Bakire olmadan evlenip mutlu olan var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben. Evlendiğimde bakire değildim. Yaklaşık 10 yıldır :p 9 yıllık erkek arkadaşım vardı aynı evde yaşadığımız. Eşimle sevgili olduğumuzda bu konu geçmedi bile. Zaten bakire olduğumu düşünmemiştir bile. Evlenmeden önce de birlikte olduk. Benim çevremde bu çok çok normal ve sağlıklı bir durum. 30 yaşında evlenen biri bakire olsa acaba cinsel sorunları mı var diye düşünülür hatta. Çok da mutluyum.

Sizin için önemliymiş ki bu konuyu eşinize açmışsınız. Ben olsam söylemezdim onu ne ilgilendirir eski hayatım diye. Neyse. Eşiniz de bir daha açma konuyu demiş. Lütfen bir daha bu konuyu hiçbir yerde ve koşulda açmayın. Eksik ya da ayıplı mal değilsiniz. Sağlıklı bir kadınsınız. Kimsenin sizi değersiz hissettirmesine izin vermeyin. En çok da kendinizin sizi değersiz hissetmesine izin vermeyin.
Gerçekten çevre önemli

Eğer mutlu olmak istiyorsan önce sen takmayacaksın. Takmadığını da karşı tarafa göstereceksin. Kendini kusurlu görürsen, cümle alem kusurlu görür. Bu durumu önce sen aş. Böyle düşünmeye devam edersen mutsuz olacağın kesin. Bekaretin varlığı seni mükemmel insan yapmadığı gibi yokluğu da kusurlu yapmaz. Alt tarafı basit bir zar. Bu duruma bu kadar anlam yükleme.

Neyse konu sahibi sayfani isgal ettim kusura bakma. İnsaAllah konu dagilmaz. Karsindaki insan seni sen oldugun icin kabullendiyse tum is onda bitiyor. Carsaf bekleyen birileri olacaksa benim esimin yaptigini yapabilir kimseye karimin namusunu kanitlamak zorunda degilim diyebilir. Hersey umdugun gibi olur insaAllah mutluluklar
Eş adayı esnek Zara inanan biri ama ailesinden çekindim bilmiyorum söylemeseydim de olurdu ama söyledim ya dedim bana ongünnsorsa birşey yalan da söyleyemem bir de belki onun içim önemli geçmişi anlatmamak lazım demiş çoğu haklılar ama işte

Valla ben ne burda ne de başka forumlarda hiçbir erkeğin “bir kadınla birlikte oldum, artık bakir değilim nasıl evleneceğim” vb. sorular sorduğunu görmedim. Oysaki tamamen aynı şey ve bunu islami açıdan değerlendirirsek de kuran-ı kerimde erkek yaparsa sorun yok ama kadın yaparsa zina olur gibi bir ayet geçmiyor. Kendinizi değersizleştiren sizsiniz. Eğer pişmanlık duyuyor ve üzülüyorsanız kendinizi mahcup hissetmeniz gereken kişi sevgiliniz değil yüce Allah’tır ve onun tövbe kapıları hep açıktır, merhameti sonsuzdur, tövbe edip ona sığının. Hayatınıza giren insanlara hiçbir şeyin hesabını vermek zorunda değilsiniz. Ne demek ya yüzü düştü? Kendisi bakirse eğer ancak o zaman bakire bir kadınla evlenmeyi talep edebilir. Siz kendinizi ezmeyin ve ezdirmeyin. Günahlarınız Allah ve sizin aranızda. Eğer bu üzüntünüzü ona belli eder ve kendinizi ezdirirseniz o da bunu sizin yüzünüze vurmaktan ve size karşı kullanmaktan asla çekinmez.

Öff her hafta açılmak zorunda mı bu içerikte konular.
Tamam herkes istediği konuyu açabilir de, bu da baydı yani.
Anket açar gibi kimin ne durumdayken evlendiğinden size ne? Herkesin yaşayışı başka iken.

Bakire olmayıp evlenip mutlu olan var.
Bakire olmayıp evlenip mutsuz olan var.
Bakire olup evlenip mutlu olan var.
Bakire olup evlenip mutsuz olan var.

Üşenmedim yazdım.
Kendiniz dışındaki insanların bekaret durumu sizin evliliğinizi etkilemez.
Bu sizin ve karşınızdaki adamın meselesi.
Hatta aslında sizin meseleniz.

