Bağırarak konuşan erkek?

Bence mesleğiyle değil mizaciyla alakalı, eğer sinirli bir erkekle yapamam derseniz ki bence gereksiz bişey uzak durmalısınız, işi gücü sizi aldatmasın karakter en önemli şeydir..

Aslında çok sinirli biri değil hatta hiç değil arada böyle çıkışları oluyor ama beni geriyor alışık değilim.

Mesleki deformasyon sebebiyle Bağırarak konuşması neyse de tartışmalarda hep sabit fikirli bir yapısı var gibi geldi.
Böyle bir insanla da ömür geçmez.
Evlilik tahtarevalli gibi. Bazen sen yukarda olursun, bazen o. Bir taraf sürekli alttan alırsa eninde sonunda patlak verir.

Zaten sıkıntı burda ben alttan almıyorum böyle durumlarda çünkü öyle alışsın istemiyorum. Üç kere yaşadık bu olayı ilkinde özür diledi ikincisinde haklısın düzelteceğim dedi ama dün son damla oldu ne diyecek şimdi bilmiyorum. Sabit fikirli biri evet biraz.

Ona göre şöyle diyor alıştım emir vermeye sorgulanmamaya sen her dediğime karşı çıkınca sanırım böyle oluyor düzelteceğim diyor. İlkinde özür diledi. İkincisinde düzelteceğim kendimi haklısın dedi. Dün de tekrarlanınca aşırı sinirlendim bakalım bu sefer ne diyecek. Ama nasıl davranmalıyım ne düşünmeliyim bilmiyorum. Görev yeri sıkıntılı şu an biraz ondan da bazen böyle geriliyorum diyor. Çok mu anlayışsızım acaba diyorum.
Karar sizin, deve diyar meselesi :)

Mesleki deformasyon sebebiyle Bağırarak konuşması
Bu adam boyle, ben bunu ceker miyim cekmez miyim, hep onun dogrularini kabul eder miyim diye kendinize sorun.
Buna gore yolunuzu cizin.

Bu model bi adama kendi dusuncenizi kendi fikrinizi anlatip saygi duymasini beklemek en cok sizi yorar. Cunku ne kadar hakli olsaniz da karsinizda bunu anlayacak, beklentinizi karsilayacak biri yok. Bu tavirlari asla degismez. 1 bastirir iki bastirir ucuncude doker yine tüm siniri ortaya. Kafa sabit. Degismez.

İşte ben kabul edemediğimden tartışıyoruz aslında ve sonunda dayanamayıp sesini yükselten o oluyor alınan kırılan ben sonra özür diliyor dikkat edeceğim diyor üç kere yaşadık üçüncüsü dün oldu sinirlendim artık.

Ben böyleyim diyorsa uzak dur. Benimde tanıdığım bissürü subay astsubay olan var. Ama eşlerine karşı hiç böyle değiller. Ama iş ile ilgili telefonda konuşurken kendi altına emir verir. Ama çocuğuna bile emir vermez bağırmaz. Bence bu huyunu karakterini benim mesleğim bu diyerek ona bağlamış. Ama alakası yok bence. Değişmek isterse değişir. Ama değişmezse bu emir verme bağırma olaylarına da kendinizi hazırlayın.

Ben insanların mesleklerine göre mizaç yakıştırılması yapılmasını doğru bulmuyorum. Subay, asker olduğu için sesinin yükselmesi de benim için aa tabi bundan dolayı denilip geçilecek bir konu değil. Mantıklı bir konuda konuşuluyorken kendi bildiği diretiliyorsa orada bir durmak lazım. İlişkide bazı noktalarda kendi yaptıklarını sorgulamalı taraflar. Özür dilemek güzel bir gösterge ama her uyarıda bu özür dilenecek ama tutum değişmeyecekse varsın olmasın.
Kesinlikle katılıyorum. Bende çok stresli bir iş yapıyorum ama bunu ona yansıtmıyorum sonra böyle düşününce de acaba bencillik mi yapıyorum onun yaptığı iş bulunduğu yer çok zor diyorum ama ömür böyle geçmez ya da ben buna katlanmak zorunda değilim diyorum.

