demek ki. Saygım sonsuz hepsine sadece keske biraz daha insancıl olsalar hele de kadin doğum gibi bir birimde buna çok ihtiyaç var

Kızlar herkese iyi akşamlar. Gerçekten çok sıkıldığım bir konu hakkında konuşmak istiyorum. Ben lise çağlarımdan beri pcos ile uğraşan biriyim. İstanbulda gitmediğim devlet hastanesi kalmadı galiba. 5-6 ay adet görmediğim oluyordu. Mecbur gidiyordum yani hastaneye. Keşke gitmeseydim diye çıktım her defasında. Doktorlar hep ters davranıyor. Mahremiyet desen sıfır. Bir hastanede beni ultrasona almışlardı diğer odada yaşlı bir teyzeye alttan muayene yapıyorlardı. Ben karnımda jelle bekliyorum gelmelerini ve kadını da görüyorum açık ve net bir şekilde. Bu kadar vurdumduymazdı bir çoğu. Aynı anda 4-5 hasta alıyorlardı. Bu durum mesela diğer polikliniklerde yok. Doktorlar zaten neredeyse dövecek hep bir tersleme halindeler. Her neyse bir süredir eşimle demiyoruz ama çocuğumuz olmuyor geçenlerde yine mecburiyetten gideyim bi dedim. Ne var ne yok baksınlar diye. Doktor benden smear testi istedi. Ben de yaptırmak için yanına gittim. Odaya aldılar beni çıkar altını dedi. O sırada doktorun olduğu kısma başka bir hasta daha aldılar. Ben de kapıyı kapatmalarını rica ettim. Gözükür içeriden dedim. Biz biliriz gözüküp gözükmeyeceğini sen dediğimizi yap dedi. Ben de ısrar ettim bu konuda net gözüküyor ama ben onu görüyorsam o da beni görüyordur dedim. Diğer odanın perdesini çekti neyse ki. Sonra doktor geldi yanıma. Çubuğu sokunca istemsiz elim karnıma gitti. Sonra elini çek dedi. Çektim. Bu defa biraz acıttı yine istemsiz elim aşağı doğru gitti. Ama ona engel olacak bir yere degil karnımın yukarısına yani. Elini çek demiştim sana bir kez daha uyarmicam seni dedi. Şok oldum. Hicbisey diyemedim. Eşimden de test istemişlerdi. Eşime şuan izin vermiyorlar iş yerinden çok yoğun bi süreci var özelde cumartesi yaptırsa olur mu dedim. Orası bizi ilgilendirmez burada yapılacak dedi. Ben de birkaç aya yoğunluk bitince yaptırabilecek o zaman dedim. Çıkar mısınız hanımefendi imsanlar bekliyor dedi. Çıktım bahçede hüngür hüngür ağladım. Eşimi aradım bidaha gelmicem buraya diye. Neyse özelde doktor bakıyorum şimdi. Muayene olmuş 2000 lira. Ama psikolojimden kıymetli değil gerçekten. Hiç merhamet nezaket kalmamış neden devlet doktorları böyle ya da bana mı hep böyle denk geliyor?
Geçenlerde ilk defa devlette jinekolog a gittim çok guleryuzlu ve nazikti dr hanım. Odaya da tek tek aldı. Hatta sekreter PC başında odanın diğer bölümünde duruyor muayene alanında sadece dr ve hasta oluyor . Özelde ise hep tam tersine sekreter de muayene yerine gelip dr a istediklerini vs veriyor , herseyi görüyordu. Her yerde devlet hastanesi hizmeti aynı değil sanırım

Geçenlerde ilk defa devlette jinekolog a gittim çok guleryuzlu ve nazikti dr hanım. Odaya da tek tek aldı. Hatta sekreter PC başında odanın diğer bölümünde duruyor muayene alanında sadece dr ve hasta oluyor . Özelde ise hep tam tersine sekreter de muayene yerine gelip dr a istediklerini vs veriyor , herseyi görüyordu. Her yerde devlet hastanesi hizmeti aynı değil sanırım
Nereye gitmiştiniz acaba

Kadın doğum evet biraz sıkıntılı bende istanbulda Zeynep kamile gittim ilk muayenem oradaydı yüzüme bile bakmadı doktor kese var bebek yok 10 gün sonra gel dedi bu kadar ne bir açıklama ne başka bisey ben o kadar kötü oldum ki kendimi kötü hissettim bende bir sağlık çalışanıyım ve gerçekten istanbulun en yoğun hastanelerinden biriyim ama bu şekil davranmıyorum hastalara hele ki karşında hamile bir hasta varsa biraz daha dikkatli olmak gerekiyor gerçekten ordan sonra özele geçtim ben
Ne güzel size orda açıklama yapılmış. Bana da bebek hakkında bilgi alamıyorum dedi doktor ben de kalp atışı duyamadı zannettim .sonra öğrendim ki meğerse bebek yokmuş. Acilde boş kese olduğunu öğrendim. Düşük yapacağımı söylemediler ben sordum da hı hı dedi doktor.

