Bağcılarda oturmak istememem kaos yarattı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kusura bakmayın ama evi kaynananız alacak size ben buradan istemem yok başka yerden isterim falan deme lüksünüz yok. Çünkü ona bağlısınız ister alır ister alamaz. Madem illa alsın demiyorsunuz evlere neden bakıyorsunuz? Kadının evinde oturuyorsunuz zaten kötüyse ev sıksak ev alabiliriz diyorsun alın o zaman. Bir laf vardır elden gelen öğün olmaz o da zamanında bulunmaz. Sana kaynanan ev alacak ama sen onların olduğu yerde oturmak istemeyeceksin tabii ki yanaşmaz bana kalırsa minnet etmeyin o kadar sorun oluyorsa. Zaten benim fikrim insan öldüğü zaman bu işlerin olması. Her çocuk kendi evini kurmalı alabiliyorsa evini kendi almalı alamıyorsa başkası alacaksa da ben orda burada oturmam diyemez.

Yok artık Chocolita
Sen o üyemisin? Sen hala bu kadından bir de ev mi bekliyorsun? Böyle bir de beklentilere girip konuşuyor musun? Şu an ağzım açık kaldı cidden. Daha da yorum yapmam ben. Aynen devam.

Kadından bir beklentim olmadı benim arkadaşlar. Biz eşimle evlenmeden öncesinden beridir kv bunu söyleyip duruyordu. Ben ona ev al anne demedim ki. Annemle olayımızda en büyük hata eşimden kaynaklıydı. Kv düşüncesizlik etti yanlış anladı. Ama asıl yanlışı yapan eşimdi o olayda. Oda konuyu gereğince kapattı. Eşimle eger yeni bir eve cıkmasaydık bu eve harcama yapalım burayı düzeltelim diyorduk. Ama kv ev alınacağını söyleyince yapmadık bizde erteledik durduk. Kimse ona bize ev al demedi. Eşim demişse ben bilemem sonuçta onun oğludur. Ama bu kv olan konuşmanın yapıldığı iyi oldu içimiz rahat. Bizi bağlayan bir durum kalmadı. Tekrar söyleyeym, doğum olayında suçun büyüğü eşimdeydi. Kv rutin kaynanalık görevini yaptı "bizi kınarlar" falan lafı yaptı. Eşim sorumluydu aslında. Lütfen şimdi o olayn üstüne ben minnet etmişim gibi bir şey çıkmasn ortaya. Kaynanama ayıp ettin dediğim için bile tepki verenler oldu çünkü.

önceki konuda kadın çocuk bakmaya gelmiş ve kovmaktan beter edilmiş
bir de üstüne konu sahibi ve ailesi kocanın peşine düşmüş yanlış anladın diye
adam Özür bile dilemeden hem de

Kocanın peşine düşülen bir durum yoktu. Konuya tam hakim olmadan yorumlamayın

Arkadaşım kaynanam koşullu iyilik yapacaksa yapmasın zaten. O şekilde alınan evi ne yapayım ben. O bana dayatma yapamaz ki. E o muhabbetten sonra bende artık hiçbir şekilde onun aldığı evde oturmam. Eşimle inşallah alırız.. Benim sorum farklıydı da herkes farklı bir yerinden çekti aldı konuyu

