Bağcılarda oturmak istememem kaos yarattı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben bu kafa yapısını anlayamıyorum ya.Biz bi aile olduk demişsiniz e o zaman maaşı da doğumu da siz düşüneceksiniz ki halletmişsiniz,kayinvalide yardımcı olmak zorunda değil.El ipiyle kuyuya inersen onun dediği olur ip onun çünkü.Öyle dedi,böyle söz verdi diye heves etmek yerine çalışın alın evinizi,eşim alır da diyorsunuz hem.Bunu böyle dert etmeye gerek yok.Ailelerin böyle bi mecburiyeti yok çünkü.Anlamadığım da niye bunun hep kayinvalidelerden beklediği zaten madem anneler alır sizinki alsın bu da bi fikir mesela :)

Annemlerin maddi durumu olsa.. :) yok aslında ben kv bişey beklemedim. Ama o ısrarla beklememi sağladı. Kendisi yaptı. İnsan tabi ki parası olan bir kv den ev hediyesi duyuncs bir şaşırıyor. Heves ediyor. Beklentisi olmasa bile bir zaman sonra bekliyor. Çok normal. Keşke baştan deseydi ki ben şartlı yapıyorum bunu, bende düşünüp durmazdım. Eşimle bakardık erkenden yoluna.

Amaan boşverin. Kv parasıyla alınan evin lafı adilirse de altından kalkmak zor..

Bak kardeş bağcılar avcılar farketmez.
Sakın ha sakın kv nin aldığı evde oturma.
Alırsa alsın. Almazsa kendi bilir ama sakın gidip içinde oturayım deme.
Boşuna hayallere de dalma.
Bize aldı da ne oldu? Daha 2 yıl dolmadan 26293 bilmem kaç kere lafını işittik. O ev benim de benim.
İmkanim olsa su dakika durmaz çıkar giderim ama yok.

Kirada oturun, kendi kredinizi çekin ama asla kv nin aldığı evde oturmayın.
Hele şimdiden böyle diyen kadın o zaman neler neler der tahmin et biraz.

Şuan da hic üzüleceğin bir durum yok.
Dertsiz başına dert açma.

Evi eşinizin üstüne yapmadı mı aldığı zaman?

Gozum kisilaa kisilaa direndim okudum hepsini
Ben minnet etmezdim
Ya kiraya cikardim
Yada uygun bi ev alirdim
K.v alasi olsa simdiye kadar alirdi
Para bende siz donun benim pesimde ayaklarinda .

Ben olaya biraz daha farklı bakıyorum.Şöyle ki istediğin yerde oturmak konusunda tabi ki sen haklısın.Ama şu da bir gerçek KV sizin için art niyet ya da kötülük düşünecek olsaydı asla ev falan almaya kalkmazdı cnm emin ol.Bu devirde değil ev kimse kimse 5 krş para vermiyor.Sen durumu üsteleme sonra kötü olursun. Bırak eşinle annesi arasında hallolsun.Fazla gereksiz gurur yapmışsın.

Gamsızlar işte.. Demiyor ki alın kirasını düze çıkana kadar. Satarmış.. Satsın bakalım. İşte malı olan konuşuyor.. Ne diyebilirsin. Sizde eşinizle bakın çaresine boşverin. Sanırım bende öyle yapıcam. Zor olucak ama ne yapalım
Demez canım. Halbuki ne basit bir çözüm değil mi? İkimizin kv de kirayı siz alın canınız istediği evde oturun dese rahat ederdik. Benim kv de hiç ihtiyacı yok geliri çok var. İnşallah sen gonlunce bir ev bulur oturursun Allah bebisini huzurla büyütmeyi nasip etsin. Biz de çok istiyoruz, doktorlara gidip gelmekle geçiyor zamanımız ev biraz 2.planda kaldı malesef

Demez canım. Halbuki ne basit bir çözüm değil mi? İkimizin kv de kirayı siz alın canınız istediği evde oturun dese rahat ederdik. Benim kv de hiç ihtiyacı yok geliri çok var. İnşallah sen gonlunce bir ev bulur oturursun Allah bebisini huzurla büyütmeyi nasip etsin. Biz de çok istiyoruz, doktorlara gidip gelmekle geçiyor zamanımız ev biraz 2.planda kaldı malesef

