Bağcılarda oturmak istememem kaos yarattı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Okumadım yanlış anlaşılmasın zamanım kıymetli

Aynen canım gereksiz harcamalarda üstlerine yoktur. Eşim mesela ayakkabıya aşırı para verir, kampanyadan güzel uygun bir ayakkabı aldık, çok severek giyiyor kv bunu görmüş bi üzüldü bi dertlendi görmelisin. Kendi ihtiyacı varmış gibi kazık bi mağazaya götürdü bizi, baktim eşime ayakkabı denetiyor. Hem de evde olanların aynısı. Kendi hediye olarak alsa anlıyacam da öyle değil yani parasını da biz ödeyecez :)))) artık tepem attı ne munasabet cnm evde aynisindan kac cift ayakkabısi var musriflik dedim sesi kesildi. Eşimi de bir güzel azarladım cidden haberim yoktu dedi eline tutuşturmus dene diye. Böyle bi sürü vukuatı var:) kv gorgusuzluklerini anlatsam ayrı konu olur inan canım düşman basina. Ucuz ayakkabıyı yakıştıramadıgi oğluna her tarafı dökülen evi mubah görüyor mantık sıfır iste

Kendi ailr

Kendi aileme yakın yerden istemedim ki. Onu kendi söyledi. Oralardan alsam hemen kabul edersin diye. Ben bunu düşünmemiştim bile

Kendi ailr

Kendi aileme yakın yerden istemedim ki. Onu kendi söyledi. Oralardan alsam hemen kabul edersin diye. Ben bunu düşünmemiştim bile
yani demiş ki :ben benim yakinimda olun istiyorum.işinize gelirse demiş.bence kimseye minnet etmeyin sonra ömür boyu altinda kalırsınız.oda kendine göre çocuklarının yakınında olmasını isteyebilir.bunun icin kızamayız.inanın kv de piskolojisini ben çözemedim henüz.korkuyorum bende ilerde kv de olunca birden icimden baska biri cikar mı aceba diye:)mümkün mertebe mesafeli olmak lazım.yapabiliyorsaniz cok yakın olmayan bir yerden kendiniz ev alın.umarım orta yolu bulursunuz.hakkinizda hayirlisi olsun..

Bencillik canım benim yorumlarımı okumussundur belki, ben de konu sahibiyle aynı durumdayım kv imkanı olduğu halde biricik oğluna çok eski bir ev verdi. Satıp uzerine kuruş eklemeden daha mütevazi bir semtte yenisini alabilir ama konusunu bile açmıyor, umrunda değil..

Kendi Gebze'de oturur siz Beylikdüzü dersiniz de anlarım..
Derdi çocuğunun mutluluğu olmayınca başka şeylere takilinca kV olunuyor maalesef..
Resmen dipdibe krallığı sallantiya girer gibi telasta..
Size verdiği cevaplar vs zaten nasıl biri olduğunu gösteriyor..
Unutun ev konusunu hiç konusmayin o bile açsa konuyu..
Esinizle plan yapın sadece.. Bebeğiniz için sizin için nasıl daha iyi olur.. kV ye birsey ispat etmek için ani karar vermeyin..
O heves ettiğiniz evler birgün mutlaka sizin de olacaktır..

Yani kv yapacaksa bir iyilik tam yapmalı bence de sizin isteğinizi de gözetmeli ancak görünen o ki kadın sizi aldığı evle satın alma niyetinde. Yakından alacak sizden minnet isteyecek vs. Şahsen hiç kimseden beş kuruş istemem ev bir yana sırf bu minnet olayından sahiplik algısından ötürü. Siz de kendi başınızın çaresine bakın. Özgürlük gibisi var mı?

Haklısın.. Banka daha az konuşur :) yaşasın banka.. Ama şöyle bir durum var işte, eşim bayağı bir zorlanacak bu şekilde. Bende onu şuan da kira vermeden oturabildiğim bir ev varken, zora sokan gelin olacağım.

Eşim beylikdüzünde oturmak istemiyor. Aslında en uygun evler dediğiniz gibi orada. İş yerine çok ters oluyormuş servis oraya kadar gitmiyormuş.. Bilemiyorum.

Altınımız durmuyor arkadaşım. Yarısını bozdurduk.. Neden? Çünkü eşimin maaşını geciktirmişlerdi ve kenarda paramız kalmamıştı. Kv de de sağolsun hiç yardımcı olmamıştı. Doğuma hazırlıksız yakalanınca başka çaremiz kalmadı.

Gamsızlar işte.. Demiyor ki alın kirasını düze çıkana kadar. Satarmış.. Satsın bakalım. İşte malı olan konuşuyor.. Ne diyebilirsin. Sizde eşinizle bakın çaresine boşverin. Sanırım bende öyle yapıcam. Zor olucak ama ne yapalım

Ben bu kafa yapısını anlayamıyorum ya.Biz bi aile olduk demişsiniz e o zaman maaşı da doğumu da siz düşüneceksiniz ki halletmişsiniz,kayinvalide yardımcı olmak zorunda değil.El ipiyle kuyuya inersen onun dediği olur ip onun çünkü.Öyle dedi,böyle söz verdi diye heves etmek yerine çalışın alın evinizi,eşim alır da diyorsunuz hem.Bunu böyle dert etmeye gerek yok.Ailelerin böyle bi mecburiyeti yok çünkü.Anlamadığım da niye bunun hep kayinvalidelerden beklediği zaten madem anneler alır sizinki alsın bu da bi fikir mesela :)

çok uzamış bence aranızdaki diyalog. madem eşinizin gücü var kv öyle dediğinde tamam diyip eşinizle de konuşup, biz başka semtten ev alıcaz diyip karşısında durun.. Çoğu kv ve kp de vardır o "benim param benim istediğim semt" düşüncesi. İlk siz değilsiniz ki son da olmayacaksınız

İnşallah ya sağolun

Bak kardeş bağcılar avcılar farketmez.
Sakın ha sakın kv nin aldığı evde oturma.
Alırsa alsın. Almazsa kendi bilir ama sakın gidip içinde oturayım deme.
Boşuna hayallere de dalma.
Bize aldı da ne oldu? Daha 2 yıl dolmadan 26293 bilmem kaç kere lafını işittik. O ev benim de benim.
İmkanim olsa su dakika durmaz çıkar giderim ama yok.

Kirada oturun, kendi kredinizi çekin ama asla kv nin aldığı evde oturmayın.
Hele şimdiden böyle diyen kadın o zaman neler neler der tahmin et biraz.

Şuan da hic üzüleceğin bir durum yok.
Dertsiz başına dert açma.

Aynen öyle. Bende anlamıyorum. Sadece çıkarını düşünüyor. Tamamiyle bencilce davranıyor

Ben cocuguma ev alicaksam butcemi soylerim oda istedigi yerden alir cocuk gibi ne o oyle benim dedigim yerden alinacak illa insan evladina yapmaz bunu ya ben inanmiyorum boyle insanlarin cocuklarina sevgi duyduguna gercek anlamda..ben olsam yerinizde ordan da cikar kafama gore daha iyi bir muhitte ev tutardim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…