Bağcılarda oturmak istememem kaos yarattı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Bu tip konularda ne olursa olsun hiç siz muhatap olmayın. Eşiniz olsun.
Ben gerçekten insanlardaki iyi niyeti anlayamıyorum. Parasını ben veriyorum bana yakın olacak düşüncesi o kadar genel ki. Bunu duyunca nasıl bu kadar şaşırıyorsunuz ağlıyorsunuz anlayamıyorum cidden.

Ne terbiyesiz bir kadinmis kv. İnsanlarin duygularini parayla satin alabilecegini sanan cahilin teki. Ben olsam o evden tasinirdim yada kadinla daha az gorusurdum. Bagcilarda otururken de gorusulemiyormus demek icin

Biraz sikisim cok rahat harcamayin ama inat olsun cikin gidin ,hemde ta fizana gidin ,inadina olabilecek kadar uzaga ,
Kv yuregine iner insallah mirasa konarsiniz sizde

Ben böyle olduğunu bilmiyordum ki. Yeni tecrübe ediyorum işte.. Birden heves edip kursagımda kalınca..

Maalesef bütün konuları böyle uuppp uzun yazar kendisi heralde ondan mutevellid

Bu sizi neden bu kadar rahatsız ediyor? Ben burada içimi dökmüşüm. Sizden üşenmemişsiniz okumuşsunuz. Bırakın da konuyla ilgilendiğinizi düşüneyim. Neden problemle ilgili öneride bulunmaktansa yazının uzunluğundan bahsedip bahsedip duruyorsunuz? Öneriniz varsa dinliyorum. Onun dışında uzun ve sıkıcı buluyorsanız lütfen sonuna kadar okuyup şunu yazmaktansa hiç tenezzül etmeyip başka konulara dönün başkalarına yardımcı olun. Liblibido hanım özellikle siz bunu çok yapıyorsunuz. 10 msj atmıyorsanız bile bununla ilgili, mutlaka o yönde yapılan yorumları beğeniyorsunuz. Lütfen kırıcı olmayın

Canım o kadar iyi anlıyorum ki aynı durumdayız. 2 yillik evliyim benim kv 50 yıllık binadaki evini verdi oturmamız için. İyi bir semtte ama işte dünya kadar sorunu var. Kendilerine yakın olduğu için mecbur ettiler bu eve. İçini sıfırdan yaptırıp dünyanın masrafı edildi inan yeni ev alsak daha az maliyetli olurdu. Ne otoparkı var ne düzgün su tesisati. Her akşam yorgun argin isten cik, trafikle bogus yetmezmiş gibi arabaya park ara dur. Eşimin bu konularda hiçbir yardımı yok, otopark derdinden nadiren araba kullanıyor. Evin bişeyi arıza cikarsa ustaları hemen getiriyor ama şimdiye kadar hiçbir şey kalıcı düzelmedi. Ben de işime yada aileme yakın yerde ev almak istiyorum. Senin esin ne güzel kendimiz alırız diyormuş benimki yakın zamanda alamam diyor, ev varken kiraya da çıkılmaz diyor. Gelirimiz iyi cok sukur ama esim gezmeyi yemeyi icmeyi sever, Allah icin hicbir sey esirgemez, yazliklari oldugu halde ayrica yurtici yurtdisi sık sık tatile goturur. O yuzden kredi cekip harcamalarimizdan kismaya kesinlikle yanasmiyor. Benim zorumla citlatti işte bina sıkıntılı daha rahat bir yere geçmek istiyoruz filan dedi, kv siz çıkarsanız satarım orayı napcam kirayla ugrasmam dedi, umru degil. Kendisi luks bir sitede oturuyor. Durumu çok iyi. İnsana bu dokunuyor zaten. Ne yapıcaz bilmiyorum bana da fikir verin kızlar

Kesinlikle güvenmeyin, teyzenin niyet belli hali tavrı belli. Parası var patron kendisi zannediyor.

Birikiminiz varsa pesinat olarak verin. Su aralar haberlerde de gördüm 5 yıllık krediye 0 faiz veriyolarmiş. Alıverin evinizi.

Herkes rahat eder sonra

Gelin ve kayınvalidenin ev için bu kadar yüz göz olup, pazarlığa oturması utanç verici. Eşiniz çalışıyor eli ekmek tutuyormuş, kayınvalideniz zenginmiş kiraaları topluyormuş; belli ki aile ya da eş getirisi... sizin vasfınız annelik ve bir adama eş olmak mı? Yoksa eliniz ekmek tutuyor mu?

Bu arada parayı veren düdüğü çalar.

Parayı kayınvalide veriyorsa mecbur onun istediği evde oturursunuz. Madem kocanızın sizi geçindirmeye yetecek geliri var, kiraya çıkın ki kimseye minnet etmeyin.

Evlenirken evi hiç görmediniz mi de kabul ettiniz? Keşke kabul etmeseydiniz. Mecbur arabayı satıp ev kredisine gireceksiniz. Aksi takdirde bu sıkıntıları çekmeye devam. Kayınvalideniz söyleyeceğini söylemiş.

Her zaman cook bilmistir erkek anneleri..esin senden yana oldugu surece bosver
Kv yanimiza tasinacaklardi.Esim uzaktaki yerleri bakiyordu adam hakli.ister istemez mudahele ediyorlar.merakli kv maalesef...

Evi gördüm tabi canım fikrimi de o zaman söyledim hatta çok tartıştık. İkimiz de sessiz sakin uyumlu insanlarızdır tek derdimiz evdi. Eşim bir süre dişimizi sıkmamizi sonra çaresine bakacağını söyleyip ikna etti beni. Ama 2 yıldır hiçbir çabası yok. Ben kv ye asla bu konuyu açmadim seviyeliyimdir hiçbir saygısızlığım olmadı. Sözde sever beni. Eşim de biricik oğlu, başka kimsesi yok. Ama annesine kötü şartlarda oturuyoruz diyemiyor. O da hiç rahat misiniz memnun musunuz demiyor. Çok iyi ev verdim size, değeri şu kadar bilmem kaç TL diye lafını ediyor bazen

Gayet mantıklı ve yerinde konuşmuşsun eşinde arkanda artık kv düşünsün bence peşinat parasını biriktirene kadar otur resmi bir şekilde konuş sonra istediğin yerden evini al gelmek isterse gelsin istemezse gelmesin

Bağcılar'da güzel muhitler de var.
Geçende bi projeye bakmıştım.
Corridor rezidans'tı galiba ismi.

Eşinizin evlenmeden önceki vaadini yerine getirmemesi ayıp olmuş. Demek ki onun keyfi yerinde. Sizin biraz kemer sıkmayı göze alıp eşinize hadi taşınalım demeniz lazım. Anladığım kadarıyla harcamayı seven bir yapısı var. Kendiliğinden taşınalım demez

Ya benzer yorumlari baska konularda da goruyorum.
Para veren kim ise onun istedigi olur fln.
Ok tmm da herhangi birinden degil anneden bahsediyoruz.
Bu forumda da birsuru anne var, hepiniz cocuklariniza karsilik bekleyerek mi harcamalar yapiyorsunuz.
Sana sunu alirim sunu yaparim ama sartlarim var, uymazsan sartlarima avcunu yalarsin fln mi diyorsunuz cocuklariniza.
İnsan evladi icin evladinin iyi yasamasi icin bir seyler yapar, aile ile evlat arasi cikar iliskisi degildir ki.
Benim dedigim olmayacaksa yok para mara tarzi cumleleri kadinlar/anneler nasil normal karsilar cok sasiriyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…