Ben böyleyim diyorsa uzak dur. Benimde tanıdığım bissürü subay astsubay olan var. Ama eşlerine karşı hiç böyle değiller. Ama iş ile ilgili telefonda konuşurken kendi altına emir verir. Ama çocuğuna bile emir vermez bağırmaz. Bence bu huyunu karakterini benim mesleğim bu diyerek ona bağlamış. Ama alakası yok bence. Değişmek isterse değişir. Ama değişmezse bu emir verme bağırma olaylarına da kendinizi hazırlayın.

Şöyle aslında bunu ben söyleyince hatasını anlıyor böyleyim deyip kapatmıyor gerginim stresliyim özür dilerim düzelteceğim diyor. Dün üçüncü kere yaşayınca ben bir acaba mı dedim. Bana pek emir verir gibi konuşmuyor ama çok sabit fikirli ve dediklerini kabul edeyim istiyor karşı çıkınca aksini savununca kabul etmiyor.

Genel anlamda sert mizaçli adamları sevmem
Mesleğini öne sürmesi de haklı çıkarmıyor onu
Herkes öfke kontrolünü öğrenecek
Nasıl bir albaya bağırıp çağıramazsa kendinden üst konumdaki insanlara sana da bağıramaz
Gücünün yettiğine bağırıp çağırmak değil hayat bunu öğrensin
Piskolojisi bu mesleği kaldıramıyorsa yapmasın
Benim dedem de albaydı
Hiç evde bağırıp çağırdığını görmezdik valla
Mahallenin bütün çocukları severdi onu herkesin sevgilisiydi

şimdi oldukça deneyimli biri olarak sana biraz anlatayım.
bu arkadaş askeri lise/harp okulu vs mezunu değil tahminim, üniversiteden sonra subay olan tayfadan.
ayrıca rütbesi gereği öyle çok emir verecek bir konumu yok. önümüzdeki 5 yıla kadar çoğunlukla emir alacak bir konumda.
o sebeple tartışma esnasında sesini yükseltmesi, höt zöt yapması tamamen karakteristik. ve kesinlikle öfke kontrolü yok.
kendimi düzeltirim, hatta ve hatta bu durumla ilgili psikolojik destek alırım diyorsa diğer parametreler senin için uygunsa devam et.
yok ben böyleyim mesleğim bu, bu meslek beni daha ne hallere getirecek vs diyecekse anında yol ver. zira bu gözler 2 gün önce çatışmadan çıkıp ve hatta askerini şehit vermesine rağmen eşinin nazına niyazına ses çıkarmayan subaylar da gördü. ha hepsi böyle olmalı demiyorum, mesleğinin arkasına saklanmasın diyorum..

Genel anlamda sert mizaçli adamları sevmem
Mesleğini öne sürmesi de haklı çıkarmıyor onu
Herkes öfke kontrolünü öğrenecek
Nasıl bir albaya bağırıp çağıramazsa kendinden üst konumdaki insanlara sana da bağıramaz
Gücünün yettiğine bağırıp çağırmak değil hayat bunu öğrensin
Piskolojisi bu mesleği kaldıramıyorsa yapmasın
Benim dedem de albaydı
Hiç evde bağırıp çağırdığını görmezdik valla
Mahallenin bütün çocukları severdi onu herkesin sevgilisiydi
Hayır birde ben sinirlenince ve bana bağırma sesini yükseltme deyince yanlış anlıyorsun kızmıyorum böyle konuşuyorum diyor deliriyorum.

