Bağırarak konuşan erkek?

agresifkiz

Güzelbirşeylerolsun
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2013
3.123
1.761
Ben mi bazı şeyleri abartıyorum diye sizlere danışmak istediğim bir konu var. Buraya ne zaman danışsam hep aklıselim yorumlar alıyorum çünkü. Şöyle ki konuştuğum biri var aslında her konuda sohbet edebiliyoruz kültürlü kendini geliştirmiş biri. Ama biraz sert bir mizacı var. Yani şöyle ki bir konuda tartışırken sesi yükseliyor ve benimle böyle yüksek sesle konuşma dediğimde de ama kızdırıyorsun diyor ve mesleği gereği böyle bağırmaya alışık olduğunu istemsiz olduğunu bilerek yapmadığını söylüyor. Ama ben alışık değilim böyle azarlar gibi konuşmalara. Tartıştığımız şeylerde genelde aynı fikirde olmadığımız konularda oluyor çünkü genelde hep kendini haklı buluyor. Bende fikrimi söylemekte özgürüm neticede yok öyle değil böyle dediğimde sanki bir tek o doğrusunu biliyormuş gibi davranıyor deliriyorum. Mesleğini merak edenler olursa da subay. Zor bir yerde görev yapıyor şartlarım ağır son zamanlarda biraz fazla tepki verebiliyorum diyor ama ya bu hep böyle devam ederse? Ya da neden acısı benden çıkıyor? Anlayışsız mıyım acaba onu da düşünüyorum ama kendimi suçlamak istemiyorum ilişkilerde yapılan bence en büyük hata suçu kendinde aramakta başlıyor hep. Ama bu defa kararsız kaldım.Ne diyorsunuz ?

Asker :) Anlayissiz degilsin.Partnerin subay.Surekli yap,et,getir,gotur dinle demeye alismis.Emin olabilirsin,Tecrubeyle sabit.Sana ozel degil.Havuzda saatlerce yuzdukten sonra eve giderken sanki etrafinda hala su varmis gibi bir hissiyat olusurya bu o iste.Sivile ciktigi zaman adapte olmasi zor oluyor.Bence konus,ama sakin sakin anlat.O zaten bunu dusunecektir firsat buldukca.

Asker :) Anlayissiz degilsin.Partnerin subay.Surekli yap,et,getir,gotur dinle demeye alismis.Emin olabilirsin,Tecrubeyle sabit.Sana ozel degil.Havuzda saatlerce yuzdukten sonra eve giderken sanki etrafinda hala su varmis gibi bir hissiyat olusurya bu o iste.Sivile ciktigi zaman adapte olmasi zor oluyor.Bence konus,ama sakin sakin anlat.O zaten bunu dusunecektir firsat buldukca.
Bunu söylediğimde aslında anlıyor. Dikkat edeceğim haklısın diyor hatta kendi de dedim alıştım her söylediğimin yapılmasına ve ne dersem onaylanmasına o yüzden olabilir dedi sizin dediğiniz gibi :) bende sorun bende mi acaba diye düşünüyordum.

İnsan zaman zaman öfkesine yenik düşebilir , gereksiz tepkiler verebilir ve hatta mizacı sert , ses tonu yüksek veya heyecanlı olabilir ama kendini de bilmeli . Hatasını telafi etmeli. Özür dilemeli ve hatta değişmeye de çalışmalı diye düşünüyorum. Neticede hepimiz otomotik program ile ayni formatta dünyaya gelmiyoruz. Kişilik ve Mizaç kesinlikle gözardı edilemez ama değiştirilebilir neticede. Ayrıca benim mizacım sert diye bu bana karşımdakini sürekli azarlama ve rencide hakkı vermez. Her mesleğin zorlukları var artı ve eksiler ama bunlar torpülenebilir vebunun ardına sığınmak da ayrıca etik değil :KK43:

Ben böyleyim diyen herkesten, mesleği ne olursa olsun, uzak durmakta fayda vardır.
insan kendini karşısındaki için geliştiremeyecekse ilişkinin bir manası yok bana göre..

Aslında öyle kestirip atmıyor. Uyardığımda haklısın alıştım emir vermeye ve sorgulanmamaya karşı gelinmemesine o yüzden sanırım dayanamıyorum ama dikkat edeceğim diyor bir kere özür de diledi ama ben mi kapris yapıyorum diye düşünüyorum haliyle ya da abartıyor muyum.

İnsan zaman zaman öfkesine yenik düşebilir , gereksiz tepkiler verebilir ve hatta mizacı sert , ses tonu yüksek veya heyecanlı olabilir ama kendini de bilmeli . Hatasını telafi etmeli. Özür dilemeli ve hatta değişmeye de çalışmalı diye düşünüyorum. Neticede hepimiz otomotik program ile ayni formatta dünyaya gelmiyoruz. Kişilik ve Mizaç kesinlikle gözardı edilemez ama değiştirilebilir neticede. Ayrıca benim mizacım sert diye bu bana karşımdakini sürekli azarlama ve rencide hakkı vermez. Her mesleğin zorlukları var artı ve eksiler ama bunlar torpülenebilir vebunun ardına sığınmak da ayrıca etik değil :KK43:

Bunu ona ilk söylediğimde özür diledi zaten benden. Sonra tekrarlanınca haklısın dikkat edeceğim bundan sonra dedi. Ama dün üçüncüsünü yaşadık ve sinirlenip tavır koydum. Bakalım bu sefer ne diyecek.

Herkes mesleğine göre bir tavra karaktere bürünse aklı başında bi allahın kulu kalmazdı memlekette.

Ha huyudur değişmezdir anlarım ama bunu meslekle tamamiyle bağdaştırmamak lazım.

