Bakire olmadan evlenip mutlu olan var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Siz hangi dine mensupsunuz normal karşılanıyor mu yanlış anlamayın her dine göre algı değişiyor
Bence musluman ama muslumanligi gram yasamayan sozde musluman yargilamiyorum gercekleri konusalim oyle degilse bile desin bu platform herkese acik moderator sende karsitligim cok diye beni hemen banlama

Dini konular yasak kızlar konuyu dine getirmisiniz

Bence musluman ama muslumanligi gram yasamayan sozde musluman yargilamiyorum gercekleri konusalim oyle degilse bile desin bu platform herkese acik moderator sende karsitligim cok diye beni hemen banlama
Herkesim kendi düşüncesi saygılı olmak lazım .sadece her dinde her ülkede bu olaya bakış açısı değişebiliyor .kimine göre doğru kimine göre yanlış .kimseyi yargılamamak lazım ben burda herkesten birşey öğreniyorum kendime pay çıkarıyorum farklı zihinler olması güzel objektif bakmamı sağlıyor eskiye göre daha iyiyim .gerçek müslüman öpüşmez de sevişmez de bana göre kendi dinime göre günahkarım

Bu dusunce yapısıyla sen kendıne bukadar ezıyet edeceksen neden yasadınkı bırseyler..bunun kaderle ılgısı yok bunu soylıyeyım sana..

o zaman kusura bakma diyeceksin senin dinindeyim ama önemsemiyorum senin dininde degilim diyeceksin

Kimse size böyle bir açıklama yapmak zorunda değil. Siz kimsiniz ki size açıklama yapsınlar?
"Dini içerikli yorum yapmak yasak" cümlesini anlamak bu kadar zor bir şey değil ama siz bilirsiniz. Yine banlanacaksınız.

bunu esinede soyle oda affeder

Ben anlatmaktan sıkıldım ama siz (genelleme yapıyorum) anlamamakta direniyorsunuz. Site kurallarını din düşmanı gibi gösterip hak yiyorsunuz. Ben yine izah edeyim size, konu sitede üyelerin tamamının Müslüman olup olmaması değil konu burada yazmaktan yeni tenzih ediyorum manevi değeri olan özel objelerin isimlerini (örnek verir gibi yapayım kutsal kitabımız şöyle diyor, rabbimiz böyle emretti) konularda geçiriyorsunuz bir mesaj öncesinde veya sonrasında ise bir görselde veya bir metinde yan yana kullanılmaması gereken objeler oluyor. Biz ilk olarak bunun önüne geçmeye çalışıyoruz. Yani Allah'ın adını anıyorsunuz ama o konu meme estetiği orada bir abuk fotoğraf çıkıyor ikisi yan yana tabi siz ince göremediğiniz için vık vık edip konuyu site kurallarına bağlıyorsunuz.

Bir diğer konu sitede dua bölümü var binlerce hatim var, binlerce dua ediliyor sizi oralarda neden görmüyoruz? Hele sen Z Z P 2016'da başlayan üyeliğinden(hangi hesap olduğunu sen biliyorsun) bugüne dua bölümüne gelip Allah için dua ettin de sana yasak mı dedik ? ya sen Zeha1 daha site kurallarını bilmeden beni banladılar diye vık vık vık yazıp durmuşsun. Sen kimin mesajını şikayet ettin de biz ona cezai işlem uygulamadık? eeee kul hakkına girdin, ne demiş rabbimiz bana her şey ile gelin ama kul hakkı ile gelmeyin... Nerede kaldı kul hakkı ? yoksa site kurallarını bilmemene mi bağlayacağız bu konuyu ? Hadi sen bilmiyorsun ya sen Z Z P ?

Siteyi önce kullanmayı öğrenin sonra burada dilediğiniz notadan çalıp söyleyin.

İslamın bencesi olmaz, sen kendince İslam dinine bence diye yorum katamazsın, senin vasfın ne ki bence diye yorum katıyorsun. İnsanları inançları doğrularına göre kategorize edemezsin bu az Müslüman bu çok diye ayıramazsın.

Sözde Müslüman nasıl çirkin bir kavramdır? Şimdi şöyle bir bu güne kadar yaşadığın hayatını gözden geçir hiç mi günah işleyip tövbe etmedin onu düşün, bu sana yeter...

sitede dua bölümü var gidin orada dilediğiniz dinde duanızı edin

Son düzenleme:

Hah işte bu inanan kişi.haddini bilir kendini de bilir kendine gerçek müslüman demez başkalarına sözde müslüman demez.
Biz koruruz demiş bir mesajında mesela bu egonun insanı sürükleyeceği yer bellidir.

Son düzenleme:
Sözde Müslüman nasıl çirkin bir kavramdır? Şimdi şöyle bir bu güne kadar yaşadığın hayatını gözden geçir hiç mi günah işleyip tövbe etmedin onu düşün, bu sana yeter...

