Bağırarak konuşan erkek?

Bunu ona dedim denemek için acaba öfke kontrolün mü yok dedim şiddete meyil olursa ilerideye getirdim çok sinirlendi nasıl böyle düşünürsün bir daha duymayayım dedi.
Şiddete meyil kısmını ciddi anlamda düşünmenizi öneririm.
Maalesef örneğini çok fazla gördüm bu meslekten

Hayır birde ben sinirlenince ve bana bağırma sesini yükseltme deyince yanlış anlıyorsun kızmıyorum böyle konuşuyorum diyor deliriyorum.
Yakında kolunu sıkar tokat atar iter kakar, '' Dövmüyorum ki seni, dövsem ağzın burnun kırılırdı, böyle dövme olmaz. '' der.

Ben sakin kalabiliyorum mesela. Ki stresli bir işim var.
Sizin mesleğiniz nedir ? Benim de erkek arkadaşım komiser aynı sorun bizde de var. İki senedir birlikteyiz ama o son zamanlarda düzeltti biraz kendini ilk başlarda tabiri caizse böğürüyordu resmen. Tamamen meslekten dolayı olduğunu düşünmüyorum ben de. İsterse eğer törpüleyebilir.

benimle böyle yüksek sesle konuşma dediğimde de ama kızdırıyorsun diyor ve mesleği gereği böyle bağırmaya alışık olduğunu istemsiz olduğunu bilerek yapmadığını söylüyor.

genelde hep kendini haklı buluyor.
Kaçarak uzaklaşırım ben böyle adamdan. Daha fikir ayrılığına düştünüz diye kendinde size kızmaya hak gören, bağıran çağıran adam yarın büyük kavga etseniz beylik tabancasını çeker, vurur sizi. Çünkü hep kendisi haklı...
Başınızı yakmayın, uzak durun bu adamdan. Size değer verecek, fikrinizi paylaşmasa da saygı duyacak insanlar bulun.

şimdi oldukça deneyimli biri olarak sana biraz anlatayım.
bu arkadaş askeri lise/harp okulu vs mezunu değil tahminim, üniversiteden sonra subay olan tayfadan.
ayrıca rütbesi gereği öyle çok emir verecek bir konumu yok. önümüzdeki 5 yıla kadar çoğunlukla emir alacak bir konumda.
o sebeple tartışma esnasında sesini yükseltmesi, höt zöt yapması tamamen karakteristik. ve kesinlikle öfke kontrolü yok.
kendimi düzeltirim, hatta ve hatta bu durumla ilgili psikolojik destek alırım diyorsa diğer parametreler senin için uygunsa devam et.
yok ben böyleyim mesleğim bu, bu meslek beni daha ne hallere getirecek vs diyecekse anında yol ver. zira bu gözler 2 gün önce çatışmadan çıkıp ve hatta askerini şehit vermesine rağmen eşinin nazına niyazına ses çıkarmayan subaylar da gördü. ha hepsi böyle olmalı demiyorum, mesleğinin arkasına saklanmasın diyorum..
6-7 yıldır bu işin içindeymiş sanırım çok bilgim yok aslında bu konularda. Kendimi düzelteceğim bu ara fazla stresli ve gerginim diyor aslında bağırma çağırmadan kastım da şu belki ben çok alınıyorum bilmiyorum biraz ailem nazlı yetiştirdi alışık değilim, mesela dün üçüncü kere yaşadık bu olayı bir konuda tartışıyorduk ama seviyeli bir şekilde bir anda celallendi ne diyorsun ya sen dedi ve benim kafam attı benimle böyle konuşmasına benim sinirlendiğimi anlayınca geri vites yaptı alttan aldı ama ben kolay kolay sinirlenmem sinirlenince de geri sakinleşmem zor oluyor ve uzatmadım. Şimdi fazla mı tepki veriyorum normal mi bu şekilde tartışmak onu anlamaya çalışıyorum.

Sizin mesleğiniz nedir ? Benim de erkek arkadaşım komiser aynı sorun bizde de var. İki senedir birlikteyiz ama o son zamanlarda düzeltti biraz kendini ilk başlarda tabiri caizse böğürüyordu resmen. Tamamen meslekten dolayı olduğunu düşünmüyorum ben de. İsterse eğer törpüleyebilir.
Hemşireyim ben. Siz?
Her dediğine tamam denilmesine alışmış ben tamam demeyince her şeye adama bir şeyler oluyor.