Şeker gibi adamlar var ne işlerde çalışıyor. Eve geldimi tam bir beyefendi.

Zaten iş-ev, iş-ilişki ayrımını yapabilenler iletişimi sağlıklı insanlar oluyor..

Ben mi bazı şeyleri abartıyorum diye sizlere danışmak istediğim bir konu var. Buraya ne zaman danışsam hep aklıselim yorumlar alıyorum çünkü. Şöyle ki konuştuğum biri var aslında her konuda sohbet edebiliyoruz kültürlü kendini geliştirmiş biri. Ama biraz sert bir mizacı var. Yani şöyle ki bir konuda tartışırken sesi yükseliyor ve benimle böyle yüksek sesle konuşma dediğimde de ama kızdırıyorsun diyor ve mesleği gereği böyle bağırmaya alışık olduğunu istemsiz olduğunu bilerek yapmadığını söylüyor. Ama ben alışık değilim böyle azarlar gibi konuşmalara. Tartıştığımız şeylerde genelde aynı fikirde olmadığımız konularda oluyor çünkü genelde hep kendini haklı buluyor. Bende fikrimi söylemekte özgürüm neticede yok öyle değil böyle dediğimde sanki bir tek o doğrusunu biliyormuş gibi davranıyor deliriyorum. Mesleğini merak edenler olursa da subay. Zor bir yerde görev yapıyor şartlarım ağır son zamanlarda biraz fazla tepki verebiliyorum diyor ama ya bu hep böyle devam ederse? Ya da neden acısı benden çıkıyor? Anlayışsız mıyım acaba onu da düşünüyorum ama kendimi suçlamak istemiyorum ilişkilerde yapılan bence en büyük hata suçu kendinde aramakta başlıyor hep. Ama bu defa kararsız kaldım.Ne diyorsunuz ?
Bence mesleğiyle değil mizaciyla alakalı, eğer sinirli bir erkekle yapamam derseniz ki bence gereksiz bişey uzak durmalısınız, işi gücü sizi aldatmasın karakter en önemli şeydir..

Aslında öyle kestirip atmıyor. Uyardığımda haklısın alıştım emir vermeye ve sorgulanmamaya karşı gelinmemesine o yüzden sanırım dayanamıyorum ama dikkat edeceğim diyor bir kere özür de diledi ama ben mi kapris yapıyorum diye düşünüyorum haliyle ya da abartıyor muyum.

rütbesi nedir?

Ben öğretmenim. Aynı sorun bende de var. Normal konuşurken sesim gür cikar. İstemsizce oluyor. Size has olmadığını düşünün. Askerlik ağır bir meslek bence anlayış gösterin
Anlayışlı olmaya çalışıyorum. Üç kere yaşadık bu olayı. İlkinde özür diledi haksız yere bağırdı. İkincisinde de aynısı oldu düzelteceğim kendimi şu an görevde olduğum yerle ilgili sıkıntılar var biraz canım sıkkın dedi yine tamam dedim ama dün üçüncü olunca çok sinirlendim artık.

Mesleki deformasyon sebebiyle Bağırarak konuşması neyse de tartışmalarda hep sabit fikirli bir yapısı var gibi geldi.
Böyle bir insanla da ömür geçmez.
Evlilik tahtarevalli gibi. Bazen sen yukarda olursun, bazen o. Bir taraf sürekli alttan alırsa eninde sonunda patlak verir.

Bu adam boyle, ben bunu ceker miyim cekmez miyim, hep onun dogrularini kabul eder miyim diye kendinize sorun.
Buna gore yolunuzu cizin.

Bu model bi adama kendi dusuncenizi kendi fikrinizi anlatip saygi duymasini beklemek en cok sizi yorar. Cunku ne kadar hakli olsaniz da karsinizda bunu anlayacak, beklentinizi karsilayacak biri yok. Bu tavirlari asla degismez. 1 bastirir iki bastirir ucuncude doker yine tüm siniri ortaya. Kafa sabit. Degismez.

Herkes mesleğine göre bir tavra karaktere bürünse aklı başında bi allahın kulu kalmazdı memlekette.

Ha huyudur değişmezdir anlarım ama bunu meslekle tamamiyle bağdaştırmamak lazım.

Şeker gibi adamlar var ne işlerde çalışıyor. Eve geldimi tam bir beyefendi.

Zaten iş-ev, iş-ilişki ayrımını yapabilenler iletişimi sağlıklı insanlar oluyor..

Ona göre şöyle diyor alıştım emir vermeye sorgulanmamaya sen her dediğime karşı çıkınca sanırım böyle oluyor düzelteceğim diyor. İlkinde özür diledi. İkincisinde düzelteceğim kendimi haklısın dedi. Dün de tekrarlanınca aşırı sinirlendim bakalım bu sefer ne diyecek. Ama nasıl davranmalıyım ne düşünmeliyim bilmiyorum. Görev yeri sıkıntılı şu an biraz ondan da bazen böyle geriliyorum diyor. Çok mu anlayışsızım acaba diyorum.

Ben insanların mesleklerine göre mizaç yakıştırılması yapılmasını doğru bulmuyorum. Subay, asker olduğu için sesinin yükselmesi de benim için aa tabi bundan dolayı denilip geçilecek bir konu değil. Mantıklı bir konuda konuşuluyorken kendi bildiği diretiliyorsa orada bir durmak lazım. İlişkide bazı noktalarda kendi yaptıklarını sorgulamalı taraflar. Özür dilemek güzel bir gösterge ama her uyarıda bu özür dilenecek ama tutum değişmeyecekse varsın olmasın.

X