Bağcılarda oturmak istememem kaos yarattı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
mesela k
Söylesem bile yalan olmaz ki nerdeyse her rüyamda deprem görüyorum :) bilinçaltıma işlemiş artık kendileri. Ama boşverdim artık suyuna gitmek istemiyorum. Kırıldım bende işte bir kere.. Beklemiyorum kendisinden bir şey. Tek sıkıldığım nokta, eşim

Ne alakasi var cocuk azarlamakla? Siz benim kv le olan durumlarimi nerden bileceksiniz? Ben orada ne eksik ne fazla ne yanlis bir sey konusmuyorum. Kv beni bu eve sokarken kopek baglasan durmaZ diyen insan. Bir cok seyi yuttum ben sessiz kaldim. Esimi sevdigim icin alttan alip durdum. Sunuda belirtmek istiyorum, onun beni ezme cabalari bir kulagimdan girip digerinden cikiyorsa buda saygimdandir. O bana burada emrivako yapiyor beni yonetmeye calisiyor diye ayip ettin demenin nesi azarlamak? Kimin ne yasadigini bilmeden yorum yapiyorsunuz.
ne kadar sakin ve saygili biri oldugunuz su yazdiginiz cevaptan bile belli... elestirilmeye bu kadar tahammulsuzseniz buraya konu yazip yorum yapma hakki da vermezseniz. yorum yapmamiz icin yazdiniz sanirim ben sagdan soldan duymadim herhalde bu konuyu.... hakkinizda hayirlisi olsun cok sakin ve saygilisiniz tebrik.ederim sizi....

iyi de ne yaşadığını sen yazmışsın zaten, bir ev için oturup çata çat laf yetiştirmişsin kvye, köpek bağlasan durmaz dedi ve sizde hala o evde yaşayacak yüz varsa bu kadar lafa ev de aldırırsınız yine kvye. biraz seviyeli biraz grurlu olun kv gelin ilişkilerinde. bir ev için kendinizi bu kadar ayakaltına aldırmayın.. değer mi?

gidin 5 senede değil 10 senede ödeyin taksidini kendi imkanınızla almış olun, bu çirkin konuşmaların ortasında kalmayın. yada ev sahibi olmak şart mı ? gidin kirada oturun. şu konuşmaları yapmaktan daha iyi benim gözümde.
tesekkurler hislerime tercuman olmussunuz... insanlar buraya konu yaziyor istemedikleri birsey duyunca da saygisizlik yapiyor. madem elestirilmek hosuna gitmiyorsa neden konu acarsin? cok haklisin en buyuk sensin dememiz icin mi? ben mi anormalim derken yazinizi okudum o yuzden yazdim :KK43:

mesela k

ne kadar sakin ve saygili biri oldugunuz su yazdiginiz cevaptan bile belli... elestirilmeye bu kadar tahammulsuzseniz buraya konu yazip yorum yapma hakki da vermezseniz. yorum yapmamiz icin yazdiniz sanirim ben sagdan soldan duymadim herhalde bu konuyu.... hakkinizda hayirlisi olsun cok sakin ve saygilisiniz tebrik.ederim sizi....

Ben bu mesajda saygısızlık göremiyorum. Oradaki tepkimin sebebi kv mi çocuk gibi azarladığımı duymam. Öyle bir şey olmadı. Asıl onu yaparsam saygısz olurum. Eleştiri kabul etmiyorum diye bir şey yok. Ama her ithamı kabul edersem ben kendim olamam bu sefer. Ben cevap veriyorum. Olmayan bir şeyin olmuş gibi gözükmesini istemediğim için. Ama benim size eleştirel verdiğim cevabı bu sefer siz kaldıramıyorsunuz. Kim eleştiri kabul etmiyor anlayamadım.