Mahremiyet konusunda tamamen haklısınız, hastaya 30 saniye süre bile verilse bu şekilde olmaz. Diğer randevu saati konusunda ise haksızsınız, erken gelmeniz beklemeniz sizin sorununuz, erkenden almak zorunda değil, size bekleyin almayacağım diyebilir ve o sürede hastası yokken kahvede içer gülerde, bu konuda doktor haklı. Günde kaç tane hastaya bakıyor süre desen 4-5dkyı geçmiyor bazı hastanelerde kapıya yazdılar artık süreyi düşünün, durum bu halde.
Size hep üslup olarak kötüsü denk gelmiş, ben şu tersleme konusunda olumlu olamıyorum, sağlık sektörünün en riskli yoğun alanında olduğum halde hiçbir hastamı terslemedim, bi yerlerimden ter aktığı zamanlarda dahi açık sade şekilde anlatmaya çalıştım. Karşımızdaki sağlıkçı değil ve insan hasta olduğunda bildiğini de unutuyor bazen saçma sorular sorabiliyor bana göre normal. Genelde hep hasta yakınlarıyla takışmalarım oluyor benim bazıları yaka silktiriyor çünkü.
Ayrıca kendim hasta olup gittiğimde bende azarlandım 😄
Sağlık sektörü çelik gibi sinir sistemi istiyor, öyle durumlar varki her iki tarafta çok haklı.

Benzer şeyler yaşadım dediğiniz gibi mahremiyet sıfır. Dr in sorduklarında yanitlarken pür dikkat dinleyen diğer hasta eşimin akrabası imiş mesela. Bir diğeri sorduğuna cvp verme lütfunda bulunmadığı için bebeğimin durumunu sekreterine tutturduğu notlardan öğrendim birdaha da gitmedim.

Kızlar herkese iyi akşamlar. Gerçekten çok sıkıldığım bir konu hakkında konuşmak istiyorum. Ben lise çağlarımdan beri pcos ile uğraşan biriyim. İstanbulda gitmediğim devlet hastanesi kalmadı galiba. 5-6 ay adet görmediğim oluyordu. Mecbur gidiyordum yani hastaneye. Keşke gitmeseydim diye çıktım her defasında. Doktorlar hep ters davranıyor. Mahremiyet desen sıfır. Bir hastanede beni ultrasona almışlardı diğer odada yaşlı bir teyzeye alttan muayene yapıyorlardı. Ben karnımda jelle bekliyorum gelmelerini ve kadını da görüyorum açık ve net bir şekilde. Bu kadar vurdumduymazdı bir çoğu. Aynı anda 4-5 hasta alıyorlardı. Bu durum mesela diğer polikliniklerde yok. Doktorlar zaten neredeyse dövecek hep bir tersleme halindeler. Her neyse bir süredir eşimle demiyoruz ama çocuğumuz olmuyor geçenlerde yine mecburiyetten gideyim bi dedim. Ne var ne yok baksınlar diye. Doktor benden smear testi istedi. Ben de yaptırmak için yanına gittim. Odaya aldılar beni çıkar altını dedi. O sırada doktorun olduğu kısma başka bir hasta daha aldılar. Ben de kapıyı kapatmalarını rica ettim. Gözükür içeriden dedim. Biz biliriz gözüküp gözükmeyeceğini sen dediğimizi yap dedi. Ben de ısrar ettim bu konuda net gözüküyor ama ben onu görüyorsam o da beni görüyordur dedim. Diğer odanın perdesini çekti neyse ki. Sonra doktor geldi yanıma. Çubuğu sokunca istemsiz elim karnıma gitti. Sonra elini çek dedi. Çektim. Bu defa biraz acıttı yine istemsiz elim aşağı doğru gitti. Ama ona engel olacak bir yere degil karnımın yukarısına yani. Elini çek demiştim sana bir kez daha uyarmicam seni dedi. Şok oldum. Hicbisey diyemedim. Eşimden de test istemişlerdi. Eşime şuan izin vermiyorlar iş yerinden çok yoğun bi süreci var özelde cumartesi yaptırsa olur mu dedim. Orası bizi ilgilendirmez burada yapılacak dedi. Ben de birkaç aya yoğunluk bitince yaptırabilecek o zaman dedim. Çıkar mısınız hanımefendi imsanlar bekliyor dedi. Çıktım bahçede hüngür hüngür ağladım. Eşimi aradım bidaha gelmicem buraya diye. Neyse özelde doktor bakıyorum şimdi. Muayene olmuş 2000 lira. Ama psikolojimden kıymetli değil gerçekten. Hiç merhamet nezaket kalmamış neden devlet doktorları böyle ya da bana mı hep böyle denk geliyor?
İsimlerini cimere bildirin.

X