İnşallah sende sağlıkla bebeğini kucağına alırsın. Ne yapalım bari bizde birbirimize dua edelim :)

kadinin diger cocuklari ev sahibi olurken yardimi oldumu? evlerini kayinvaldenmi aldi? eger almadiysa soze ev almasi zaten hakszlk. arti esinle baskasina gore plan yapmayin bence. cikabilecek durumdaysan durma cik.

İnşallah sende sağlıkla bebeğini kucağına alırsın. Ne yapalım bari bizde birbirimize dua edelim :)
Amin canım inşallah.. öyle malesef :) buna da şükür diyip geç sen de boşver kendini yıpratmakla sonuç değişmiyor. Eşlerimiz hiç olmazsa annelerinin saçma ve haksız hareketlerini görüyorlar, yanimizda duruyorlar. Sadece mecburiyetten anneleri iste. Kv lerin keyfi yerinde bizim niye canımız sıkılsın dimi? Gittiği yere kadar katlanırız sonrası Allah kerim canım eskiler yarın ola hayrola demişler

Bagcilar madem pahali, sesinizi cikarmayip aldirin evi, sonra komsulari sevmedim bahanesiyle istediginiz yerden rahatca alirsiniz.

Şuan da kv min 35 yıllık binasında oturuyoruz. Buradan da kiralar alıyor. Biz kira vermiyoruz ama ev kötü durumda. Depreme dayanıklı değil.

Kvdem de özellikle depremden korktuğu için Kendisi yeni evinde oturuyor 2 senedir.

Diyecek bir sey bulamiyorum. Curuk evinde bile bile insanlar oldugunde kendisi kurtulunca gercekten kurtulmus sayilacak mi?

Doğum sonrası kaosumdan sonra, şimdi de bir başka kaosumla karşınızdayım. Kv 'min gereksiz dayatmalarıyla, ve yönetme çabasıyla uğraşıyorum. Acaba ben mi yanlış düşünüyorum.. Önerilerinizi almak istiyorum.

Olayı anlatayım,
Bizim yıllardır süregelen bir "ev alma" muhabbetimiz var. Daha doğrusu kv min bize ev alacağını söyleme durumudur aslında. Kv maddi durumu iyi, Allah daha çok versin. Eşimle nişanlandığımız dönemden beri bize bir ev alınacağını, evi olmayan tek oğlunun eşim olduğunu söyler. Şuan da kv min 35 yıllık binasında oturuyoruz. Buradan da kiralar alıyor. Biz kira vermiyoruz ama ev kötü durumda. Depreme dayanıklı değil. Gereksiz büyük ve eski sistem olduğu için ısı yalıtım yok. Kesinlikle ısınmıyor. Bağcılarda oturuyorum. Kvdem de özellikle depremden korktuğu için Kendisi yeni evinde oturuyor 2 senedir. Biz evleneli 2,5 sene oldu, hala lafı geçiyor. Ama ortada hiçbir şey yok. Bu arada benim kv demden hiçbir şekilde ev talebim olmadı. Para onun parası. Zaten Allaha şükür eşimin de işi iyidir parasını kazanır. Orta halli geçinir gideriz. Çok istersek ve dişimizi sıkarsak eşimde bir ev satın alabilir. Eşime de güvenirim yani. Ama ev sahibi olmak heleki şu zamanda hiç kolay değil. Sabretmek gerek. Geçinebilmek gerek en önemlisi. Çünkü ev kredisi bizi hayli zorlayacak.. Bir de bebeğimiz var şimdi.