Ben bakire evlendim.
Mutluyum.
Mutlu olmamın bakire olmamla bir alakası da yok zaten.
Benim yaşantıma göre evlilik dışı cinsellik bana ters.
Size ters değil mi?
Sizi kınayayım mı şimdi burda?
Faydası var mı?
Ya da evlilik öncesi cinsellik maceralarımı anlatıp, sakın sevişmeden evlenmeyin diyeyim?
Bunun faydası?
İçim şişiyor şu konularda

Kendinize güvenmediğiniz işlere kalkmayın. Sonra da böyle elin oğluna boyun bükmeyin.
Ya kendinize güvenin kimseye laf düşmesin.
Ya da yapmayın arkadaşım.

Haydi eyvallah sustum ben 😄😄🥴🥴

Evlenecegi kisininin adetlerinde carsafi gosterme olayi varmis.
Bu adetler hep kadınlara nedense, topikte bir arkadaş yazmıştı sanırım erkeklere de hesap sorabilsek, günah keçisi hep kadınlar oluyor diye.
Kadının namusunu bir çarşafa bağlayanlar erkeğin namusuna da çarşaf adeti getirsin bir zahmet.
Kadına çarşaf kabusu yaşatanlar için evin balkonuna erkeğin çarşafı asılsın, üzerine ben göremedim ama belki gören çıkar, kocamın namusunu gören var mı yazsınlar, bu önerim ne kadar saçma ve kötüyse, namusu bir damla kan bulaşmış çarşafta aramak da o kadar saçma.

Evlendiğimde, daha önce kimseyle birlikte olmamistim. Fakat eğer böyle bir yasanmisligim olsaydı, arada tanıdıklar da varken, söylemezdim. Yüzü de düşmüş. Boşver iyi ki yapmışsın demeyecekti zaten, niye söylediniz ki?

Bu adetler hep kadınlara nedense, topikte bir arkadaş yazmıştı sanırım erkeklere de hesap sorabilsek, günah keçisi hep kadınlar oluyor diye.
Kadının namusunu bir çarşafa bağlayanlar erkeğin namusuna da çarşaf adeti getirsin bir zahmet.
Kadına çarşaf kabusu yaşatanlar için evin balkonuna erkeğin çarşafı asılsın, üzerine ben göremedim ama belki gören çıkar, kocamın namusunu gören var mı yazsınlar, bu önerim ne kadar saçma ve kötüyse, namusu bir damla kan bulaşmış çarşafta aramak da o kadar saçma.

Mune Mune les gibi bir adet bu ve boyle bir adetin hala var olduguna bile inanamiyor insan. O kadar cok kadin bu konudan muzdarip ki zar diktirme topikleri dolup tasiyor.

Ben okudum da noldu yanlış anladım önce çarşaf mevzusunu 😂 Adamın ailesinde çarşaflı hanımlar var sandım. Meğer ilk gece yatak çarşafına bakıyorlarmış onu kastetmiş 😂😂

hahahah :KK70:

hay o çarşaf ellerine ayaklarina şeylerine dolansın bi bitmedi ha ne çok meraklı millet kan akıtmaya kan görmeye

:KK45:

Niye aciklama yapma ihtiyacı duydunuz ki? Ne gerek var yani? O size anlatir miydi eğer bakir olmasaydi? Insanin kendine ait sırları olmali kanaatindeyim. Kaldi ki, ayıp olacak birsey de degil. Günah sizin, sevap sizin, beden sizin, kime ne? Birde öyle ezilip büzülmeyin, rica ediyorum. Kendinizin ve yaptıklarınızın arkasinda durun lütfen. Siz yapmazsaniz kimse yapmaz bunu sizin için.

toplumdaki sorun ne biliyor musun kadının namusunu çarşafta arayan yine kadınlar.
nasıl anne olucam demiş şaka gibi. alakalı zanneden de işte yine kadın.

Mune Mune les gibi bir adet bu ve boyle bir adetin hala var olduguna bile inanamiyor insan. O kadar cok kadin bu konudan muzdarip ki zar diktirme topikleri dolup tasiyor.
Makul, mantığıma yatan geleneklere sözüm yok ama çarşaf gibi bir adete artık kadınların dur demesi lazım, geç bile kaldılar hatta.
Sizlerin yaşı genç belki duymadınız ama bu çarşaf balkona bayrak gibi asılır, görmeyenler için kayınvalidenin sandığında saklanırmış, gelin görmeye gelenler kız mıydı diye sorunca çarşaf sandıktan çıkarılıp gösterilirmiş, ben kadını bu kadar aşağılayan adetlere karşıyım, hep karşı çıktım.
Benim özelim kadınların özeli kimseyi ilgilendirmez, kayınvalide benim çarşafımı soramaz bile feleğini şaşırtırım.
Sormasında sakınca görmeyen kocayı da adam diye yanımda tutmam.