Ben bu mesajda saygısızlık göremiyorum. Oradaki tepkimin sebebi kv mi çocuk gibi azarladığımı duymam. Öyle bir şey olmadı. Asıl onu yaparsam saygısz olurum. Eleştiri kabul etmiyorum diye bir şey yok. Ama her ithamı kabul edersem ben kendim olamam bu sefer. Ben cevap veriyorum. Olmayan bir şeyin olmuş gibi gözükmesini istemediğim için. Ama benim size eleştirel verdiğim cevabı bu sefer siz kaldıramıyorsunuz. Kim eleştiri kabul etmiyor anlayamadım.
offff. dogrudur hanimefendi sizden cok ozur dilerim. affiniza siginirim...kv niz icin cok uzgun oldugumu da belirtir burdan hizla uzaklasirimm
..en buyuk en dogru sizsiniz. oldu mu ? sizden dogrusu yok. nokta. the end. finish. finitto. ... elveda. :)

tesekkurler hislerime tercuman olmussunuz... insanlar buraya konu yaziyor istemedikleri birsey duyunca da saygisizlik yapiyor. madem elestirilmek hosuna gitmiyorsa neden konu acarsin? cok haklisin en buyuk sensin dememiz icin mi? ben mi anormalim derken yazinizi okudum o yuzden yazdim :KK43:

Arkadaşım o lafı "kv nizle konuşmanız iyi olmamış eşiniz konuşmalıydı. Siz keşke yüz göz olmasaydınız" diye yazan var. Benim kv mi çocuk gibi azarladığımı söylerseniz benim de cevap hakkım doğar burada

offff. dogrudur hanimefendi sizden cok ozur dilerim. affiniza siginirim...kv niz icin cok uzgun oldugumu da belirtir burdan hizla uzaklasirimm
..en buyuk en dogru sizsiniz. oldu mu ? sizden dogrusu yok. nokta. the end. finish. finitto. ... elveda. :)

Bu kadar basit cümleleri yakıştıramadım size. Finitto minitto.. Bence siz bana kızıyorsanızda çizginizi bozmayın.

Ayy varyaa artık hiç öyle bir insan değilim 🥴 eski açığım konulara şöyle bir göz gezdireyim dedim de, bunları yazan kişi bugun ben değilim. Kaynanam iyi ki yakın semtten aldırmış evi. Yalnız yaşıyor çünkü yaşlı bir kadın. Hala haz etmiyorum kendisinden ama eşime hak veriyorum artık. Kendimi yerine koyuyorum benim annemde yalnız yaşayan yaşlı bir kadın olsaydı bende yakın oturmak isterdim. Tabi evi de habersiz almazdım o ayrı 🥴 olsun ama. Bu zamanda kim kime ev alır. Ev almak kolay mı. İnsanlar ömür boyu borç ödüyorlar bir ev alabilmek için. Bulmuş da bunamis miyim 🙆 biz şimdi o evde oturuyoruz.

Yani kendimi kinaya kinaya okuyorum şuan bunlari ben. Hayretler içerisindeyim 😂 insan zamanla olgunlasiyormus be.. Bunu yazdığım da bana giydiren olduysa da ellerinden öpüyorum 😍 kaynanam gün aşırı bende. Sorun etmiyorum. Söylediklerini de yanlış anlamıyorum. Ama yönetmesine de izin vermiyorum tabi. Batının (kaynanamın) iyi yönlerini alıyorum, kötü yönlerini (gereksiz otoriterlik) almıyorum 😌 sadece yüzüne karşı değil başkalarına anlatırken de bu durumu saygı duyarak konuşuyorum. Bu son birkaç yıl bana yeni bir bakış açısı ve -20 kilo kazandırdı.