Neyse, kv sürekli ev lafını geçirince ister istemez bende bir heves oldu. Evlere bakmaya başladım. Kaç odalı, kaç m2, banyosu nasıl.. Kullandığım banyo kutup kadar soğuk ve su bile doğru düzgün ısınmıyor. Kaç kere yaptırdık, bana mısın demedi. Ben çok heveslendim tabi. Halime şükretsem de, yeni bir evin hayalini kurmamı sağladı. Eşimde annesinin ev alma konusunda ciddi olduğunu söylüyordu. Ya da almasa bile oturduğumz dairenin kirasını bize vereceğini bu şekilde başka bir yerde oturabileceğimizi söylüyordu.

Kv mle geçenlerde konuştuk. Zaten lafı döndürüp dolaştırıp bir şekilde eve bağlıyordum. "Depremde geliyormuş" falan.. :) kv hemen cevap tabi, " e kızım ev alacağız da işte şimdi her yer çok pahalı"
"Bağcılar zaten çok pahalı yer anne. Kaldı ki biz eşimle burada oturmak istemiyoruz. Buranın muhitini sevemedik. Yine yakın olsun, bir minibüs mesafesinde de olsa farklı bir semtte oturmak istiyoruz"
Kaynanam ayırdı gözlerini "Bak görümcen burada, ben burada, senin ne işin var başka yerde."
"Neden anne? Oğulların nerede oturuyorlar? Hepsi istediği semtte oturuyorlar sıkça da görüşüyorsunuz. Bizim de yeni bir ev alma durumumuz olacaksa bu buradan olmayacaktı. İkinci bir ev şansımız var, ikinci bir muhit. Neden istediğimiz yerde olmasın? Kaldı ki fizana gitmeyeceğiz ki. Yine şimdi oturduğun yerden yanıma 10 dk minibüsle geliyorsan, o zaman 15 dk 20 dk minibüsle gelirsin. Ya da metronun yanındasın aslında sana her yer yakın da, ben yine uzaga gitmek istemiyorum o kadar."

Yok kv kararlı " Oğluna ev aldıda nereye gönderdi derler, beni kınarlar. Annene yakın olsa hemen gidersin değil mi?" Buraya ayrıca sinir oldum.
"O benim annem. Kim oturuyor orada düşmanım mı? Niye öyle söylüyorsun? Annem, babam, kardeşim. " ki onu da amaç edinmemiştim aslında. Edinsemde ne gibi bir sorun var burada anlamadın. Neyse.. Cevap vermedi buna. Sonra, "Biz hep bir arada oluruz, sonra gidersin havalanırsın gittiğin yerde."
"Anne beni diğer gelininle karıştırma. İnsanın geçinmeye gönlü yoksa zaten nereye giderse gitsin aynıdır o insan. Biz sadece burada oturmak istemiyoruz diyoruz. Ayrıca oğlunu sizden koparacak değilim ya? Yine aynı görüşürüz."

Bu konuşmadan iki gün önce kv "buranın kirasını alında yeni bir eve çıkın" demişti. Bende hevesle "aşkım bak annen ne diyor" demiştim. Bu şimdiki konuşma sonrasında kv "paranız varsa gidin ev alın" dedi. Bende "Anne bizim öyle bir düşüncemiz şuan zaten yoktu. Sen soktun bunu bizim aklımıza. Sen bunı işledin durdun bana ev alıcaz diye. Ben sana anne bana ev al demedm. Şimdi diyorsun ki paranız varsa alın. Olmadığını iyi biliyorsn. Buranın kirasını vererek yardım edeceğini söylemiştin dün dedim.
"Baksana bağcılarda oturmayacakmışsınız."
"Anne bizim göbeğimiz bağcılarla mı kesildi? Çok ayıp ediyorsun. Yani den diyorsun ki bağcılarda oturursanız yardım edicem, kirayı vericem, oturmazsanız vermiyorum diyorsun" dedim. Oda "Ben böyle istiyorum" dedi. Bende çok ayıp ettiniz dedim ve sustum.

Arkadaşlar benim kocam geçindirir yine karısını bebeğini, yapacaksa kocamın eli ekmek tutuyo kocam da yapar. Ama zoruma giden kv min böyle dayatma yaparak, yönetmeye çalışarak, para ondan çıkıyor bize lutfediyor diye bir şeylere mecbur bırakmaya çalışması. Yani kelimenin tam anlamıyla emrivaki yapıyor bana. Ev alma isteği üzerine bu dayatmayı kabul ederim diye düşünüyor. Ama bende bu duruma gelmek zorunda değilim. Bizim de bir ailemiz var artık. Nerede yaşayacağımıza niye biz karar veremiyoruz?