Bilemiyorum arkadaşım. Senin o olayı okumamın üzerinden çözüm her ne kadar bulunsa da benim içim soğumadı. Sen nasıl hemen gidip ev pazarlığına girişebildin ki? Annen evine geldi mi? Eşin annenin evine gitti mi? Hala annenin evine yakın olsa böyle demezsin diye bik bik konuşan bir kayınvaliden var.
Ama insanlar çeşit çeşit aynı tepkileri vermek zorunda değiliz tabiki. Ben en baştaki yorumumu yapıyorum. Siz muhatap olmayın annesi ile. Eşiniz konuşsun böyle şeyleri. Sizin anneniz ev alacak olsa eşiniz mi konuşsun şurdan olsun burdan olsun diye. Gidin siz konuşun. Sizin nazınız daha çok geçer. El oğlu/el kızının söyledikleri daha çok batar. Her şeyin bir adabı var.
Sonunda çok şükür para kimden çıkıyorsa o insan da çok iyi bir insan değilse onun borusunun öteceğini anlamışsınız. Düğün konularında da böyledir. Düğün salonunu tutan kayınbaba benim istediğim yer olacak diyebiliyor. Ne diyeceksin? Silah mı dayayacaksın başına?
Karşınızdaki insanı iyice tanımak gerekiyor para işlerine girmeden. Siz girdikten sonra tanımış oldunuz. Bundan sonra alın şu parayı istediğiniz yerden alın dese bile tamah etmemeniz gerekiyor ama dersinizi aldığınızı sanmıyorum. O parayı verir ama sonraki senelerde hep lafı olur, bu ev benim paramla alındı bile diyebilir. Siz gene şaşırır durursunuz. İnsanoğlunun çiğ süt emdiğini unutuyorsunuz.

çıkın gıdın gonlunuze sınen guzel bır eve gecın mumkun oldugu kadarda uzaklasın o semtten zaten bagcılar oyle ahım sahım bır semt degıl ne arrasan var oralarda....
bebegın buyudugunde bıraz daha sende gırersın bır ıse ıkınızde calısır bırıkım yapar evınızı alırsınız , bus ekılde yardım edecegıne hıc yapmasın daha ıyı kv denız sız yıne kıbar davranmıssınız ben olsam bu kadar kıbar davranamazdım al evınıde çal basına der kapısına bıle gıtmezdım..

nasıl okumak istiyorsanız öyle okuyorsunuz mesajları ben size neden kızayım banane? ama maddi olarak durumumuz iyi diye belirttiniz ilk mesajda şimdi de durumumuz yoktu çıkamadık evden diyorsunuz. hangisi doğru bilmiyorum. imkan varken o lafları yutup oturmazdım ben olsam. imkan yokken de daha zor şartlarda da olacak olsam yine de yutmazdım, çıkardım evden. sahibi olan kvnin köpek bağlasan durmaz denilen evinde oturmam benim için çok büyük yüzsüzlük. bu laf da son derece saygısızlık. sizin bu cümlelere "ayıp ediyorsun vs" cevap vermeniz de kv gelin arasında seviyesizlik.

hala da ev alsın bize diye beklenti içinde olmanız zaten iyice bir garip.

değmez bir ev için bunları işitmeye. gücünüz neye yetiyorsa onu alın..

Evet, haklısınız. Yine de sizin verdiğiniz cevapları okumayı seviyorum. Bana bir şeyler katabiliyorsunuz. Düzeyli cevaplar alıyorum, teşekkür ederim.

Evet eşim annemlerin evine gitti. Annemle ve babamla konuştu. Annemde buraya geldi. Yarın tekrar gelicek. Elbetteki annemin içinde konunun kapandığını sanmıyorum. Çok kırıldı çünkü annem.. Ama en azından eşimin ondan özür dilemesini onunla konuşmasını kabul etti. Bende biraz daha rahat ettim. Kv ne düşünüyor bilmiyorum. Ara sıra böyle gereksiz laf söylemeleri var bana.. Anneme yakın oturup, oğlunu bağcılardan uzağa götüreceğim diye aklı çıkıyor. Oda garip.. Ama ona seviyemi koruyarak cevap verebiliyorum ben. O cevapları eleştirenlerde oldu ama ben yinede yanlış bir kelime kullanmadım. Ama bu tür konuları eşim konuşmalı haklısınız. Ama sanırım ben tez canlı davrandım orada. Bir yandan iyi oldu yine de, eşimle yolumuzu çizeriz. Eşimde artık bir şeyleri yapacaksak kendimiz çabalamamız gerektiğini anlamış oldu böylece. Bir şeyler için cesaret aldı.