Almiyorummm o kadar ciddiye almiyorummm kim ne demiş kaynanam ne demiş ne ima etmis niyeti neymiş her neyse işte 🥴

kendi evinizi kendiniz istediğinz yerden alın . Kv para benm istediğim yerden alırım diyor ki bence haklı. Siz de tamam Anne gerek yok eşimle karar verdik biz istediğimiz yerden alacağız diyeceksin bu kadar uzamasına gerek yok Eşin arkanda çünkü..

sok olunacak bir durum yok aslinda,
parayi veren dudugu calacaktir elbette.

yanliz cok benzer durum bizde de vardi,
kayinvalidem ev alacakti sozde, ben de sizin gibi o kadar sozu gecince ev bakmaya falan baslamistim, esime gosteriyorum falan,
allahtan esim sey dedi, ya sen anneme pek guvenme, o bir seyi soyler ama yapmaya tamamen karar vermesi cok zor olur.
E dedim ne yapacaz, dedi ki onun soyledigini hic dikkate alma, ev alalim krediye girelim diyorsan o sekilde bak ev.

Neyse biz krediyle ev aldik, kayinvalidem diyor ki ne acele ettiniz :bicak:
evin borcu bitti
biz ev degistirdik, o evi de yine krediyle aldik ilkinin ustune katip.

kayinvalidem hala ayni nakarati soyluyor :olamaz:

yani hayat deneyimim diyor ki, gercekten alacak olan ortaya koyar parasini planini soyler,
yoksa boyle dilde olan seylere guvenip aman ha yola cikmamak lazim.

Hem azicik asim kaygisiz basim,
iyi ki benim durumumda kayinvalidem ev falan almamis diyorum,
ser sandigimdan cok cok hayir cikti gercekten de.

kendi evinizi kendiniz istediğinz yerden alın . Kv para benm istediğim yerden alırım diyor ki bence haklı. Siz de tamam Anne gerek yok eşimle karar verdik biz istediğimiz yerden alacağız diyeceksin bu kadar uzamasına gerek yok Eşin arkanda çünkü..

sok olunacak bir durum yok aslinda,
parayi veren dudugu calacaktir elbette.

yanliz cok benzer durum bizde de vardi,
kayinvalidem ev alacakti sozde, ben de sizin gibi o kadar sozu gecince ev bakmaya falan baslamistim, esime gosteriyorum falan,
allahtan esim sey dedi, ya sen anneme pek guvenme, o bir seyi soyler ama yapmaya tamamen karar vermesi cok zor olur.
E dedim ne yapacaz, dedi ki onun soyledigini hic dikkate alma, ev alalim krediye girelim diyorsan o sekilde bak ev.

Neyse biz krediyle ev aldik, kayinvalidem diyor ki ne acele ettiniz :bicak:
evin borcu bitti
biz ev degistirdik, o evi de yine krediyle aldik ilkinin ustune katip.

kayinvalidem hala ayni nakarati soyluyor :olamaz:

yani hayat deneyimim diyor ki, gercekten alacak olan ortaya koyar parasini planini soyler,
yoksa boyle dilde olan seylere guvenip aman ha yola cikmamak lazim.

Hem azicik asim kaygisiz basim,
iyi ki benim durumumda kayinvalidem ev falan almamis diyorum,
ser sandigimdan cok cok hayir cikti gercekten de.

Kızlar kizlarrr ben şuan çok eski bir konuyu hortlattim 😅 üstte bir mesaj yazarak yeniden hayat vermiş oldum bu konulara ama aslında şuan bu derdim değil ☺️ eski kendimle dalga geçiyorum suan. Eski konularımi okuyup şoklar geçiriyorum

Ayy varyaa artık hiç öyle bir insan değilim 🥴 eski açığım konulara şöyle bir göz gezdireyim dedim de, bunları yazan kişi bugun ben değilim. Kaynanam iyi ki yakın semtten aldırmış evi. Yalnız yaşıyor çünkü yaşlı bir kadın. Hala haz etmiyorum kendisinden ama eşime hak veriyorum artık. Kendimi yerine koyuyorum benim annemde yalnız yaşayan yaşlı bir kadın olsaydı bende yakın oturmak isterdim. Tabi evi de habersiz almazdım o ayrı 🥴 olsun ama. Bu zamanda kim kime ev alır. Ev almak kolay mı. İnsanlar ömür boyu borç ödüyorlar bir ev alabilmek için. Bulmuş da bunamis miyim 🙆 biz şimdi o evde oturuyoruz.