Kaldı ki aynı inanca sahip insanlar birbirine "sözde" kelimesini kullanmaktan çekinmiyorsa, birbirinin inancını beğenmiyor karar merci gibi değerlendirme yapıyorsa, bu sitede diğer dinlerden olanlarda dini tartışmalara girerse tabir yerindeyse kıyamet kopar, biz bunu farklı mezheplerden olan üyelerin mahkemelik olmasıyla yaşadık mı?
Yaşadık, inanca kutsallara saygıdan yasaklandı dini konu ve mesajlar.

Biraz geniş açıdan değerlendirseler anlayacaklar ama, neyse.

Siz hangi dine mensupsunuz normal karşılanıyor mu yanlış anlamayın her dine göre algı değişiyor
İnandıklarımla paralel bir hayat sürüyorum kendime saygım var. Din kısmı sizin meseleniz değil. Sizin de temel sorununuz uydum akıllı olmanız. Kendinize saygınız olsa ve inandıklarınıza paralel bir hayat sürseniz bu saçma konu da burada olmazdı

Kimse "ne bekareti ne zinasi yaaaa salla mutlaka evlenmeden önce yat kalk mutlaka bu günahı tatmış ol ha bak sakın eksik kalma günah da neymiş ahahahah" diyerek camiye ayakkabı ile mi girdi, dine hakaret mi etti arkadaş?

Herkes erkek kadın arasındaki çifte standardı ve kadının vücudu üzerinde erkeğin söz hakkı olmasına kızdı, kadın kendini değerli görmeli ne münasebet senin vajinan bekaretin konuşuluyor dedi. Bu senin kararındir günah işlediysen de hesabını nihayetinde bir kul olan kocana mi vereceksin Allah'a mi vereceksin dedi.

Bu ikisi çok farklı kanımca. Kadın da insandır dedik diye din düşmanı olduk ne alakası varsa.

Ben evlendiğimde bakireydim ama mutsuz oldum. Demek ki mutluluk bekaretle ilgili değil. Hayat görüşü kısmından bağımsız konuşuyorum, hayat görüşünüzün paralel olduğu biriyle evlenin.

Müslümanlıktan bahsedip, yargılamıyorum diyip insanları yaftalamak, onları ötekileştirmek, sözde müslüman demem büyük günah farkındasın dimi. Bu nasıl bir düşünce tarzıdır ya.

Yahu eşi niye onu affetsin? Bu hata mı? Sevdiğinle beraber olmak kötü birşey mi? Yaptığı şeyin arkasında duramayan insanları hiç anlamıyorum. Valla kimse kusura bakmasın herkes inandığı şekilde yaşayacak o zaman, eğer pişman olacaksa yapmayacak, yaptıysa arkasında duracak. Duramıyorsa yapmayacak.

Konu sahibi sana ileride hayatına girecek kişiye söylememeni tavsiye ederim. Eğer o bakirse ve inancına uygun birini istiyorsa bunu yapma, bu onu kandırmak olur ama öteki türlü anal-oral herşeyi yapayım, herkesle beraber olayım ama karımın ilki ben olayım, bakire olsun diyen tiplerdense söyleme, hatta böylesiyle evlenme bile.

Son düzenleme:
Konu sahibi 25 yaşındasinız profilde doğru yazıyorsa eğer.
Ama kendinize ait bir görüşünüz, düşünceniz buna bağlı bir yaşam şekliniz yok yorumlarınizdan anladığım.
elliden fazla sayfa yorum yapılmış, hala siz nasıl yaşıyorsunuz, neye inanıyorsunuz diye sorma derdindesiniz.

Kimin neyi ne şekilde yaşadığının bir önemi yok ki. Siz önemlisiniz şu durumda, ailenizden gördüğünüzün üzerine birşeyler katsaymışsınız keşke kendinize. Neyi ne icin yapıp yapmadığınızın bile bilince değil gibisiniz.
Konunun size bir katkısı, faydası olmayacak o yüzden yüz sayfada olsa.

Abi sen bana niye kızdın şimdi benn sadece açıklama yapmıştım. Yani siteden kovuldugumuz için sitem etmedimm yanlış anlaşıldı sanırım. Sadece her doğru heryerde konusulmaz demeye getirmiştim lafı. Sanırım kullandığım kelimeler yanlış anlaşılmış kusura bakma. Bende ilk başlarda sürekli tepki gösteriyordum hemen dini araya koyuyordum. Ama artık din konusu vs konuşulmamasi gerektiğini öğrendim. Yani düz bir mantıkla yorumlarımı yapmaya çalışıyorum artık. Yanlış anlaşıldım üzüldüm şimdi.

yanlış anladıysam özür dilerim, özür dilemeyi de bilirim...

hem hamileymişsin sen takılma bana. Şekerim ya çıktı ya da düştü sarıyorum böyle işte sağa sola ...

yanlış anladıysam özür dilerim, özür dilemeyi de bilirim...

hem hamileymişsin sen takılma bana şekerim ya çıktı ya da düştü sarıyorum böyle işte ...
Canımsın abi sizin sayenizde öğreniyoruz işte doğruyu eğriyi. Valla İnanki buralara takilali kimsenin işine burnumu sokmamayi öğrendim . Yoruluyorsun insanlarla uğraşmak zor. Bende özür dilerim yanlis cumleler kurmusum şimdi tekrar okudum da.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…