Bağcılarda oturmak istememem kaos yarattı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Siz şuanda neye seviyesizlik dediğinizi daha net açıkladınız, normal olarak bende şuan da anladım. Ona cevap vereyim önce, haklısınız. Bu gereksizdi. Ama kv min bu ev konusunu aşılayıp durmasına bir son vermesini istedim. Bu işin son bulması beni de rahatlattı. Siz biraz sertsiniz yorum yaparken ben o yüzden neyi derken ne demek istediğinizi pek çıkaramıyorum. İfade sıkıntısı oluyor. Bende de oluyor bazen tabi sırf sizinle ilgili değil.

Bence hiç bu işlere bulaşmayın,iyi kötü ev alma durumumuz var demişsiniz ozaman kendiniz alın derim. Kayınvalide istediğiniz yerden ev alsa bile en ufak şeyde bunun lafını yapacaktır,hatta bırakın istediğiniz yerden kendi isteğine göre bile alsa yine laf yapacaktır,bu işler böyle. Yeri geliyor insanın öz ailesi bile bu konularda laf yapar kayınvalide mi yapmayacak? Siz fazla takılmışsınız bu olaya biraz kafanızı boşaltın ancak ozaman doğru kararı verebileceksiniz.

Haklısınız.. teşekkür ederim destek için..

hemen bir atasözü yapıştırıyorum

ele mınnet edeceğime kolumun etini keser yerim

demiş atalar umarım anlamışsındır sözü ,

hiç mınnet etme o kadına diğerlerine söz geçirememiş sana geçirecek ,
sakın kocanla kötü olma makul fiyatlı bir ev bul kocanıda zorlamadan yazık hemen çık o evden ,

alsın evini cebine soksun .

:) bencede cebine soksun :) teşekkür ederim. Peki sizde kiraya mı çıkmalı yoksa ev kredisine mi girmeli..

Kv ile gereksiz uzun muhabbet sonucu olmus biraz. Ben olsam zaten onun evinde oturmayi kabul etmezdim. Sonucu bu çünkü. Madem bu duruma geldin ileride daha fenasi da olabilir. Sessiz sedasiz bir an önce ev bulup çıkın evinden. Hatta erken soylemeyi. Son bir kaç gün kala dersiniZ. O çok değerli evi biraz bos kalsin da görsün gününü.

Para içinde boğulsun diyesim geliyor boyle tiplere. Evlatlarina iki kurus hayirlari dokunuyor sonra bir yığın artistlik.. paralari dan baska kimseleri kalmasin insallah

aslında iyi bir evi acil satılık olarak bulabilseniz aradaki peşinatıda bankadan çıkarabilirsiniz.

Ayda 1000 tl en az ödesek bankaya, 150 bin için 15 yıl belki de eve göre 20 yıl ödemek gerekiyor.. Peki biz ayda 1000 tl nasıl ödeyeceğiz acaba.. Öderiz ödemesine de, çok zorlanacağız işte

Benim anlamadığım siz neden kayınvalide ile oturup bu konuları konuşuyorsunuz?
Oğlu anlatsaydı lisanı münasiple,ikisi anlaşsaydı.
Belki kayınvalideniz klasik kk tipi (evet var benim burada çokça şahit olduğum,gelinini sevmeyen,inatlaşan kayınvalideler )kayınvalide,sırf siz istiyorsunuz diye başka yerden almak istemiyor. Olay öyle bir hale gelmiş ki,ne haliniz varsa görun,ev falan almıyorum demiş kadın adeta. Size böyle söyledi,oğluyla belki çok farklı gelişecekti durumlar. Ayrıca bu lafları işittikten sonra içinize sinmeyen o oturduğunuz ev size iyice huzursuzluk verir hale gelmiştir.
Bilemedim,haklısınız muhakkak ama siz açmamalıydınız konuyu.

Aynen ben konuşmamalıydım. Ama zaten hepde bana söylüyordu ev mevzusunu. Ne bileym konuştum bende. Direk karşısına konuşmamız lazım diye de oturmadım. Eşimde söylüyordu ona burda bağcılarda oturmak istemiyoruz diye. Zten biliyordu aslında. Bende konuşmuş oldum işte bu şekilde..

Eşim beylikdüzünde oturmak istemiyor. Aslında en uygun evler dediğiniz gibi orada. İş yerine çok ters oluyormuş servis oraya kadar gitmiyormuş.. Bilemiyorum.

Siz bu evliliğin neresindesiniz ? Kv ve eşinizin istemedikleri var sizin isteğinizin bi önemi yok.
Beylikdüzü eskiden dağın başıydı artık metrobüs var zart var zurt var isteyen binip gidiyo

Siz bu evliliğin neresindesiniz ? Kv ve eşinizin istemedikleri var sizin isteğinizin bi önemi yok.
Beylikdüzü eskiden dağın başıydı artık metrobüs var zart var zurt var isteyen binip gidiyo

Aynen oyle. Ama esimin isi karsi tarafta. Anadolu yakasinda yani.. Servisle gidip geliyor. B.duzune servis olmamasi yolunun cok daha uzun ve yorucu olmasi anlamina geliyor

Aynen haklısınız. Ne bileyim garip geliyor bana. Şart koşmak, mecbur bırakmak. Kendi başımıza hareket etmek en iyisi.
Karşılıklı olarak şart koşuyorsunuz. Bakın kimse size ille de Bağcılar'da oturacaksınız demiyor. Kadın kendi alacağı evi o semtten alıyor. Mırın kırın eden sizsiniz. Yoksa bir mecbur bırakılmışlık yok. Sorun sizin orada oturnak istememeniz değil yani. Sorun sizin kadını ısrarla istemediği yerlerden ev aldırmaya çalışmanız. Kadın ev alıyor yahu, boru mu, tabii istediği yerden alacak. Bu konuda kimseye laf söyletmek istemese çok haklıdır. Para kiminse söz onundur, dünya böyle. Bence siz eşinizle istediğiniz yerden kendiniz ev alın. O zaman da kimse size gık bile diyemez, demeye hakkı olmaz.

Öyle yapıcaz zaten inşallah. Bana bencilce geliyor. Oğluna ev almak isteyen bir anne neden oğlunun istediği yerden almıyor.. Para bende, burada oturursanız tabii.. Bu bana doğru gelmiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…