Yani kendimi kinaya kinaya okuyorum şuan bunlari ben. Hayretler içerisindeyim 😂 insan zamanla olgunlasiyormus be.. Bunu yazdığım da bana giydiren olduysa da ellerinden öpüyorum 😍 kaynanam gün aşırı bende. Sorun etmiyorum. Söylediklerini de yanlış anlamıyorum. Ama yönetmesine de izin vermiyorum tabi. Batının (kaynanamın) iyi yönlerini alıyorum, kötü yönlerini (gereksiz otoriterlik) almıyorum 😌 sadece yüzüne karşı değil başkalarına anlatırken de bu durumu saygı duyarak konuşuyorum. Bu son birkaç yıl bana yeni bir bakış açısı ve -20 kilo kazandırdı.

Almiyorummm o kadar ciddiye almiyorummm kim ne demiş kaynanam ne demiş ne ima etmis niyeti neymiş her neyse işte 🥴
Nasil hala ayni evde duruyorsun hala ev almadinzmi yani

Başka yerden ev alsa da, ömür boyu ona minnet etmek çok kötü bence. Eviniz de gayet yaşanması zor görünüyor. Bir sürü teknik sorun var.
Yerinizde olsam başka bir eve geçerdim. Ne ona boyun eğeceksiniz?
Eşinize de bravo diyorum gerçekten düzgün bir adam.

Nasil hala ayni evde duruyorsun hala ev almadinzmi yani
Bütün bu konuşmalar geçerken zaten bize bir ev alinmis. Kaynanam kendisiyle aynı semtten bir ev almış. Biz en son kendimiz para biriktirip almaya karar vermiştik kaynanam aynı semtten almazsanız tek başınıza alın deyince 🥴 biz de o yolun yolcusu olmuştuk. Bu konular kapanmıştı. Ama öğrendik.ki o ev alinmis eşimi tapuya cagirdiklarinda öğrendik. Kaynanam ve kaynım birlesip almışlar. o an bir dalastik esimle. Ben bayağı bir direttim gitmemekte ama eşim gitti aldı tapusunu. Yıllar öncesine açılmış bu konu. O zamanlar ki kizginligim düşüncelerim şimdi kalmadı. Çünkü onu anlamaya başladım. O kadar reddedisi de boşuna yaptığımı düşünüyorum.. Çünkü mantıklı sebepler var ve daha baskın geliyor

francesca francesca canım seni de etiketlemis bulunayım. Bu benim çok eski bir konum. Ben gezinirken denk geldim ve önceden acayip kafaya takip sorun ettiğim şeylerin artık hiçbir önemi olmadığını fark ettiğimi yazmak istedim konu yine hareketle mis oldu

Kızlar kizlarrr ben şuan çok eski bir konuyu hortlattim 😅 üstte bir mesaj yazarak yeniden hayat vermiş oldum bu konulara ama aslında şuan bu derdim değil ☺️ eski kendimle dalga geçiyorum suan. Eski konularımi okuyup şoklar geçiriyorum

Çok istesek kocam ev alirdi, kocam herseyi yapardi yazilariniza zaten hiç inanmamiştim. Kocaniz ev alamazdi, ister istemez parayi veren kvnizin istedigi yerde oturmak zorunda kalacaktiniz zaten.

İstediginde ev alabilecek biri kiraya cikmak için annesinden kira yardimi gelmesini beklemezdi, kira veremeyen krediyi hiç ödeyemez.

Bagcilari kabul etmeseniz de yine oradaki 35 yillik evde oturacaktiniz, şimdi hiç yoktan yeni evin olmuş bagcilarda da olsa.