Yıkın artık şu kötü adetleri, namus namus deniyor kanla çarşafla namus analizi yapılıyor, erkeğin namusu nerede ?
Beni çarşafla aşağılatan adam namuslu mu oluyor şimdi?

Beni sevmesi sayması değer vermesi çarşaftaki kana mı endeksli? Olmaz olsun öyle sevgi de değer de, çarşaf da kan da.

Ben de kaptırdım kendimi siz bana uymayın, dediğimi yapın gittiğim yoldan gitmeyin kavga çıkmasın :)

Ya sizin gibi kızları cidden anlamıyorum. Madem bekaret sizin ve çevreniz için önemli neden yaşıyorsunuz arkadaşım. Adama gerek yok ki siz yerin dibine sokmuşsunuz kendinizi zaten. Adamda bunu bol bol kullanır merak etmeyin.
Şu gözüne yandığımın memleketinde erkeklere kızmıyorum artık. Kadınlar yaptıklarının arkasında durmayı bilmedikçe düzelmez bu konu. Cinsellik kişinin inançları, dünya görüşü nedeni ile yaşama zamanını kendisinin belirlemesi gereken tamamen kişiye özel bir konudur. Yargılamak kimsenin haddi değildir. Bunu yaşayan kişininde erkekten beklentisi olmadan yaşaması gerekir. Yani cinsellik yaşayan kadının bunun maddi manevi bütün sorumluluğunu alabilecek güçte olması gerekir, cinsellik yaşandı diye kimse kimse ile evlenmek zorunda değildir, en fazla hamilelik durumunda çocuğun ihtiyaçları talep edilebilir.
Ama bizim memlekette kızlar ne yapıyor sorumluluklarını düşünmeden yaşıyor, sonra kullanıldım, kandırıldım , kusurluyum ayıplılıyım diye kendini yiyip bitiriyor. Kimisi de aktif cinsel hayatı olan kadının bile kabullenemeyeceği şekillerde erkeklerle beraber oluyor, zarı koruduğu için bakireyim diye atıp tutuyor, hatta utanmadan dürüstçe normal cinsellik yaşayan kadınları yaftalamaktan bile çekinmiyor. Biz kadınlar olarak böyle yapınca erkeklerde bunun nimetlerini sonuna kadar kullanıyorlar haliyle.
Konu sahibi olan olmuş yapacak birşey yok. Siz böyle kendinize ikinci sınıf insan muamelesi yaparsanız adamın size saygı duymasını boşa beklemeyin. Dik durun bu sizin kendi tercihinizmiş, şimdi sizle evlenmekte onun tercihi, bu durum sizi erkek arkadaşınıza karşı suçlu hatalı yapmaz. Onun için bu konu önemliyse ayrılır zaten ve bunda sizin yapabileceğiniz birşey yok. Kendinizi aşağlamaktan vazgeçin. Kaldı ki anneliğin bekaretle zarre ilgisi olduğunuda düşünmüyorum.

Makul, mantığıma yatan geleneklere sözüm yok ama çarşaf gibi bir adete artık kadınların dur demesi lazım, geç bile kaldılar hatta.
Sizlerin yaşı genç belki duymadınız ama bu çarşaf balkona bayrak gibi asılır, görmeyenler için kayınvalidenin sandığında saklanırmış, gelin görmeye gelenler kız mıydı diye sorunca çarşaf sandıktan çıkarılıp gösterilirmiş, ben kadını bu kadar aşağılayan adetlere karşıyım, hep karşı çıktım.
Benim özelim kadınların özeli kimseyi ilgilendirmez, kayınvalide benim çarşafımı soramaz bile feleğini şaşırtırım.
Sormasında sakınca görmeyen kocayı da adam diye yanımda tutmam.

Yıkın artık şu kötü adetleri, namus namus deniyor kanla çarşafla namus analizi yapılıyor, erkeğin namusu nerede ?
Beni çarşafla aşağılatan adam namuslu mu oluyor şimdi?

Beni sevmesi sayması değer vermesi çarşaftaki kana mı endeksli? Olmaz olsun öyle sevgi de değer de, çarşaf da kan da.

Ben de kaptırdım kendimi siz bana uymayın, dediğimi yapın gittiğim yoldan gitmeyin kavga çıkmasın :)

Benim kuzenimin kayinvalidesi annesi arayip "Gözün aydin, kizin temiz cikti" dedi. 🦧 Onlarin yerine biz utandik. Bizim adetlerimizde ne kanli carsaf nede kirmizi kusak vardir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X