Ben mi bazı şeyleri abartıyorum diye sizlere danışmak istediğim bir konu var. Buraya ne zaman danışsam hep aklıselim yorumlar alıyorum çünkü. Şöyle ki konuştuğum biri var aslında her konuda sohbet edebiliyoruz kültürlü kendini geliştirmiş biri. Ama biraz sert bir mizacı var. Yani şöyle ki bir konuda tartışırken sesi yükseliyor ve benimle böyle yüksek sesle konuşma dediğimde de ama kızdırıyorsun diyor ve mesleği gereği böyle bağırmaya alışık olduğunu istemsiz olduğunu bilerek yapmadığını söylüyor. Ama ben alışık değilim böyle azarlar gibi konuşmalara. Tartıştığımız şeylerde genelde aynı fikirde olmadığımız konularda oluyor çünkü genelde hep kendini haklı buluyor. Bende fikrimi söylemekte özgürüm neticede yok öyle değil böyle dediğimde sanki bir tek o doğrusunu biliyormuş gibi davranıyor deliriyorum. Mesleğini merak edenler olursa da subay. Zor bir yerde görev yapıyor şartlarım ağır son zamanlarda biraz fazla tepki verebiliyorum diyor ama ya bu hep böyle devam ederse? Ya da neden acısı benden çıkıyor? Anlayışsız mıyım acaba onu da düşünüyorum ama kendimi suçlamak istemiyorum ilişkilerde yapılan bence en büyük hata suçu kendinde aramakta başlıyor hep. Ama bu defa kararsız kaldım.Ne diyorsunuz ?
Bence asker olması ile alakalı değil yapı meselesi benim eşimde 5 yıl asker olarak şırnakin bi köyünde taburda kaldılar sürekli dağ taş gezdiler her fırsatta konusurduk ama hiç tartistigimizi veya bana bağırdığı hatirlamiyorum kaç tane arkadaşı şehit felan oldu görev esnasında ama konuşmamıza hiç yansıtmadı.

Ben mi bazı şeyleri abartıyorum diye sizlere danışmak istediğim bir konu var. Buraya ne zaman danışsam hep aklıselim yorumlar alıyorum çünkü. Şöyle ki konuştuğum biri var aslında her konuda sohbet edebiliyoruz kültürlü kendini geliştirmiş biri. Ama biraz sert bir mizacı var. Yani şöyle ki bir konuda tartışırken sesi yükseliyor ve benimle böyle yüksek sesle konuşma dediğimde de ama kızdırıyorsun diyor ve mesleği gereği böyle bağırmaya alışık olduğunu istemsiz olduğunu bilerek yapmadığını söylüyor. Ama ben alışık değilim böyle azarlar gibi konuşmalara. Tartıştığımız şeylerde genelde aynı fikirde olmadığımız konularda oluyor çünkü genelde hep kendini haklı buluyor. Bende fikrimi söylemekte özgürüm neticede yok öyle değil böyle dediğimde sanki bir tek o doğrusunu biliyormuş gibi davranıyor deliriyorum. Mesleğini merak edenler olursa da subay. Zor bir yerde görev yapıyor şartlarım ağır son zamanlarda biraz fazla tepki verebiliyorum diyor ama ya bu hep böyle devam ederse? Ya da neden acısı benden çıkıyor? Anlayışsız mıyım acaba onu da düşünüyorum ama kendimi suçlamak istemiyorum ilişkilerde yapılan bence en büyük hata suçu kendinde aramakta başlıyor hep. Ama bu defa kararsız kaldım.Ne diyorsunuz ?
Anlayışsız değilsin.
İnsanlar zamanla meslek yaşantılarıyla şekillenirler ve bazı özellikler edinirler.
Genelde asker subay polis gibi mesleği bulunan insanlar hitap ettikleri çevre ve içinde bulundukları ortam sebebiyle sinir sahibi olabiliyorlar - ki benim ailemde de bir asker var bu şekilde.
Sizin arkadaşınız için demiyorum ama kendisi sinir hastası.
Diğer bir yandan yüksek sesle bağırarak konuşmak kendini kabul ettirmek için yapılan bir eylemdir.
Üzgünüm siz ne kadar uyarırsanız uyarın bu şekilde devam edecek.
Ciddi bir adım atmadan önce kendinizi sorgulamalı, karşınızdakini bu şekilde kabul edip etmeyeceğinize bir karar vermelisiniz

X