Çok istesek kocam ev alirdi, kocam herseyi yapardi yazilariniza zaten hiç inanmamiştim. Kocaniz ev alamazdi, ister istemez parayi veren kvnizin istedigi yerde oturmak zorunda kalacaktiniz zaten.

İstediginde ev alabilecek biri kiraya cikmak için annesinden kira yardimi gelmesini beklemezdi, kira veremeyen krediyi hiç ödeyemez.

Bagcilari kabul etmeseniz de yine oradaki 35 yillik evde oturacaktiniz, şimdi hiç yoktan yeni evin olmuş bagcilarda da olsa.
Biz birikim yapıyorduk. En azından eşimin beni inandırdigi bir konuydu o kaynanamı saf dışı bırakacağını söyleyen de kendisiydi. Belki de dediğiniz gibi yapamazdi. Ev almak kolay değil. Aldıği maaş da o zaman daha düşüktü. Yani evet belki yapamazdi. Ama yapabileceğini söylüyordu. Eşiniz öyle söyledikten sonra sizde onun erkeklik gururunu yerle bir etmek istemezsiniz. Ona inandığınizi belli edersiniz.
Ev alındi şimdi bu konuyu Allah razı olsun diyerek dile getiriyorum bir yerde söz konusu olursa. Aslında bu kadar buyumemeliydi. O yüzden bu konuyu okuduğumda kendime kızıyorum

Biz birikim yapıyorduk. En azından eşimin beni inandırdigi bir konuydu o kaynanamı saf dışı bırakacağını söyleyen de kendisiydi. Belki de dediğiniz gibi yapamazdi. Ev almak kolay değil. Aldıği maaş da o zaman daha düşüktü. Yani evet belki yapamazdi. Ama yapabileceğini söylüyordu. Eşiniz öyle söyledikten sonra sizde onun erkeklik gururunu yerle bir etmek istemezsiniz. Ona inandığınizi belli edersiniz.
Ev alındi şimdi bu konuyu Allah razı olsun diyerek dile getiriyorum bir yerde söz konusu olursa. Aslında bu kadar buyumemeliydi. O yüzden bu konuyu okuduğumda kendime kızıyorum

Gidip gururunu kirmazdim elbet, para biriktirmekte kotu birsey yok ama yapamayacagi acikmiş ozaman.
Evet buyutulecek birşey yok, kendin yapamiyorsan yapilana Allah razı olsun denilir daha birşey denmez.

Ama yerinizde olsam şuanda durumunuz daha iyiyse eger para biriktirmeye bakardim yeni bir ev için zaten ha diyince birikmez. Sonsuza kadar bağcilarda yaşayamazdim. 🙄

Gidip gururunu kirmazdim elbet, para biriktirmekte kotu birsey yok ama yapamayacagi acikmiş ozaman.
Evet buyutulecek birşey yok, kendin yapamiyorsan yapilana Allah razı olsun denilir daha birşey denmez.

Ama yerinizde olsam şuanda durumunuz daha iyiyse eger para biriktirmeye bakardim yeni bir ev için zaten ha diyince birikmez. Sonsuza kadar bağcilarda yaşayamazdim. 🙄
Bu konuda acayip haklısınız. Bagcilari sevmiyoruz 🥴 hatta nefrettt ediyoruz.. Çok şükür durumumuzda daha iyi. Ama ben biraz değiştim sanırım.. Duygusal anlamda degistim. Durumu anlamaya çalışıyorum. Kaynanamin bütün çocukları yurt dışında yaşıyor. Yakınında kızı var. Bir de biz varız. Evi kendisi aldı tek istediği şey istediğinde rahatça gelip torununu sevip evine dönsün. Karalarim maralarim ama böyle bir yönüm gelişti benim bilmiyorum.. Ama şöyle diyorum, Allah gonullerimizi bilir hakkımizds hayırlısını versin. Bir ev alırız inşallah istediğimiz semtten. Belki hemen geçip oturmayiz kiraya veririz. Belki de geçeriz.. Allah bilir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X