Kaçarak uzaklaşırım ben böyle adamdan. Daha fikir ayrılığına düştünüz diye kendinde size kızmaya hak gören, bağıran çağıran adam yarın büyük kavga etseniz beylik tabancasını çeker, vurur sizi. Çünkü hep kendisi haklı...
Başınızı yakmayın, uzak durun bu adamdan. Size değer verecek, fikrinizi paylaşmasa da saygı duyacak insanlar bulun.
Evet korkum böyle şeyler aslında.

Bence asker olması ile alakalı değil yapı meselesi benim eşimde 5 yıl asker olarak şırnakin bi köyünde taburda kaldılar sürekli dağ taş gezdiler her fırsatta konusurduk ama hiç tartistigimizi veya bana bağırdığı hatirlamiyorum kaç tane arkadaşı şehit felan oldu görev esnasında ama konuşmamıza hiç yansıtmadı.
Ben biraz altta kalmayan bir tipim ve biraz feminist bir yapım var bazı konularda fikir ayrılığına düşüyoruz biraz zorluyor olabilirim onu üstüne gittiğim oluyor ama fark eder mi sonuçta sakin kalmak zorunda.

Bunu ona dedim denemek için acaba öfke kontrolün mü yok dedim şiddete meyil olursa ilerideye getirdim çok sinirlendi nasıl böyle düşünürsün bir daha duymayayım dedi.
Öfkelisin demenize mi sinirlendi yani? Biraz ironik olmuş. Mesleki deformasyon yaşıyor olabilir ama iş ile sosyal ilişkilerini sağlıklı bir şekilde ayırabilecek sağduyuya sahip olması gerek. En azından bu konuda ki hatasını gösterdiğinizde kendini düzeltmeye açık olmalı. Bunu yapıp yapamayacağını dikkatli şekilde değerlendirin bence.

Öfkelisin demenize mi sinirlendi yani? Biraz ironik olmuş. Mesleki deformasyon yaşıyor olabilir ama iş ile sosyal ilişkilerini sağlıklı bir şekilde ayırabilecek sağduyuya sahip olması gerek. En azından bu konuda ki hatasını gösterdiğinizde kendini düzeltmeye açık olmalı. Bunu yapıp yapamayacağını dikkatli şekilde değerlendirin bence.
Şiddete meyili olup olmayacağını ima edince biraz bozuldu doğrusu nasıl böyle düşünürsün diye. Ama haklıydım düşünmekte.

6-7 yıldır bu işin içindeymiş sanırım çok bilgim yok aslında bu konularda. Kendimi düzelteceğim bu ara fazla stresli ve gerginim diyor aslında bağırma çağırmadan kastım da şu belki ben çok alınıyorum bilmiyorum biraz ailem nazlı yetiştirdi alışık değilim, mesela dün üçüncü kere yaşadık bu olayı bir konuda tartışıyorduk ama seviyeli bir şekilde bir anda celallendi ne diyorsun ya sen dedi ve benim kafam attı benimle böyle konuşmasına benim sinirlendiğimi anlayınca geri vites yaptı alttan aldı ama ben kolay kolay sinirlenmem sinirlenince de geri sakinleşmem zor oluyor ve uzatmadım. Şimdi fazla mı tepki veriyorum normal mi bu şekilde tartışmak onu anlamaya çalışıyorum.

anlatıyoruz işte güzelim. normal değil bir anda celallenmesi.. tüm yorumlarını okudum, adam bu ani öfkelenmesini mesleğine bağlıyor ben de sana TSK ile deneyim sahibi biri olarak öyle olmadığını anlatmaya çalışıyorum.
herkesi ailesi nazlı yetiştiriyor, kimse sevgilisi kendisine tartışmada aniden bağırsını normal karşılamaz. ha karşılıklı kavgalar edilir, ben eşimle ne hayvani kavgalar ettim ama adı üzerinde karşılıklı..
uyuşmayan fikirlerde aniden parlayacaksa bu normal de değil kabul edilebilir de değil..
kendine çeki düzen vermeyecekse gelecekte sıkıntıyı sen çekersin..