Biz sizinle anlaşamayacağız.. Maddi durumumuz iyi demedim. Geçiniyoruz orta halliyiz dedim. Ama bu eve geldiğimde eşim şimdi çalıştığı yerde çalışmıyordu. O zaman ki şartlar bize kira vermeden oturmayı gerektirdiği için oturuyorduk. Siz yine de çıkardım diyorsunız, iyi güzel diyorsunuz. Ama biz çıkamazdık işte. Sonra evi düzelttik biraz. Ama ıvırı zıvırı bitmedi. Eski ev yani. Kv me karşı ayıp ettiniz demek seviyesizlikse eğer umurumda değil şu durumda

Çık evden nie cekiosun hem bebegin var soguk evde işin ne istediğiniz semte gidin kayınvaliden de bişe dediğinde böyle böyle demiştin bizi sen hevese soktun yapmadın ana diğerlerine yaptın var sen düşün de okadar

Uzuuun uzun yazmışsınız, ama kısaca durum şu: Parayı veren düdüğü çalar. Kayınvalide çerez değil, dünya para verip ev alacaksa, kendi istediği yerden alması en doğal hakkı. Unutmayın ki birinin size bedavadan ev vermesi minnet edilecek kadar büyük bir iyilik. Boynunun borcu değil. Siz kendinizi ve kayınvaidenizi öyle bir şartlandırmışsınız ki, sanki kadın mecburmuş gibi. Bir de oturup pazarlık yapıyorsunuz. Özetle, kayınvalide evi o semtten alacak. İşinize geliyorsa oturursunuz. Gelmiyorsa çıkar kendi başınızın çaresine bakarsınız, istediğiniz semtte oturursunuz. Zorla oturtmuyorlar sizi hiç bir yerde sonuçta. Ama bedava evin şartı belli.

Aynen haklısınız. Ne bileyim garip geliyor bana. Şart koşmak, mecbur bırakmak. Kendi başımıza hareket etmek en iyisi.

e hadi o zaman çıkmadın şimdi nasıl hala evin pazarlığını yapıyorsun? seviyesizlik olan ev için kv ile çata çat laf dalaşına girmek, ben burdan başka yerde ev almam diyorsa , alma o zaman biz hallederiz demeniz ve kvnin evinden de çıkmanızdı doğru olan. ben kvnize terbiyesizlik yapmışsınız demedim hiçbir mesajda, grursuz davranmışsınız, davranmaya da devam ediyorsunuz. dediğim bu. kvme ayıp ettin dedim diye eleştirenler var beni diyorsanız dönün bir daha okuyun mesajları.

her neyse seviyesiz , saygısız konuşmalar, kirada gücüm neye yeterse orda oturur ama bu konuşmalara girmezdim. bu konuşmaları yaşayıp hala daha istediğim yerden ev alsın demeyi bırak , oturduğum evini de terkederdim. benim için doğrusu bu.

Olabilir, siz böyle düşünüyorsunuz. Konuyu onunla konuşması gereken kişi eşimdi evet, ben yapmamalıydım. Ama acemice hareket ettim ve yaptım. Kv nize terbiyesizlik yapmışsınız demiyorum dediniz. Saygısızlık, seviyesizlik bana göre terbiyesizlikle eş değerdir. Yinede "hala" ayıp ettiğimi ve sizin tabirinizle saygısızlık ettiğimi düşünmüyorum.

yok gerçekten bir problem var mesajlarımda sanırım, ısrarla aynı şekilde anlamaya devam ediyorsun. sen saygısızlık yaptın demiyorum. kv "o evde köpek bağlasan durmaz" diyerek saygısızlık yapmış diyorum, sen bu lafın üstüne o evde kalarak yüzsüzlük yapmışsın diyorum ki buna imkanım yoktu çıkamadım diyorsun. tamam o zaman imkanın yokmuş ama şimdi daha iyi durumumuz biz de biraz sıkışarak ev alabilirriz diyorsan o zaman kv ile hala benim dediğim yerden ev alalım muhabbetini yapman seviyesizlik diyorum. ay bu da son mesajım bunu da anlamıyorsan başka türlü anlatabileceğim bir cümle kalmadı çünkü..

Istanbul'da 90 bin e ev var mı? Beylikdüzü bile olsa 200 bin aşağı yok sanıyorum. Fare deliği falan olmasın o

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…