Sonra eşime durumu anlattım. Şok oldu eşim.. Annesi karşılıklı iyilik yapıyor. İnanın içime soktuğu heves resmen oturdu içime öyle kaldı. Eşim, şimdi annem yardım etmiyor diye biz ev alamayacak mıyız sanıyorsun? Yine alacağız. Sen bana güvensene. Çalışıyorum ben çok şükür öderiz yavaş yavaş. Hevesin hiç kırılmasın dedi. Ama benim derdim bu değildi ki. Kv min yaptığı şeyi kaldıramadım ben. Bu şekilde de eşimi zora sokmak istemeyeceğim.. Zor olacak çünkü. Ama şuan da buradan feci soğumuş durumdayım. Onun dairesinde oturmaktan..

Ne yapmalıyım.. Çıkalım mı buradan kararımızı verip. Yoksa aynen idare mi etmeliyim..
Bence sen hqklisin bqk esin anlayisli ssn dememis annenin yakininda oturcaz diye senin yqninda olmus bagcilarda oturucagina bence baska bir muhite git derim vak kocanda guveniyor kendine. Bence kayinvalidenle baska bir polemogede girme . Hatta ev konusu acinca da bosuna konusup durma insanin hevesini kiriyosun senin sözlerin havada kaliyor hep gibisinede laf carptirin. Ama bana kalirsa soyle biraz yukluce para biriktirip oyle kredi cekin cunku eviniz varmis zaten cok şükür. Bunca zaman yasadin az daha sabrette zora girmeyin sonradan

Doğum sonrası kaosumdan sonra, şimdi de bir başka kaosumla karşınızdayım. Kv 'min gereksiz dayatmalarıyla, ve yönetme çabasıyla uğraşıyorum. Acaba ben mi yanlış düşünüyorum.. Önerilerinizi almak istiyorum.

Olayı anlatayım,
Bizim yıllardır süregelen bir "ev alma" muhabbetimiz var. Daha doğrusu kv min bize ev alacağını söyleme durumudur aslında. Kv maddi durumu iyi, Allah daha çok versin. Eşimle nişanlandığımız dönemden beri bize bir ev alınacağını, evi olmayan tek oğlunun eşim olduğunu söyler. Şuan da kv min 35 yıllık binasında oturuyoruz. Buradan da kiralar alıyor. Biz kira vermiyoruz ama ev kötü durumda. Depreme dayanıklı değil. Gereksiz büyük ve eski sistem olduğu için ısı yalıtım yok. Kesinlikle ısınmıyor. Bağcılarda oturuyorum. Kvdem de özellikle depremden korktuğu için Kendisi yeni evinde oturuyor 2 senedir. Biz evleneli 2,5 sene oldu, hala lafı geçiyor. Ama ortada hiçbir şey yok. Bu arada benim kv demden hiçbir şekilde ev talebim olmadı. Para onun parası. Zaten Allaha şükür eşimin de işi iyidir parasını kazanır. Orta halli geçinir gideriz. Çok istersek ve dişimizi sıkarsak eşimde bir ev satın alabilir. Eşime de güvenirim yani. Ama ev sahibi olmak heleki şu zamanda hiç kolay değil. Sabretmek gerek. Geçinebilmek gerek en önemlisi. Çünkü ev kredisi bizi hayli zorlayacak.. Bir de bebeğimiz var şimdi.

Neyse, kv sürekli ev lafını geçirince ister istemez bende bir heves oldu. Evlere bakmaya başladım. Kaç odalı, kaç m2, banyosu nasıl.. Kullandığım banyo kutup kadar soğuk ve su bile doğru düzgün ısınmıyor. Kaç kere yaptırdık, bana mısın demedi. Ben çok heveslendim tabi. Halime şükretsem de, yeni bir evin hayalini kurmamı sağladı. Eşimde annesinin ev alma konusunda ciddi olduğunu söylüyordu. Ya da almasa bile oturduğumz dairenin kirasını bize vereceğini bu şekilde başka bir yerde oturabileceğimizi söylüyordu.

