Bakire olmadan evlenip mutlu olan var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Canim hiç oyle kötü düşünme. Olabilir insanız hatalar yapıyoruz herkesin geçmişinde küçük buyuk keskeleri vardır. Benim tanidigm biri vardı bakire değildi. Eşine açıklamış. Evlendiler 2 çocuk doğurdu okadar mutlu ki. Keskelerle hayat yaşanmıyor biliyormusun. Bir çizgisi olmalı insanın. Hata saydigin günlerin üzerine bir çizgi cekiceksin. Aklından bile geçirme meye çalışacaksın hatta içinden kendin bile konusmicaksin. Unutmaya caliscaksin. Umarım Cok mutlu olursun

Bu platformda kimse Kuranı Kerim'i yok saymıyor canım. Ama artık insanların işine karismamayi öğrendik burda dura dura. Çünkü her soru soran Müslüman değil. Burada bir çok dinden insanlar var. Biz din dışı yorumlar yapmaya çalışıyoruz. Diğer türlüsü her doğru heryerde söylenmez diyerek banlanip sutlaniyoruz Siteden.

İnşallah öyle olur geçmişi unutmak istiyorum acı veriyor hatta keşke beynimize reset atsak unutsak

Reactions: Z P
İnşallah öyle olur geçmişi unutmak istiyorum acı veriyor hatta keşke beynimize reset atsak unutsak
Olsun olsun öyle düşünme dört dörtlük olsak ne olurdu hayatta. Ozaman ne anlamı kalırdı. İnsan hata yapa yapa doğruları öğreniyor. Sonradan yüzüne kakilir korkusu mu yasiyorsun canım.

Siz ona karsi kendinizi kucuk dusurmeyin sakin ezdirmeyin kendinizi. Bu bir kusur mu da kendinize yediremiyorsunuz. Yetiskin bir birey olarak kimseyi ilgilendirmez ne yaptiginiz. Evleniceginiz esinizle tanismadan onceki hayatinizda yasanmis olan bir sey onu ilgilendirmez cunku o zaman o yoktu. Ve gecmise gidip degistiremezsiniz. Bunu normal bir sey kabul edip herseyin en iyisini yasamayi hak ettiginizi kendinize soylemelisiniz.

Olsun olsun öyle düşünme dört dörtlük olsak ne olurdu hayatta. Ozaman ne anlamı kalırdı. İnsan hata yapa yapa doğruları öğreniyor. Sonradan yüzüne kakilir korkusu mu yasiyorsun canım.
Yaşamış olduğum pişmanlık geçmişi değiştiremiyoruz malesef sonra karşıma çıkan eş adayına haksızlık mı yapıyorum diyorum değişik ruh halleri çıkmazlık karşımdakinin en kötü zamanda yüzüme vurur mu düşğncesi

Erkekler kendi geçmişlerini anlatmazlar ama bizden de geçmişimiz de birşey olmasın derler

Niye haksızlık olur sanki eş adayın hiç mi biriyle birlikte olmadı.Kimse hatasız değil kusursuz değil.Eeger yalan söylersen haksızlık yapmış olursun.Bu konuda icinnrahat olsun bir şeyler yasamissin arkasında dur oncedendi geçti gitti.Namus bakirelikte değil ki sadakat da keza öyle.Umarim her şey istediğin gibi olur.

Eş adayının daha önce cinsel birlikteliği olmamış kendi böyle dedi

Eş adayının daha önce cinsel birlikteliği olmamış kendi böyle dedi
İlginç aslında erkekler bu konuda rahat böyle olmadı demezler.Sen dürüst olmuşsun buna bak canım bekar bir kadın yada erkek daha önce evlilik yapmış insanlarla evleniyor sorun etmiyor.Bak benim arkadaşım da 2 çocuklu evlendi asma bekardi düğün bile yaptılar çok mutlular.

İnş cnm onu seviyorum ama inş mutlu olurum bende

Anlamaya bilmenize uzuldum sanki kadinin dogru birsey yaptigini soyler gibi erkek kabul edebilir elbette onu sayet gercekten seviyorsa ama kasininda yaptigi günah yalanmi ?ben bir muslumana gore soyledim

İlk yorumunuzu kiblememiştim. Yeni üyesiniz, belki bilmiyorsunuzdur diye uyardım sadece. Ama bunu kibledim.

Sizin için yanlış olması başkası için de yanlış olduğu anlamına gelmiyor. Bana göre doğru mesela.
Yaptığı yanlış bir erkeğin lütfedip de kendisini "kabul etmesini" beklemek.

Bana göre evlilik öncesi cinsellik yaşamak bir hata değil. Hatta bence olması gereken bu.
Size göre hata olabilir. Siz de hayatınızı bu doğrultuda yaşarsınız/yaşıyorsunuzdur.
Saçma olan şey bunu hata olarak gören bir insanın gidip cinsellik yaşaması zaten. Mesela konu sahibi, mesela hymenoplasti yaptırmaya çalışanlar... Düşündüklerinle yaptıkların örtüşmeyince bu bunalımı yaşamak kaçınılmaz.
Hayır madem yaşadınız bari yaşadıktan sonra arkasında durun ama o da yok.
Konu sahibi 55 sayfadır bakış açısını değiştiremedi. Belki başkasına faydası olmuştur. Yine de bu konu benim de sinirimi bozuyor gördükçe.