anlatıyoruz işte güzelim. normal değil bir anda celallenmesi.. tüm yorumlarını okudum, adam bu ani öfkelenmesini mesleğine bağlıyor ben de sana TSK ile deneyim sahibi biri olarak öyle olmadığını anlatmaya çalışıyorum.
herkesi ailesi nazlı yetiştiriyor, kimse sevgilisi kendisine tartışmada aniden bağırsını normal karşılamaz. ha karşılıklı kavgalar edilir, ben eşimle ne hayvani kavgalar ettim ama adı üzerinde karşılıklı..
uyuşmayan fikirlerde aniden parlayacaksa bu normal de değil kabul edilebilir de değil..
kendine çeki düzen vermeyecekse gelecekte sıkıntıyı sen çekersin..
Dediğim gibi zaten normal olmadığının farkındayım o yüzden kabullenemiyorum. Bakalım bu sefer ki açıklamasını merak ediyorum muhtemelen akşam arar ve konuşuruz. Bu şekilde devam etmez ama.

Siz sakin birisiniz, öyle olduğunuzu söylemişsiniz. Ben de çok sakinimdir ve gergin insanlarla aynı ortamda olmayı dahi sevmiyorum düşünün. Üstelik stresli bir işim var, ama bu karakter meselesi. İşimiz stresli diye her gün her dakika gergin olamayız ki 😊
İlişkilerde medenice herkes fikrini gerilmeden anlatabilmeli. Eşim gergin biri olsaydı anlaşamazdım. Çünkü her insanın fikirleri ayrıdır, farklı düşünüyoruz diye her seferinde gerilmek insanı yıpratır. :)
Umarım sinirlenme olayını aşabilirsiniz. Kendisi de isterse ben öfke kontrolünün sağlanabileceğini düşünüyorum, hakkınızda hayırlısı olsun :)

Hemşireyim ben. Siz?
Her dediğine tamam denilmesine alışmış ben tamam demeyince her şeye adama bir şeyler oluyor.
Öğretmenim ben. Eğer durumun farkındaysa ve düzeltme çabası içine giriyorsa siz de katlanabileceğinize inanıyorsanız bir süre daha sabredin. Ama aynı devam ediyorsa güle güle deyin. Çünkü saygı farklı bir şeydir. Ben ses tonu biraz yükselse dayanamayan biriyim kaldı ki ortada bağırmak var. Bir de üstüne gitmeyin derim ben sıkıntımı belirttim ama cevap verdiğimde daha da sinirleniyordu sonra hoş bir şey değil ama öyle yaptığında telefonu yüzüne kapattım çoğu kez mesajlarını boş bıraktım beni emri altındaki polis memurları gibi görüyordu. Böyle yapınca kendi kendine düzeldi.

Ben mi bazı şeyleri abartıyorum diye sizlere danışmak istediğim bir konu var. Buraya ne zaman danışsam hep aklıselim yorumlar alıyorum çünkü. Şöyle ki konuştuğum biri var aslında her konuda sohbet edebiliyoruz kültürlü kendini geliştirmiş biri. Ama biraz sert bir mizacı var. Yani şöyle ki bir konuda tartışırken sesi yükseliyor ve benimle böyle yüksek sesle konuşma dediğimde de ama kızdırıyorsun diyor ve mesleği gereği böyle bağırmaya alışık olduğunu istemsiz olduğunu bilerek yapmadığını söylüyor. Ama ben alışık değilim böyle azarlar gibi konuşmalara. Tartıştığımız şeylerde genelde aynı fikirde olmadığımız konularda oluyor çünkü genelde hep kendini haklı buluyor. Bende fikrimi söylemekte özgürüm neticede yok öyle değil böyle dediğimde sanki bir tek o doğrusunu biliyormuş gibi davranıyor deliriyorum. Mesleğini merak edenler olursa da subay. Zor bir yerde görev yapıyor şartlarım ağır son zamanlarda biraz fazla tepki verebiliyorum diyor ama ya bu hep böyle devam ederse? Ya da neden acısı benden çıkıyor? Anlayışsız mıyım acaba onu da düşünüyorum ama kendimi suçlamak istemiyorum ilişkilerde yapılan bence en büyük hata suçu kendinde aramakta başlıyor hep. Ama bu defa kararsız kaldım.Ne diyorsunuz ?
Bi arkadaşım vardı subayla evliydi aman sakın askerle fln evlenme derdi hep bana. Emrivaki konusmalar bagirmalar hic eksik olmuyormuş gorevde nasılsa evdede aynı sanki ben onun askeriyim diyordu. Demekki doğru söylüyormus. Ben buyum diyen birindende bsy bekleme zaten degismesini de bekleme değişmez değişen insan görmedim çünkü

X