Kv mle geçenlerde konuştuk. Zaten lafı döndürüp dolaştırıp bir şekilde eve bağlıyordum. "Depremde geliyormuş" falan.. :) kv hemen cevap tabi, " e kızım ev alacağız da işte şimdi her yer çok pahalı"
"Bağcılar zaten çok pahalı yer anne. Kaldı ki biz eşimle burada oturmak istemiyoruz. Buranın muhitini sevemedik. Yine yakın olsun, bir minibüs mesafesinde de olsa farklı bir semtte oturmak istiyoruz"
Kaynanam ayırdı gözlerini "Bak görümcen burada, ben burada, senin ne işin var başka yerde."
"Neden anne? Oğulların nerede oturuyorlar? Hepsi istediği semtte oturuyorlar sıkça da görüşüyorsunuz. Bizim de yeni bir ev alma durumumuz olacaksa bu buradan olmayacaktı. İkinci bir ev şansımız var, ikinci bir muhit. Neden istediğimiz yerde olmasın? Kaldı ki fizana gitmeyeceğiz ki. Yine şimdi oturduğun yerden yanıma 10 dk minibüsle geliyorsan, o zaman 15 dk 20 dk minibüsle gelirsin. Ya da metronun yanındasın aslında sana her yer yakın da, ben yine uzaga gitmek istemiyorum o kadar."

Yok kv kararlı " Oğluna ev aldıda nereye gönderdi derler, beni kınarlar. Annene yakın olsa hemen gidersin değil mi?" Buraya ayrıca sinir oldum.
"O benim annem. Kim oturuyor orada düşmanım mı? Niye öyle söylüyorsun? Annem, babam, kardeşim. " ki onu da amaç edinmemiştim aslında. Edinsemde ne gibi bir sorun var burada anlamadın. Neyse.. Cevap vermedi buna. Sonra, "Biz hep bir arada oluruz, sonra gidersin havalanırsın gittiğin yerde."
"Anne beni diğer gelininle karıştırma. İnsanın geçinmeye gönlü yoksa zaten nereye giderse gitsin aynıdır o insan. Biz sadece burada oturmak istemiyoruz diyoruz. Ayrıca oğlunu sizden koparacak değilim ya? Yine aynı görüşürüz."

Bu konuşmadan iki gün önce kv "buranın kirasını alında yeni bir eve çıkın" demişti. Bende hevesle "aşkım bak annen ne diyor" demiştim. Bu şimdiki konuşma sonrasında kv "paranız varsa gidin ev alın" dedi. Bende "Anne bizim öyle bir düşüncemiz şuan zaten yoktu. Sen soktun bunu bizim aklımıza. Sen bunı işledin durdun bana ev alıcaz diye. Ben sana anne bana ev al demedm. Şimdi diyorsun ki paranız varsa alın. Olmadığını iyi biliyorsn. Buranın kirasını vererek yardım edeceğini söylemiştin dün dedim.
"Anne bizim göbeğimiz bağcılarla mı kesildi? Çok ayıp ediyorsun. Yani den diyorsun ki bağcılarda oturursanız yardım edicem, kirayı vericem, oturmazsanız vermiyorum diyorsun" dedim. Oda "Ben böyle istiyorum" dedi. Bende çok ayıp ettiniz dedim ve sustum.

Arkadaşlar benim kocam geçindirir yine karısını bebeğini, yapacaksa kocamın eli ekmek tutuyo kocam da yapar. Ama zoruma giden kv min böyle dayatma yaparak, yönetmeye çalışarak, para ondan çıkıyor bize lutfediyor diye bir şeylere mecbur bırakmaya çalışması. Yani kelimenin tam anlamıyla emrivaki yapıyor bana. Ev alma isteği üzerine bu dayatmayı kabul ederim diye düşünüyor. Ama bende bu duruma gelmek zorunda değilim. Bizim de bir ailemiz var artık. Nerede yaşayacağımıza niye biz karar veremiyoruz?