O seni öyle kabulleniyorsa tabiki mutlu olabilirsin ama gerçek anlamda kabullenip kabullenmediğini bilmen gerekiyor. Ve önce Allah’tan utan ondan af dile kullar tırı vırı.

Aileden yetişme tabular beynimin içine etmiş gibi

Valla böyle bir tabuya sahip olup evlilik öncesi ilişki yaşayabilmeniz bana da garip geldi doğrusu. Benim de evlilik öncesi cinsellik yaşamak ile ilgili tabularım vardı ve şimdiki eşimle 8 yıllık sevgililik dönemi yaşamanıza rağmen aramızda cinsel bir birliktelik yaşanmamıştı, ona güvenmeme rağmen bu olmadı; hatta nişanlıydık ve düğüne sayılı günler vardı yine yapmadım; çünkü bir tabuydu bu benim için. Sonra evlendik ve 1 sene boyunca vajinismus belasıyla uğraştım. Bu bela ile uğraşırken de keşke "bu cinselliği, bu bakireliği kafamda bu kadar tabulaştırmasaydım; keşke eşimle sevgililik dönemim de cinsellik yaşamaya biraz teşne olsaydım da başıma bu bela gelmeseydi" diye kendi içimde çok muhakeme yaşadım. (Tabi şimdi bu anektodumdan "herkes kafasına gore takilsin bunu tabulastirmasın" anlamı da çıkarılmasın. herkesin kendi hayatı kendi kararı :) kimseye bu konuda bir düşünce aşılamak istemem.)
Velhasıl kelam ben, sizin bu konu da tabu sahibi oldugunuzu düşünmüyorum. Evlenmeyi dusundugunuz kisinin tavri yuzunden kendinizi kusurlu ve eksik gormeye baslamissiniz olan biten bu. Zamanı geri alamazsınız sonuçta yaşanan yaşanmış, keşke demek size bir şey kazandırmaz. Ama madem kafanızda bu konunun ilerde sorun yaratacağı konusunda şüpheleriniz var konuyu tekrardan açın derim. Onun konuyu kapat bir daha açma demesi bir şey değiştirmez. Ben sizin yeriniz de olsam, "sana bu konuyu ilk actigimda verdigin tepki beni bu konunun ilerde iliskimizde sikinti yaratip yaratmayacagi konusunda supheye surukluyor diyerek konuyu açıp acik acik konusurdum. Neticede ondan önce yasanmis olan bir sey, sanki siz konuyu acmadiginizda bu konu onun hic aklina gelmeyecek mi yani? Ne alaka. Ondan önce yaşanan bir şeyin kiskancligini yaşamasın bir zahmet. Şimdiden konuşun ki; sonradan kafanıza böyle bir konuyu kakabilecek olma potansiyelinin olup olmadıgıni tartabilin.

Şu kafalardan çıksak mı artık? İsteyen istediği kişi ile sevişir; kadın yada erkek farketmez. Ben cidden şaşırıp; kalıyorum artık. Hastalık bulasmadığı sürece isteyen istediğini yapsın. Millet nelerle uğraşıyor bizim 21. yüzyılda konuştuğumuz konuya bak.
Konu sahibesi karşınızdaki adamı istemişsiniz ve sevişmişsiniz. Kimseye de bir şey ispat etmek zorunda değilsiniz. Ojenizin rengine kim karar veriyor? Saçınızın rengine karıştıracak mısınız? Sizin bedeniniz sizin kararınız. Ben de evlendiğim zaman bakire değildim. Eşim konusunu bile açmadı. Acsaydi eşim olamazdı. Şu ataerkil kafadan bir kurtulun lütfen. Eğer belli bir yaşın üstündeyseniz kimseye de hesap vermeyin. Hata yaptım falan diye de düşünmeyin hiç.

Kurani Kerim hepimize bahdesilmis sayet altini ciziyorum muslumansan hayir zina dini nikah ve resmi nikah disi yapilan cinsel iliskidir .Namus bir kadina ait bir kavram degildir bunun cinsellikle alakasi yok namusu cinselligi yok erkek yapsada zina kadin yapsada Kurani yok sayamazsiniz evet sadece dini nikah yapip cinsel munasebette bunlarin evliligi kabul edilmiyor gunumuz turkiyesinde bu kolay bir yön seciliyor ama kesinlikle kabul etmiyorum bunun altinda baska birsey yatiyordur sizin dediginiz konu cok baska baska yönlere cekmeyin bana inanmiyorsan Kurani ac oku dini nikah kiyim kurtulun boyle birsey yok gerekenler belli sadece din degil normali dini nikah ve resmidir Ben din dersi vermiyorum ki cinselligi bu çağ icin normal görenlerin mesajini hayretle karsiliyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…