Sonra eşime durumu anlattım. Şok oldu eşim.. Annesi karşılıklı iyilik yapıyor. İnanın içime soktuğu heves resmen oturdu içime öyle kaldı. Eşim, şimdi annem yardım etmiyor diye biz ev alamayacak mıyız sanıyorsun? Yine alacağız. Sen bana güvensene. Çalışıyorum ben çok şükür öderiz yavaş yavaş. Hevesin hiç kırılmasın dedi. Ama benim derdim bu değildi ki. Kv min yaptığı şeyi kaldıramadım ben. Bu şekilde de eşimi zora sokmak istemeyeceğim.. Zor olacak çünkü. Ama şuan da buradan feci soğumuş durumdayım. Onun dairesinde oturmaktan..

Ne yapmalıyım.. Çıkalım mı buradan kararımızı verip. Yoksa aynen idare mi etmeliyim..
Bu arada canım depreme dayanıklılık önemli, sonuçta bebeğin de var. O konuda biraz kv ye vicdan yapmak hakkın. Mesela rüyanda deprem olduğunu gördüğünü çok korktuğunu, ağladığını, etkilendigini filan söylesen vicdana gelir mi acaba senin hanım sultan :-)

Tüm yorumları okumadım yine de yazayım. Kiraya çıkın ev alın yine de ona muhtaç olmayın. Hatta gidin annenize yakın ev tutun. Eşinizin annesi size ve annenize takmış durumda bence öbür olayı bile atamamış. Ne fena insanlar var. Size hem ev almak zorunda değil hiç de öyle olmadığını gösterin. Habire fikir değiştiren kadın yakında kira da ister sizden. Ben sizi çok alttan alan biri olarak gördüm. Ev onun para onun oğul onun. Siz nesiniz onun gözünde acaba. Acımasız geldi bana kv nin tavrı.

28 yıldır Bağcılar'dyim evleneli 10 yıl oldu hala Bağcılardayim. Gitmek kurtulmak istiyorum benim herif başka yere gitsem nerde çalışıcam diyo. Bu arada hala kiradayiz ve burda daireler 350 binden basliyo. 1 milyonluk bile ev var dersin Sarıyer. Kısacası burası Bağcılar burdan çıkış yooooookkkk! :/

Haklısın.. Banka daha az konuşur :) yaşasın banka.. Ama şöyle bir durum var işte, eşim bayağı bir zorlanacak bu şekilde. Bende onu şuan da kira vermeden oturabildiğim bir ev varken, zora sokan gelin olacağım.

O durumun farkında sonuçta. Öyle bi gelin olmazsın. O asıl öyle anne olur. Hem kv belki bakar oğlu gidiyor uzağa hem de borçla insafa gelir. İnan yediğiniz lafa değmez ben olsam çeker giderim.

Olayı anlatayım,

kusura bakmayin ama iki taraf da bir garipsiniz. ben bu sitede goruyorum kayinvalide ile karsilikli sozlu munakasaya girme olayini. cok enteresan geliyor bana. esiniz konussun bu konulari. cata cat laf yaristirmak.ne demek anlamiyorum. kaynanalik yapiyor besbelli kv deniz. kendi paranizla ev alamiyorsaniz kiraya cikin bu kadar zor olmasa gerek. yuzgoz olmak ayip ettin demek olmamis ne olursa olsun kv deniz aranizda bir mesafe olsa keske. ben kv me ayip ettin dedigim an ki kufur etse demem sadece gorusmem ama o yasta birine esimin annesi bile olmasa ayip ettin demem. cocuk mu azarliyosunuz? para kadinin alsa bile 2 gun sonra ben aldim gelip 1 ay sende kalicam bak bana der. hic gerek yok bence. konu en bastan tuhaf olmus zaten

Evi sizin üstünüze mi alacaktı?
Eğer öyleyse he diyip aldırın, kiraya verir ya da satar istediğiniz yerde oturursunuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X